Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Indukční smyčka pro nedoslýchavé
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 13:28    Předmět: Indukční smyčka pro nedoslýchavé Citovat

Zdravím všechny bastliče,
chci Vás poprosit o radu. Chtěl bych si postavit zařízení zvané indukční smyčka.Nikde na internetu nemůžu najít konkrétní zapojení..jenom hotová zařízení. Potřebuju postavit sluchátko do ucha (viděl jsem nějaký miniaturní ocelový váleček co se vkládá do ucha-co to je?) a signál je přenášen smyčkou kolem krku a zařízení napájím baterii, zkuk se přenáší z mobilu přes smyčku do ucha..
snad to stihnu postavit do 24. prosince:-) díky za rady a tipy..Jinak pro zajímavost,jak to funguje?četl jsem o posluchárnách či moderních divadlech vybavených touto vymožeností pro neslyšící..Díky moc Jiří



aaaa.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  aaaa.JPG
 Velikost:  195.89 kB
 Staženo:  220 krát


aa.JPG
 Komentář:
co to je..je to jen ocelový váleček nebo cívka..?

Stáhnout
 Soubor:  aa.JPG
 Velikost:  30.98 kB
 Staženo:  182 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 13:38    Předmět: Citovat

V prvé řadě v místě kde chceš abys indukoval signál musíš mít kolem prostoru cívku.Nejlépe pomocí několikažilového kabelu který zapojíš jako cívku.To je největší problém.Používat nf.Vysílat na vyšších frekvencích verboten
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 14:43    Předmět: Citovat

FERYACT: díky:) no moc si mi neporadil (nestačí obyčejný drát a vícekrát omotat dokola..?),jelikož si nejsem sám schopen obvod sestrojit..neměl bys prosímtě konkrétní schéma,tuším,že je tam asi zesilovač a musím ten signál nějak upravit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 15:33    Předmět: Citovat

a taky jsem zvědavý, když si tohle strčíš do ucha, jak to dostaneš ven . . .
a taky jsem nějak nepobral jak to vlastně funguje . . .

obrázek2

obrazek3

obrázek4


Naposledy upravil ok1hga dne st prosinec 18 2013, 15:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 15:38    Předmět: Citovat

ven to dostanes magnetem..taky by mne zajimalo ja kto funguje...to jako ta indukcni civka "rozkmita" tento ocelovy valecek v uchu,takovym zpusobem,ze to budu slyset?

Naposledy upravil Jurko dne st prosinec 18 2013, 15:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 15:40    Předmět: Citovat

S tím mobilem je to takový kočkopes. To radëji použij transmitter. Budeš to pak mít i stereo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 15:57    Předmět: Citovat

trochu postarší
AR A 8/80/293 domácí poslech přes indukční smyčku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 16:39    Předmět: Citovat

Také je to popsané v knize Amatérské elektronické modely, měla by se dát někde sosnout v elektronické podobě. Kdysi jsem to podle ní měl postavené, je tam trochu problém, že s některých zařízení do toho proniká brum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2013, 19:06    Předmět: Citovat

MATYCH: diky,toto amaterske radio uz jsem nasel a dival jsem se na to..Mhol by mi prosim nekdo znaly objasnit jak to funguje a co se dava do toho ucha?Ten stribrny valecek co je na obrazku vyse (polozeny na prstu),se cpe do ucha,ale co to je:-)? jak to vyrobim?Googlim stale,ale nenachazim,nasel jsem takoveto zapojeni: http://www.talkingelectronics.com/projects/HearingAid/HearingAid-P1.html

nebo toto,to jsem si i stahl a dival jse se na to,jenze tam se pocita se sluchatkem,ja potebuju neco miniaturniho do ucha,jako ten valecek: http://www.strasil.net/index.php?text=babizes

tady jsem našel něco k tomu sluchátku: http://www.spystudy.com/items-spy-ear/micro-earphone.html

jak to s tim principem teda je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2013, 16:05    Předmět: Citovat

trochu to oživím,pánové a dámy:-) kdo o tom neco víte,prosím mrkněte mi na nějaké to chéma..už to ani tak nespěchá jako hoří..Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2013, 16:26    Předmět: Citovat

http://www.strasil.net/pub/files/zesilovacpronedoslychave.pdf
http://www.strasil.net/index.php?text=babizes
má tam i odkazy na www.elektrika.cz http://elektrika.cz/data/clanky/is020806
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2013, 20:23    Předmět: Citovat

MATYCH: dik,ano toto uz jsem si stahl a prohlizel,je to krasne zpracovane..ale co bude prijimacem..?je treba mit tam indukcni smycku kolem krku?ja nechci at to prijimam na nejakych sluchadlech,chci miniaturni vec do ucha,to zaridim jak,jestli nekoho neco napada..? stale nevim,co je to ten svtibrny valecek viz obr. nahore..je to jen ocel,magnet,mini civecka,nebo slozite zarizeni uvnitr i s nejakou baterii???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladimir



Založen: Mar 20, 2004
Příspěvky: 379

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 10:14    Předmět: Citovat

Ahoj, asi Tě zklamu.
Indukční smyčky, o kterých tady píšeš jsou určeny k použití s naslouchadly, které jsou pro sluchově postižené.Cena takového naslouchadla se pohybuje cca 5 000 - 40 000kč na obě uši. Není to o tom, že strčíš do ucha hřebík a na krk namotáš pár metrů kabelu.Mužeš se sám přesvědčit http://www.widex.cz/ Naslouchadla jdou přepnout do režimu indukční smyčky "T" (telefon), jinak ještě můžu doplnit - smyčky jsou osobní, tu máš na krku a pro místnosti, třeba i divadla kina ap. Takže přijímačem je speciální naslouchadlo vložené do ucha nebo zavěšené za uchem, které obsahuje mikrofon a indukční přijímač na vstupu, procesorem řízené nastavitelné korekce a režimy, na výstupu speciální reproduktor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 10:36    Předmět: Citovat

Aha,no to me netesi..hledam enco velmi jednoducheho,toto uz jsou slozita a draha zarizeni..To ale vubec nepotvrzuje ten stribrny knoflik na obrazku..kdybych mel cas,tak si to koupim,rozkucham a zjistim sam,ale do Vanoc uz mi to nedojde,proto badam kde se da..ale napadlo,me kdyz rozdelam sluchatka do usi (pecky),tam sou male reproduktory,velmi..slo by to z nima nejak bezdratove zbastlit..?nebo musi byt reprak napajen,nefungoval by indukcne?hned je du vykuchat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurko



Založen: Dec 18, 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2013, 10:57    Předmět: Citovat

nasel jsem jeste toto,zde je napsano,ze toto sluchatko nepotrebuje zadnou baterii a jenom prenasi vibrace na bubinek..: http://www.mikrosluchatko.eu/neviditelne-sluchatko-micro/
myslite,ze to pujde stocit doam na soustruhu?bude to fungovat s vysilacem od pana Strasila vyse?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund