Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transiwatt 30G - spatne hraje jeden kanal
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st únor 03 2010, 14:27    Předmět: Transiwatt 30G - spatne hraje jeden kanal Citovat

Ahoj, potreboval bych poradit s timto strojem. Jeden kanal brumi, hraje o neco tiseji a nema basy. Na vystupu jsem pozdeji nameril na dobrem neco kolem 100mV a na vadnem ss 10V bez repro a bez signalu. Vsechna napeti ze schematu jsou +- v poradku. Pri zkousce cca 2 mesice si myslim, ze tak na 90 procent sel ok. Zapojeni a DPS dle dokumentace, jen jsou tranzistory KD 617 na konci misto germania. Nejake rady kde hledat? Nechci opravu zbytecne pokazit, zes je pro me cenny. Dekuji.

Schema v dokumentaci:
http://www.pctun.czechian.net/tw/soubory/TW30G.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03 2010, 17:16    Předmět: Citovat

Něco odešlo v konci. 10V na výstupu - je tam přece kondenzátor a odpory na zem. Zkontrolujte ten výstupní 2G/25V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st únor 03 2010, 21:43    Předmět: Citovat

Kondenzátor vyzkoušen. Tam je to v pořádku. To už mě také napadlo. Díky za reakci. Nějaký další nápad? To napětí tam mi právě nejde do hlavy. Na druhém kanále nic. Nevím, kde hledat problém. Při zapínání v reprobedně je slyšet jakoby lupnutí zakončené krátkým utichajícím brumem. Pak se brum objeví ještě při úplně ztlumené hlasitosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st únor 03 2010, 23:28    Předmět: Citovat

vlasyk napsal(a):
Kondenzátor vyzkoušen. Tam je to v pořádku. To už mě také napadlo. Díky za reakci. Nějaký další nápad? To napětí tam mi právě nejde do hlavy. Na druhém kanále nic. Nevím, kde hledat problém. Při zapínání v reprobedně je slyšet jakoby lupnutí zakončené krátkým utichajícím brumem. Pak se brum objeví ještě při úplně ztlumené hlasitosti.

No já bych měřil taky napětí před výstupním elytem, tj. spoj emitor-kolektor koncáků. Tam má být půlka napájecího napětí. Ale i tak, pokud je za elytem bez repra 10V tak to je špatně. Buď má elyt velký svod, nebo je následný dělič pro sluchátka přerušený. Do 240Ohm to prostě nemá viset na desti Voltech. Zjistit, vyměnit.
Pak bych porovnal odběr obou konc. stupňů a napětí na polovodičích, zdravý versus nemocný kanál. Pokud bude shoda tak bych prokřížil vstupy levého a pravého koncáku abych zjistil jestli je vůbec problém v koncáku nebo před ním. Další postup podle výsledku.
S 30G jsem si před lety něco pohrál, podporuju tvou snahu ho uchovat, i jen při vzpomínce na něj mi slza kane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st únor 03 2010, 23:49    Předmět: Citovat

vlasyk napsal(a):
Kondenzátor vyzkoušen. Tam je to v pořádku. To už mě také napadlo. Díky za reakci. Nějaký další nápad? To napětí tam mi právě nejde do hlavy. Na druhém kanále nic. Nevím, kde hledat problém. Při zapínání v reprobedně je slyšet jakoby lupnutí zakončené krátkým utichajícím brumem. Pak se brum objeví ještě při úplně ztlumené hlasitosti.

Hm... a taky se to může rozkmitávat. Ty křemíky na koncích by k tomu mohly přispět. Originální zapojení nemá Boucheroty na výstupu.
Ale stejně bych nejdřív zkusil provizorně nahradit výstupní elyt. Na test stačí i 1G.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12473

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2010, 8:37    Předmět: Citovat

bezny má 100% pravdu. Buď je vadný elyt, nebo jsou přerušeny ty rezistory. Wink


závada.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  závada.png
 Velikost:  41.6 kB
 Staženo:  213 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jindra2



Založen: Aug 09, 2005
Příspěvky: 763

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2010, 8:44    Předmět: Citovat

Zkontroluj taky C24.
Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2010, 12:46    Předmět: Citovat

Takze ss napeti na vystupu jsem se zbavil. Bylo to studenym spojem na jednom z onech 4 odporu. Nicmene problem se slabsim kanalem bez basu stale pretrvava. Je mozne, ze tato zavada neco zpusobila v zesilovaci? No nic.. budu hledat dal :c) Minimalne je tam spousta starych svitku ktere by zaslouzily vymenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2010, 12:57    Předmět: Citovat

vlasyk napsal(a):
Takze ss napeti na vystupu jsem se zbavil. Bylo to studenym spojem na jednom z onech 4 odporu. Nicmene problem se slabsim kanalem bez basu stale pretrvava. Je mozne, ze tato zavada neco zpusobila v zesilovaci? No nic.. budu hledat dal :c) Minimalne je tam spousta starych svitku ktere by zaslouzily vymenu.

Tato závada by mohla pocuchat koncák pokud bys pripojil reprák až po zapnutí. Se slepým výměnkářstvím bych počkal, trochu cíleného bádání neuškodí. Zkus spojit jezdce potenciometrů hlasitosti. Jestli budou hrát oba kanály stejně, je problém před tímto bodem, pokud ne tak je to v koncáku.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2010, 14:04    Předmět: Citovat

urcite nejdriv najdu problem :c)... uz vim ze je to predzesilovac. Signal se takto zkresli hned v prvnim stupni. Dale je to jiz v poradku. Na to by nemel byt problem prijit. Diky. Pomoc jsem potreboval hlavne s tim vysokym napetim na vystupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 15:32    Předmět: Citovat

Tak jsem se zase dal do opravy. Zesilovac kreslil kvuli spatnym zemim. To je odstraneno. Oba kanaly nyni hraji ciste... ovsem na jednom porad chybi basy. Prvin stupen predzesilovace je v poradku. Na korekcich ovsem jiz je signal prilis zesilen (nebo silny) a pri pripojeni signalu na bazi T3 je znacne silnejsi nez na funkcnim kanalu. Poradi mi nekdo? .c) Zkontroloval jsem v tomto miste vetsinu odporu a vsechny kondenzatory + meril napeti... na vadnem kanalu jsou o malinko vyssi, ale priblizne sedi.


TW30.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TW30.jpg
 Velikost:  98.58 kB
 Staženo:  207 krát



Naposledy upravil vlasyk dne čt únor 11 2010, 15:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 15:45    Předmět: Citovat

vlasyk napsal(a):
Tak jsem se zase dal do opravy. Zesilovac kreslil kvuli spatnym zemim. To je odstraneno. Oba kanaly nyni hraji ciste... ovsem na jednom porad chybi basy. Prvin stupen predzesilovace je v poradku. Na korekcich ovsem jiz je signal prilis zesilen (nebo silny) a pri pripojeni signalu na bazi T3 je znacne silnejsi nez na funkcnim kanalu. Poradi mi nekdo? .c) Zkontroloval jsem v tomto miste vetsinu odporu a vsechny kondenzatory + meril napeti... na vadnem kanalu jsou o malinko vyssi, ale priblizne sedi.

Fungujou ty přepínače vstupů, segment zpětné vazby? Není tam utržená folie na pl. spojích? Mezi minusem C12 a pravým koncem R16 má být nula Ohmů (pokud to nemáš přepnutý na gramec).

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 16:01    Předmět: Citovat

prepinace funguji... vsechny vstupy se chovaji stejne (s ohledem na korekci grama a vetsi zesileni). Ploste spoje v poraku. Zpetnou vazbu proverim jeste znov, ale myslim, ze tam to neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 16:15    Předmět: Citovat

vlasyk napsal(a):
prepinace funguji... vsechny vstupy se chovaji stejne (s ohledem na korekci grama a vetsi zesileni). Ploste spoje v poraku. Zpetnou vazbu proverim jeste znov, ale myslim, ze tam to neni.

Tak bych zkontroloval C17 a obvod korekcí tj. změřil poťáky včetně jezdců.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlasyk



Založen: Nov 13, 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 19:56    Předmět: Citovat

C17 uz jsem kontoloval.. tim to neni.. no a potenciometry jsem take jiz kontroloval. Odpory jsou na nich v poradku, normalne se meni jejich hodnota jezdcem... pri "kvedlani" toceni zadne zlepseni a korekce v slabem zvuku jsou slyset ze reaguji. Jedine co me napadlo.. jestli by nemohlo byt nejakym zaspinenim v potaku neco spojeno...asi ne..ale napada me uz vselicos :c)... Nekdo se v zesilovaci vrtal uz prede mnou.. ne vsak nejaky dobytek. :c) Musel se trochu vyznat, to je videt. Vsechno jsem uz po nem a i po vyrobci opravil (hlavne zemeni) a dal do stavu podle dokumentace a tak to take funguje nejlepe... tedy pulka :c) Nemohlo se v potenciometru neco stat pokud je necim nekdo cistil? Ovsem vyndal jsem je a zmeril a odpovida to. Myslim, ze jsou take v poradku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund