Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

firma panasonic pardubice
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 1:21    Předmět: firma panasonic pardubice Citovat

jistě znáte tuto firmu- výroba autorádií

může mi prosím někdo upřímně říct z dnešní doby recenzi na tuto fabriku?
na netu jsem četl jen vše špatné..

Myslím z pohledu zaměstnance,který si potřebuje něco vydělat ( ale více než životní minimum) a očekává ,,normální" (lidský) přístup od nadřízených.

dostal jsem tuto nabídku,ale s tím,že by mne zaměstnala agentura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 1:31    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 1:43    Předmět: Citovat

operátor výroby....čili ano jak jsi psal

spíš mě zajímají osobní poznatky víš.již jsem byl ve fabrice,kde agentura slibovala 80Kč/hod příplatky za svátek,víkendy,ale nic z toho se nekonalo Sad
odjížděl jsem odsud z částkou 7000kč ....za celý odpracovaný měsíc září (21dní) po 10hod/směna

jsem v takové situaci,kdy si nemohu dovolit šlápnout vedle :-/
pro mě to znamená zase se přestěhovat do jiného města a začínat znova.
O to by nešlo,ale musím začít znova,tak že se dostanu nad hranici ,,životnosti"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 2:29    Předmět: Citovat

Osobní poznatky bohužel nemám.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 9:42    Předmět: Citovat

Pracoval jsem ve firmě kde "operátoři" (nevím, proč se tam vyhýbali termínu "dělníci") byli zajišťováni většinou agenturami. Ty agentury je přivážely (a zase odvážely) autobusy z nějakých ubytoven. A podle toho, jak to potřebovala firma, se přivážel potřebný počet pracovníků, obsazovaly se, pokud to bylo třeba před vánoci a byla velká poptávka i odpolední a noční směny. IMHO k přežití to je ale ne k životu, rozhodně se tam nestěhovat natrvalo. Ale vím, že se řešilo, že nějaký agenturní pracovník je dobrý, že se mu nabídne, jestli by nechtěl být kmenovým pracovníkem firmy. Ale stejně firmu pak vzal čert, zahraniční partner (ve firmě se montovaly počítače z dílů z Tchaiwanu) ukončil spolupráci a firma to neustála.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 10:24    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem to nezaměstnaný do blízkých železáren, přes známost a agenturu, jinak Vás nevezmou ani brousit sochory na válcovnu na směny, so-ne, svátky, hluk, teplota v hale cca 40°C, prach, vibrační nástroje...a to byl můj případ...14000 Kč brutto/měs., 30% si bere agentura parazitů otrokářů, všechno dobrý až to zatrhla závodní doktorka při vstupní prohlídce...starý prej na takou práci...Ti doktoři to je bílá mafie a mají nepsaný befel starší lidi vyřadit z pracovního procesu...kua, z čeho máme žit ?! Po celoživotní dřïně ?! Asi čekala na úplatek...pozn. jsem VŠ, ing. metalurg. Jo abych nezapomněl, bez nároku na dovolenou, stravenky a ostatní vymoženosti kmenových zaměstnanců. Nesmíte onemocnět - to je vyhazov, do práce na telefon když jsou zrovna zakázky...ještě něco ? O tom nám ryšavý ochlasta z Hradu tenkrát (1989) zapomenul říct.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne út říjen 28 2014, 13:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 13:48    Předmět: Citovat

Agentura bere 30%? A to z hrubé mzdy nebo navíc, abys to neplatil Ty ?

Mě taky chtěli doslova stěhovat po republice - Siemens, Flatron (či jak se to jmenovalo) a kdoví co ještě, poslal jsem je všechny tam, kde záda ztrácí slušné jméno.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 14:17    Předmět: Citovat

30% z hrubého základu tuším...ale může být jinak...výdělek je teoretický - jste nádeník co možná týden v měsíci čumí doma - když není práce, to kmenovcům nehrozí a kdyžtak mají 60% mzdy zatímco agenturní má kulový. Známej (mimochodem důlní ing.geolog již taky bez místa) brigádničil v Anglii, auta myl a stříhal trávu, no a ráno přišel do hospody (oni tomu říkaj pub) mistr, tak, Jarda, Venca, Péťa, Míra na auto, jede se natírat střechu, ostatní domů, více práce není. Čekají nás nelehké časy...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 18:29    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
...Ti doktoři to je bílá mafie a mají nepsaný befel starší lidi vyřadit z pracovního procesu...kua, z čeho máme žit ?! ....
Na jednu stranu můžeš mít pravdu. Ale na druhou stranu když pak doktora vláčejí po soudech, že třeba nezakázal profesionálnímu řidiči kvůli jeho zdravotnímu stavu řídit a on někde nabořil a někoho zabil...
Jó, co jsme si v ´89 vycinkali, to máme.
http://debaty.net/debates/20717-xindl-x-cechacek-a-totacek
A ryšavý ochlasta za to nemůže - to byl jen bílý kůň a kdyby se k tomu nepropůjčil on, našel by se někdo jiný.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 20:53    Předmět: Citovat

Nenamítal bych nic pokud by šlo o pozici astronauta - pilota, mašinfíry či práci ve výškách a tak podobně...ale brusič vývalků to je společenské dno, degradace, práce co zastane průměrně nadaná opice (sorry za přirovnání) ani zde se už mocipánům nehodím do krámu.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 21:46    Předmět: Citovat

Hele, kopání příkopů není moc kvalifikovaná práce, ale doktor by mě na ni asi nepustil. I na blbou brigádu v pásové výrobě v Moduslinku (2012) jsem prošel relativně dlouhým výběrovým řízením. Kdo neuměl rychle složit krabičku, toho tam nepřijali.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 21:58    Předmět: Citovat

U pozice operátor bych měl docela strach. Je to název pro někoho u linky (pásu). Máme u nás taky takové. Je pár kmenových operátorů ... ti znají i obsluhu strojůnapříč linkou atd. a jsou tedy i jinak placeni a mají jistotu zaměstnaní. Pak máme takové operátory z agentur. Přijde ukáže se mu co má dělat. Je tam třeba měsíc, týden, pak není kšeft a pa případně nemáš výkon - další. Prostě jim se ani neukazuje jak co funguje jsou proškoleni na určitou věc a těžce tam funguje ta hláška, že za branou jsou tisíce jiných. Takže operátor ano, ale jedině kmenový. Což agentura asi nezajistí. ( u nás kmenové přijímá přímo naše personální, chvilkové dodávají agentry v potřebném množství)
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 7:05    Předmět: Citovat

V Pardubicích by jsi měl najít lepší kšeft . Nwm jak zde , ale u foxkonu je to šílená robotárna za minimálku . Přes agenturu bych nikdy nikam nešel . Nepíšeš kde zhruba bydlíš a na co máš papír .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2126
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 10:49    Předmět: Citovat

Já jsem 3 měsíce byl v jedné takové fabrice v Brně kde se vyráběli servery od jedné světoznámé značky ( nebudu ji jmenovat,dvě písmena) a skusil jsem tak své.

Je to otrocká práce kde při směně se z člověka stává robot, není schopen již ani myslet. Za týden jsme již uměl nazpamě´t všechna chybová hlášení.
Já jsme tam měl pozici PRETEST TECHNIC čili ten co to hotové co sjelo z pásu zapnul poprvé.

Pauza na oběd či svačinu byla dána přesně a musela se zvládnout s 10 sekundovou přesností.

Rukavice které se roztrhali se museli vracet, a na člověka se dívali jako co so dovoluje ničit pracovní pomůcky.

Jednomu staršímu kolegovi co mu bylo přes 50 řekli že podle výpisu návštěv WC chodí příliš často a že bude lepší když sám odejde než by byl vyhozen.


V těch pracovnách pláštích z extra syntetického materiálu se člověk pořád potil. připadal jsem si jako v atombordelu. Na štěstí masky jsme nemuseli mýt.

To ještě nebyl nový občanský zákoník a nesmělo být zaměstnávání na více dob určitých (nevím na kolik měsíců a kolikrát se mohla opakovat)
Všechny brali na 3 měsíce, ty co se osvědčili potom jim to prodloužili o 6 měs. pokud se osvědčili tak další období nastoupili od jiné agentury (měli navíc stravenky) a pokud se i tam osvědčili tak po druhém prodloužení se mohli stát kmenovými zaměstnanci. To se ale nestalo, neboť firmě skončili daňové prázdniny a tak se stěhovala zase o stát dál..

A ještě jedna perlička: v těchto fabrikách se musí vše naprosto striktně dodržovat ve smyslu všech nařízení a příkazů.

Ti na pásu se museli připoutat antistatickým náramkem a kontrole nevadilo že se připoutali k uzemňovacímu kabelu nikoli v holé části ale v části kde byla člutozelená izolace... to bylo v pořádku, to nařízení přeložené do češtiny nezakazovalo.

A něco povzbuzujícího na závěr: v jídelně všechno maso krájeli na nudlička aby se dalo jíst tyčinkama,(asijští manyžeři) takže jsme je nemuseli tolik krájet a šlo se v termínu obědové pauzy stihnout spolykat.
Škoda že nemám více žaludků jako přežvýkavci, ti si nahltanou trávu na pastvě a poté v klidu a bezpečí přežvýkují.

Co jsme se doslechl: na rozdíl od číny se zaměstnanci neubytovávají přímo v areálu a tím se ušetří to každodenní likvidování těch co to nevydrželi a spáchali sebevraždu. V číně prý tak 1 dělník za den na 1000 zaměstnanců. Prý i tempo bylo jen 2/3 co v číně a pracovní doba byla jen 12 hodin a né 16 jak v číně.

shrnutí závěrem: V případě výběru popravčí četu či tuto práci tak bych tam šel znova pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 11:02    Předmět: Citovat

No, byl jsem ve firmě co nám uzamkli WC a klíč měl jenom šéf, kdo chtěl na malou nebo na velkou musel s prosíkem a byl přehled kdo a jak často...dokonalé...jsme zkrátka volové co si nechaj za pár kaček dělat na hlavu. Kdo neviděl Moderní dobu, satirickou grotésku s Charlie Chaplinem ? Stáhněte si, podobnost scén nikoli náhodná...enemže to byl tuším rok 1936, co přišlo pak za 3 roky to jistě všichni víte.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund