Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zvýšit neprůsvitnost předlohy
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 15:40    Předmět: Jak zvýšit neprůsvitnost předlohy Citovat

Zdravím!
Měl bych otázečku. Dělám plošňáky fotocestou a předlohu tisknu na pauzák obyčejnou inkoustovou tiskárnou (Lexmark Z25) a zajímalo by mě jak zvýšit právě neprůsvitnost (nebo snížit průsvitnost berte to jak chcete Smile) této předlohy.
Doposud jsem to řešil tím, že jsem dvě nebo tři předlohy slepil k sobě, ale todle mě už přestává pomalu bavit Wink
Pokud někdo má nějaké zkušenosti velmi rád si je tu přečtu.
Všem dík

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út duben 11 2006, 17:32    Předmět: Citovat

netisknu na pauzák (nesaje) ale na obyčejný papír a předlohu pak zprůhledním parafínem z bílé svíčky na el. vařiči. Jinak kvalita bez kompromisů je dát si nasvítit předlohu na plochý film v DTP studiu, A4 za cca 70,-
Návrat nahoru
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2006, 8:18    Předmět: Citovat

V zásadě pokud jde o zvýšení neprůsvitnosti - tak asi jedna z metod u lasrových tiskáren je jak tady bylo již ve starší diskuzi myslím psáno položit předlohu nad misku z acetonem - acetonové výpary pak vytvrdí a zvýrazní inkoust ! osobně používám inkoustovou tiskárnu Hp a originální inkoust PH ( náhražky nejsou černé !) a pak to prostě tisknu zrcadlené a přikládám inkoustem rovnou na tišták a osvicuji asi 5min /200W výbojkou ,a samozřejmě používám zprůhlednění trnsparent 21 z gme.cz ! Very Happy A pokud jdeš do seriovky tak použíj to studio DPT a nebo kup folie do kopírky na středně zahřáté kopírce udělej ze svý předlohy pár kopii a ty slep na sebe výhoda je že mužeš udělat přesné retuše !Nevýhodou je tepelná smrštění těch folii je nutno natrénovat trochu rytmus při kopírování ani moc brzo ani pozdě prostě aby byly tepelné podmínky stejné chce to cvik ale dá se říci že asi tak 10-15 s. pauza mezi kopiemi ,a pokud jich uděláš tak 5-6 určitě slepíš 3 kusy na sebe aby pasovaly - tohle je asi nejrychlejší metoda v praxi ! Mužeš ji aplikovat hned za předpokladu že máš folie v zásobě a po ruce čistou kopírku ! Exclamation
pokud jde o cenu folie stojí něco kolem 10 kč takže není rozdíl mezi DPT a vlastní produkcí pokud máš čas a cestu kolem DPt tak vol raději studio . U mne to nehrozí nejbližší mám 24km - 30min tam 30min zpět a na počkání ne vždy! Tak si to raději zmáknu sám , a nebo poslat udělat rouvnou desky. Toto je snůšká praktických pokusů za poslední 17let a moc se to nezměnilo - jen ti výrobci jsou trochu rychlejší než byly ( za ty prachy proč taky ne !) Exclamation Question No na závěr laser se mi neosvědčil - vyjma starých PCL a nových originálních toneru ! A to mám k dispozici 5 laserovek a kopírku v síti ve všech originální barvy ,ale inkoust na kvalitním papíru zatím vítězí na celé čáře ! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: po duben 17 2006, 14:28    Předmět: Citovat

Pokud jsem teda tak nějak obě rady slepil vyšlo mi, že je lepší tisknout zrcadleně na obyčejný papír a následně transparentem21 ho zprůsvitnit.

Teď to jdu zkusit tak uvidím.
Díky a za každou další radu nebo zkušenost budu velmi vděčný.

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: po duben 17 2006, 21:16    Předmět: Citovat

když jsem měl možnost tisku na laserovce tak jsem používal acetonové páry a bylo to moc fajn ale tu možnost už bohužel nemám...jinak hodně lidí mluví o DTP studiu....nevíte o nějakém v Brně? když to nechám vytisknout v copy centru tak oni to dělaj na těch jejich velkotiskárnách a stojí to za prd... když jsem měl možnost laserovky tak to byla nějaká HP PCLa dál nevim docela stará...ale předlohy byly supr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 19:47    Předmět: Citovat

Já jsem to zkusil na ten obyč papír, zrcadlil jsem a zprůsvitnil transparentem21. Výsledek se ukázal být mnohem lepší než na ten pauzák, ale ještě pořád to není dokonalé. Ono snad v domácích podmínkách lepších výsledků lze jen horko těžko dosahovat.
Jenom ještě dotaz. Když papír postříkám tím transparentem mám počkat až zaschne nebo mám rovnou, jak je ještě mokrý ho přiložit na desku a začít osvěcovat?

Někde jsem četl, že má být pouze mokrý, jak zaschne je pak na nic, ale moc se mě to nezdá. Pak mezi papírem a deskou vznikájí vzduchové bubliny a to se mi jeví jako negativní efekt.

Mimochodem jsem také z Brna, ale o DTP zatím nevím. trochu se poptám a dám vědět.

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 20:56    Předmět: Citovat

Snad ještě jedna finta při tisku na průhledné folie se taky naleptával v acetonových parách... Někde jsem četl a vyzkoušel překreslit centropenem nechat zaschnout pak opatrně otřít kde nebyl toner lze otřit. Pak černá byla opravdu černá jen ten správnéj druh myslím že to byl na textil.Zítra se musím v praci podívat přesně na číslo a doplnit...Hodně úspěchů při práci...

Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út duben 18 2006, 23:39    Předmět: Citovat

když sem předlohy fetoval v acetonu tak fotocesta podávala profi výsledky Cool ony předlohy z Copycentra jdou taky použít ale větší plochy radši vymalovávám lihovkou a ještě předtím nafetovávám v acetonu. někdy si stříknu kus kuprexu pozitivem doma ale když chci něco pěkného tak kupuju nanesený kuprex v GM podle mě je kvalitní(jedna z mála věcí v tomto obchodě....) nejde o nastříkání ale o samotný kuprex, doma mám jen velkou tabuli kuprexu o tloušťce 1mm(možná i míň) a musí se z něj sloupnout taková fólie jinak hnusně vypadá a je pak skoro průhlednej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2006, 6:58    Předmět: Citovat

Tak jsem ho našel není třeba fetovat stačí to překreslit centropenem
¨8859 bord¨ ten sám je na alkoholové bázi. Po zaschnutí setřít z folie
kde nemá být zaschne jen na toneru.Taky perfekní výsledek.

Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaka



Založen: Dec 25, 2004
Příspěvky: 110
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

PříspěvekZaslal: so duben 22 2006, 12:24    Předmět: Citovat

Jindro, prosím Tě, čím seřít ten Centropen z fólie? Normálně lihem? Upřesni prosím Tě postup po nanesení toneru. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2006, 17:01    Předmět: Citovat

Centropen setřeš mormalně kouskem hadříku, ale musí použít ten co jsem psal na fóli nezaschne jen s tonerem. Při trochu opatrnosti odstraníš i z pájecích bodů dírka 0,6 mm.

Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2006, 18:17    Předmět: Citovat

Takže jestli to dobře chápu. Papír kde je předloha (může být i obyčejnej papír? nebo pauzák) počmáráš tím centropenem, necháš zaschnout, vezmeš kus hadru a setřeš to. Tam kde byl inkoust z tiskárny fix zůstane a tam kde nebyl se setře?
To zní lákavě

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2006, 19:12    Předmět: Citovat

Ne na papír to nefunguje jen na fólie myslím do prohlížečky.
Osobně ostřihnu kousek fólie a přilepím na papír z jedné strany ve směru isku, izolepa musí být tenká, aby se papír nezadrl v tiskárně.Tiskarna laser pokud to je možné nastavit na tiskárně rovný průchod.
S papírem nic nevím jak toner udělat víc černý. Ten kousek fólie ostříhávám proto že plošák většinou není na celou fóli a průchod přes tiskánu jí zahřeje a to naní je znát.
Jěště existují fólie na které se na laserce vytiskne a pak se to přežehlí na cuprexit.Dělal jsem i oboustranné spoje.
Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 18:35    Předmět: Citovat

Používám postup - tisk laserovkou na folii, přemalovat Centrofixem (stírací na tabule), cca po 10 minutách setřu papírovým kapesníkem, dá se použít i nepoužitý jemnější toaleťák, potom retuš lihovou fixou. Folie tiskovou stranou na fotovrstvu PCB. Osvit cca 15min. 2x8W UV zářivkami z 30cm. Tímto postupem se dají dělat i prostupy mezi ploškami SOT23, nebo i SO08 atd. (čára síly 0,15mm). Kreslím v EAGLE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ano



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 18:51    Předmět: Citovat

Taky sem skoušel tento postup ten mi poradil kolega bastlíř ,ale nebyl sem schopný dosáhnout lepších výsledků tak mi to dalo dalších 7 dnů než sem překonal ,že toner je z části mastný Evil or Very Mad teď mi dělá problém ohraničení 0.1mm = skrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund