Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr dotykáče
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17888
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 13:09    Předmět: Výběr dotykáče Citovat

Potřeboval bych poradit co vybrat za dotykáč z nabídky do 4 tausen. 4 jádro, 8/1GB, aspoň středně slušnej foťák, GSM, Wifi, stačí jedna Sim, slušná baterka ale aby to zase nebyla cihla jak kráva veliká. Hlasový SMS by byly dobrý. Vím o dotykovejch chytrolínech lautr nic a tak se radši ptám.
Našel jsem pár kandidátů ale co vybrat? Všechno to jsou 2015, tak se snad seženou.
Sony Xperia E4
LG Spirit
LG Leon
Lenovo A5000
Je v tom něco na vyloučit hned a nebo doporučíte něco jinýho a proč?

Jo ještě jsem zapoměl jakej k tomu mám přístup. Kdyby 8 let stará tlačítková Nokie neměla nafouklou baterku a nebyla celá podrápaná a otlučená, tak bych si nic novýho nepořizoval, zkrátka bez chytrolína umím žít celkem dobře. Cool
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 13:22    Předmět: Citovat

Něco s vyměnitelným akumulátorem.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 13:32    Předmět: Citovat

Nekupuj Lehovno, zpracování strašný. Je to pozlacená bída.
A Sony jsou dost poruchový, furt to tu řešíme.
LG jsou veskrze dobrý, jen když ti to spadne na zem a praskne sklo, tak to bývá dražší.
Ještě se klidně podívej po Samsungách a Nokiích (Microsoftu).

Víš co- napiš mě, co máš za typ té Nokie, já se podívám jestli nenajdu kryt a baterku. To bude asi nejlepší Very Happy

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 14:07    Předmět: Citovat

Stare Nokie sa daju zohnat lacno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 14:11    Předmět: Citovat

Škoda, kdysi dávno bylo Lenovo (do roku 2004 IBM) synonymem kvality.
Co nějaký Xiaomi, Huawei nebo Acer? Má to cenu?

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7838
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 15:08    Předmět: Citovat

Xiaomi ano, jsou fakt dobří.
Hujahej ani Acer ne.
Všechny tady ty bomba telefony dělá pravděpodobně jedna fabrika v Číně, možná učiliště? Už jen pohled na osazení a zapájení součástek je děsný.

Jinak je pěkné, jak mají pro různé velikosti smartfounů a tabletů pořád tu stejnou desku, jen dají větší displej, k němu prodloužené flexy a hurá, je nový, lepší model Very Happy

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 15:37    Předmět: Citovat

Zvláštní... Co se týká Číny, mám přesně opačnou zkušenost, Xiaomi ano, pokud uživateli nevadí přiblblý omalovánkový systém plný malware a bugů, Huawei je, co se týká technologie a zpracování, čínská špička (i když furt Čína a na top výrobce v mnoha ohledech nemá) a Acer mě příjemně překvapil, kupoval jsem od něj tablet a z hlediska funkčnosti i zpracování paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 17:49    Předmět: Citovat

Jen všeobecně, 8GB ROM je málo. Zbyde cca 3-5GB, podle toho kolik nesmyslů tam výrobce nacpe a stačí aby se zaktualizovaly všechny předinstalované appky nebo během doby dorazí také pár OTA aktualizací a je problém! Ty nepřesuneš na kartu a trvale budeš bojovat s místem (viz. příklad).
Jestli přemýšlíš nad custom ROM (+ okleštěné GApps) nebo rootem, tak to s 8GB půjde.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7950
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 11:35    Předmět: Citovat

Sice to není dotykáč ale dotýkat se můžeš. Jen nvm, zda by jsi ho ještě dnes sehnal za ty 4k.


1233787608eP7A4J.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1233787608eP7A4J.jpg
 Velikost:  26.37 kB
 Staženo:  69 krát


_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 21:08    Předmět: Citovat

Jak pise Standa99. 8GB je fakt pro zlost. Pro uzivatele zbude okolo 3.5GB spise min. Po prvnim spusteni se zaktualizuji google aplikace a sluzeby plus predinstalovane aplikace a uz se schyluje k problemu. Min 16GB. Ta RAM, s odrenyma usima 1GB by mohlo stacit, pokud to bude neco od samsungu tak tam volit radeji ty 2GB.
Znam kamose, netechnicky vzdelaneho, jeho rec byla nikdy dotykovy telefon, to je spatny, k nicemu a pod. zvasty. Nakonec casem dosel k zaveru ze tak spatny to neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 22:03    Předmět: Citovat

Samozřejmě že i 2GB RAM by bylo ideální.
Nebudu tady doporučovat, která značka je nejlepší (vůči jiným), nebo vymýšlet novotvary pro větší zajímavost, ale popíšu ideální funkcionalitu (pro Android). Ta se neslučuje s tím, že si jako zákazník koupím mobil a budu ho jen používat. Kdo s tímto nesouhlasí, ať dál nečte.

Výrobci tam nacpou hromadu nesmyslů (nabubřelé launchery + nechtěné appky) a další hromada je vynucená Googlem (GApps - Google Apps), aby byly dodrženy licenční podmínky. To je podobné jako u notebooků s Windows, kdy se musí jedno odpoledne strávit tím, aby se z toho vykopaly veškeré nesmysly nebo udělala čistá instalace systému.
Moje doporučení je, vybrat si model, který je podporován komunitou (ideálně na XDA) a opravdu jít do custom ROM, která je něco jako čistá instalace. Všechny tyto ROM mají automaticky root, což je pro používání některých appek nutnost, takže není problém se zbavovat reklam v aplikacích apod.
Spousta schopných vývojářů kompiluje své ROM přímo ze zdrojáků, kdy jsou schopni aplikovat veškeré bezpečnostní změny během pár dní (viz. před měsícem bezpeč. problém s MMS - tzv. Stagefrigt nebo nyní odemknutí telefonu každým dlouhým heslem). Ono se dočkat aktualizace od výrobce je většinou v nedohlednu.
K čisté ROM použít okleštěné GApps, které jsou proti základu také o stovky MB menší. K tomu navrch vybrat ideální kernel a vše tohle zaručí bezproblémový chod. Každá další aktualizace ROM je většinou vydaná jako OTA, takže se jednoduše nahraje přes upravené recovery (TWRP, CWM atd.). Když by náhodou byl doporučený "wipe", tak se dá pro veškerou zálohu použít Titanium Backup atd.

Také bych dnes s HW stránky nezapomínal na LTE, hlavně aby byla podpora pro 800MHz, což také všechny telefony s LTE nemají.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17888
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 22:25    Předmět: Citovat

Nějak nerozumím, jakou cizí řečí to mluvíš. Embarassed
Ja jsem založil vlákno abych dostal radu co si koupit, nechci si vyrábět svůj vlastní. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 22:51    Předmět: Citovat

Jednoducho povedane: musis si to dorobit sam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so září 26 2015, 22:53    Předmět: Citovat

Chápu že jsem tu nakvákal věci, které jdou těžce pobrat někým, kdo s Androidem moc nekamarádí, ale je to můj pohled na ideální funkcionalitu.
S tvými předpokládanými parametry (8GB ROM / 1GB RAM) to bude utrpení, pokud bys ten telefon neupravil k něčemu podobnému, co jsem napsal. S 2x většími parametry to půjde, ale ta cena už nejspíš nebude akceptovatelná.
Každopádně i u 2x lepšího má mé doporučení svůj význam. Např. pomocí dobře odladěného kernelu a jeho nastavení se dá docílit vynikající výdrže atd. Připojené obrázky ukazují možnosti nastavení kernelu (u mě Franco + jeho aplikace). Pro zajímavost, po vybalení mého telefonu jsem byl zděšen z barevného podání displeje (Amoled), což vyřešil Color Control.



kernel.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kernel.png
 Velikost:  42.86 kB
 Staženo:  92 krát


kernel2.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kernel2.png
 Velikost:  46.9 kB
 Staženo:  76 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 28 2015, 8:08    Předmět: Citovat

To Standa99: To o cem pises nemuzes vybalit na cloveka co android nikdy nemel a tudis nevi o cem je rec. Dostane strach a nabude pocit ze ten android je bez uprav absolutne nefunkcni. Tak to take neni pravda. Sam mam LG G3 a jedu na ofic rom, mam "jen" root a android 4.4 Vim proc jsem jeste nepresel na 5. A vse maka bez problemu, na nic se neceka.
TO Celeron: Snad Honor 4C, RAM ma 2GB ale ulozne misto 8GB. U nekterych telefonu lze zamenit ulozne misto za pametovou kartu. U tohoto modelu by to jit melo. Fotak ujde ale baterka nepatri mezi vykonove trhaky. Vetsina telefonu se nabiji stejne kazdy vecer. Ne ze baterka do druheho dne nevydrzela ale uz to neni na cely den. U dnesnich chytrych telefonu je obecna bolest spotreba techto stroju. A kdyz se k tomu tu a tam prida nejaka app, treba u me Sluzby Google Play ktera dost casto probouzi telefon tak je vydrz jen do toho vecera. Very Happy
Po cem pokukuji pro segru, ma ZTE s 3.5 palcu lcd, je Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB. 2GBRAM/16GB ulozne misto to ujde. Fotak taky neni spatny+ par dalsich vylepseni. LTE by mel mit tez, jestli plnotucny, nevim. Cena startuje od peti tisic takze trosku prekracuje navrhovany strop.
A nakonec, pro android existuje nekolik pro bastlire uzitecnych aplikaci pro ruzne prepocty a vypocty, barevny kody odporu a kondenzatoru, simulator obvodu-nemam vyzkousene a najdou se urcite jeste dalsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund