Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o pomoc s Linuxem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st srpen 20 2014, 20:56    Předmět: Prosím o pomoc s Linuxem Citovat

V současné době si hraji s RFID. Našel jsem zajímavý projekt zabývající se hackováním karet Mifare. Autoři uvolnili Live DVD Fedora se všemi potřebnými nástroji. Bohužel, pokud postupuji podle videonávodu, tak narazím.

Spustím LiveCD, otevřu terminál a zadám pcscd. Odpovědí je mi pouze hláška BASH Command not found . Používám čtečku s PN532 připojenou přes FTDI232 do USB což by neměl být problém.
Najde se tady někdo kdo by mi řekl kde je problém? Od mládí trpím woknowým virusem a Linux je pro mě nepochopitelný. Co jsem vydedukoval, tak pcscd daemon asi neběží, ale jak ho spustit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st srpen 20 2014, 22:29    Předmět: Citovat

Jestli jsem to tak nějak pochopil, tak by ti mělo stačit zadat do terminálu:
sudo service pcscd start
nebo
sudo /etc/init.d/pcscd start

ale je možný, že jsem to pochopil blbě. Jsem na mobilu a něco tu hledat je za trest Smile
popřípadě jestli to tam vůbec nemáš, tak doinstalovat

_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st srpen 20 2014, 22:51    Předmět: Citovat

Příkaz nenalezen, nic víc. Má to běžet z LiveCD, nemá se to nainstalovat?
To video je vytržené z téhle stránky http://www.openpcd.org/OpenPCD_2_RFID_Reader_for_13.56MHz a je úplně na konci. Před tím je hromada instalací + kompilací dalších věcí (viz. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZqCbjpY4Hws ), což nějak z LiveCD nejde dohromady.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 21 2014, 6:53    Předmět: Citovat

Proč by to tedy bylo Live CD, kdyby podmínkou byla instalace? Samozřejmě tam ta možnost je, ale nikde se o ní moc nezmiňují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt srpen 21 2014, 7:25    Předmět: Citovat

Protože tam PCSC chybí a pokud budeš muset ještě instalovat + kompilovat i ty ovladače, tak co myslíš, že se po restartu systému stane? Ano uhodl jsi, všechno bude v prdeli.

Ideálně to nainstaluj, stačí virtuálně, pokud ta čtečka je na USB, tak to pojede (pod VMware, VirtualBox, ten Microsoftí zdaleka vynechej) na direct.

PCSC do Fedory nainstaluj
kód:
yum install pcsc-lite

spusť daemona
kód:
systemctl start pcscd.service

a spuštěného daemona si zkontroluj
kód:
systemctl status pcscd.service

u mě to vypsalo
kód:
pcscd.service - PC/SC Smart Card Daemon
      Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/pcscd.service; static)
      Active: active (running) since Thu, 21 Aug 2014 8:20:42; 2s ago
    Main PID: 23337 (pcscd)
      CGroup: name=systemd:/system/pcscd.service
           23337 /usr/sbin/pcscd --foreground --auto-exit

Aug 21 8:20:42 openpcd.local pcscd[23337]: 00000000 pcscdaemon.c:546:main()...d

potom už si s tím dělej co chceš, ale to co jsem viděl ohledně těch ovladačů, tak se asi zapotíš.

P.S. Samozřejmě si pohlídej práva, v terminálu se do roota přepneš pomocí su .

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 21 2014, 20:24    Předmět: Citovat

Nějak se mi doma nedostává x64 strojů na kterých bych to mohl zkusit. Pokud bych stáhnul jinou 32bit distribuci, mám jako linuxblb šanci tam potřebné věci doinstalovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt srpen 21 2014, 21:15    Předmět: Citovat

Na jakých Windows funguješ?
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2014, 6:39    Předmět: Citovat

XP a W7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2014, 8:12    Předmět: Citovat

A ty Win7 jsou 32 nebo 64 bitové?
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2014, 8:36    Předmět: Citovat

Obojí. Mám doma víc strojů, jeden x64 je noťas manželky, ale šáhnout do něj je sebevražda protože facebook... Druhý x64 je AIO PC, ve kterém mám zase jiné důležité věci a rozebírat ho kvůli výměně disku je porod na půl dne. Potom ještě hromada 32 bitových PC s W7 a XP kterými si můžu dělat co chci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2014, 8:48    Předmět: Citovat

Tak to potom máš stroj na 64-bitové distro. Psal jsem, že to máš vyzkoušet virtuálně (ideální stav).
Nainstaluj např. VMware Player http://www.slunecnice.cz/sw/vmware-player/ a do něj Fedoru https://www.youtube.com/watch?v=T6p_2APk7j4 , video sice není pro VMware Player (ten je totiž zdarma), ale v principu to je stejné. Potom (jakékoliv) USB zařízení připojíš jednoduše ve Windows do toho virtuálního systému (např. Linuxu) přes menu a bude fungovat.

P.S. Dá se vytvořit i USB disk, na který se dá přímo nainstalovat Fedora, ale to si dej pozor, aby se nainstalovala správně (včetně zavaděče). Nejlépe si vše pohlídat ručním rozdělením disku, protože bys ten den mohl vidět Windows naposled.
A jestli bys mohl nainstalovat 32-bitovou Fedoru ti neřeknu, protože nevím, co obsahuje to jejich ISO proti originálu navíc. Tím, že tam není ani to PCSC, tak tipuju, že kromě obrázku na pozadí asi nic zásadního, takže by 32-bitová verze mohla taky posloužit.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: pá srpen 22 2014, 23:56    Předmět: Citovat

Stando prozatím děkuji za rady. Udělal jsem to dle Tvého návodu a nainstaloval virtuálně. PCSCD prostě nejde, na příkazy, které jsi uvedl, systém nekompromisně odpovídá "Command not found" i když se mi povedlo stáhnout a snad i nainstalovat pcsc-lite (proces skončil hláškou "COMPLETE!").ew Co je důležité, tak běží LibNFC, jelikož se se mnou baví - zatím tedy jen chybovými hláškami. Našel jsem návod jak snad dostat do aplikace ovladače pro PN532 přes FTDI a USB.
Dokonce se mi povedlo nainstalovat wget a nano (i když pořádně nevímco to je. Nano bude asi textový editor do terminálu?) Skončil jsem na filesystem-bordelu ve kterém se prostě nevyznám. Zítra jestli bude čas, tak najdu disk a udělám čistou instalaci, protože v tom live cd aby se prase vyznalo. Je 00:50 a už na to nemám nervy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2014, 6:25    Předmět: Citovat

Honzo bojuješ statečně (což je chvályhodné), ale je divné, že po instalaci pcsc-lite u tebe nenajde příkaz pcscd. Já budu doma až večer, ale vím na tuty, že ten příkaz fungoval a s přepínačem -h (pcscd -h) mi vypsal klasický help. Jel i bez té spuštěné služby (pcscd.service), kterou jsem nahodil až posléze.
Snažím se vstřebat, to co jsi napsal. Wgetem stahuješ soubory přímo v terminálu, nano (jak si zjistil) je textový editor, to si najdeš jak se ovládá (stačí znát pár klávesových zkratek). Jenže ten návod bude trochu staršího data (je pro Ubuntu 10.10) a když se podíváš na ty stránky, tak tam nevidím žádný libnfc-x.x.x.tar.gz, ale na jiné stránce je přímo git. Když použiješ ten příkaz (git budeš muset asi doinstalovat), tak ti uloží všechno do adresáře libnfc, ve kterém budou aktuální soboury pro kompilaci (tak jako bys rozbalil ten libnfc-x.x.x.tar.gz). Ale netvrdím, že se to bude kompilovat + instalovat stejně.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 5:32    Předmět: Citovat

Tak jsem se večer na to podíval a po instalaci pscs-lite ten příkaz musí najít. Stáhni si a podívej se na tohle video http://www.standa99.cz/fedora.avi.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 9:07    Předmět: Citovat

Chyba nalezena!

Já vůl psal systemct1 místo systemctl Embarassed
kód:
Ono to l v code vypadá jako 1

Teď už to chodí tak jako Tobě.
Pořád mám ovšem prolém najít adresář /libnfc. Zkoušel jsem přes terminál projít všechny složky, ale nikde nic. Jak se dá v linuxu vyhledávat přes příkazovou řádku?
Když jsem zkusil ten filemanager, tak se mi tam pletou windowsovský složky, a mám z toho guláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund