Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 445A Alto, náhrada hovňáků za dnes dostupné typy
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:11    Předmět: Tesla 445A Alto, náhrada hovňáků za dnes dostupné typy Citovat

Zdravím, potřeboval bych vědět, kterými dnes dostupnými kondenzátory(GES, GME) lze nahradit proslulé hovňáky na spodu DPS díky kterým příjmač nedrží stanice. A pokud by někdo znal jejich hodnoty, budu vděčný Smile Omlovám se za stupidní dotazy ale jsem teprve studentem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:19    Předmět: Citovat

Náhrada je možná čímkoliv svitkovým = fóliovým, pokud ty původní jsou TC180 a podobně = TESLA, materiál metalizovanej papír, zastříknutý do termosetickýho plastu. Jestli to jsou keramiky = polštářky, náhrada musí bejt taky keramika. Schéma najdeš na radiohistoria.sk nebo elektrotanya.com .
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:21    Předmět: Citovat

Jedná se o hnědé válce. Dřív byly ve všem a rády praskaly a měli svody. Takže asi foliový. Díky moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:32    Předmět: Citovat

Mám oskenovaný servisní manuál na "sesterský typ" TESLA 444A Duetto, myslím že měly stejný střívka - můžu poslat v případě potřeby mailem. Nebo si ho sosni v pdf tady: http://www.radiojournal.cz/schemata/ts444a.pdf .
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:41    Předmět: Citovat

Ano ten manuál jsem stáhl, ale zrovna seznam kondiků je hůře čitelný. Podle nákresu DPS v příloze na konci se jedná o kondíky C72 a C79 které mají mít 0,68F. Horší je že nevím Max. napětí. Jinak 0,68F by mělo být 680nF nebo se pletu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 16:51    Předmět: Citovat

Tu máš hovňáky (stačí trošku hledat) - a napětí máš přece přímo na nich uvedené Shocked Cry

RomanoREPAIRS napsal(a):
Zdravím, potřeboval bych vědět, kterými dnes dostupnými kondenzátory(GES, GME) lze nahradit proslulé hovňáky na spodu DPS díky kterým příjmač nedrží stanice. A pokud by někdo znal jejich hodnoty, budu vděčný Smile Omlovám se za stupidní dotazy ale jsem teprve studentem Smile

Ale tady "jsi vedle, jak ta jedle" - ujíždění stanic nemají na svědomí žádné hovňáky, ale keramiky.
A nehledáš ani tu na foru - bylo to tu nesčetněkrát Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:08    Předmět: Citovat

nepletu se, u drtivé většiny lidí co jsem četl kteří měli problémy s rozlaďováním rádií Duetto/Alto/Forte byly právě dva hovňáky na spodu DPS. Všem to pomohlo a výměnou koneckonců nic nezkazím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:11    Předmět: Citovat

Jinak se vtěchto příjmačích vesměs nemá co pokazit. Snad jen podsvětlovací žárovka stupnice Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:16    Předmět: Citovat

A kolik že jsi jich už opravil, že toto tvrdíš Shocked A abys měl co celý večer studovat, tak studuj Rolling Eyes
RomanoREPAIRS napsal(a):
Ano ten manuál jsem stáhl, ale zrovna seznam kondiků je hůře čitelný. Podle nákresu DPS v příloze na konci se jedná o kondíky C72 a C79 které mají mít 0,68F. Horší je že nevím Max. napětí. Jinak 0,68F by mělo být 680nF nebo se pletu?

A když už budeš v tom studiu, tak začni od převodu jednotek!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:32    Předmět: Citovat

můj problém ovšem není to že VKV nefunguje. Funguje pěkně, pěkně ladí atd. ale pouze se časem začne trošku odlaďovat.Tu je odkaz na sběratělské stránky kde dole v komentářích se to řeší. http://stareradia.blog.cz/0903/tesla-445a-alto .Vybral jsem jeden komentář:

Po zapnutí som musel furt naladiť stanicu aj keď som ju tam mal naladenu a potom som zistil, že mám prasknuté dva kondy tie zospodu. tak som ich vymenil a stanicu už nemusím furt naladiť po zapnutí. Ostáva tam naladená.

Neříkám že jsem zkušený oprávář, rozhodně nejsem a kdybych byl tak se neptám tady na fóru, ale problém s nedržením stanice mají na svědomí opravdu hlavně dva svitky zespoda DPS. Jinak rádio normálně ladí.

Jinak jeden týpek tam taky píše 680n/100V. 680n je taky v manuálu spolu s 0,68F tak nevím jestli jsou pitomci v Bratislavě nebo kde. Zeptal sem se protože nevím a ten manuál mě trošku rozhodil...


Naposledy upravil RomanoREPAIRS dne út duben 02 2013, 17:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:38    Předmět: Citovat

Tak daleko jsi asi nedočetl - vlákno má 9 stran a ty už za 10 min. konstatuješ, že se tam nic nepíše Cry
A ještě ti něco přidám tady - ale hledat máš především ty sám Rolling Eyes

RomanoREPAIRS napsal(a):
...
Jinak jeden týpek tam taky píše 680n/100V. 680n je taky v manuálu spolu s 0,68F tak nevím jestli jsou pitomci v Bratislavě nebo kde.
Pokud nechcete poradit něco užitečného k problému tak už sem nepište. Prosím. Zeptal sem se protože nevím a ten manuál mě trošku rozhodil...

Ale i když ten manuál není dokonalý, tak v něm není přesně co píšeš ty, ale třeba 0,68 .F a když se podíváš třeba na předchozí stránku, tak tam jsou už ty jednotky vidět správně.
A snad ani ta TESLA Blava ten návod ani netiskla a za jeho nedokonalost může nějaký sazeč v nějaké tiskárně (a několikeré kopírování taky) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne út duben 02 2013, 17:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RomanoREPAIRS



Založen: Jan 08, 2011
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 17:47    Předmět: Citovat

Abych se přiznal že jsem v rozpacích. Váš odkaz je určitě zajímavý a teď nevým jestli jsou to ty keramický nebo ty dva svitkáče zespoda. Ale spíš bych to viděl na svitkáče "unichž" je vyšší pravděpodobnost poruchy. Ten vlhkem praskne, míva často svody atd. Keramický pokud nemá poškozeno pouzdro tak se jim tolik nic nestává. Ale jak říkám jsem začátečník a rád si nechám poradit

Tak jsem pročetl váš odkaz a musím vám dát za pravdu. A mohl bych poprosit o poziční čísla jednotlivých poruchových kondů? A ještě bych poprosil o upřesnění hodnoty těch dvou svitků (c72,c79) díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 02 2013, 19:58    Předmět: Citovat

Ty jsi teda dobrý - a nechtěl bys náhodou, abych ti je taky přijel vyměnit?
Vždyť podle tebe ani nemůžou být vadné - když tak pěkně vypadají Rolling Eyes

Svitky ti taky nejsou pořád jasné? Máš to přece jak ve sch., tak v seznamu dílů (i když připouštím, že tady je čitelnost ztížená) - jen ještě pořád nevíš, kolik xxxµF je těch 680nF - to ses ale ani trochu nesnažil Cry Cry Cry
Přesto je doporučuju vyměnit, svodové taky budou určitě - nejlépe za něco takového.

A jak jsi ty odkazy četl? Když tam přímo uvádím:
kokun napsal(a):
Obecně - u všech trp (s touto vst. jednotkou): Ker. kondíky (polštářky!) - všechny co "visí" na ULad - jak vně vstup. jednotky (M1, či 68n), tak příp. uvnitř (tam jsou tuším jen 10n a 33n) - hlavně ty vnější!!!
...

Schemata i pohledy do vstup. jednotky máš v odkazovaných vláknech, tak co bys chtěl víc?
A uvědom si ale, že ULad. se nepřivádí jen na VKV vst. jednotku, ale i do AM dílu, ... Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 03 2013, 6:25    Předmět: Citovat

Ta tvoje bohorovná věta - tam se nemá co pokazit je značně silácká . Ano ty dva výše zmíněné kondy MOHOU být příčinou , alew nemusí . V těchto "radiích" byly osazeny šitozní vstupní jednotky , kde ten kmitočet ovlivňuje dalších několik kondů či i varikap . Pokud to zůstane u výše zmíněných kondů , tak jsi měl kliku . Zde je jedno zda tam bude např. od M33 po 1M . Důležité je odkud jsi , podle toho bude prodejna ND a tam seženeš potřebné typy . Nemusí mít axiální vývody , případné krátké radiální nastavíš . No a pokud máš doma rozebranou TV , tam tyto kondy najdeš a jen vypájíš a zde použiješ . Budou v obvodech zpracování obrazu a zvuku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: st duben 03 2013, 6:36    Předmět: Citovat

Jen vlastní zkušenost - jedno Duetto a jedno Alto, u jednoho ty dva svitky zespodu problém vyřešily, u druhého se to jen hodně zlepšilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund