Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit Metex nebo UNI-T ?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petas



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 22:50    Předmět: Koupit Metex nebo UNI-T ? Citovat

Dobrý denchci si koupit nový multimeter a nejak si nejsem jistý jestli jsem vybral správně. mám 3 adepty na koupi

http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/digitalni-multimetr-rc-uni-t-ut71a-p722-365/
http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/digitalni-multimetr-rc-metex-m-3890d-p722-186/#popis
http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/digitalni-multimetr-rc-uni-t-ut71c-p722-444/#popis

Asi pujdu do toho 71C, jen si porad nejsem jistej jestli to navíšení ceny je opravdu adekvátní vuci navíšení přesnosti proti 71A. a jak je na tom metěx s přesností nevim. co jsem sehnal popis jinde byly tolerance cca dvojnásobné proti 71A.a hlavně jak jsou na tom tyhle značky se spolehlivostí a kvalitou.Hodil by se mi nazor od nekoho kdo ma nejakou zkusenost. Předem moc děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 23:05    Předmět: Citovat

ke spolehlivosti: Mám metex M-3650B koupenej 1993.používanej jen hobby.NIKDY žádnej problém,všechno u něj funguje.Tenkrát byly zařízení na tom s kvalitou jinak.

Jsem zvědav na zkušenosti jiných uživatelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 23:08    Předmět: Citovat

Aj nad takýmto sa oplatí pouvažovať ..
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=620&pg=det&article=31157

Tu je presnejší popis
http://www.dewpstore.sk/tovar-produkt386

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 23:16    Předmět: Citovat

Viz také http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50297&postdays=0&postorder=asc&highlight=unitrend&start=0
Metex býval respektovanou značkou... Ale ten Unitrend UT71 má lepší připojování měřených kondenzátorů pomocí běžných měřicích kablíků a je TrueRMS! Vážně se to hodí. Ten Metex má místo toho ty malé zásuvné zdířky, kam nestrčíš kondenzátor s nevhodně umístěnými nožičkami.
Mám UT70A a jsem velice spokojen, ale vyměňování baterie nebo pojistky je dost hrozný. Pro výměnu jedné ze tří pojistek je nutný dokonce oddělat DPS, která drží na čtyřech šroubcích. Podobně to může být i na UT71, kdo ví. Jinak zauvažuj o tomhle... http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/digitalni-multimetr-rlc-protek-hc-506-p722-087/
A kolega Davidus by asi doporučil kompaktní Agilent... http://cz.farnell.com/agilent-technologies/u1232a/multimeter-digital-handheld/dp/1903370?Ntt=U1232A

Taky záleží na tom, jestli požaduješ TrueRMS, nebo automatickou volbu rozsahů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 1:21    Předmět: Citovat

Hlavne pri zlom merani to uz asi neopravis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makino



Založen: Apr 20, 2008
Příspěvky: 254

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 7:22    Předmět: Citovat

Ja mám Metex 4650 od roku 1992. V tej dobe stál okolo 3300 Kčs, zhruba 3/4 mesačného platu. Funguje bez problémov dodnes, dnešné prístroje už toľko nevydržia ale cenovo sú tiež niekde inde. Dobrý merák za cenu okolo 100 euro nie je problám kúpiť, ale životnosť už nebude to čo bývalo ani pri značkových výrobkoch. Pri dnešnom trende - pokazí sa - vyhodiť - kúpiť nové to ani nie je účelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 8:41    Předmět: Citovat

Při koupi multimetru by se nemělo zapomínat na spotřebu. Dnešní cena baterií může při denním používání ca celý rok stát skoro stejně jako multimetr. A u některých měřáků se nespoléhat na automatické vypnutí po nějakém čase. Většina třeba neměříme-li přepne na nejmenší mV rozsah a stálé měří a měří ..... dokud se nevybijí bat. ( kvalitní měřák bude ukazovat 0000V a vypne se).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 9:18    Předmět: Citovat

Mám dost dlouho Metex M3850D a zatím jsem s ním spokojený. Z těch tří ve výběru má každý své plusy a mínusy. Mě osobně by vadilo omezení měření proudu na 10A. Zase v měření něčeho jiného je to tam lepší. Takže spíše záleží na osobním výběru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 9:33    Předmět: Citovat

spotřeba baterií - moderní ruční měřící přístroje (tím nemyslím uni-T a METEX) používají novější CMOS obvody, celková spotřeba takového přístroje bez podsvícení bývá kolem 0,5mA již dříve zmíněný U1232A (4xAAA) používám přes rok denně, a zatím mi neubyla ani čárka na ukazateli stavu baterie Laughing

prosil bych nesrovnávat starší přístoje metex koupené za tvrdou měnu a nové levné, v žádném případě ze značky, nevyplývá že budou taky stejně kvalitní

Když se dívám na cenu obou měřících přístrojů, zvážil bych nákup U1232A. Sice má psanou horší přesnost, ale po roce provozu strčí jak ten metex tak UNI-T (byť má napsanou přesnost 0,05%) do kapsy.

Z reálného měření vyplývá že U1232A má přesnost měření napětí 0,02% ! Ikdyž má v manuálu psání 0,5%. Měření AC napětí má také lepší frekvenční odezvu jak metex a uni-T atd atd...

https://picasaweb.google.com/lh/photo/8Z_CuyHWuUnsLO_7FRAI9tMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 12:25    Předmět: Citovat

Mám Voltcraft VC-940, podobný tomu UNI-T UT71C, a na domácí bastlení v pohodě stačí.
Jestli se ti vyplatí připlatit za lepší (UT71A -> UT71C), musíš stejně posoudit sám podle předpokládaného využítí.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 16:59    Předmět: Citovat

Jinak jak známo Voltcraft je překupníkem asijských výrobců Unitrend, CEM, GW Instek a dalších. Takže podobnost výrobků je očekávaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 17:53    Předmět: Citovat

Já osobně bych si asi zakoupil ten přístoj Ut71C, láká mě vždy zkoumat nové věci. Technicky je asi pokročilejší než Metex. Ten Metex 3890 mám, mám ho mnoho let, je v pohodě, ale na druhou stranu s ním nedělám denně, taky vlastním obyčejný Metex 3900 už od roku 1992 a v pohodě, taktéž rád používám obyčejnou ručičkovou PU500, taktéž mám od U-Nitu několik obyčejných měřáků na různých místech. No a problém v nich je jediný, že když ho skladuju celej rok v autě, tak za pár let vyčístím (vyschnu?) přepínač od vlhkosti. Taktéž mám od U-NITu obyčejný přenosný osciloskop UTD1025C a jsem spokojený. Něco občas ubastlím, opravím, již od svých 10let, což je dneska už let asi 40 a vždy jsem v pohodě vše vyřešil.
Myslím si, že na bastlení tyto věci úplně stačí, nemusím mít i když se mi líbí výrobky Textronic, Agilent, ale na jízdu do blízkého obchodu si taky nekupuju Ferrari. Na druhou stranu by mě zajímalo co všichni řeší a opravují, že musejí mít nejdokonalejší světové výrobky s vysokou přesností, to všichni kalibrují nějaká zařízení či co? Syn pracuje v zahraniční (USA)servisní firmě a na běžné měření používá osciloskop Textronic (dříve Agilent, s tím byl zrovna spokojenější) v cenové relaci cca 60K a v podstatě na něm měří napětí, jak říkal zbytečně drahej měřák. No a je to renomovaná zahraniční firma, co tu servisuje svoje výrobky pro celý svět a hlavním sloganem je "kvalita", ale je to lež, hlavní je jen "množství"! No a když budeme mluvit o Číně, tak osciloskopy pro Agilent vyrábí Rigol a v podstatě snad všechno na světě se už vyrábí v Číně, je to jen věcí kontroly a přejímky. Všechny Notebooky na světě se vyráběj na Tchajwanu a v Číně. Třeba HP, Fujitsu Siemens, Sony vyrábí firma Vistron (podle modelů) - základní desky , v Brně má servisní středisko, pak si ty jejich desky nacpou do svých obalů... A kde si myslíte že se vyrábí XBOX360 třeba? Menší část produkce vyráběl taktéž Vistron, ale protože byl drahej, tak to odmítli a snad celou zakázku vyrábí už jen jedna Tchajwanská firma. Spíš bych řekl že záleží na štěstí a na modelu co koupím....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 18:12    Předmět: Citovat

omlouvám se - Wistron , jinak jsem se po roce 1990 taktéž setkal s Voltcraftem měřícím přístrojem a byl to METEX (měl to napsaný na obalu na sobě), taktáž mám klešťový proudový převodník od GW Instek, ten stejný se prodával jako APPA32, a po několika letech jsem ho objevil už i od FLUKE, tam ale stál něco okolo 12K a ten můj jen asi 3k, tak že to asi nebude až tak špatnej výrobek...
http://www.meraky.cz/Prislusenstvi-k-pristrojum/FLUKE-90i-610s-AC-DC-proudove-kleste-600-A.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petas



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 20:43    Předmět: Citovat

děkuji vam všem za nazor.Jak pisete ohledně STARYCH KVALITNICH VYROBKU, tak stim naprosto souhlasim, proto jsem taky psal ten dotaz.Do ted jsem mel metex 3850 nez sem o nej prisel.Zapomenut v Německu Sad Koupeno 1992. A spokojenost. az na to ze mi pred 2ma lety odeslo mereni Condenzatoru.Ale jak je to dnes prave nevim.S tim rozsahem Jen 10 A nemam problem, vic nepotrebuju a pokud ano tak mam starej KVALITNI metráckej bočník. Nehlede na to ze jak sem cetl spousta lidi rika ze pri mereni kolem 20A je tak uz stejne moc velka chyba. Spis me prave docela zaujalo to True RMS a mereni te proudove smycky, obcas se to hodi.
Bohuzel jedina podminka ktera je je nakup v GME.cz. Dostal sem poukaz k nakupu na vanoce.Tak ze tim zbyva jen ten Protek HC-506. A ja spis pouziju tu proudovou smyčku než indukčnost a decibely. Tak ze to asi bude 71A nebo 71C, ale asi C True RMS se muze hodit. Jeste jednou dekuji vsem za rekce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 22:07    Předmět: Citovat

Já běžně měřím M3900, je obyčejnej , pípák je rychlej, rozsahy manuální a ty jakoby "lepší" měřáky používám když potřebuju měřit na více pozicích, měřit L, C, Metex má generátor obdelníkových impulzů... Uvidíš, že obyčejný neznačkový M3800 za 240Kč si k němu ještě přikoupíš, nedávno jsem někde objevil od Metexu 3800 a chtěli za ní 1300Kč....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund