Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plastové okna Slovaktual
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 12:49    Předmět: Plastové okna Slovaktual Citovat

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jelikož jsem si nechal loni vyměnit v panelovém bytě plastové okna od značky Slovaktual.Nyní běžně pozoruji,že se mi ve všech oknech když jej otevřu objevují v okenním rámu dole loužičky vody.Jak v drážce kde je otvor kde voda odtéka přes okapniču tak nacházím vodu i v první drážce okenního rámu kde musím vodu utírat.Okna mám slovaktual,trojskolo profil ID8000 a stvební hloubka 85mm.Čím se tvoří voda v rámu v první i druhé drážce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 12:57    Předmět: Citovat

kondenzací vnitřní vlhkosti na studeném rámu . . .
někde máš poškozené těsnění kolem okna. . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 13:38    Předmět: Citovat

Na těsnění jsem se díval a jedná se o třípokojový byt a děla to ve všech oknech.Okna se mi nerosí ani zevnitř ani zvenku,jen když otevřu křídlo okna tak u každého okna najdu v okenním rámu loužičku vody dole.V druhé drážce okenního rámu chápu,že je tam možnost vody,když jsou tam udělany odtekací otvory v rámu oken,ale proč se mi děla loužička vody i v první drážce rámu?A děla to u všch oken ve všech pokojích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 13:50    Předmět: Citovat

A co se tak zeptat přímo u té firmy? Příčin může být několik a takhle na dálku ti těžko někdo něco konkrétního poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 14:17    Předmět: Citovat

U firmy jsem se zkoušel ptát a firma Slovaktual mi tvrdí,jelikož loni v srpnu se dělaly na bytě nové omítky zárověn i z výměnou oken a vyzdívalo se nové jádro,že mám v bytě hodně nových materiálu a tím vysokou vlhkost v bytě,že je to normální.Obrátil jsem se tady na forum proto,jelikož se mi nějak nezda aby po půl roce mohla být stále taková vlhkost v bytě a zda to třebas není jen výmluva firmy,která výměnu oken prováděla.Nezdá se mi právě ta voda v obou drážkách rámu a také mi nejde do hlavy teplota v bytě.U otce je nyní stále v bytě teplota okolo 25 stupnů netopí v žádné místnosti a má pouze dvojskla od Rehau.Já sice bydlím v posledním patře 8 patro pod střechou,dům máme zateplený,střechu také a topím v celém bytě a teplotu mám 21 stupnu a to běží všechny čtyři radiátory naplno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 14:29    Předmět: Citovat

Ano, může to být tou rekonstrukcí. Loňský podzim byl hodně vlhký, vysoká vzdušná vlhkost nedovolila zdivu pořádně vyschnout a tak vysychá až teď, když se topí. Okno je přirozeně nejchladnější plocha v bytě, proto se vlhkost kondenzuje na něm.
Co se týká vytápění, nevím co máš na mysli že je "zateplená střecha". Důležité je mít dobře zateplený strop, když si v posledním patře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 16:56    Předmět: Citovat

Rovněž jsem nechal vyměnit stávající litinové radiátory za deskové a mám pocit,že firma mi dala krátké tělesa,ptal jsem se jich na to proč mi nedali delší radiátory a prý,že je to dáno nějakým měřítkem.Jinač na každém radiátoru mám odpařovací měřič tepla a všechny radiátory běží na plný výkon a v bytě nedosáhnu většího tepla jak 21 stupnu když venku jsou 3 stupně.Nevím zda je to normální a taky platím zálohy na teplo měsíčně ve výši 900Kč tak nevím kolik budu doplácet?Zda byt pode mnou který není pod střechou má levnější cenu za odpařený dílek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 17:04    Předmět: Citovat

S těmi měřiči nemám zkušenost (rodinný dům), ale nepíšeš nic o tom zateplení stropu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1684

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 17:22    Předmět: Citovat

Důvodem zvýšené vlhkosti v bytě může být i běžný provoz domácnosti, nejen nevysušené stavební materiály. Vařením v kuchyni počínaje, přes sprchování, pokojové kytky, akvárium, až třeba po sušení oblečení a ručníků. Pokud se k tomu v zimě ještě používá mikroventilace, stoupá nejen spotřeba tepla v bytě, ale vlhkost ze vzduchu pak kondenzuje na studeném rámu okna a stéká dolů, kde se může v drážkách rámu hromadit. Nemusí jít tedy o poškozené těsnění, nebo o chybnou montáž. Doporučuji proto rám utřít do sucha, okno řádně zavřít a třeba po několika hodinách, nebo příští den, zkontrolovat ihned po otevření přítomnost vody. Pokud problémy přetrvávají, kontaktovat dodavatele, případně si nechat pořídit termovizní snímek, který by měl poruchu pomoci najít a pak případně uplatnit u dodavatele reklamaci.
Jaké radiátory budou instalovány v bytě, není dáno měřítkem, ale projektem, který musí zohlednit otopnou soustavu celého domu. V případě výměny za jiný typ topných těles, nebo jiný výkon, dokonce včetně zaregulování, tedy přizpůsobení nových radiátorů a jejich přívodů, ke stávajícímu tepelnému rozvodu domu. Pokud Vám někdo měnil v bytě radiátory, jistě tak nečinil ze své vůle. Předem jste snad o tom věděl a dal k tomu souhlas? Ty tzv. měřiče nejsou měřícími přístroji. Jsou to jen technické pomůcky (indikátory), pro příští rozpočítání nákladů za vytápění, v rámci Vašeho domu. Proto by souhlas s výměnou radiátorů, měli vydat i ostatní vlastníci bytů v domě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 18:06    Předmět: Citovat

No stropy v bytě jsem nezateplil,nenapadlo mě to při rekonstrukci bytu.Byt jsem koupil loni v květnu a tak jsem se pustil do rekonstrukce jádra a výměny elektřiny do mědi,řezaly se fričkou drážky do panelu a následně jsem nechával dělat nové omítky,na všechny zdi se dávala perlinka a lepidlo a poté nové štukové omítky.Ted je otázka zda mi doporučíte nějak dodatečně zateplit stropy a čím nejlépe.Jinač radiátory jsem měl v bytě litinové a na základě povolení bytového družstva jsem nechal vyměnit radiátory za deskové značky Korado Radik.Chtěl jsem větší a delší radiátory a bylo mi jen vysvětleno,že velikost těles se určuje podle daných tabulek které mají topenáři a,že si nemohu dát radiátor dlouhý třebas přes celou stěnu pod oknem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 19:19    Předmět: Citovat

Takže zateplit stropy, to určitě. Když jsem zateploval stropy u RD někdy kolem roku 94, použil jsem foukanou izolaci tl. 10cm do prostoru mezi podlahou půdy a nově vytvořenou podlahou z dřevotřísky. Dnes bych dal radši 15-20cm. I tak mi okamžitě klesla spotřeby plynu o 1/3.
Jakou izolaci použít, záleží na tvých finančních možnostech a asi taky, jak se domluvíš s bytovým družstvem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1180
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 20:54    Předmět: Citovat

Tohle vypadá spíš na špatnou instalaci. Pod rám se dostane "zima" a pak to kondenzuje.
Já mám úplně čerstvě profily Veka, taky tlustou stavební hloubku, a ani kapka rosy v uváděných místech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
creativko



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 72
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 21:19    Předmět: Citovat

Kup si vlhkomer, mozno budes velmi prekvapeny.
napr:
http://www.ebay.com/itm/Auto-Vehicle-Digital-LCD-Thermometer-Hygrometer-Thermometer-Humidity-Meter-FHRG-/131250644985?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item1e8f25e7f9

Odkedy ho mam ja tak ovela castejsie vetram. Pri suseni pradla aj 5x za den po 5 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 21:43    Předmět: Citovat

Potíže s kondenzací vlhkosti začaly až s instalací plastových oken. Před lety musela v kuchyni chybět část těsnění v okně kvůli dostatečnému přívodu vzduchu (plynový sporák i s troubou). A nikde vlhko, natož plíseň.
Při výměně oken za plastová to nikdo neřešil, takže najednou začalo přibývat vlhkosti v bytech, ta způsobila tepelné mosty i tam, kde předtím nebyly, na nich se sráží vlhkost ještě víc a roste to.
Přesvědčit lidi k častějšímu větrání je většinou marné - přece neinvestovali do plastových oken proto, aby to teplo zase vypustili oknem ven, že? Jenže panely jsou neprodyšné a to se mstí, těmi tepelnými mosty v důsledku uniká víc tepla, než by uteklo častějším vyvětráním. Vlhkost prostě musí z bytu ven a nemá kudy.
Podobné je to i s radiátory - pravda, deskové jsou hezčí a snadněji se čistí, ale je nutné zachovat jejich teplosměnnou plochu, resp. výkon. A v poměrovém indikátoru buď instalovat příslušnou stupnici nebo v elektronickém nastavit příslušnou konstantu přepočtu, která zohlední jak výkon radiátoru při konkrétním spádu teplot, tak tepelné ztráty bytu, aby bylo rozúčtování spotřeby co nejspravedlivější.

Přikládám pár termosnímků neizolovaného paneláku zvenčí i zevnitř (čím jasnější barva, tím vyšší povrchová teplota, viz stupnice), jsou tam skvěle vidět tepelné mosty způsobené zejména nezaizolovanou spárou mezi plastem a zdivem resp. panelem, dále tepelné mosty způsobené armaturou a vlhkostí v omítce a spáře mezi panely, stejně jako most tvořený hliníkovým rámem dvojskla.
Proti vlhkosti skutečně účinně pomáhají samoregulační odvětrávací jednotky Regel-Air, které se dají koupit do jakéhokoliv u nás používaného typu plastových oken.



plast_drevo.jpg
 Komentář:
Rozdíl mezi únikem tepla obyčejným dvojitým oknem a oknem plastovým s dvojsklem při venkovní teplotě -12,5°C a únik tepla z radiátorů skrz dvojité panely.

Stáhnout
 Soubor:  plast_drevo.jpg
 Velikost:  111.87 kB
 Staženo:  75 krát


plast_tepm_balkon.jpg
 Komentář:
Hliníkový rám okna a chybějící izolace kolem balkonových plastových dveří tvoří tepelné mosty (snímek zevnitř bytu).

Stáhnout
 Soubor:  plast_tepm_balkon.jpg
 Velikost:  108.48 kB
 Staženo:  79 krát


plast_tepm_zevnitr.jpg
 Komentář:
Vyzděná příčka není zvenčí krytá izolací, která by přesahovala spáru s rámem. Zde je také tepelný most, na kterém se sráží vlhkost (snímek zevnitř bytu).

Stáhnout
 Soubor:  plast_tepm_zevnitr.jpg
 Velikost:  101.82 kB
 Staženo:  72 krát


plast_tepmosty.jpg
 Komentář:
Snímek zvenčí - zde je vidět tepelný most způsobený vlhkostí ve spáře mezi panely a armaturou.

Stáhnout
 Soubor:  plast_tepmosty.jpg
 Velikost:  107.6 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1684

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 21:54    Předmět: Citovat

Doporučuji, podívat se na server tzb-info.cz
Tam je zveřejněno hodně informací z oboru technických zařízení budov, včetně problematiky oken, vytápění, větrání, tepelných izolací i indikátorů spotřeby tepla.
Věřím, že si tam potřebné informace k řešení svého problému najdete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund