Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fólie na oknech
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 22:25    Předmět: Fólie na oknech Citovat

Někdy v roce 1997 jsem si nechal polepit fy Next okna fólií, která měla zvyšovat tepelně izolační schopnost dvojskla. Slibovali, že to brání průniku infra záření v létě zvenčí, v zimě zevnitř. Asi to fungovalo protože na jednom oknu které se rozbilo fólie nebyla a za mrazu byla teplota povrch vnitřního skla skoro o 8 st. s fólií vyšší.
Při jaru jsem se rozhodl umýt okna protože skrz ně už bylo dost málo vidět. Vzal jsem na to rozprašovací pumpičku s prostředkem na okna Clean. Taková bílá pěna, co se rozšmidlá a vyleští hadrem. Už jsem to s tím dělal několikrát a vždy OK. Tentokrát jsem se ale strašně vytočil. Clean je asi nějaký jiný složení, protože kam jsem ho nastříkal, tam se udělala bílá matová skvrna. Při pokusu ji rozleštit se začala z fólie uvolňovat nějaká patla, jako jsou stopy lepidla z plast lepící pásky na krabice. Tak jsem to nechal být zda neuschne a za dvě hodiny bylo okno mléčný a neprůhledný. Tak mě nezbylo než zkusit tu fólii z okna servat. Rohy šly celkem dobře ale střed tabule 90x60cm se začala fólie trhat a separovat na vrstvy.
Vzal jsem benzín, který dobře meje lepidlo lepících pásek a nic. Clean nic. Tak jsem vzal denatur líh a zase nic. Aceton a perchlór taky nic. Rolling Eyes
No nebudete tomu věřit, ale funguje na to voda a škrabka z žiletky hoblíku Narex. To okno jsem čistil hodinu. Twisted Evil
To by mě zajímalo, co za sajrajt v tom Cleanu narušil fólii když to ještě vloni se starým balením nedělalo. Oken je ještě dalších 5 a vůbec nevím, co na tu vnitřní strany s fólií vzít, aby to nedopadlo stejně.
Nemáte někdo zkušenost co na tyhle fólie použít? Starou Okenu nebo Iron? To snad už asi neexistuje...
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 5:19    Předmět: Citovat

Vem tam na to obyčejný JAR a potom tu švédskou utěrku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 8:34    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Vem tam na to obyčejný JAR a potom tu švédskou utěrku.

To bych musel vědět, co to je švédská utěrka. Embarassed Aha, mikrovlákno. Shocked Tak tohle k nám na vesnici ještě nedorazilo. Zkoušel jsem místní železářství a drogérii a nic. Sad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 10:37    Předmět: Citovat

Ty jsi fakt s dědiny? A máte tam i internet? Laughing
Nejbližší Kaufland by to měl jistit za 26,- Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 11:11    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Ty jsi fakt s dědiny? A máte tam i internet? Laughing
Nejbližší Kaufland by to měl jistit za 26,- Kč.

No dědina, 7000 čechů a 1000.. nebudu psát, byl jsem zde minule jedním adminem zjebán. Internet tu ale máme dokonce 20 mega VDSL v zemi. Nejbližší Kaufland je tam a zpět 70 km. Sad Takhle jsme to dopracovali, kdysi pod Nový Bydžov patřil skoro celej dnešní Královéhradeckej kraj (třeba i Vrchábí).
Utěrku měl soused a přenechal ještě v origo balení. Vyrazil jsem znova do drogérie a zjistil, že ty Cleany na okna jsou bez a s alkoholem. Udělal jsem doma malej výzkum. Pokud se na fólii veme samotnej Clean bez alkoholu a nebo s alkoholem, tak to nic nedělá. Pokud se nejdříve fólie veme jarovou vodou a pak Cleanem s alkoholem, tak to zmatovatí. Bezalkoholovej s tím nic nedělá. Je to ale divný, určitě jsem dříve myl alkoholovým a nic to nedělalo. Našel jsem doma zbytek Okeny, modrá voda na okna. Ta je jednoznačně alkoholová a fólie po vodě nic nedělá Shocked
Opravdu to vypadá, že v alkoholovým Cleanu je něco jinýho než dřív. Napadá mě zda místo etylu nedávají metyl. Ten totiž ve spojitosti s vodou dělá mlíko. Ta fólie se přece lepí na vodní film. Co když voda změkčí povrch fólie a ten metyl způsobí zakalení a už se to nevrátí ?
Výzkumníkem celý život...
Jirka

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 17:26    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Nejbližší Kaufland je tam a zpět 70 km.

To teda musí být zapadlá dědina. Cry Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 18:27    Předmět: Citovat

no tak namixuj doma clean nealko a do toho velkou štamprli slivky nebo vodky ethanol
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 21:36    Předmět: Citovat

Metylalkohol je jed. Na etiketě výrobku, by pak muselo být upozornění.
Oni výrobci pořád inovují a vymýšlí, jak výrobní náklady snížit, více prodat a více vydělat. Pak se nedivme, že dodávají na trh výrobek pod stejným názvem, s novou recepturou, odlišným složením... Jestli bydlíte v odlehlém koutě, žádná tragédie. Pár kapek obyčejného saponátu na mytí nádobí do kyblu s teplou vodou, kus čistého hadru z vyřazeného prostěradla a jde to i bez blbých chemických přípravků na mytí oken. I tu okenu si můžete udělat. Stačí smíchat trochu lihu a destilované vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 0:19    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Metylalkohol je jed. Na etiketě výrobku, by pak muselo být upozornění.

Co umí metyl, vím moc dobře, pár let jsem na něj měl jedový povolení. V modrý vodě do ostřikovačů auta je prokazatelně metylalkohol a žádný označení o jedu tam není. A když se pálí kořalka, tak tam je na začátku metyl a taky žádný označení není ale jak se správně zachovat, znalec ví. Very Happy

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 0:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Celeron napsal(a):
Nejbližší Kaufland je tam a zpět 70 km.

To teda musí být zapadlá dědina. Cry Laughing
Jen obchodní politika vlastníka řetězce, kterej prostě do daný lokality ani do její bezprostřední dojezdový vzdálenosti (beru 10-15km jedna cesta) neprosadil žádnej market - buď proto, že se tam sám nehrne, nebo už nedostal od žádný obce, ve kterejch třeba i projevil zájem o umístění prodejny, stavební povolení ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 5:46    Předmět: Citovat

Ne Ekkare, mě nejde o to, že mají Kauf 70 km daleko. Zase tam mají něco jiného, že? Jen jsem chtěl pohecovat, když tvrdil, že je v zapadlé vesničce. Dnes bych to bral raději jak město, kde je těch supermarketů jak nasráno. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 8:32    Předmět: Citovat

Celerone, kořalku jsem nikdy nepálil, jsem jen její spotřebitel.
Přiznávám, nejsem odborník přes jedy, a proto jsem předpokládal, že výrobek, obsahující jedovatý metanol, musí mít podle směrnic EU, na etiketě varování pro spotřebitele. Výstražnou značku a tzv. bezpečnostní věty. Možná je to dáno nějakou limitní koncetrací toho metanolu ve výrobku, nevím...

Ještě mě napadlo: na etiketě výrobku by mohlo být uvedeno spojení na výrobce, nebo na distributora. Což ho oslovit s požadavkem na sdělení složení toho výrobku, nebo ho požádat o zaslání bezpečnostního listu?


Naposledy upravil Otkundes dne ne květen 08 2016, 8:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 8:33    Předmět: Citovat

Já to zas beru z pohledu obyvatele městečka, který má tak nějak kolem 20 000 duší (a jedno VOOOOBROOOVSKÝ nádraží...) - a k tomu 4 supermarkety - první byla BILLA, po ní následoval Nový Sezam, kterej se následně "zvrhnul" na Albert, načež byl po několika letech a otevření pobočky COOPu, LIDLa a TESCA zase promptně uzavřen a zlikvidován. No a (relativně) nedávno se hned vedle LIDLu otevřel KAUFLAND ... Přitom "hned vedle" - asi 12km daleko v ex-okresním Ústí nad Orlicí jsou jak pobočky těch samejch (některejch), tak i dalších - místo Billy mají Penny a (zatím) jim chybí Kaufland, přitom na druhou stranu směrem na Pomlčku ve Svitavách mají ještě navíc i HyperAlberta (ex-Hypernova)...
Proč o tom píšu - když se začaly proslýchat zvěsti o tom, že zkrachovalá textilka Primona se má bourat a na jejím místě má bejt cosi jako obchodní zóna, lidi z města i blízkýho okolí udělali několik akcí na podporu poskytnutí danýho pozemku nějakýmu hobby-marketu typu BauBau, OBI nebo Hornbach. Nejbližší jsou totiž buď v Hradci Králové nebo v Holomócu = 60 až 100km daleko, přičemž umístění takovýho "hyperkrámu" k nám by přiblížilo tenhle sortiment lidem z oblasti až po Hanušovice a Králíky... Leč všecka snaha marná, bo v městský radě sedí několik majitelů krámů s podobným nebo totožným sortimentem - stavebniny, elektro, železářství... - a ti dosáhli toho, že tu máme další jen "krám se žrádlem" = Kaufland ... Když to vezmu od těch Svitav po UO, tak na cca 40km cesty je ve 3 místech minimálně 12 nějakejch super-hyper ... A to nepočítám Litomyšl a Kujebinu = Vysoký Mýto na I/35, kde jsou samozřejmě další... Proto je taková "dálka" jak píše Jirka (35km jedna cesta) v Česku poměrně netypickej jev...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 9:05    Předmět: Citovat

Od baráku máme Kafík, Obi etc. 38km jedna cesta, ale v Aši jsou jiné krámy. To ani tak nevadí.
Horší je, že stejně daleko je nejbližší nemocnice a stanoviště záchranky v Aši zrušili v rámci úspor Very Happy
To nemluvím o zubní pohotovosti; ale my, prostí venkované, jsme odolní Very Happy
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 9:13    Předmět: Citovat

Činnost obchodních řetězců není charita. Proto si snad každý investor napřed udělá kalkulaci a posoudí tak návratnost vložené investice do pořízení své prodejny. Mimo jiné, musí též posoudit stav současné dopravní a technické infrastruktury, umístění prodejny v obci, její dostupnost, obsluhovanou spádovou oblast, množství a kupní sílu příštích zákazníků v regionu, vliv konkurence. Svou roli hraje i cena pozemku, územní plán obce, stanovisko a podmínky obce, vydávané k výstavbě, chování ekoteroristů, zájmových skupin, kverulantů, atd. Pak máme někde "přemarketováno", a někam se jim moc nechce.
Špatné je, že byly zlikvidovány menší prodejny. Jsme tak často závislí jen na těch velkoprodejnách. Pak stačí, aby některá byla z nějakého důvodu zavřena, a můžeme mít problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund