Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

T-mobile-internet v mobilu na den nebo týden-má to využití?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 11:59    Předmět: T-mobile-internet v mobilu na den nebo týden-má to využití? Citovat

Zkusil jsem balíček podle nabídky T-mobile (nabízeno jako "Nejvýhodnější způsob využití internetu v mobilu bez omezení s jedním z datových balíčků/24 hodin") a aktivoval jsem na zkoušku službu 24 Kč / 24 hodin s limitem FUP na 10 MByte.

Vše fungovalo jak má, až na to, že:
- Otevřel jsem (v PC připojeném přes můj mobil) "Seznam" a pak ještě nějaké 3 nebo 4 stránky stránky "T-zones".
- Za necelých 10 minut byl limit FUP 10 MB vyčerpán a došlo ke snížení rychlosti přenosu dat.
- Při snížené rychlosti bylo připojení k internetu k otevření nějaké stránky již nepoužitelné.
- Téměř shodné by to bylo u balíčku 39 Kč / týden, kde je limit FUP 25 Mbyte.

Takže můj názor je takový, že denní a týdenní balíčky pro internet od T-mobile jsou prakticky nepoužitelné a podle mne se jedná "o klamavou reklamu s cílem ukazovat jak levné a výhodné je u T-mobile připojení k internetu" bez ohledu na praktickou nepoužitelnost. Pokud někdo najde praktické použití balíčku na den nebo na týden, tak zde může oponovat. Jen dodám, že pokud bych chtěl např. jen poslat nebo stáhnout e-mail s přílohou nějakých JPG fotek v normálním rozlišení, tak počet fotek spočtu na 10 prstech.

Pro občasné připojení na internet k vyhledání nějaké informace (např. jízdní řád) při pobytu na chatě nebo chalupě jsou balíčky na měsíční připojení od 400 Kč výše (reálně 849 Kč na měsíc) cenově pro rodinného uživatelé "nedostupné".

Zde je kopie popisu obou balíčků:
24 Kč / 24 hodin

Chci platit za Internet jen, když jej opravdu používám. Chci mít jedinou cenu za internet a nic víc neřešit.
Denní paušál zaplatím pouze v případě, že se připojím k internetu.
Pro paušální i předplacené Twist tarify
FUP 10 MB
39 Kč / týden
Chci surfovat v mobilu, mít přístup k e-mailu přes webovou stránku. Nepotřebuji stahovat velké objemy dat.
Pro předplacené Twist tarify
FUP 25 MB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31989
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:09    Předmět: Citovat

Uvědom si, kolik dat sežere jedna flashovaná reklama na jedné jediné titulce a bude Ti jasné, že 10MByte limit FUP je naprostá kravina.

Je to něco jako bys u benzínky četl na cenové tabuli nápis "Benzín Natural 95 už od 20,-Kč za litr", ale pod tím měl drobným písmem napsáno "Jen do limitu odběru 0,5litru za den - po překročení je buď snížen možný odběr na 0,01l/hod, nebo je nutno akceptovat cenu zvýšenou dle požadovaného odběru" - a ten horní limit by byl třeba 40Kč/l.

Z toho bys nenatankoval ani do sekačky, natož do auta.

Stejně tak tenhle "laciný mobilní internet" je jen lákadlo a ukázka "že to jde" - ale v reálu musíš používat reálnou tarifní nabídku s reálně spotřebovávaným množstvím dat - a také podle toho patřičně "oceněnou"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:21    Předmět: Citovat

Já mám na doma a na cesty internet v mobilu na měsíc od H2O s FUP 150MB (tj. 5MB na den) a stačí mi to, jen holt to chce mít vypnuté v prohlížeči obrázky a flashe a podobné sr@čky a neklikat na každou πčovinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1213
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:33    Předmět: Citovat

Taky jsem v nemocnici využil internet v mobilu a pro přečtení emailů, fórum a ICQ(přes qip) to v součtu za asi 5dní dělalo asi 6MB. Bohužel jsem neměl tenhle ani podobný tarif,tak jsem za to tvrdě zaplatil. Ale chci tím ukázat, že 10MB by mi na den bohatě stačilo. Prohlížel jsem to přes Operu mini s vypnutými obrázky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:37    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Já mám na doma a na cesty internet v mobilu na měsíc od H2O s FUP 150MB (tj. 5MB na den) a stačí mi to


a kolik tě to stojí ?
já potřebuji mobilní net stále s sebou a mám od téčka "bez limit" za 650,-
akorát je problém s pokrytím na UMTS a Edge je pomalé . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 402
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:40    Předmět: Citovat

ja používám ten týdení tarif,a na psaní emailů a vyhledávání všeho možného to v pohodě stačí.ale připojovat přes to počítač mě ještě nenapadlo.ale jak říkám,do mobilu to prostě stačí,a za 39,-Kč/týden jsem nic levnějšího nenašel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 12:41    Předmět: Citovat

No tady se spíš než o klamavou reklamu a podobně, jedná o nepochopení funkce těchto tarifů. Ty jsou totiž určené k přístupu na internet v mobilu, kde díky různým "mobilním" verzím web stránek nedochází k přenosu tak velkého množství dat. Internet v mobilu (od jiného operátora) používám naprosto běžně, paušál je cca 180Kč měsíčně s FUP 150MB, což bohatě stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 18:33    Předmět: Citovat

mám internet v mobilu na měsíc za 89Kč (student, jinak dvojnásobek) od vodafone a chodil jsem normálně přes počítač na internet. a Data jsem vyčerpal až tak poslední 3 dny před koncem zúčtovacího období.A hodně bude záležet na prohlížeči. Mám google chrome a tak jak píšu. Když jsem zkoušel FF nebo Operu tak to prostě stahovalo moc...
_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9776
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 21:38    Předmět: Citovat

Ohledně Internet na týden:
T-mobile -39KČ
telefon SE CEDAR, prohlížeč OPERA mini (v ní nastavena kvalita obrázků na "nízká") a dá se s touto službou docela intenzivně surfovat MOBILEM. Pokud zajdu na youtube, mám FUP vyplácanej během pár desítek minut.
Navíc - donedávna měl T-mobile extra zpoplatněnej stream a já během pár minut probendil celý svůj kredit..
Tady tu prasárnu ale už naštěstí stopli.
Závěr:
u obyčejných telefonů je NUTNOST Opera mini a zkontrolovat její nastavení.
Interní prohlížeč mého telefonu není schopen se v rozumné době "prokousat" ani na "t-zones", protože je to tam preflashováno..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út červen 28 2011, 14:15    Předmět: Citovat

Tady si ve svém dotazu protiřečíš:
Brozicek napsal(a):
využití internetu v mobilu
(v PC připojeném přes můj mobil)

Občas používám Web'n'Walk (Opera mini od T-Mobile), bez paušálu za cca 7Kč/kB(v praxi je to víc). Když jsem si počítal jestli by se mi placení po týdnu vyplatilo, došel jsem k závěru, že nikdy během jednoho týdne nevyplýtvám těch 39 Kč.
Dokonce jsem se s tím naučil psát příspěvky na Bastlírnu, ale přihození na Aukru s tím nefungují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne červenec 03 2011, 14:09    Předmět: Citovat

Zrovna včera jsem si aktivoval u T-mobile netovej balíček 100MB měsíčně za 139Kč myslim. Před nedávnem jsem se nastěhoval do novýho města a dělám práci ISP technika a jezdim denně po několika lidech, takže používám OVI navigaci kterou mám v mobilu a připojuje se na net. Za minulej měsíc mě ta navigace zbaštila data za 350Kč, takže se mě ten výše psanej balíček vyplatí. Jako další výhodu to beru v tom že se kouknu na netu na jízdní řády, email či podobný datově nenáročný ptákoviny . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2011, 8:46    Předmět: Citovat

Líná huba - holé neštěstí a učený z nebe nespadl. Nyní jsem na internetu (a elektrobastlírně) připojen z PC přes mobil s použitím Opera mini v Mikroemulátoru. Docela se s tím dá pracovat, na chatu kde nemám jiné připojení na internet dobré. Dokonce jsem zkusil chat na Skype, bez problém. Díky za náměty a nakopnutí v tomto tématu. Ještě se podívám na jiné tarify pro mobil, třeba mi budou v tomto režimu více vyhovovat než 24 Kč na den nebo 39 Kč na týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Premekapac



Založen: Nov 06, 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2011, 10:05    Předmět: Citovat

To Drabek - proč používáš Ovi mapy v online režimu? K fungování data nepotřebují, akorát, když je pustíš na jiném místě, než jsi byl naposledy, trvá trochu déle než najdou novou polohu. To dělá ale každá navigace. V online režimu je to díky síti rychlejší, ale zase to právě žere data.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund