Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

rvt 06 + imit 10

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 21:34    Předmět: rvt 06 + imit 10 Citovat

Dobrý den, potřebuji poradit s ekvitermní regulací.
Mám RVT 06 kterou používám na regulaci podlahového topení. Když jsem připojil IMIT 10 tak s ním stejně nic ovládat nemůžu. Na RVT 06 přestane fungovat ovládání nočního útlumu, v podstatě se ten noční útlum nastaví i když zadám trvale konfortní teplotu.
Čudlík který je na IMIT 10 nemá v podstatě žádnou funkci a ovládání kterým se nastavuje teplota na IMIT 10 je taky nějak nefunkční.
Můžete mi někdo vysvětlit funkci toho přídavného termostatu IMIT 10?
EL. zapojení jsem provedl tak že jsem odstranil klemu a propojil IMIT 10 a RVT 06 na svorkovnici 7 - 7, 8 - 8, 9 - 9.
Děkuji za radu zda mám něco špatně nebo od toho čekám moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1376
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 15:33    Předmět: Citovat

Něco málo je diskutováno tady jinak je otázkou, zda se někdo ze zdejšího společenství s uvedeným regulátorem potkal a má jej nastudovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 21:21    Předmět: Citovat

TO:pepeee

Jak napájíš ten termostat IMIT 10?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 21:46    Předmět: Citovat

napájím ho ze sítě 250V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 21:52    Předmět: Citovat

TO:pepeee
Nespletl ses?
V naší síti je pouze 230V AC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 22:14    Předmět: Citovat

To že ti přestane fungovat na RVT06 noční útlum to řídí po připojení IMIT.10 tak jak máš přepnutý přepínač T - DO v popisu k IMIT.10.


imit_10_cz_n.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  imit_10_cz_n.pdf
 Velikost:  200.38 kB
 Staženo:  233 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 6:50    Předmět: Citovat

Ano mám tam 230V
přepínač mám v poloze T
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 11:01    Předmět: Citovat

Mám je zapojený správně, 7 na 7, 8 na 8, 9 na 9
Co bych měl naměřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 11:41    Předmět: Citovat

pepeee napsal(a):
Ano mám tam 230V
přepínač mám v poloze T


IMIT.10 není niv jiného než vylepšený obyčejný prostorový termostat, který měl pouze kontakt co spínal-rozpínal. To že máš přepínač přepnutý do polohy "T" a na IMIT.10 máš přepínačem nastavený symbol " sluníčko " tak tento termostat (IMIT.10) pouze kontakty relé spíná - rozpíná vývod GND (střed vinutí napájecího transformátoru v RVT06) na kontakt spínacích hodin v regulátoru RVT06. Tento kontakt spínacích hodin pokud je přepnut do polohy " sluníčko - den " a je zároveň přepínač na RVT06 se symbolem " 0 - měsíček " v poloze " 0 " tak se sepne relé v RVT06 a jeho kontakty zapnou ovládané čerpadlo a zároveň napájí kladným pólem RC člen v regulátoru na modulu HK2-L dle schématu zapojení RVT06. Pokud teplota v místnosti dosáhne požadované hodnoty (nastavené na IMIT.10) kontakty relé v IMIT.10 rozpojí vývod GND a tím dojde k vypnutí čerpadla a napájení RC členu ( "NAHRAZUJE VLASTĚ PŮVODNÍ KLEMU 8-9" ). Stejnou funkci ovládání RVT06 jako IMIT.10 samozřejmě bez snímání teploty v prostoru umožní obyčejný schodišťový přepínač, podobnou regulaci plynového kotle DESTILA kde obyčejný prostorový termostat byl využit pouze k nočnímu útlumu používám od roku 1999 schéma zapojení vyšlo v KTE R+ a v PE je i na mém webu jako regulace topení. Jak je psáno výše IMIT.10 pouze umožní dosáhnout vyšší teplotu v místnostech, podle nastavení ovládacích prvků.
Pepeee jaký konkrétní problém máš s topnou soustavou nebo samotným regulátorem RVT06?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 16:15    Předmět: Citovat

RVT06 vůbec nereaguje na jakoukoliv činnost (podmět) imit10.
Když imit10 odpojim a proklemuji rvt06, tak funguje i noční utlum.
Čekal jsem od toho imitu že když se v místnosti překročí nastavená teplota, tak se RVT přepne do nočního ůtlumu, nebo se třeba vyřadí čerpadlo z provozu aby se ta teplota dal nezvišoval.
Topím krbem a tak potřebuji nějak regulovat teplotu v podlahovce i ze vnitř, ne jen ekvitermní regulací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 17:37    Předmět: Citovat

pepeee napsal(a):
Čekal jsem od toho imitu že když se v místnosti překročí nastavená teplota, tak se RVT přepne do nočního ůtlumu, nebo se třeba vyřadí čerpadlo z provozu aby se ta teplota dal nezvišoval.
Topím krbem a tak potřebuji nějak regulovat teplotu v podlahovce i ze vnitř, ne jen ekvitermní regulací.


Poslal jsem SZ jaký program máte nastavený na RVT? 1, 2, 3, 4 nastavuje se přepínačem funkce spínacích hodin a přepínačem s 0 - měsíc.
Otestování IMT.10
1 Přepínač na termostatu přepněte na sluníčko odpojte vodiče od svorkovnice 7, 8, 9 napájecí vodiče IMT.10 nechte připojeny.
2 na termostatu nastavte nižší teplotu než je zobrazována a proměřte jaké svorkovnice jsou spojeny.
3 na termostatu nastavte vyšší teplotu než je zobrazovaná teplota a znovu proměřte jaké svorkovnice jsou spolu spojeny. Podle popisu k IMT.10 musí právě po překročení nastavené teploty provést co píšete že požadujete to jest vypnout čerpadlo atd.. Pokud IMT.10 nereaguje přepínáním kontaktů relé na změnu teploty nastavované regulačním knoflíkem proveďte reset IMT.10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 18:52    Předmět: Citovat

Mám nastaven program č. 1 (http://www.komextherm.cz/documents/rvt_06_cz_n.pdf)
Hodiny jsou Grässlin typ MIL 72/2 DIGI42
Program v 4:00 zapnout v 17:00 vypnout AKTUÁLNÍ ČAS 13:00
Nastavení topné křivky zhruba na 2
Nastavení paralelního posunu 1,5
IMIT10 Denní provoz, teplota na displeji 19°C na kolečku nastaveno 21°C
přepínač v poloze T
V TENTO OKAMŽIK BY TO MĚLO TOPIT!
NECHÁM VŠE BĚŽET TEPLOTA VODY JE ZHRUBA 28°C
Nastavení nočního útlumu na 1

Když pootočím tlačítkem Nastavení nočního útlumu z 1 na 3 jako že chci nastavit posun zhruba o -3°C nemělo by se nic dít! Ale začne blikat Dioda – „směšovač zavírá“ V případě že nemám zapojen IMIT10 se nic neděje.
Je to jako bych měl tan imit pořád přepnutý na ůtlum, ale nezmění se to ani když ten imit přepnu do útlumu nebo otočím kolečko třeba na 15°C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 21:02    Předmět: Citovat

pepeee napsal(a):
IMIT10 Denní provoz, teplota na displeji 19°C na kolečku nastaveno 21°C
přepínač v poloze T
V TENTO OKAMŽIK BY TO MĚLO TOPIT!
NECHÁM VŠE BĚŽET TEPLOTA VODY JE ZHRUBA 28°C
Nastavení nočního útlumu na 1



Po dosažení teploty 21°C vypnulo čerpadlo?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepeee



Založen: Apr 15, 2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 22:31    Předmět: Citovat

Ne vše jede dál, jako by to vůbec nedávalo žádný signál.
Po dosažení teploty v imitu jen cvakne a na displeji se přestane zobrazovat že to topí, ale RVT to vůbec nebere v potaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund