Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ulozeny jpg soubor neni v adresari videt
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 18:05    Předmět: Ulozeny jpg soubor neni v adresari videt Citovat

Chtel jsem ulozit fotku otevrenou a upravenou v IrfanView. Obrazek jsem pojmenoval a ulozil jako jpg do korenu jednotky c. Do D me to neslo, ze pry nemam povoleni spravce. Pritom jsem na pc jako admin. Jiny ucet neni. To me notne stve. Zkusil jsem obrazek znovu ulozit do c. V okne IrfanView ten ulozeny soubor jpg vidim. Kdyz otevru c pres pruzkumnika ci TotalCommander tak ten obbrazek v c nevidim. To nejak nechapu. A je mozne nejak omezeni ukladaniu souboru na d zrusit? Pres pruzkumnika normalne na D funguji. Ale zmineny prohlizec fotek mi ulozeni jpg odmitl. OS Win7 Home Premium. Dik
Edit. Udelal jsem restart a je to stejny. Ted jem zkusil vytvorit screen a ulozil ho do C. A ani ten jpg neni videt. Videt je jen pres ten prohlizec fotek, a je na obou jpg zamecek. Co to znamena a jak to opravim. Nevim proc to dela. v moznostech slozky ma co se tyce skryvani souboru vse odtrzeno. Pokud do c presunu nejaky jpg soubor z d tak ten je normalne v pruzkumniku videt

Edit.: tak jsem to asi dokonil uplne. Ted kdyz chci zkopirovat soubor z d do c tak to zahlasi chybu 0x80070522 klient neni drzitelem pozadovaneho opravneni. Musim onen soubor zkopirovat na plochu a z plochy pak do c. Takhle uz to jde. Zkousel jsem rady co jsou na netu, vybrat profil a nebo admin a zatrhnout prepsatvsechna opravneni podrizenych subjektu zdeditelnym opravnenim tohoto subektu. Pri teto operaci musim nektere soubory preskocit. Jsem to po*ral. Obnova systemu nezabrala.
Ted jsem zjistil ze kdyz si vytvorim slozku v c a do ni budu chtet zkopirovat nejaky soubor tak to jde. Nejde do korene disku c:. UAC jsem testnul vypnout. Pak uz chyba neni. Tohle by se ale vypinat nemelo, jsem cetl na netu. Uz jsem se chystal na instalaci oken. Ale necham to tak. Pokud mi to nebude vice komplikovat zivot, tak se s tim da zit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 23:03    Předmět: Citovat

Editoval jsem svuj prispevek. Ale zobrazeni zustava podle casove stopy. Tak jsem tohle napsal aby, pokud by to nekoho zajimalo, bylo videt ze jsem dosel k dalsim vysledkum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 15:50    Předmět: Citovat

Tak jsem udelal novou instalaci. Disk sem neformatoval Sad V C: se vytvorila slozka windows.old I pres to ze jsem neudelal format, tak si myslim ze okna jsou nova. Na editaci fotek jsem nainstaloval FastStone Image Viewer. Zda se ze to je dobry soft. A je zadara. Otevru fotku a dam ulozit. Do korene C: pote program ukoncim. Otevru C: a obrazek.jpg tam neni. Znova otevru FastStone Image Viewer otevru obrazek ze lozku obrazky. A dam ulozit. Do jednotky c. Pri prochazeni c pres ten prohlizec ale tu predtim ulozenou fotku vidim. Je na ni zamek. Z toho jsem jelen. Da se to poresit ze v C vytvorim slozku, treba ji pojmenuji docasna a tam dam obrazek ulozit. Po uzavreni programu se ve slozce docasna obrazek nachazi. To by me zajimalo, proc neni onen jpg soubor v cecku videt. Kdyz vezmu obrazek.jpg ktery je na jednotce D a presunu ho do C tak se ukaze okno o spravci. Dam ok a obrazek je normalne videt pres pruzkumnika v C: Os mam 64B Windows home premium. Jestli je to timto. Jeste to testnu na jinem notasu se stejnym os.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 16:17    Předmět: Citovat

Při reinstalaci W bez formátování se vesměs přenáší chyby... takže napřed pozálohování dat. Následně z CD restart, rozhození paticí, vytvoření potřebných a nová instalace... NOVÁ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 16:41    Předmět: Citovat

Některý programy nemají na W7 dovoleno ukládat do rootu a jiných systémových adresářů (typicky Program Files atd...). I když píší, že to tam uloží, ve skutečnosti to tam není. Všechno to, co hledáš najdeš ve složce "VirtualStore". Najdeš ji ve svým user adresáři, dále AppData a Local.
Asi jsi to chtěl vědět před reinstalací, ale alespoň se procvičíš Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 16:52    Předmět: Citovat

Při reinstalaci je lepší nabootovat "náhradní" systém z USB třeba Hiren's Boot USB nebo třeba Hiren's Boot CD 15.1, to je pro ty, co jim USB nebootuje.
Po startu stačí zazálohovat co je potřeba a smazat složky Documents and Settings, Program Files a Windows. Po smazání už jen reset a čistá nová instalace. Všechno ostatní co bylo na C: zůstává.
Reinstalace přes nesmazané Windows je jen zdrojem problémů, nehledě na zbytečně zabrané místo.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33987
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 17:14    Předmět: Citovat

A nauc s ukladat si subory do svojho profilu a nie kade-tade po disku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 18:00    Předmět: Citovat

Také mám radši jasnou a přehlednou strukturu adresářů, ale až příliš často se v práci setkávám s případy, kdy jsou na jednom disku tři adresáře nazvané "Dokumenty" z různých verzí Windows pochopitelně různě hluboko.
Snažím se jim ta starší data nějak smysluplně zařadit do adresáře, který se jim zobrazuje teď, ale je to nevděčná práce - za týden jim je jdu znova v počítači najít, protože jsou prostě uživatelé, kteří si v tom pořádek neudrží.
Dokonce jsem se pokoušel zachránit data z počítače, kde si uživatel ukládal i kopíroval všechny soubory na plochu, aby je "měl po ruce". Čuměl na monitor vždycky jako puk, než potřebný soubor našel. A pak se mu spustil průvodce vyčištěním plochy. Zálohy žádné, najednou nemohl nic najít, proto si navrch pustil defragmentaci disku, takže je jasné, jak to dopadlo... dva roky práce v deli. Dodnes, a už to bude 10 let, když potřebuji jako základ čehokoli některý z jeho dokumentů, hledám v archivu vytištěné originály a snažím se je pomocí OCR dostat zpět.
Pak byl pár let pokoj, teď to začíná znovu - tichým neuložením v rootu.
Skutečně některým lidem by měli k počítači přibalovat dvě špejle: jednu pod nohy, druhou na hlavu.

Naproti tomu dodnes ještě občas musíme používat programy (zejména německého a francouzského původu), které přímo vyžadují uložit všechny soubory v rootu, ani v C:\Program_files totiž nefungují. Ovšem s nimi končíme u WXP, Visty už se s nimi nekamarádí tak jako tak. Ale předělávat kvůli tomu 32 mašin na jiné řízení, to by byla na dnešní poměry trochu drahá záležitost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 18:16    Předmět: Citovat

Pokud W, tak na plochu jen odkaz, a data na D: a v záloze. Ext HDD aj.
kód:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=518360#518360
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 18:22    Předmět: Citovat

Ukládání souborů na plochu je snad to nejhorší co může být. Nic horšího mi nenapadá. Ale ani ukládání do Documents and Settings mi nepřijde úplně nejlepší. Než se člověk někam dokliká, to mám raději o pár výstižně pojmenovaných složek v rootu disku víc a vše je hned po ruce.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 19:31    Předmět: Citovat

Cista instalace, to je jasna vec. to je nej spusob instalace. Zformatovat disk a nainstalkovat okna. Ale ja jsem neinstaloval system do soucasne slozky windows. Ve slozce windows.old je puvodni system vcetne program files,users a dalsi slozky. Takze dulezite slozky jsou vytvoreny nove. Ted jsem zkusil ten test s tim jpg souborem na druhem notasu. Se stejnym os. A chova se to stejne. Takze chyba neni v os. A na zaver jeste poznamka. Mel jsem problem se slozkou na decku, kde mam veci stazene s netu. Mam soubory v teto slozce serazeny podle data. A pri kazden spusteni notasu a otevreni teto slozky, chvilku trvalo nez se slozka otevrela. Pote uz to fungovalo jak melo. Po vypnuti a zapnuti notasu to zase dlouho oteviralo tu slozku. Kdyz jsem zrusil razeni podle data, otevrela se hned. Slozku jsem zmazal a vytvoril novou. Po stazeni par blbosti a serazenim podle data se problem zopakoval. ted po instalaci os uz problem zmizel. Otevre se ihned. Takze plus ve prospech instalace os. i kdyz na nesformatovany disk. Netrvam na ukladani souboru treba jpg primo do jednotky c. Je v tom pak bordel. A to neni moje parketa. Jen me zajimalo proc to nejde. Az nebude potreba slozka windows.old tak ji smazu a uvolnim misto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 19:41    Předmět: Citovat

2 instalace W na 1 HD je blbost. No comment. Tak se to nedělá v komunitě znalých Widlí. A to je znám a mám v originále od W3.0 po Vista, a jsem i tak na na L... a W jako záloha historie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 21:30    Předmět: Citovat

U XP znamenalo reinstalace to ze se nahrnuly do jiz vytvorene slozky windows, document and seting .... nove XP. Ale v 7 se udela jen zaloha dulezitych casti os. To se ulozi do slozky windows.old A zbytek os je pri instalaci smazan. No zustabou na c jeste slozky ktere nejsou vytvoreny os ale uzivatelem. Protoze jsou to soubory ktere jsou mimo instalacni adresar programu, tak to pravdepodobne mohou byt soubory ktere nemuseji mit vazbu na os, treba txt, jpg, nejake zalozni office dokumenty atp. A ty nemaji na registr ci os vliv. Jsou to samostane soubory. Netvrdim ze zpusob instalace kterou jsem provedl ja, je spravna. To ne. Ale pokud neni os zabordelizovan, muj mel pres mesic, chtel jsem vedet jestlli bude notas v poradku a tak jsem nainstaloval jen to nejdulezitejsi minimum. V pripade takhle cerstveho os se da i tahle metoda pouzit. A muze fungovat. Zatim jsem nejaky zadrhel nenasel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 21:43    Předmět: Citovat

V nouzi nejvyšší, bych to tak na chvíli taky udělal, nicméně bych nakonec časem stejně udělal čistou instalaci. Tím myslím samozřejmě formát syst. disku atd... Já prostě těmto přepláclým instalacím nevěřím. Po čisté instalaci OS, driverů a nezbytném vyladění, vždycky dělám image syst. disku, abych se měl časem k čemu vracet. U sebe ne, ale u známých je to dobrá volba. Já osobně dělám image systému cca jednou za měsíc pravidelně. Data mám samozřejmě jinde, takže je to otázka asi 10-ti minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 23:00    Předmět: Citovat

Asi jsem ze staré školy, ale mně se to ukládání věcí jak mi to defaultně dávají windows k dispozici (tzn někam do documents and settings) vůbec nelíbí. Mnohem raději mám klasickou strukturu jakože třeba C:/fotky D:/filmy a podobně. Vždycky všechno najdu, protože v tom mám pořádek. Na ploše max nějaký odkládací soubory typu "potřebuju udělat screenshoot a poslat jej mailem", tak to hodím na plochu.

Jo a ve windows 7 (a asi i Vista) mají programy problém ukládat data třeba v program files pokud je zapnutý UAC! Tak na to taky pozor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund