Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na smrad z cigaret ze stoupačky?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 22:13    Předmět: Jak na smrad z cigaret ze stoupačky? Citovat

Potřebuju poradit s následujícím problémem.
Bydlím činžáku v prvním patře a ve třetím patře jeden kuřák a opilec s oblibou na záchodě hulí a přitom zapíná ventilátor. Jeho ventilátor ústí do společné čtverhranné svislé "trubky" ve stoupačce, stejně jako všechny ostatní ventilátory v každém patře. Kromě toho, že kuřácký smrad odchází rourou nahoru na střechu, protlačuje se i dolů a nám to pak smrdí na záchodě taky. Což je ten problém, ženě to vadí. Rady à la EKKAR resp. teď ten pán z Bratislavy předem odmítám.

Trochu jsem se tím zabýval a mohu říci, že obyčejná zpětná klapka se svými netěsnostmi nepomůže. V kuchyni zpětnou klapku(běžnou) u digestoře máme a nepomáhá to. Což je ověřeno, pokud ten kuřák hulí náhodou v kuchyni, což naštěstí dělá velmi zřídka. Musela by to asi být opravdu hermeticky těsná klapka, ovládaná pohonem. Je něco takového?
Nebo řešení, že kdykoli on zapne větrák, já zapnu větrák do protiútoku. To funguje dobře, ale nevím, jak snímat , kdy to nastalo. Dohoda s ním není možná, je to v podstatě bílý cikán. Dalo by se to snímat jako nějaký rozdíl tlaku nějakým čidlem a zapnout třeba na 10 minut větrání?



Rez domem - stoupacky upravene 222..jpg
 Komentář:
Takhle to zhruba vypadá. Počet pater souhlasí.

Stáhnout
 Soubor:  Rez domem - stoupacky upravene 222..jpg
 Velikost:  102.08 kB
 Staženo:  212 krát



Naposledy upravil PavelFF dne čt září 02 2010, 22:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:05    Předmět: Citovat

Paráda...žééé ! Já měl něco obdobného.Bydlím v paneláku ve čtvrtém patře a v přízemí má Pan Soused nějakého většího Čokla,kterému dosti často skoro pravidelně vyvařuje nějakej sajrajt,nevím co,snad nějaké šlachy a skažené zbytky někde z jatek,někdy Mě to připadá,že to jsou přímo hadry na nádobí,no hnus a smrad,kterej se dere všude a právě díky oné stoupačce se to táhne nahoru po celém paneláku. Pokusil Jsem se mu to jednou nastínit ááá nic,výslednej efekt nula ! Vyřezal Jsem teda ve stoupačce štěrbinu se záklopkou,na kterou Jsem dal vetilátory z PeCka-4kousky pro sichr ! Jak naschvál vždy ten sajrajt vařil něco kolem půlnoci.Kolega ze šachty Mě sehnal pár kousků Markptanu ! Fouknul Jsem mu tedy zpětně dolů obdobu Jeho chutovek a nyní již mám asi půl roku klídek a můžu v noci bez problémů chrápat ! Je to sice nehumání,ale účinné a proto doporučuji ... Haha !
_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:19    Předmět: Citovat

sry za ot,ale ten nacrtek nema chybu ;D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6078
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:21    Předmět: Re: Jak na smrad z cigaret ze stoupačky? Citovat

PavelFF napsal(a):

Dohoda s ním není možná, je to v podstatě bílý cikán.

A v čem by ta dohoda měla spočívat? Že on přestane kouřit? Nebo že se přestěhuje?
Jinou dohodu, která by vyhovovala Vám, si nějak nedovedu představit. O co míň bude kouřit na WC, o to víc to budete mít v kuchyni. Tím, že chodí kouřit na jedno místo, se naopak chová zodpovědně - dává vám šanci to řešit. A nechtějte slyšet, co říká on o Vás, když on je pro vás bílý cikán.

Existují tlakové spínače i na velmi malé tlakové rozdíly - např. http://www.bola.cz/huba-controls/604-92/ spíná od 100 Pa (to je jedna tisícina atmosférického tlaku). Zapojil bych ten váš větrák tak, že po detekci přetlaku v potrubí (kuřák větrá) bych např. na 10 minut zapnul váš větrák časovačem na snížený výkon (přes trafo - je třeba jen malým protitlakem vzdorovat a ne intenzivně větrat), a po 10 minutách by následovala třeba 0,5minutová pauza na uklidnění systému. A na vaše ovládací tlačítko že by se spustil jiný časovač, který by relátkem přepnul větrák na plné napětí (intenzivní větrání).
Počítejte ale s tím, že se vám to bude občas spouštět třeba při větrném počasí samo od sebe, i bez kuřáka.


Naposledy upravil tomasjedno dne út srpen 31 2010, 23:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6078
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:26    Předmět: Citovat

Jiri_REZEK napsal(a):
Kolega ze šachty Mě sehnal pár kousků Markptanu ! Fouknul Jsem mu tedy zpětně dolů obdobu Jeho chutovek a nyní již mám asi půl roku klídek a můžu v noci bez problémů chrápat ! Je to sice nehumání,ale účinné a proto doporučuji ... Haha !


Tohle http://www.novinky.cz/krimi/208003-centrum-liberce-nekdo-zamoril-merkaptanem.html je o tobě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út srpen 31 2010, 23:48    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Jiri_REZEK napsal(a):
Kolega ze šachty Mě sehnal pár kousků Markptanu ! Fouknul Jsem mu tedy zpětně dolů obdobu Jeho chutovek a nyní již mám asi půl roku klídek a můžu v noci bez problémů chrápat ! Je to sice nehumání,ale účinné a proto doporučuji ... Haha !


Tohle http://www.novinky.cz/krimi/208003-centrum-liberce-nekdo-zamoril-merkaptanem.html je o tobě?


Nééé,věř že nejsem z Liberecka,ale tohle je fakt dobrý,prostě fantazií se meze nemaj klást,žééé !

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 6:42    Předmět: Citovat

...si myslim ze pokial to bolo jednorazove a s mensim mnozstvom tak len dostal co proto...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4214
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 7:15    Předmět: Citovat

Jsem na tom podobně. Já bydlím ve druhém (posledním) a hulič v přízemí. Taktéž kdykoliv začal, tak byl cítit kouř až u nás na WC, potom v koupelně a postupně i v bytě. Na domluvy nebere moc zřetel, soused pode mnou s tím má stejný problém, ale vzhledem k tomu, že jsou s huličem dobří kamarádi, tak mlčí.. Vyřešil jsem to takto: pokusně a pro výstrahu jsem ucpal společnou rouru ventilace u mě nahoře ještě před mým ventilátorem s tím, že pokud mi tam půjde kouř, tak to takhle natrvalo zazdím a bude to. Moje odsávání funguje dál a oni dva pode mnou okamžitě pocítili že se jim vše vrací zpět do bytu. Sice na WC zcela hulit nepřestal, ale omezil to a naučil se chodit i na balkon..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:10    Předmět: Citovat

náčrtek má opravdu výtvarnou hodnotu.

Zpětná klapka má těsnit, jinak to není zpětná klapka. Tady bych doporučil začít a možná ani nebude potřeba nic dalšího.
Chyba bude pravděpodobně taky v špatně průchodné šachtě nahoru, protože jinak i přirozený tah musí podporovat proudění. Kdysi tam bývaly centrální větráky, které jsou po 30 letech dezolátní. Možná tam někdo zavřel lamely.
Souhlas s tím, že kuřáci jsou bezohledný dobytek a z 87% nezodpovědná prasata s dalším obtěžujícím chováním, nějakou shodou náhod, kde jsou kuřáci se svýma plechovkama od paštiky, rozházený boty, poházené papírky, stanioly, vydupaná hlína z bot... nějak to ladí všechno dohromady, kdysi jsme s kolegou při revizích xxx bytových elektroměrů dělali sociologickou studii Twisted Evil
I když pořád lepší disciplinovaný kuřák u odsávání než na schodišti nebo v letním vedru na balkónu o patro níž. To je teprv chuťovka. To je všechno dobrodiní kolektivního bydlení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:24    Předmět: Citovat

prostě přidat svůj silnější větrák a smrad přetlačit zpátky Rolling Eyes jinak se s lidskou blbostí nedá nic dělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8990
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:33    Předmět: Citovat

Tak toto mě taky ser... Naštěstí se smrad drží jen za dveřmi záchoda, dál do bytu nejde. Kouření na balkóně nic neřeší, jednak mám pak po celým balkóně popel od hovad nahoře a druhak ten smrad jde otevřenými okny do bytu. Takže radši moc nevětrám a pálím elektřinu klimatizací.
Nesnáším bezohledný kuřáky Brutál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:34    Předmět: Citovat

Mam podobny problem,byvam v 4poschodaku uplne hore,sice vetrak uz davno nefunguje ale cigu je citit.A hlavne rano,ked stavam do roboty,idem na wc a je tam na tycku-ako keby som prisiel do nejakej zadymenej stvorky.Pozdava sa mi to riesenie s ventilatorom s nejakymi klapkami alebo zaluziou a napojit ho trebars na svetlo.Proste sa otvori ked sa zapne svetlo na wc-teda sa ide pouzit,inac by bol zavrety.Inac ten nacrt je fakt spica... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:35    Předmět: Citovat

větrák snad slouží k tomu, aby jednosměrně odsával, ne? proto je tam ta klapka.
Lidská blbost je tomhle případě spíš na straně té nefunkční klapky. Nebo chcete motorově, vámi placenou energií, přetlačovat každého kdo si v 11 večer smaží bramboráky a 6 ráno vystříká koupelnu pičfukem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:49    Předmět: Citovat

Žádná jen proudem vzduchu naklápěná klapka není vzduchotěsná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 01 2010, 8:54    Předmět: Citovat

Taky oceňuju obrázek, je super. Very Happy

Co se týká kuřáků - jsou to skutečně prasata. Vlezou člověku do dílny, celou mu ji zakouří, mudrují s cigaretou v koutku tak, že jim není rozumnět a když je vyhodí, najde vajgl v květináči s kvítkama.

Mě by ale zajímalo, proč se ten kouř tak pracně tlačí dolů, když by měl mít nahoru daleko jednodušší cestu ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund