Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aký funkčný e-mailový klient pre Windows XP v roku 2024?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 0:45    Předmět: Aký funkčný e-mailový klient pre Windows XP v roku 2024? Citovat

Existuje nejaký funkčný e-mailový klient, teda program, ktorý ešte dnes funguje (a bude fungovať aj v roku 2024) pod Windows XP? Skúšal som dva:

Thunderbird 52.9.1 - zadám meno, mail a heslo, prepne ma na google kde zasa zadám mail a heslo, následne povolím že sa môže prihlásiť Thunderbird, vráti ma to späť, s stojí to na točiacom sa koliesku.

Opera-Mail-1.0-1044 - po zadaní prihlasovacích údajov to dáva odozvu že je niečo s kredencom.

Outlookom som sa redšej vyhol, vraj sú deravejšie ako cedník.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 8:43    Předmět: Citovat

A co zvážit jen webový přístup z webového prohlížeče? Já už více než 10 let používám jen webový přístup k emailu a nikdy jsem s tím neměl žádný problém. Většina emailových serverů poskytuje webové rozhraní. Pro Windows XP je nejnovější webový prohlížeč Basilisk, který funguje se všemi weby včetně webového přístupu ke gmailu. Není potřeba ho ani instalovat. Stačí stáhnout archiv, rozbalit a spustit basilisk.exe.

Pokud chcete novějšího email klienta pro Windows XP tak zkuste EmailTray.


Naposledy upravil Valdano dne po listopad 20 2023, 8:54, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 8:47    Předmět: Citovat

Thunderbird bude s normalnymi servermi fungovat. S gmailom nebude fungovat asi nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 8:54    Předmět: Citovat

Paegasus mail
https://www.pmail.com/downloads_s3_t.htm


Naposledy upravil jjilek dne po listopad 20 2023, 9:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2813

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 9:01    Předmět: Citovat

rnbw: když ono to puzení se kompletně odevzdat Velkýmu Bráchovi je tak silné...
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nostalcomp



Založen: Nov 09, 2022
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 12:30    Předmět: Citovat

A co netopejr The Bat? Já ho nezkoušel, ale četl jsem pár pochvalných recenzí a znám pár lidí, co to používají ke své spokojenosti. I nejnovější verze by prý měla "umět" XPéčka. A kdyby ne, tak na českém webu je archiv starších verzí: https://www.thebat.cz/

Stránky výrobce: https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/order.php

Ale vždy býval placený a nevím, jestli existuje nějaká free varianta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 13:17    Předmět: Citovat

Pegasus Mail som pozeral, ale podľa toho čo som sa dočítal som ho ani neskúšal. Verzia 4.80 vraj chodí pod XP ale nevie zabezpečenie 0AUTH2 ktoré používa gmail. Verzia 4.81 vraj vie aj OAUTH2 ale zasa sa nedá nainštalovať pod XP.

Webové rozhranie gmailu v prehliadači som používal doteraz. Teda jeho HTML verziu, ktorá je najpodobnejšia predchádzajúcej flashovej verzii. Prehľadné, rýchle, bez zbytočných kravín. Od januára 2024 ale toto vypínajú a bude iba štandardná verzia, ktorá sa mi hnusí, lebo je pomalá, ťažkopádna, a navyše na Opere 12 sa vôbec nespustí.

A že prečo gmail? No, pozostatok z dôb minulých. Vtedy som mal post.sk, lenže to bolo plné reklám (a tiež menili webové rozhranie smerom k nepoužitiu), tak som prešiel na gmail ktorý reklamy nemal. Kto mal vedieť že sa časom gmail takto zopsuje. Ono tiež menil webové rozhranie smerom k nepoužiteľnosti na starších počítačoch (zrušil flash verziu a HTML5 hnevala), ale to sa dalo vypnúť a nechať čisté HTML. A teraz idú vypnúť aj to HTML. Uvažujem že po 20 rokoch zmením mailovú adresu. Gmail ma začína vážne srať. Nestačí že lezie do obsahu archívov a podľa obsahu ich odmieta poslať. Poštové tajomstvo im už nič nehovorí.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 648

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 13:55    Předmět: Citovat

Nedávno jsem známému přehodil starý CoreDuo na Debian a vybral téma podobné Win11. Je spokojený a v Thunderbirdu funguje i Gmail. Screenshot je z testovacího virtuálu.


DebianKDE.jpg
 Komentář:
 Velikost:  169.04 kB
 Zobrazeno:  69 krát

DebianKDE.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2813

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 14:04    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
...Nestačí že lezie do obsahu archívov a podľa obsahu ich odmieta poslať.


To vážně dělá?

Pro Boha, na co čekáš???

Já jsem toho V. B. malinko nadsadil, přičemž jsem netušil, že realita je mnohem horší...

Počti si.

Jinými slovy: někteří (a nejen Orwell) tu budoucnost přinejmenším tušili už dřív.

citace:
(Shoshanna)Zuboffová ve svém pozdějším článku "Paradigma Dohledu: buďme pískem v soukolí" definovala tři zákonitosti:

Vše, co může být automatizováno, bude automatizováno.
Vše, co může být informatizováno, bude informatizováno.
Každé využití digitálních dat, které může být využito pro dohled a kontrolu, bude využito pro dohled a kontrolu – bez ohledu na to, jak šlechetný účel mělo na počátku.


Už se těším na kolaborantské reakce typu "ale vždyť je to normální", "stejně nic nezměníš" atd. Nebudu na ně reagovat, protože to nemá smysl.

Informoval jsem (pokud si to někdo neuvědomuje), diskutovat o faktech a zpochybňovat je nehodlám.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 16:50    Předmět: Citovat

Jo to dělá... Google nechce posílat nejrůznější soubory (možné šíření infekce???), ale měl by jsi to dělat tak, že to dáš na google disk a pošleš mailem jen odkaz. Krom toho to dost googlu šetří místo na discích.
Dost často to používám. Například když sdílím se zákazníkem projekt. Má k dispozici aktuální verzi projektu a nemusím mu to pořád zipovat a posílat přes nějaká další úložiště/pošty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 17:01    Předmět: Citovat

Tak to začínalo vždycky...
Když nic špatnýho neděláš, tak to přece nevadí... apod...
Pošta by měla být nedotknutelná. Tím, že ti někdo prolustruje posílaný archív něco porušuje. jak by se ti líbilo, kdyby ti někdo probral balík?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 17:07    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
PotPalo napsal(a):
...Nestačí že lezie do obsahu archívov a podľa obsahu ich odmieta poslať.


To vážně dělá?

Pro Boha, na co čekáš???

Já jsem toho V. B. malinko nadsadil, přičemž jsem netušil, že realita je mnohem horší...

Počti si.

Jinými slovy: někteří (a nejen Orwell) tu budoucnost přinejmenším tušili už dřív.

citace:
(Shoshanna)Zuboffová ve svém pozdějším článku "Paradigma Dohledu: buďme pískem v soukolí" definovala tři zákonitosti:

Vše, co může být automatizováno, bude automatizováno.
Vše, co může být informatizováno, bude informatizováno.
Každé využití digitálních dat, které může být využito pro dohled a kontrolu, bude využito pro dohled a kontrolu – bez ohledu na to, jak šlechetný účel mělo na počátku.


Už se těším na kolaborantské reakce typu "ale vždyť je to normální", "stejně nic nezměníš" atd. Nebudu na ně reagovat, protože to nemá smysl.

Informoval jsem (pokud si to někdo neuvědomuje), diskutovat o faktech a zpochybňovat je nehodlám.

Dej si mokrej lavičník na hlavu, prcáku!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 17:20    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
a navyše na Opere 12 sa vôbec nespustí.

Zkuste webový prohlížeč Basilisk. Ten funguje na XP a problém s tím mít nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 17:29    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Jo to dělá... Google nechce posílat nejrůznější soubory (možné šíření infekce???), ale měl by jsi to dělat tak, že to dáš na google disk a pošleš mailem jen odkaz. Krom toho to dost googlu šetří místo na discích.
Dost často to používám...

Jak to děláš?
Mně už třikrát vyzval Centrum.cz s až dvoudenním zpožděním k potrzení, že jsem mail poslal já, protože odkazy na Google disk vyhodnotil jako spam, a proto je nedoručil. Přitom jsem je rozesílal jen na posledních 12 z původních 44 adres, na které rozesílám i maily bez odkazů, ty vždycky došly hned.
Na podpoře jsem mohl telefonicky sprdnout jen robota (AI s IQ pod 40, nějak se to stává módou), který nerozuměl, co po něm chci.
No co: těch 12 adres za chvíli taky odpadne (poslední nájemníci si byty odkupují) a já budu konečně moci do důchodu.
Jak říká Murphy: jestli může něco dopadnout špatně, dopadne to ještě hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2023, 17:34    Předmět: Citovat

Pozerám že tam čo sa sťahuje bazilíška, tak je tam aj MailNews a IceDove, oboje upravené pre XP. Nejaké skúsenosti? Používate to niekto?
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund