Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audi Symphony2 - 2din radio s integrovanym 6CD changer 2003
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2014, 13:37    Předmět: Audi Symphony2 - 2din radio s integrovanym 6CD changer 2003 Citovat

Ahoj,
nemate k tomu CD changeru nejake informace?

Ma to sterbinu na vkladani CD, changer prestal vysouvat i natahovat cd.

Kdyz ho rozeberu, muzu CD rucne vytlacit a jine rucne natlacit, ale kdyz cd vkladam do sterbiny, necitim zadnou snahu ho vtahnout ackoliv ho cidlo myslim zaregistruje.

V podstate jednak netusim jak to natahovani cd funguje a druha vec, vypada to na pohled docela slozite a bez nejakeho postupu to nemam moc chut rozebrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: út duben 01 2014, 21:23    Předmět: Citovat

To frantacech: Jak jsi na tom, je problém ještě aktuální?
1.Jak víš, že čidla reagují? Nejsou zaprášená?
2.Plochý vodič do zákl. desky je dobře zasunut nebo přerušen?
3.Není zaseknuté CD uvnitř?
4.Jsou nějaká CD uvnitř? Pokud ano, hrají?
5.Radio a kazeťák funguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 18:37    Předmět: Citovat

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill


Ahoj, problem trva.

ad1 .. to jiste nevim, pac nevim presne kde je hledat, vlastne nechapu presne jak ta sterbina funguje ze taha cd.
mel jsem radio doma na stole ze ho rozeberu a pochopim, ale kdyz jsem videl tu hromadu soucascastek a nevidel ani kde to rozebrat, vymeknul jsem, protoze ted to aspon hraje a uz bych to bez manualu neslozil...asi

ad2 .. nevim, ale nepredpokladam pac to prestalo tak ze napred mel problem vyplyvnout cd a pak uz nic. bez rozebirani

ad3 momentalne ne, zasekne se kdyz se cd pokusim vysunout. Takze kdyz chci zmenit uvnitr ¨cd, musim to rozebrat a rucne vyndat a nandat. prepinani cd uvnitr a prehravani funguje ok

ad4 ano, rucne jsem je tam nasoukal a hraju, jen je nemuzu vysunout

ad5 kazetak nevim, radio ok, cd ok, jen nefunguje mechanismus vymeny cd dovnitr a ven

V zasade bych to prezil , 6 cd s tim se da zit, jen rucne menit cd rozborkou me nebavi.

Chtel jsem usb mp3 yatour, ale nerozchodil jsem to, radio se tvari ze ho nevidi, nepomohlo nic co jsem zkousel.. kodovani.
Jako by ten vystup na externi changer nebyl zapojeny.
Kdybych mel usb mp3 jako yatour nebo xcarlink, byl bych happy. uz jen proto ze tohle radio se moc nekrade na rozdil od navi plus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 22:28    Předmět: Citovat

Audi Symphony se málo kradou z důvodu, že jdou použít pouze v původním modelu auta, mají specifický tvar předního panelu pro každý model, jinak by jej musel případný jiný "uživatel" provozovat na sedačce spolujezdce. Laughing
Ale k věci.
Nejdříve se pro jistotu se zeptám:
1. Před vyjímáním CD, jsi přepnutý do režimu CD ?
2. Po stisknutí tlačítka pro vyjmutí CD (CD Eject Button), napíše Ti display "CD X EJECT" ? (X = pořadové číslo CD) Reaguje vůbec? Projeví se krátkým zavrčením motorku posunu slotu v zásobníku.
3. Pokud ano, provádíš výběr čísla jedním ze šestice tlačítek těsně pod displayem? Reagují tato tlačítka na výběr pořadového čísla?
4. Pokud jsi měl nějakou pozici v zásobníku volnou, Pokusil jsi se vložit CD pomocí tlačíta "LOAD" ? Pokud ano, rozsvítily se v levém a pravém koutě CD štěrbiny červené LEDky?
Čidla přítomnosti CD ve štěrbině, jsou asi 1cm hluboko, cca 2cm od krajů štěrbiny, jsou optoelektrické a pokud reagují, jak jsi psal prvně, projeví se opět zvukově, a to cvaknutím závory a zapnutím motorku loudovacího válečku. Funguje to tak, že po předchozích zapínacích úkonech se nadzvedne kovová závora uzavírající štěrbinu a začnou se točit gumové válečky na hřídeli, které vtáhnou CD do předem přistaveného slotu zásobníku.

Odpovědi napoví, je-li problém el. nebo mech. Mám však vážné podezření na mechanické poškození pořadače. Ruční "Load a Eject" jistě zanechal následky.

Co se týká MP3, bez hrubého zásahu připojení nelze provést. Nejlepší použít kazetový adaptér. Doporučil bych tento: http://www.dx.com/p/cassette-adapter-mp3-player-for-cars-w-remote-controller-reads-sd-mmc-133630#.U2Q_5RlIuoA . Má vlastní Li-Ion baterii a výměnnou SD kartu. Dálkovým ovladačem komfortní ovládání. Nikde nic nečouhá a nevisí. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 17:00    Předmět: Citovat

citace:
1. Před vyjímáním CD, jsi přepnutý do režimu CD ?

Ano, normalne hraje, jen nedostanu cd ven ani dovnitr, jakmile dam eject a vyberu pozici, pohne se cd a cd zustane zasekly

citace:
2. Po stisknutí tlačítka pro vyjmutí CD (CD Eject Button), napíše Ti display "CD X EJECT" ? (X = pořadové číslo CD) Reaguje vůbec? Projeví se krátkým zavrčením motorku posunu slotu v zásobníku.

ANO viz vyse

citace:
3. Pokud ano, provádíš výběr čísla jedním ze šestice tlačítek těsně pod displayem? Reagují tato tlačítka na výběr pořadového čísla?

ano

citace:
4. Pokud jsi měl nějakou pozici v zásobníku volnou, Pokusil jsi se vložit CD pomocí tlačíta "LOAD" ? Pokud ano, rozsvítily se v levém a pravém koutě CD štěrbiny červené LEDky?

Nemam volnou, ale kdyz jsem vyndal rucne cd a zkousel po sborce v aute nasat, nebral je, nemel silu je vtahnout.
Vlastne to zacalo tim ze nemel silu je vysunout (vyjel par milimetru) a pozdeji uz nevyjelo ze sterbiny ani kousicek.

citace:
Čidla přítomnosti CD ve štěrbině, jsou asi 1cm hluboko, cca 2cm od krajů štěrbiny, jsou optoelektrické a pokud reagují, jak jsi psal prvně, projeví se opět zvukově, a to cvaknutím závory a zapnutím motorku loudovacího válečku. Funguje to tak, že po předchozích zapínacích úkonech se nadzvedne kovová závora uzavírající štěrbinu a začnou se točit gumové válečky na hřídeli, které vtáhnou CD do předem přistaveného slotu zásobníku.


podivam se na to

citace:
Odpovědi napoví, je-li problém el. nebo mech. Mám však vážné podezření na mechanické poškození pořadače. Ruční "Load a Eject" jistě zanechal následky.


tezko rict, snazil jsem se bylo to bez nasili, ja mu vlastne jen pomahal, sundany kryt a pomoci tlacitek load a eject, jen jsem pomahal cd dovnitr a ven rukou

citace:
Co se týká MP3, bez hrubého zásahu připojení nelze provést. Nejlepší použít kazetový adaptér. Doporučil bych tento: http://www.dx.com/p/cassette-adapter-mp3-player-for-cars-w-remote-controller-reads-sd-mmc-133630#.U2Q_5RlIuoA . Má vlastní Li-Ion baterii a výměnnou SD kartu. Dálkovým ovladačem komfortní ovládání. Nikde nic nečouhá a nevisí.


To nevypada spatne, jak je to s kvalitou zvuku, ma to bose , nerad bych aby to hralo jako radio.

Brutalni zasah by mi nevadil, klidne popajim kdyz budu vedet co a jak.

Mas k tomu nejaky material, mech. schema, cokoliv?[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 21:25    Předmět: Citovat

Kvalita zvuku je taková, jakou si nahraješ na tu SD, kterou vložíš dovnitř.
Je to MP3 player! Žádný BOSE! Rolling Eyes

Zásah by představoval mj. i přehrání FW ! Silně pochybuji, že by jsi měl tu možnost překopat a nahrát nový FW. Všechny funkce a zpracování signálu provádí DSP.

Pro začátek Ti posílám sestavu CD Changeru.

Pokud se otáčí loudovací motorek, zkontroluj, jestli se neprotáčí na hřídeli váleček, nebo není-li zkřenčelý. Je gumový. poz.20 na hřídeli 23. Guma musí být měká a pevně spojená se hřídelí. někdy se začne protáčet.



CD Expoded_.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CD Expoded_.jpg
 Velikost:  238.67 kB
 Staženo:  96 krát


CD Expoded_1em.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CD Expoded_1em.jpg
 Velikost:  235.83 kB
 Staženo:  75 krát



Naposledy upravil Quest dne po květen 05 2014, 22:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 21:58    Předmět: Citovat

Moc dekuji, uz to studuju.

Na te kazete se mi moc nelibi baterka, uz vidim jak me to nebude bavit nabijet.

Kdyby jsme se dohodli, umel by jsi mi to predelat aby jel nejaky emulator changeru jako xcatlink nebo yatour? Dension s canbusem by byl sice fajn, ale je to drahe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 22:03    Předmět: Citovat

Už jsem Ti napsal, že to není vůbec jednoduché. Takové Harakiri pusť z hlavy!!! Laughing

Ještě ke Tvé poznámce "-aby to hrálo jako radio-". Co se Ti nelíbí na tom jak hraje radio? Kdyby hrály všechny autoradia, která jsou dnes na trhu, tak jako Audi Symphony! Je sice konstrukčně patnáct let staré, ale je to pořád radio střední třídy. Pokud ho doplníš o ten MP3 adaptér, tak Ti bude chybět jenom zabudovaná navigace a handsfree. Ale navigace na displ. autoradia umístěného někde u fofrklacku, jak je dnes obvyklé, je podle mého názoru rychlou cestou na hřbitov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 22:28    Předmět: Citovat

No ja nejsem zadny purista co strka cd do mrazaku, nicmene musim uznat ze radio vs cd s bose je dost rozdil kdyz dam kabaty

Zvazim ten kazetovy adapter. Za pokus to stoji.

jinak ty obrazky presne podtrhuji muj pocit kdyz jsem to zkousel rozebrat, bez postupu co kde povolit se mi to rozpadne na ty kolecka a neslozi to ani da vinci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st květen 07 2014, 19:50    Předmět: Citovat

Tak jsem to vyndal a zacal rozebirat, ale fakt nevim kudy dovnitr k te ose a valeckum... aby se to cele nerozpadlo...

Nemas nejaky postup rozborky?



20140507_203912.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140507_203912.jpg
 Velikost:  99.78 kB
 Staženo:  71 krát


20140507_203919.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140507_203919.jpg
 Velikost:  98.16 kB
 Staženo:  65 krát


20140507_203927.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140507_203927.jpg
 Velikost:  95 kB
 Staženo:  82 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st květen 07 2014, 21:19    Předmět: Citovat

Täkze jeste jsem dostal ven samotny changer z ramu, ale jak se dostat k te osicce a rozebrat ho nevim. Pokusil jsem se sundat kus predni a leve strany, ale drzi mi to vepredu pruzinka a zezadu ozubene kola, takze jsem byl docela rad ze jsem to slozil zpet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2014, 21:13    Předmět: Citovat

Máš-li kód od radia, bez něj na radio ani "nešahej"! Budeš ho na závěr potřebovat.
Předpokládám, že se do radia nepouštíš v autě, budeš tedy potřebovat napájecí kabel zapojený dle přílohy, a hlavně vyrobit si prodlužovací kabely na propojení sejmutého předního panelu (CP703/CJ703 a CP704/CJ704). Tímto způsobem jednoduše zprovozníš CD Changer při sejmutém ovládacím panelu a uvidíš do štěrbiny na váleček přes zvednutou závoru, při vkládání/vyjímání CD, aniž budeš rozebírat celý měnič. Stačí CD vložit na kraj, přidržet jej a uvidíš jestli se neprotáčejí na hřídeli. Musejí se točit a prokluzovat na CD.
Tímto způsobem se vyhneš celé "rozborce", kterou Ti moc nedoporučuji, pokud nemáš zkušenost s těmito mechanismy.



Panel 1a.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Panel 1a.jpg
 Velikost:  91.85 kB
 Staženo:  74 krát


Konektor Symphony 1 copy.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Konektor Symphony 1 copy.jpg
 Velikost:  65.53 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá květen 09 2014, 9:18    Předmět: Citovat

No, tak po ruznych pokusech se situace komplikuje.

1. nez jsi napsal durazne varovani pred rozborkou, pokusil jsem se to rozebrat a pohnul jsem v sasi se zavorou a ted uz mi to ani neprehrava CD.

2. ve vire ze SAFE po vlozeni do auta jako vzdy zmizi a radio se odblokuje jsem zkusil jednou zadat pin, spatne, ted pise II pokus a v aute se uz neodblokuje, zustava v SAFE a pin k nemu nemam. Takze leda do audi zjistit.

Takze shanim jine funkcni
Zase to dopadlo jako vzdy: ZARIZENI KTERE FUNGUJE, S TIM SE NEMA HYBAT

Kazdopadne dekuji za snahu pomoci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá květen 09 2014, 16:29    Předmět: Citovat

I'm back!
Zjistil jsem ze mam pin a uz jsem to odblokoval.
Shocked

Takze zustava problem zavora a changer Very Happy

Prodlouzeni jsem vyresil ala McGyver, ale zavora se nehybe



20140509_185356.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140509_185356.jpg
 Velikost:  99.67 kB
 Staženo:  77 krát


20140509_185418.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140509_185418.jpg
 Velikost:  98.64 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá květen 09 2014, 22:27    Předmět: Citovat

Tak jsem to znovu rozebral a slozil s laskou a vypadalo to super...

Zacalo to hrat, slo prepinat cd, vse jako pred rozborkou Cool

Az do chvile kdy jsem se pokusil o eject, mam tam vcil 6cd a nemuzu zkouset load... zacalo to cvakat a nakonec se to trochu sprajclo Shocked

Asi nejaka zakladni poloha, nastaveni?

Zacina to byt docela sranda, pitomec s aku sroubovakem Very Happy

Uz to beru jako sport a zajimavost, pac jsem dnes za 1800 koupil jiny funkcni bez zavad, takze Apollo 13... Hjustne mame problem Cool



20140509_231849.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20140509_231849.jpg
 Velikost:  97.17 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund