Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabídka RELAX+24 od Innogy
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 16:26    Předmět: Nabídka RELAX+24 od Innogy Citovat

Roky beru plyn od Innogy. Jen na vření, jinak plyn nepoužívám.
V těchto dnech jsem dostal tlustou obálku od Innogy. Nabídka na velmi výhodnou cenu plynu RELAX+24 s pevnou cenou na dva roky.
Mám z toho pocit, že "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají".
V tlusté poštovní zásilce bylo:
- Odpovědní obálka.
- Průvodní dopis jak mi nabízejí díky jejich využití situace na trhu "výhodnou a stabilní cenu" na dva roky.
- 2x dodatek ke smlouvě, jeden dodatek po podpisu bych měl vrátit v odpovědní obálce.
- Ceník plynu RELAX+24. Obtížně srozumitelný 1 list A4, drobným písmem, plno čísílek m³, přepočty na kWh atd. atd. Tlachání o ničem v právnické mluvě.
- Ceník služeb, 1 list A4 drobným písmem, nevidím potřebu to studovat, stejně z toho nic konkrétně pro mne nevyčtu.
- Informace pro zákazníka - 2 strany A4 drobným písmem, kde zákazníka poučují o všem možném. U druhého odstavce mi začaly unikat souvislosti, dále jsem to nečetl.

Nepovažuji se za nevzdělance. Ale z té záplavy papírů mi šla hlava kolem. Chudáci běžní domácí spotřebitelé.

Můj pocit z toho je takový, že Innogy očekává, že spotřebitel podepíše dodatek ke smlouvě, aniž by něco studoval a propočítal si tzv. "výhodnost", ať má klid. A mají ho v hrsti, na 2 roky.

Někde ve mne hlodá myšlenka, že se očekává pokles ceny plynu, a tak lapají na dva roky ptáčky na to, jak milují své odběratele a šetří jim peněženky. Aby nebyl opak pravdou.

Dík, že jste mým "pocitům" věnovali pozornost. Nečekám rekce, ale pokud máte, rád si přečtu jiné pohledy na dodavatele Innogy.
Já raději zůstanu u stávající ceny se zálohami 160 Kč na měsíc, a budu "svobodný" s možnosti změnit kdykoliv dodavatele.

PS: Na chatě jsem nahradil plynový sporák na bomby Propan-Butan varnou sklo-keramickou deskou. Kdybych měl doma v paneláku dostatečně dimenzovaný přívod elektřiny, udělal bych to asi také. Na chatě mne vaření na elektřině vychází levněji, než na bomby PB, a je to myslím bezpečnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 16:39    Předmět: Citovat

Prosímtě kolik máš v paneláku ? Vždyť snad všade , jinak neznám , je elektrický sporák .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 16:50    Předmět: Citovat

Pokud máš v paneláku jistič 3 x 20A nebo lépe 3 x 25A, tak ti to přívod zvládne. K domácím jističům stačí přidat 3 x 16A a můžeš připojit varnou desku i troubu, nebo-li celý sporák. Trochu složitější pak ale může být dostat vhodný kabel do kuchyně. Výhodnější je, pokud jdou do bytu 3 fáze, to kvůli rozložení zátěže, ale i tak asi nejede celý sporák naplno moc často.

V ČB dělali u sestry v paneláku před lety rekonstrukci přívodů k bytům a revize v bytech (jsou družstvo) a když mi to volala, vzal jsem si elektrikáře na tel. a domluvil se s ním, že jí tam ten sporákový jistič dají. Bytový jistič má dimenzovaný, ten se neměnil, resp. zatížitelnost, takže to nemá ani vliv na platby, tedy zálohy a poplatky, jinak samozřejmě spotřeba trochu vzrostla. Jen trochu, protože před tím tam měla jen dvouplotýnku. Byt je garsonka s menším vybavením, větší byty tam jsou na plynu.

A bonus navíc, má na ten upravený bytový rozvod i revizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 17:20    Předmět: Citovat

Cokoliv chodí v podobném balení, to smrdí zlodějinou.

Já si navázal cenu silovky na cenu na burze s platností na dobu neurčitou. Zneužívám covid-time. Jen si to musím hlídat. Žádný závazky na dva roky. Twisted Evil

U plynu to musí být podobný.

P.S: A dívám se, že jsem zase ušetřil. Aspoň nějaká radost ze života.



el_11_2020.png
 Komentář:
 Velikost:  38.35 kB
 Zobrazeno:  48 krát

el_11_2020.png



_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 409
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 17:38    Předmět: Citovat

Topím plynem, začínal jsem před 10 lety se zálohami 3600 Kč, reálná spotřeba odpovídala asi 3200 Kč. Po čase mi nabídli o něco lepší tarif. Největší úsporu jsem dosáhl, když jsem chtěl přejít k ČEZu, kde mi nabídli lepší cenu. Následně se ozvali z Innogy a trumfli to ještě lepší nabídkou (cca 2200 Kč). Tak jsem u nich zůstal. Je smutné, že o cenu musí člověk licitovat, jinak jí nedosáhne. U mobilních operátorů je to prý stejné. Tož tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 18:18    Předmět: Citovat

Naporsto jednoduchá rada z praxe. Zavolej jim do nejbližšího zákaznického centra, domluv si schůzku a zajdi tam. Za prvé si tam nech od nich říct, dokdy máš platnou smlouvu a jakou. Poté se zeptej na nabídku té druhé a možná z toho vyleze to, že to někdo z centra z Prahy chtěl písemně uzavřít dříve a na službu, co by ti nepasovala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 18:20    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Cokoliv chodí v podobném balení, to smrdí zlodějinou...

Presne tak, vsechny nevyzadane nabidky leti okamzite do kose - je to nepsane pravidlo. Uz i z logiky veci, nikdo ti nebude rozesilat takove nabidky, pokud nebude vyhodna predevsim pro neho. Tim ze se tohle naucis bez cteni hazet do kose, si aspon nebudes blbnout hlavu, kdyz tomu nerozumis.

Maximalne si jen zkontroluju, jak je na tom muj soucasny dodavatel ve srovnani s ostatnimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5213
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 18:32    Předmět: Citovat

za 160 na mesic asi neni co resit... pokud spalis min tak mas preplatek, pokud vic, mas nedoplatek. buh vi cemu by jsi se tam upsal... clovek behem zivota utrati daleko vic penez za pi_oviny takze nejakych 1900 za rok je proti tomu prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 19:36    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Prosímtě kolik máš v paneláku ? Vždyť snad všade , jinak neznám , je elektrický sporák .

Jednotlivé byty v paneláku jsou připojeny na jednofázový jistič 16A. Dříve byly v bytě dva jističe, 6A na okruh světel a 10 A na okruh zásuvek. Panelák je z roku 1969. Na vaření a pečení byl v bytech plynový sporák a plynová trouba. V té době nebyly žádné rychlovarné konvice. Automativké pračky, pokud je někdo později koupil, mohly mít přípojku na teplou i studenou vodu (např. Romo).

Při rekonstrukci v roce 2007 nebylo možno měnit přívod k elektroměru, tak tam zůstala původní jedna fáze a jistič 16A. V bytovém rozváděči je proudový chránič a více jističů zejména na zásuvkové okruhy. V bytě je elektrická trouba, myčka, automatická pračka s el. ohřevem, varná konvice a další drobné spotřebiče.

Za 13 roků se nikdy nesešel výkon spotřebičů tak, že by vypadl hlavní jistič. Na sklokeramickou elektrickou varnou desku už v bytě skutečně nezbyl výkon. Proto jsme zůstali u plynu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 19:41    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Prosímtě kolik máš v paneláku ? Vždyť snad všade , jinak neznám , je elektrický sporák .
Znáš málo paneláků. Kombinace 1x25A jistič na chodbě a plynový sporák je naopak zcela běžná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 19:56    Předmět: Citovat

Presne tak - a v starsich domoch aj menej ako 25A. Tam, kde bol uz pri stavbe plyn, sa davali plynove sporaky a podla toho dimenzovala aj elektrina (len 1 faza do bytu). To je pripad asi celej Bratislavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ST78



Založen: Nov 16, 2009
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 21:01    Předmět: Citovat

U Innogy jsem měl tento tarif (Relax+24) několik let. Průběžně u něj klesala cena plynu. Na začátku tohoto roku mi přišla nabídka na prodloužení smlouvy opět o 2 roky s tím, že cena plynu kupodivu o 10% vzrostla!
To vše v době, kdy cena plynu na burze proti době před 2 lety o 20% klesla a kdy všichni ostatní dodavatelé snižují ceny plynu.
Na nabídku jsem samozřejmě nereagoval a podal výpověď z "automatického prodloužení smlouvy".
Pak jsem měl 3 přemlouvací telefonáty z Innogy. První slečna mi na námitku, že všichni ceny snižují a cena na burze proti minulému období klesla, řekla, že bohužel nic lepšího mi nemůže nabídnout.

Další maník se mi pokoušel vysvětlit, že Innogy přešlo na "moderní systém tvorby cen" aby mohli ceny zákazníkům pružně upravovat. Prý všichni rádi o cenách smlouvají a nabízí mi cenu o 20% nižší, než co mi poslali. Na moji námitku, že nechci, aby se nám tady rozšířil turecký bazar a že od seriózního obchodníka ve střední Evropě očekávám jiný přístup. Předpokládám, že si mne váží a pošle mi (jako dlouhodobému zákazníkovi) solidní nabídku přímo a nepokusí se mne jako na bazaru oškubat. Pouze něco blekotal o tom, že doba je jiná. Ukončil jsem to tím, že jdu tam, kde mi slušnou cenu nabídnou bez smlouvání a handrkování.

Třetí paní jsem téměř rozplakal, když jsem ji na podobnou argumentaci naznačil, že osobně bych jako ona ve firmě, která se chová "šmejdovským" způsobem dělat nemohl. Až příště půjde po samoobsluze a rozhlédne se, pak si může hrdě říci: Tamhle ten mladík, který je dostatečně drzý a umí si ceny na webu zkontrolovat, od nás dostal po pohrožení odchodem slušnou cenu. A na té babičce, která je naším dlouhodobým zákazníkem jsme se namastili, protože ta se bránit neumí a věří nám...
Měl jsem pocit, že jí byl tento hovor dosti nepříjemným.

U Innogy jsem skončil a jsem již jinde. Mohu-li doporučit, běžte táké jinam. Přecházejí totiž na stejný systém jako prodeje hrnců na předváděcích akcích.
V jistém filmu zaznělo: "Rozmohl se nám tady takový nešvar". Budeme-li to podporovat, tento nešvar se tu silně rozbují Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 21:48    Předmět: Citovat

Co to meleš . Mám byt v panelu s aluminiem . Těch 16A mu musí stačit . Proč by šla sušička se sporákem . V dnešní době elektroniky to pro něj s domaudělanými přednostními relaty nemůže být problému .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 22:19    Předmět: Citovat

ST78 napsal(a):
....U Innogy jsem skončil a jsem již jinde. Mohu-li doporučit, běžte táké jinam. .....
Dík kolegovi ST78 za otevřený názor. Jen mi potvrdil to, co jsem tušil, a proč jsem založil to vlákno.
Tu smlouvu na další dva roky určitě nepodepíšu. Je to obchodní taktika Innogy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: po listopad 02 2020, 8:05    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
BOBOBO napsal(a):
Prosímtě kolik máš v paneláku ? Vždyť snad všade , jinak neznám , je elektrický sporák .
Znáš málo paneláků. Kombinace 1x25A jistič na chodbě a plynový sporák je naopak zcela běžná.


U nás v okolí nikdo nemá elektrické plotny... Snad jen důchodci v 1kk a to jen kvůli bezpečnosti, ale i tak plyn v bytě je.
Naopak mají plyn na vaření , jistič B25 , HDO a elektrický boiler.
To je minimálně v 60% okolních bytů.
Až ty novější mají centrálně i TUV.
Třeba v Třinci zase všude fičí karmy v koupelnách nebo kuchyních na TUV
,ale vytápění centrál.

Takže jiný kraj, jiný mrav...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund