Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla TV S 631TS - vertikál??
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2005, 19:51    Předmět: Tesla TV S 631TS - vertikál?? Citovat

Pánové prosím Vás dostala se mi do rukou televize Tesla TV S 631 TS s následující závadou - vertikál je ze spodu stažený. V elektronice to není kontroloval jsem elyty.odpory i IO, předpokládám, že je to špatně nastavené v servis menu, ale nemám servisní dálku na jeho vyvolání nemáte někdo nějaký nápad jak bych se do něj dostal bez této dálky???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 22 2005, 21:39    Předmět: Citovat

není potřeba servisní DO...jestli se nepletu tak je to chassis E6.. vstup je přes uživatelské DO.. Wink

beba
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2005, 22:32    Předmět: Citovat

Záleží jak moc je ten vertikál ze spodu stažený, ale v každém případě rozhodně bych netvrdil že v elektronice to není.

Ještě se mě nikdy nestalo že by někdo přinesl do servisu TV kvůli špatnému rozměru obrazu a že by stačilo pouze ten rozměr znovu nastavit. Sám od sebe se ten rozměr rozhodně nezmění. Nestačí ale vždycky hledat jenom kolem KS vertikálu......

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2005, 23:04    Předmět: Citovat

No PetřeK to máš asi pravdu nemám kompletní schema stahl jsem si jen schema klasického zapojení IO dle výrobce a to ostatní tak nějak domýšlím. Když byly v okolí trimry tak se to vždy dalo nějak dotáhnout ale jak je to z S menu tak to je trochu problém pokud do něj nemám vstup. To je jasné, že si nemyslím že by se ta závada dala opravit jen nastavením servismenu ale zajímalo by mne na jakou hodnotu je linearita nastavena jestli v eepromce nespadl nastavený datový bafr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19557
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 16:20    Předmět: ale no tak: Citovat

dole snížený a později zabalený obraz, pokud nebylo úmyslně hýbáno nastavením linearity, je vždy způsobený ztrátou kapacity některého elektrolytu. Zhruba v 5 ze 6 případů se jedná o ten vazební na výstupu k cívkám, zbytek připadá na booster (pokud se v daném zapojení vyskytuje).
Po výměně kondíků není třeba ani do menu lézt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 20:18    Předmět: Citovat

Ahoj Hille po kondících a vzláště po tomto jsem šel hned napoprvé ale jsou dobré mají kapacitu deklarovanou na jejich obalu, měřím to tedy jen na digitálním multimetru LC můstek speciál nemám ale snad se tomu dá věřit. Ta távada je stálá s čsem se nemění a origoš dálka se jim už dávno odporoučela a tak mají nějakou náhradu. Víš co je nejzajímavější tak nějak jsem si typnul kde jsou u toho IO zpětné vazby ovlivňující nelinearitu a zkoušel jsem decentně zkusmo měnit hodnoty abych to nastavil ale moc se tomu nechtělo. tak nevim nevim, jestli mě to nakonec nepřepere. Chlapi měli jste už třeba zkrat mezizáviťák ve vychylovačkách nemohlo by se to projevovat takto podobně?? Předpokládám ale že by se konec více hřál a nelinearita by se projevila z obou stran ne jen ze spodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19557
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 21:12    Předmět: vychylovačky Citovat

vychylovačky jsou vinuté souměrně, takže zkrat v jednom nebo druhém vinutí způsobí deformaci celého obrazu do křivého lichoběžníku (většinou až do trojúhelníku). Zatím jsem se nesetkal se zkratem v obou polkovinách současně. Takže zkratem to není.
Kapacitu sice můstkem změříš, ale to ti moc neřekne o tom, jak se kondík bude chovat při velkých proudech.
Ještě bych šel po obvodu booster - je možné, že kondík držící zvýšené napětí má velký vnitřní odpor nebo se nestihne při zpětném běhu nabít na plné napětí. To napětí máš v pořádku? Mělo by odpovídat hodnotám uvedeným v katalogovém listu IO.
Každopádně není vyloučené, že tím univerzálem se jim povedlo dostat do servisního menu a uložit toto nastavení, někdo halt musí vyzkoušet všechno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 21:29    Předmět: Citovat

U tohoto typu TV je použito chassis E6.Originál ovladač měl označení
RP104 nebo PR106.Originál náhrada je *MT1062*,nebo lze použít
programovatelný /pouze pro typy TV tesla/ZIP 101.Oba tyto ovladače lze objednat v TS NOVA v Ostravě.Cena cca 395.- Kč + poštovné.
Měření CE multimetrem nebo podobnými přístroji,osobně se mi
osvědčil malý měřáček od firmy *Zajíc*,je pouze *orientační,změříš
pouze velkou ztrátu kapacity.Ce v impulzvích provozech,zdroj,VN i vertikál
někdy ukazují OK,ale teprve výměnou !!! zjištíš,že se chovají trochu
jinak než CE nový - dobrý !!!Tragedií jsou CE s označením NA,které
mají minimální životnost.Takže pokud je problém v obvodu,nejlepší je
podezřelé CE vyměnit.Měl by Ti pomoci osciloskop! a hlavně
dobrá znalost funkce obvodu,může mít i mírně změněná hodnota R
a to jsou pak *záhadičky*.Takže SM slouží spíš ke kontrole,
a závitový zkrat vertikálního vinutí,to zní spíš jako dobrý *ftip*.
Závadu může způsobovat i vadný IO...
Do SM se lze dostat pouze originálním DO!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 12:46    Předmět: Citovat

No kondíky jsem neměnil jen jsem je změřil a cvičně k nim přiložil nějakou zhruba 1/5 kapacity toho samého C (to je takový trik z dob starších ) ale s rozměrem to nehnulo. No každopádně je zkusím vyměnit ale orginál ovládání nemám budu se muset poohlédnout po někom kdo by mi ho pujčil to jejich je nějaké podivně Čínské není tam už model a reaguje dost podivně, nicméně hlavní funkce obslouží ale to je asi tak vše. Osciloskopem už jsem se na to díval, ale přijde mi že je to zparchantilé už z výstupu IO proto jsem taky zkoušel laborovat v té zpětné vazbě avšak bez výsledně. Chlapi nezkoušel jste už někdo připojit takovéto typy TV na normální PC které by simulovalo ovladač nebo rovnou mohlo do SM? Asi před dvěma roky jsem o tom zaslechl že prý snad na to existuje program ale nepodařilo se mi ho sehnat. Mě vzhledem k tomu že nemám origoš ovládání by ted skvěle pomohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 14:09    Předmět: Citovat

Na posrání Pro vstup do SM je nutný originál ovladač...!!

Naposledy upravil Frenky dne út říjen 25 2005, 10:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 18:37    Předmět: Citovat

Frenky mam tomu rozumět tak že se na to mám vy........! To bych udělal rád kdyby to nebyl můj dobrý kamarád. Ale vzhledem k tomu že ta obrazovka není nic moc možná mu to i navrhnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 19:30    Předmět: Citovat

Elyty v TV neměř, ale rovnou vyměň, měření ti nic neřekne. Je to pár kaček a i když vyměníš ty, co to zrovna nedělaly, je to aspoň prevence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2005, 7:54    Předmět: Citovat

Nejsem si uplně jist, ale nedělá se náhodou u tohoto vertikálu úprava s diodama?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2005, 12:21    Předmět: Citovat

O jaké úpravě to mluvíš???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2005, 16:24    Předmět: Citovat

U TV s obrazovkami Tesla Rožnov se přidávaly diody a Z diody
k vertikálnímu konci jako ochrana při prskání obrazovky,to ale
s linearitou asi nesouvisí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund