Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektroinstalace bytu, padá jistič

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cyklonit



Založen: Nov 18, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 8:01    Předmět: Elektroinstalace bytu, padá jistič Citovat

Dobrý den,
bydlím v obecním bytě, který jsme rekonstruovali, bez elektroinstalace. Celý byt je starý 13 - 15let. Do teď vše chodilo OK, ale po návratu ze zahraničí byl schozený jistič zásuvek B16. Těsně po odjezdu nám měnili elektroměr, spojitost by být neměla, ale před tím to nedělalo.
Problém je, že nám vytekl mrazák, v bytě je to jako by tu někdo umřel a roztekl se po podlaze. Samozřejmě plovoucí podlaha, taže prima.
Technické řešení je takové, že je jedna jadna fáze na okruh zásuvek 5ks.
Když odjíždíme tak vše co není třeba vypínám, nechávám pouze lednici (jednokompresorová 1,5let stará)

Dále asi 6 zdrojů, pulzní, stabilizované, které nejsou potřeba, ale vytahovat je stále se mi z lenosti a místa přístupu nechce.
Vše je zapojeno do čtyřech ochranných prodlužek APC, z toho jena prodlužka je zapojena přes průchozí zásuvku do druhé. A jedna je zapojena přes prodlužku cca 5m ze zásuvky kabelem CYSY 3x2,5.

Moje řešení bylo že jsem vyndal jistič na zásuvkovém okruhu a nahradil ho novým - nepomohlo.
Když je déle (cca 15min.)shozený hlavní jistič a ten se nahodí, spadne jistič zásuvek.
Když jsem vytáhl jednu prodlužovací větev, problém přestal. Tedy jsem to samé udělal s druhou a tu první zapojil. Také nespadl.
Ještě dodám, že lednice byla vypnutá, když jsem to zkoušel a vymývala se.

Jeden okruh není ideální, špatné rozdělení a mohl jsem natáhnout při rekonstruci kabely další, teď už to nejde.

Ptám se jestli by mohli shazovat jistič kondenzátory v pulních zdrojích a kabelové ochrany?

Jaké je teď řešení, pomohlo by vyměnit jistič B16 za charakteristiku C16.
Při zatížení na této větvi dalším spotřebičem, parní žehlička + vše další nespadne. Pouze po obnovení napájení, do teď bylo vše v pořádku.

Dále chci na zásuvkový okruh umísti alarm, který mi zbyl z domu, při výpadku a opětovném obnovení napájení odešle sms. Ale není to ideální řešení, spíše jako pojistka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2181

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 8:09    Předmět: Citovat

Cyklonit napsal(a):
Ptám se jestli by mohli shazovat jistič kondenzátory v pulních zdrojích a kabelové ochrany?

Ano, moze. Mne sa stavalo, ze na predlzovacku, kde bola pripojena telka a dvd ked som pripojil nabijacku na notas, tak vyrazilo hlavny istic. V inych zasuvkach to nerobilo. Podobne aj v praci, ak vyrazilo istice, museli sa vsetky pocitace vo firme vytiahnut zo siete, inak sa nedal nahodit hlavny istic. A potom postupne zapajat pocitace. A islo o cca 50 pocitacov.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 10:03    Předmět: Citovat

Při výměně jističe za 16A/C je otázka jestli této charakteristice odpovídá impedance vypínací smyčky aby zůstala zachovaná funkce ochrany. Kolikrát je rekonstruovaný jednotlivý byt ale celková impedance v objektu není nejlepší.

Pokud je to nájemní obecní byt tak by šlo zkusit problém nadnést přímo vlastníku bytu ať to řeší protože instalace neumožňuje bezproblémové užívání. Odpovědnost za případné zásahy tak přehraješ na ně. I když taky můžou naznat že se s tím nic dělat nedá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 11:35    Předmět: Citovat

Nedávno byla na Novinkách nějaká statistika požárů v některém z krajů a při požárech bytů tam uváděli snad ve 40% jako příčinu spotřebiče v STBY a nabíječe mobilních telefonů.
Když jdeme spát zůstává pod proudem ze spotřebičů jen lednička, mrazák, kotel, boiler a časovač pro ohřev vody v minizásobníku pro bidet. Všechno ostatní (celý hamshack, všechny TV, počítače, wifi atd.) je napájené přes "jezevčíky" s ochranou proti přepětí a s podsvíceným vypínačem.
Na každé fázi mi při zapnutí "jezevčíka" nabíhají jen dva spínané zdroje.
Všechny mobily a tablety se nabíjejí ve vlastním "centru", které se také na noc vypíná.
Na dovolenou vypínám i lednici, boiler i časovač. Běží jen mrazák.
Tím vším chci říct, že spínaným zdrojům v STBY prostě nevěřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 12:06    Předmět: Citovat

Pokial tam clovek nema 10 velkych spinanych zdrojov (PC, monitor a pod.), tak zapnutie musi istic vydrzat.

Nebezpecne su hlavne vselijake noname smejdove zdroje, kde casto nebyva ani poistka. Nafukne sa elyt, prerazi spinaci tranzistor a potom to zacne horiet plamenom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 12:29    Předmět: Citovat

Hlavně v těch noname zdrojích dává číňan místo pojistkového odporu na vstupu normální metalizovaný. Takže v případě zkratu za odporem to trvá několik vteřin, než se tento přepálí (nebo taky cesta na DPS), mezi tím už to dokáže hořet.

V bývalém zaměstnání musel majitel mimosoudně řešit finanční náhradu za ohořelou kuchyňskou linku u zákazníka, přesně z tohoto důvodu.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cyklonit



Založen: Nov 18, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 12:40    Předmět: Citovat

Děkuji všem za poznatky a názory. Určitě to takto není ideál. Mám tu jen jeden noname zdroj pro diodové pásky 12V/7A, jinak vše by měli být kvalitní zdroje. V bytě nejsou krabice, vše musí být smyčkováno, 2 zásuvky jsem kontroloval, podotahoval. Žádné opálené místo jsem nenašel. Musím poodtahovat nábytek v ložnici, máme byt 36m2 podkorovní, každý prostor je využit.
Bavil jsem se s naším firemním elektrikářem, řešili prý instalaci diodového osvětlení, shazovalo to jističe. Problém přetrvával a museli použít jistič D.
Což registr nechtěl povolit.
Zkusím 16C a uvidím, jestli podkám ještě nějakou vychytávku.
Jednu posílám kterou jsem tu objevil, někdy zářivka svítila, jindy ne, připojená čokoládou na modrý a zelený, jiný už nefungoval. Zedník-elektrikář to vytunil.
Tak mě napadá, že tu možná, pokud nevyšel kabel, čeká někde, ještě nějaké překvápko.
Stavěli to učni a asi je nikdo nekontroloval.



SAM_0858.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SAM_0858.jpg
 Velikost:  249.07 kB
 Staženo:  216 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cyklonit



Založen: Nov 18, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 12:43    Předmět: Citovat

sem se s tim Dčkovim jističem nějak rozjel. Smile Divnej překlep, samozřejmě potkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund