Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 12:04    Předmět: Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ? Citovat

Tu si mozete pozriet forum ,ktore je tomu venovane,je tam velmi vela členov z čiech a slovenska.Ked by ste potrebovali, viem vam pomoct,poradit.ked budem mat samoze cas.O chvilu pridam link na forum.Len sa nestante zavislakmi ,ako mnohi na fore!!! Je treba sa registrovat ,pokial chcete tu krasu roznych hodiniek aj vidiet.
http://forum.chronomag.cz/index.php?/forum/14-%C4%8Desk%C3%A9-hodinky-hodinky-prim/
Ak niekto chce poslem mu na email jednu peknu zbierku a nemusi sa registrovat za to.Takto ide neake obr po zmenseni pridat sem. Toto nie su tie najkajsie zbierky ani kusy.Ja som tam registrovany,len tam nechodim ze nemam cas.Ked mi poslu SZ ,tak odpovedam.



post-2282-1215162927.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  post-2282-1215162927.jpg
 Velikost:  115.35 kB
 Staženo:  218 krát


post-953-1215374345.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  post-953-1215374345.jpg
 Velikost:  66.09 kB
 Staženo:  131 krát


post-2282-1215162967.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  post-2282-1215162967.jpg
 Velikost:  160.87 kB
 Staženo:  164 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 18:10    Předmět: Citovat

Jéje, na třetí fotce čtvrtá řada shora, druhé zprava- ty ještě někde mám.
A ještě mám nějaké, co jsem dostal od máti, byli po taťkovi. Ale celkově asi dnes zas tak moc lidí nenosí hodinky, každý má mobil (i já si je vezmu jednou za uherský rok).

Ale třeba ty zážitky, když se před revolucí objevily digitálky. A natož s kalkulačkou Shocked

A jak jsme nabíjeli baterky, nějakej omezovací odpor nebyl potřeba, jen to člověk musel z té ploché baterky odpojit včas. Bráchovi jedna opožděně odpojená málem vystřelila oko...

Ale jinak pěkný koníček. A předpokládám dobře že jsou všechny plně funkční?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9771
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 19:10    Předmět: Citovat

A já si myslím, že se mýlíš.

Moje první hodinky byly ty, co jsou na prvním obrázku druhý zleva v horní řadě. Pak jsem přešel na bateriový, většinou rafikový.. A zvhledem k tomu, že je to od "tiktak1953", který je nejspíš bývalý hodinář, tak fungovat asi budou..

Jinak hodinařina je umění, a mě fascinují hlavně takový ty "slepý uličky" jako jsou třeba ladičkové hodinky, nebo elektromechanický - kde byla elektronika ještě zastoupena minimálně.
Jinak mi na "primkách" nejvíc vadilo to sklíčko. Měli je vystouplý a tak jsem je musel několikrát do roka nechávat vyměňovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 20:35    Předmět: Citovat

Primky mám od promoce AD 1987...jednou měněno sklíčko a pérko, možná tam někde jsou na obrázku ale už moc dobře nevidím, chtělo by to čtecí brejle.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 20:41    Předmět: Citovat

Tak jsem se podíval na své hodinky Poljot z roku 1964 na regále a furt jedou jak nové. Ne všechno musí bejt z Číny. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 20:54    Předmět: Citovat

Má někdo takové? Nejsou špatné.


Hodiny bez času.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Hodiny bez času.JPG
 Velikost:  162.39 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 21:12    Předmět: Citovat

Tak ,toto som necakal!Myslel som ze ma sprdete ,ze co sem to pletiem.Ja mam zase taketo prve spomienky na hodinky.Moja teta robila v KLENOTACH a dala mi bezkamenove smejdy ,ktore nesli.Vtedy som chodil asi do tretej triedy ,cez prestavku sme s kamosmi vybehli vonka ,otvorili hodinky a strkali do kolies nozik rybku aby isli.Mali aj fosforove rucky a botky pri cislach ,to sme chodili pozerat do zachodu ako svietia.Takto nas to drzalo dost dlho ,az neviem ci mi ich neukadli ,alebo som ich zamenil ,ako sa vtedy robilo zo vsetkym,Ak sa niekto nechce registrovat a chce si pozriet to forum ,je tam co pozerat,mozeme sa dohodnut na niecom ,aby ste si to mohli pozriet.takze ponuka je jasna.Pravidla len na SZ.
Chcete aby som este nieco pekne pridal, tak napiste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 23:04    Předmět: Citovat

V hodinkách se nevyznám, ale kdysi jsem od zahraniční firmy k životnímu jubileu a současně k jubileu firmy dostal ručkové hodinky s baterií, které mají v místě pro označení název oné firmy. Nosil jsem je pořád a stále jdou. Překvapení nastalo hned při první návštěvě u hodináře na výměnu baterky, když mi za ně na místě nabídnul 1800 Kč. Když jsem se cukal, tak přidal na 2000 Kč. Celé ty roky, co k němu na výměny baterie chodím, se vždycky ptá, kdy si to konečně rozmyslím. Já si ale myslím, že dárky se neprodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 10:41    Předmět: Citovat

Ak mozes daj obr.ciselnika,stroj neotvaraj ,mohol by si poskodit velmi drahy el.blok,co vacsinov vsetci nehodinari urobia!!! Vsetci si na to davajto pozor.Vsetky el.hod.PRIM QUARTZ (vyborny stroj,aj presny)co si ludia sami otvorili ked si chceli kupit a vymenit baterku,tietro ciecky znicili a tym padom hodinari menili cele el.bloky za 360korun myslim.Cievky sa dali vymenit ,ale nebolo to pre bezneho hod.najlaksie,niektorych nemozne.Takze neotvarat,nie je to v mnohych pripadoch ani pre hodinara lachke!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2728
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 11:40    Předmět: Citovat

Tiktak 1953: Měnil jsem baterku už ve všech možných značkách a ještě se mi nestalo, aby je poškodil, co je na strojku v Primkách specifické? Jinak taky ještě máme doma jedny klasické Primky, jdou pořád bez servisu. Měl jsem kdysi ruské Poljoty, ale bohužel je ztratil brácha na vojně, dnes by to byla rarita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4492
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 14:10    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
V hodinkách se nevyznám, ale kdysi jsem od zahraniční firmy k životnímu jubileu a současně k jubileu firmy dostal ručkové hodinky s baterií, které mají v místě pro označení název oné firmy...

Taky mám takové, jen nevím jestli je to stejná firma, ale asi ne. Myslím, že Flextronics nebyl až tak štědrý.
Optatruji ale možná trochu raritu. Zbědované ruské hodinky s budíkem, co mě budil na služebních cestách, když jsem se živil v dávných dobách jako panský kočí. Very Happy



hodinky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hodinky.jpg
 Velikost:  25.57 kB
 Staženo:  60 krát


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 14:55    Předmět: Citovat

Hafca, su to ruske Poljot signal 2612 ak sa nemylim uz.Ak chces ,poslem ti zadara new ciselnik,rucky sklo po kamosovi co robi v prahe ak je este tu doma !Aj dalsim z prahy, ked to rychlo napisete co chcete.Su to pekne ciselniky,sam si to vymenis,komplet navod na to ti napisem v SZ potom V tom ramecku ,u dva druhy tvojho ciselnika.Zvacsit si to musis.


DSCN3943.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN3943.jpg
 Velikost:  95.58 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 15:09    Předmět: Citovat

starecd,problem je u tychto quartz ruckovych PRIM to,ze ked ich idu ludia otvarat,tak v tom miieste kde strcia noz ,im ten noz zbehne do vnutra strojceka a tam je hned ta cievka.Kazdy ju trafi nozikom ,ked na to nedava pozor.Aj hodinarom sa to uz stalo.Menil som ich min 70 kusov.Prve cievky par kusov ked sme ich dostavali na pridel ,tak som aj slabo poskodene opravit.Do teraz aj take mam a idu.Nesmie byt vela zavitov pretrhnutych ,aby isli potom dobre.Bloky sa menili len ked zakaznik si sam poskodil a priznal sa,alebo ked suhlasil s takou drahou opr.Takze ,takto je to.Bezne digitalky ,ten problem nehrozi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 19:08    Předmět: Citovat

Hezká sbírka.

Já dostal první hodinky hned, jak jsem se hodiny naučil, to bylo v první třídě. Tuším značka Ruhla - východoněmecké, bez kamenů. Šly asi 7 let (!), pak se jednou zastavily a šlus. Hodinář zíral, že vydržely tak dlouho.

Dnes hodinky nenosím, před cca 30 lety mi začala ruka cukat, když jsem je měl nasazené, a protože se to opakovalo, musel jsem se hodinek na rukou vzdát.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9669
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st prosinec 31 2014, 20:32    Předmět: Citovat

Taky při bastlení i jiné činnosti docházelo k tomu že se hodinky zmagnetovaly např. od repráku, obrazovky nebo elektromotoru a pak šly blbě, nepřesně...to se řešilo odmagnetováním mazací tlumivkou nebo úpravou staré tlumivky ze zdroje elektronkového radia oddělením z jádra plechů "I".

Tohle je v akci z Kauflandu, kdo uhádne cenu ? Baterie, quartz, minerální sklíčko, nerez ocel...



hodinky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hodinky.jpg
 Velikost:  35 kB
 Staženo:  56 krát


_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne út únor 24 2015, 20:52, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund