Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předloha pro osvit DPS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
albru123



Založen: Jan 29, 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 17:50    Předmět: Předloha pro osvit DPS Citovat

Zdravím, snažím se vyrobit DPS fotocestou v UV LED osvitce, ale zasekl jsem se u výroby vzorků pro zvolení ideální doby osvitu a předlohy. Pro předlohu jsem zvolil klasicky pauzák vytisknutý na laserové tiskárně, což je asi kámen úrazu. Tiskárna neumí vytisknout plochy dostatečně sytě a motiv trochu prosvítá i po 20ti minutách nad ředidlem. Zkusil jsem s touto předlohou udělat vzorek, ale díky trochu prosvítající předloze se na některých cestách vytvořily v podstatě mikropraskliny které na výsledné desce opravdu nechci riskovat.

Fólie do laserové tiskárny jsem zavrhl protože je v místním papírnictví koupím jen za 20 Kč a potřebuju na sebe minimálně dvě aby to stálo za to. Když nebude zbytí tak to asi zkusím, ale co navrhujete jako alternativu k vyzkoušení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 20:05    Předmět: Citovat

A to děláš pořád jen A4 tišťáky? Já fólie používám, ale normálně na ně tisknu odspoda a odstřihuju, až se ten kousek už nedá použít. Tímto docela ušetřím a opravdu mě cena 20,-/A4 nezabije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
albru123



Založen: Jan 29, 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 20:27    Předmět: Citovat

To sice je řešení, ale nedokážu si představit že bych dokázal dát ty fólie přesně na sebe až už budou odstřižené a tudíž nebudou mít hrany přesně stejně rovné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
niko231



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 418
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 20:40    Předmět: Citovat

A jaké ředidlo používáte. Já používám toluen a předloha je pak po cca 10 min jeden kontrastní rozteklý monolit, ale hodně záleží na toneru tiskárny. Z některé se krásně rozplyne a někde ani po dlouhé době žádná změna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 20:43    Předmět: Citovat

Je to jen o technice. Spodní ustřihnu s trochu větším okrajem a přilepím ji na prosvětlovák. Vrchní ustřihnu s menším okrajem, napasuju na spodní a zafixuju nahoře a dole lepící páskou. Bezkonkurenčně nejlepší je na to Scotch Magic Tape. Pak obě odlepím od prosvětlováku a zastřihnu okraje ať nejsou příliš velký. Krycí sklo to pak přitlačí na DPS, takže nevadí ani lehký prohnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
albru123



Založen: Jan 29, 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 20:53    Předmět: Citovat

niko231 napsal(a):
A jaké ředidlo používáte. Já používám toluen a předloha je pak po cca 10 min jeden kontrastní rozteklý monolit, ale hodně záleží na toneru tiskárny. Z některé se krásně rozplyne a někde ani po dlouhé době žádná změna.


Klasická C6000, aceton prý funguje taky, ale nezkoušel jsem ho.

forbidden napsal(a):
Je to jen o technice. Spodní ustřihnu s trochu větším okrajem a přilepím ji na prosvětlovák. Vrchní ustřihnu s menším okrajem, napasuju na spodní a zafixuju nahoře a dole lepící páskou. Bezkonkurenčně nejlepší je na to Scotch Magic Tape. Pak obě odlepím od prosvětlováku a zastřihnu okraje ať nejsou příliš velký. Krycí sklo to pak přitlačí na DPS, takže nevadí ani lehký prohnutí.


Díky za návod, zkusím ... jenom škoda, zrovna ta Scotch Magic Tape mi před nedávnem došla. Pokud to ale nepůjde tak dojdu koupit cartridge do inkoustovky a zkusím fólie pro inkoustovky, podle fotek mají kontrast daleko lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 1:37    Předmět: Citovat

Tlacim si predlohy doma na folie vzdy 2x jeden motiv k sebe. Vystrihnem vacsi okraj po obvode motivu a folie v protisvetle zlepim presne na seba lepiacou paskou. Neni to ziaden problem. Tiez je dobre ak to tvoj ovladac tlaciarne dovoluje nastavit v optionsoch tajvacsie davkovanie tonera (najvacsiu hustotu). Pripadne si to dat vytlacit v miestnej kopi sluzbe tam maju zvacsa lepsie stroje ako mas doma a poprosit ich o nastavenie najvacsej hustoty tonera
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 1:41    Předmět: Citovat

+ ma este napadlo ze na zosilenie kontrastu predlohy vytlacenej na folii je mozne pouzit ciernu fixku urcenu na pisanie na tabule [biela tabula na ktoru sa pise fixom ktory sa da potom lahko zmazat handrou] tak takou fixou doslova zacmaras celu predlohu na folii. Nechas zopar minut preschnut a potom ju vatou alebo dacim jemnim pretres. Fixa sa z folie zotre ale na casti z tonerom ostane. Ale aj tak radcsej pouzivam prekladanie 2 folii cez seba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 3:57    Předmět: Citovat

Tisknu na fólie, pouze jedna a bez ponecháni nad ředidlem a žádné mikropraskliny nemám Smile ano, předloha není sytě černá, ale tak či tak, praskliny nikde Smile
_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MrMagor



Založen: Apr 13, 2006
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 11:30    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenost se samolepícími foliemi? Plánuji je vyzkoušet, ale mám strach, že to lepidlo bude nějak reagovat s fotolakem na DPS, nebo se při sundávání sloupne i s lakem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 11:48    Předmět: Citovat

Z mých zkušeností mi připadá : pokud tisk na pauzák,tak hustým inkoustem.
pokud nažehlování,tak na fólii tisknout s rozlišením 1200x1200 (dají se dělat i SMD cesty).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
albru123



Založen: Jan 29, 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 13:38    Předmět: Citovat

Odpovím tak nějak dohromady, trik s fóliemi na sobě hodlám přes víkend zkusit. Bohužel hustotu toneru si nastavit nemůžu. V copycentru, teda spíše v tiskárně, jsem byl, ale řekli mi že je zakryta moc malá část fólie a že by se to vytisklo dost špatně nebo něco v tom smyslu. Přišlo mi to jako blbost, ale neřešil jsem to a raději už jsem se tam neukazoval. To s tím stíracím fixem jsem taky zkoušel, ale v motivů pak zůstávaly díry. K fotocestě jsem se dostal přes nažehlování toneru, bohužel to nebylo moc úspěšně. Možná díky špatnému papíru, možná díky tomu, že tam prostě ty osamocené pady integráčů nedrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund