Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluchátka, s kabelem, co koupit?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15 2023, 23:51    Předmět: Sluchátka, s kabelem, co koupit? Citovat

Ahoj,
asi bych si chtěl udělat radost, tak bych koupil nějaká sluchátka.
Na muziku a tak.
Už neslyším, to co ve dvaceti, ale pořád to není ještě bída (na rozdíl od očí).
Podmínky:
1. kabel
2. oválné náušníky
3. bez všech zbytečných fičúr
4. do cca 4000 Kč

Poradíte?
Koukal jsem třeba na Kossy - https://www.zbozi.cz/vyrobek/koss-pro3aa-seda/
Shure - https://www.muziker.cz/shure-srh-840a?
Beyerdynamic - https://www.gear4music.cz/cs/PA-DJ-and-osvtleni/beyerdynamic-DT-880-Edition-Headphones-600-Ohms/140Q

Nebo případně kde bych někde v Brně mohl taková sluchátka odzkoušet na živo?

Díky

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31931
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 0:15    Předmět: Citovat

Co můžu z osobní zkušenosti (skoro) bezvýhradně doporučit, jsou podle tvejch požadavků a cenovýho stropu tyhle dva typy:
1) https://pantershop.cz/Sluchatka-a-soundbar/1009492-HD-559-4044155207545.html
nebo
2) https://pantershop.cz/Vyssi-trida/1009494-HD-569-4044155207552.html
Předchůdce těch 559 (HD-558) má momentálně v užívání můj 20letej synátor, kterej si v nich doslova rochní, já sám mám ještě o kousek vyšší typ HD-599. Oválný circumaurální mušle, polootevřená konstrukce, rozsah a dynamika na světový úrovni. Svěrný síly příjemný, netlačej na palici. Kde bys je mohl v Oltecu vyzkoušet netuším, zkus zavolat do toho švéďáckýho šopu Panter, jestli ti poradí, jsou republikovej ofiko distributor a service značky Sennheiser. V balení je standartně 3m rovnej kabel s Jackem .25inch (6,35mm) a s příbalovou redukcí na 3,5mm Jacka. U těch 599 jde kabel dokonce odpojit (má Jacka s bajonetovým zámkem) a vyměnit za jinej, třeba kroucenej - ten samozřejmě prodávají extra. Netuším, jestli to ty 569 nemají taky, ale 558 uživatelsky odpojitelnej kabel nemají. Značka KOSS se sice staví jako světová, ale je to ve srovnání se Sennama něco jako srovnávat megana s audinou A4-A6. To už radši ty Bayerdynamic.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 8:46    Předmět: Citovat

Mám Beyery DT770, 880 a 990 vo viacerých impedanciách: 990 konštrukčne otvorené, 770 uzavrené, 880 polouzavrené. Káble u všetkých troch napevno, 990 vo verzii 250ohm krútený, u 770 80ohm a 880 600ohm je rovný. Všetky zakončené jackom 3,5mm s vonkajším závitom pre našrobovatelnú redukciu na 6,3mm, dodávanú už v balení. Vymeniteľné plyšové náušníky /už som menil/ a podhlavníky, netlačia ani ak máš brýle.
Zvuk u všetkých troch prísne "monitorový", až na 990, ktoré mierne idú do výšok. Ale to už nech posúdia audiofili, zlatokáblari, sinkléri a iní didaktikovia, alebo posúď osobne; v Břne pozri muziker ap.

//edit @rnbw: Portapro mám na dlhé meetingy a k mobilu už nejakých 15 rokov, sú skladné (idú zložiť do O), dá sa im nastaviť nastaviť prítlak a hrajú relatívne obstojne, nepotia sa v nich uši, ale basujú a nevýškujú ako píšeš, každopádne za tú cenu som už som mal i ďaleko horšie na ušiach - ak si ešte nepočul v slúchadlách výšky, vyskúšaj také Tesla ARF3xx. Very Happy
Ale treba ísť posúdiť osobne.



DT.jpg
 Komentář:
 Velikost:  256.76 kB
 Zobrazeno:  49 krát

DT.jpg




Naposledy upravil nixdorf dne čt únor 16 2023, 8:59, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33958
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 8:50    Předmět: Citovat

Koss je precenovana znacka. Pocul som tie slavne Porta Pro a bolo to dost zle. Basy boli, ale chybali vysky. To sa mi nikdy pri ziadnych sluchadlach nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 9:40    Předmět: Citovat

Na Hybešce bylo Audigo, tam jsem sluchátka kupoval, mám dvoje Sennheisery. Akorát teď koukám, že prodejnu zrušili...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 9:50    Předmět: Citovat

co třeba Sennheiser hd200pro ?
měl jsem je na uších a byly myslím docela použitelné, ale i dobrá cena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 11:02    Předmět: Citovat

Nebo zkus sluchátka Audiotechnica ze čtyřstovkové či pětistovkové řady. Docela překvapují tím, jak za tu cenu hrají.
Pořád mám pocit, že patnácti- či víceletý, rok nákupu nepamatuji, model ATH-T200 mi vyhovuje líp, i když si je musím přitlačit k hlavě (nový náhlavník jsem ještě z ničeho nepředělal a starý je už natřikrát sponkovaný), ale třeba jde jen o zvyk, navíc jsem je s novými "pětistovkami" neporovnával bezprostředně po sobě a paměť dokáže už za den dva idealizovat.
nixdorf napsal(a):
... každopádne za tú cenu som už som mal i ďaleko horšie na ušiach - ak si ešte nepočul v slúchadlách výšky, vyskúšaj také Tesla ARF3xx. Very Happy
Ale treba ísť posúdiť osobne.

Celkem bych s tím souhlasil, hlavně nesplést s řadou sluchátek ARF2xx. Ta neuměla ani hloubky, ani výšky. Nějak ve třiaosmdesátém jsem jich v Eltosu v Chebu (měli je jen tam) kupoval pro jazykovou učebnu 20 kousků. ARF271 to byly, tuším, ale to je jedno, měniče měly všechny dvoustovky stejné, malý 75Ω reproduktorek.
Docela dobrodružství bylo vézt celý svázaný sloupec krabic nočním rychlíkem přes Liberec do Turnova a tam tři hodiny k prvnímu rannímu přípoji přečkat; na boku každé krabice byla totiž tučně fixem napsaná cena Kčs 310,- a nedala se schovat. Ale asi nikdo sluchátka s mikrofonem nepotřeboval. Zkoušel jsem je pak všechny: ani jeden zvukově odlišný kus mezi nimi nebyl, prostě lepší telefon, nic víc.
Později se objevila sluchátka ARF300 jako odpověď na brněnská KPB S2, ta už hrála velmi dobře, alespoň podle tehdy dostupných zdrojů signálu posuzována. Dnes už se i v dostupnější ceně dá koupit docela dost typů lepších.
Nehodlám tu propagovat konkrétního výrobce, tím méně model.
Vyhledej nejbližší obchod audiotechnikou, nejlépe s předváděcí místnosti, pár kousků sluchátek si vyzkoušej a rozhodni se až pak. Tobě musí sedět a vůbec vyhovovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 15:53    Předmět: Citovat

Koss Porta Pro jsem kdysi měl a nedal jsem na ně dopustit. Nic lepšího jsem nikdy neslyšel (taky jsem na nic lepšího neměl).
Pak jednou jsem viděl v akci Audio Technica ATH-500 a Koss letěl do koše.
Nedávno jsem si udělal radost a k počítači místo Genius SP-HF1250 jsem si koupil Presonus Eris E4.5 BT a ten zvuk je prostě nesrovnatelnej (bez komentáře). Od té doby sluchátka nepoužívám. Je pravda, že jsem je jednou v noci zkusil (nechtěl jsem rušit), ale pak jsem je z odporem schoval. Ale je to možná i o zvyku.
Navíc Presonus má bluetooth, takže propojení s jiným zařízením (TV, mobil) je jednoduché. Napoprvé se jednoduše spáruje (stisk tlačítka na zadní straně roproduktoru) a pak už si to pamatuje (jenom se vybere zařízení, na mobilu, nebo na TV).

Poznámka: sluchátka Audio Technica ATH-500 hrají podstatně lépe než reproduktory k počítači Genius SP-HF1250 (které už jsou také v popelnici).

Dál jsem si koupil bezdrátový pecky JBL Wave 300TWS. Ty používám na ven, nebo do postele. Zvuk je sice velmi dobrej (v kategorii bezdrátovejch pecek), ale na klasický sluchátka to nemá ani náhodou.

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4494
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2023, 16:29    Předmět: Citovat

Mám přes dva roky Audio-Technica ATH-M40x. Byl jsem si je v Praze poslechnout a při té příležitosti jsem si poslechl i jiné značky v té cenové relaci. A tyhle zvítězily cenou i zvukem. Hledal jsem něco na muziku, kde by byly i "plnotučné" basy a to tyhle mají. Nvíc jsou jsou lehké, mají příjemně polstrovaný most i náušníky.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 9:55    Předmět: Citovat

Ku ATH rade Audio-Technica sa vyjadrím sčasti: mal som cca 4 roky, zato celkom intenzivne používané, ATH-M70. Krátko na to praskol otočný kĺb + toho času už klasicky odlupujúca sa koženka. Už som si zvykol na plyš v DT, ten je možné i oprať v rukách. Ale ako už hafca píše, nie sú to monitory - basujú, ale nie až tak ako tie Porty. Ale to už dle chuti každýho soudruha - ostatne, zlatokáblarmi a inými -filmi zavrhované implementy nazvané ako "ekvalizéry" sú tu už nejaký ten piatok, takže všetko ide (v rámci možností) trocha doladiť. Beztak, stále platí, že sa z hovna bič neupletie.

@Jarda: ARF2xx posúdiť neviem, ale zdá sa, že budú na tom asi veľmi biedne. Možno tak ako vizualnu kulisu k nejakému ČSSR soundsystému Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1630
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:55    Předmět: Citovat

Z hecu jsem před časem koupil Philips Fidelio X2HR. Hrajou neuvěřitelně. Už se nevyrábějí ale pořád ještě se dají dostat. Napsal bych o nich de facto totéž co tenhle prodejce, ale nemám rád popisování zvuku slovy. Nenechte se zmýlit značkou ani cenou (původně se prodávala kolem 10k, což bylo taky podezřele levné).
https://elektro.bazos.cz/inzerat/164062687/philips-fidelio-x2hr-hifi-sluchatka-nerozbalena.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 12:14    Předmět: Citovat

Kteráž sluchátka epochy ARF300 měla na polokoulích točítka volume
a šaltr stereo-mono? nemohu se vzpomenout...podezřívám zn. Videoton
ale mohlo bejt i něco jinýho, dík.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1630
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 17:06    Předmět: Citovat

Levis 218.
Ty si pamatuju. Domnívám se, že to byl rebrand nějakých starších Palladium nebo Universum nebo kýho ďasa. A potom je i možné, že to licencovali i Maďaři
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 17:32    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Kteráž sluchátka epochy ARF300 měla na polokoulích točítka volume

Netuším, ale ARF tímto nedisponují.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1630
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2023, 22:02    Předmět: Citovat

Však on myslel jenom tu dobu.

Konosuke: Tady máš další
https://elektro.bazos.cz/inzerat/164089548/sluchatka-tip-top.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund