Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vadné grafiky na Aukru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 7:49    Předmět: Vadné grafiky na Aukru Citovat

Chlapi, Alza prodává na Aukru vadné grafické karty a docela mě překvapilo, že je o ně rvačka. Zvlášť, když je jasné, že Alza už si opravitelnost prověřila.

Je něco co mi uniká nebo se GTX 2080 opravdu dá opravit v "domácích" podmínkách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:23    Předmět: Citovat

Ten hlad po grafikách je takový, že to prostě někdo riskne. Investici do opravy s rizikem že se to nepovede. Nicméně si nemyslím, že by Alza hloubkově testovala opravitelnost. Podle mě jsou to grafiky z reklamací co nejedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:28    Předmět: Citovat

Tak co já vím, tak Alzáč má celkem slušně vybavený servis, tak se jim prověřit kartu za 20-30tis. snad vyplatí.

Před cca 2 týdny jsem chtěl u nich vydražit vadnou repro soustavu a lidi to vyhnali na cenu o cca 15% nižší, než je cena nové. Nechápal jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:33    Předmět: Citovat

Taky nechapu proc to lidi kupuji, ale mam podobnou zkusenost. Dal jsem tam starou nefunkcni grafiku od koruny, napsal jsem ze nefunguje a presto ji nekdo vydrazil za 1500,-
Osobne jsem kdysi od alzy koupil nefunkcni tiskarnu protoze byla prakticky nova a byla za 1/4 ceny spotrebky kterou jsem zni vykuchal. To nejaky vyznam melo, ale u tech grafik je to uz dost velky risk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 9:39    Předmět: Citovat

Ked ma Alza vlastny servis, preco potom vratene nefunkcne veci obratom predava ako nove?

Skor tipujem, ze ked jednym nefunkcnym kusom naseru 3 zakaznikov (3-krat sa to vrati), tak to preradia z kategorie "nove nepouzite" do "rozbalene" a po dalsich nasratych zakaznikoch do kategorie "nefunkcne". Pre mna tento obchod neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 10:12    Předmět: Citovat

Taky bych to nejak podobne videl. Pokud to ale budou lidi kupovat, nevidim nic spatneho na tom kdyz to bude alza prodavat. Proc to hned sesrotovat kdyz to nekdo chce, at uz jsou jeho duvody jakekoliv. Osobne jsem tam kupoval jen velkou lednici, protoze meli cenu srovnatelnou s konkurenci, ale za 2kila ji donesli do bytu a odvezli si starou. Do 6 patra se celkem pronesli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 10:17    Předmět: Citovat

Taky jsem na to narazil, a treba u TV jsou ty ceny jen o neco nizsi, nez stoji nova. A to ma treba prasklej panel.

Nejvtipnejsi je ta jejich infolinka (a vlastne stejny prd je to i u CZC) - clovek tam zavola, pres menu se doklika na "pomoc s vyberem" a tam na nej ceka jakasi jitrnice, ktera ma k dispozici jedinej nastroj a to ten jejich eshop - zadny extra info, nez co je na eshopu z nich clovek nedostane... jakoze lidsky search engine? Smile Ne, je to k hovnu

termit: ja se strasne tesim na vymenu pracky za par let - diky pohnutym ocelovym futrum do koupelny neprosla a musel jsem ji v predsini rozlozit a v koupelne slozit Very Happy Very Happy Schvalne, jestli si poradi Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 12:04    Předmět: Citovat

GTX1050Ti jsem teď střelil za 3500. Radeon R9 290X 4GB dražím zrovna teď a leze to nahoru. Starý grafiky nějak zrají na ceně.

Nakonec ta investice 12k do RTX3050 se aspoň trochu vrátí. Možná jsem magor, ale ceny nižší nebudou a dostupnost je furt tragická. Teda vlastně není
, pokud člověku není líto 20-30k za grafiku. MSRP ceny výrobců grafik jsou jenom kecy, v reálu jsou v jiné dimenzi.

Ani se nedivím že někdo riskuje nákup nefunkční grafiky. Jak se říká, risk je zisk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 13:54    Předmět: Citovat

Aukro už docela dávno nesleduju, ale vždy mě překvapovalo jak draze se tam nejen nabízejí, ale i prodávají nefunkční věci (ať už deklarované jako nefunkční na ND/opravu nebo neznámé funkce). Potřeboval jsem nějaké věci z vyřazeného PC zdroje ale dávat za něj půlku ceny nového jsem nechtěl.

Co jsem slyšel někdy v Alze, tak spousta lidí prostě nefunkční věci vrací ve 14-denní lhůtě (je to rychlejší než čekat (až) 4 týdny na reklamaci, i když těch pár reklamací, co jsem tam řešil - a navzdory strašení, se kterým prodávají pojištění - vyřešili obratem). Pak jim tam prý třeba půl roku koluje televize, které nesvítí půlka obrazovky. Zase na druhou stranu při složitosti současné techniky se může stát, že zákazník považuje zboží za nefunkční jenom proto, že ho neumí použít. Ale představoval bych si, že to obchod v rámci možností otestuje, než to pustí do dalšího kola. V alzáči jsem před léty kupoval televizní a dab kartu z kategorie zánovní. dab šlo, televize ne, tak jsem to donesl na reklamaci (vrátili mi peníze), a možná tehdy mi to někdo říkal, že to tak funguje. (Mimochodem, co jsem se dočetl na internetu u té dab karty, tak byly dvě množiny uživatelů, zhruba stejně velké, ti co trefili funkční exemplář na ni pěli ódy a ti co nefunkční, tak ji haněli, problém byl, že těch nefunkčních bylo hrozně moc (jak to někdo komentoval: sem tam se nějaký kousek nepovede, někdy celá dávka) a za nedlouho ji alza vyřadil ze sortimentu.) Druhou zkušenost jsem měl s tiskárnou, zánovní o dost levnější než nová (snad o 2 tisíce (5 namísto 7), to stojí za risk, pořád mám možnost vrátit nebo reklamovat). Přinesu, zapnu do zásuvky, vrrrr... error. Tak už se užírám představou, jak to tam nesu zpátky (nebyla to malá bedna), ale když jsem odklopil víko, tak jsem koukal, že se tisková hlava zasekla o nějakou vypadlou součástku (váleček z posuvu papíru), po jejím odstranění (a usazení na správné místo) jde tiskárna dodnes. Ale asi to taky byl nějaký ten případ reklamace nebo vrácení ve 14-denní lhůtě. Jinak právě z těchto důvodů se zboží, které je označené jako rozbalené/zánovní/použité radši vyhybám nejen v alze, ona ta sleva nebývá tak významná (jako třeba ve zmiňovaném případě). Jo a že někdy člověk dostane i jako nové zboží takové, které bylo přinejmenším už někdy rozbaleno (ne-li vráceno), to se mi speciálně v alze stalo už mockrát. Ani si nevybavuju, že by se mi to stalo v jiném obchodě, a nenakupuju jen v alze (naopak se jí snažim vyhnout, nakupuje se mi tam dost blbě, ale peníze rozhodují, takže když jsou nejlevnější, tak tam jdu; někdy rozhoduje i dostupnost, oni mají spoustu věcí skoro okamžitě, ale zase tolik si nejsem ochotný připlatit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1730
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 14:02    Předmět: Citovat

Aukro nějak nechápu - potřeboval jsem M710 do sestavy a podařilo se mi ji koupit za 1600, pár dní na to se podobná prodala za 3000....viz https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=tesla%20M710&finished=true podle popisu podobný stav a ceny jsou jinde..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1638
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: út únor 22 2022, 15:39    Předmět: Citovat

No nevím, čemu se divíš...holt někdy se sejde víc zájemců a cenu vyženou, jindy ne. Já to řeším tak, že si udělám přehled, za kolik se daná věc obvykle prodá a to dám jako výchozí cenu. Prodá se za víc, dobře. Neprodá se - tratíš jen pár korun poplatek a trochu času, zkusím příště.
Stejně tak při koupi - máš svůj limit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1730
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st únor 23 2022, 8:49    Předmět: Citovat

Samozřejmě bych to chápal kdyby bylo víc dražitelů. Na ten za 1500 přihazovalo 10 zájemců a na ten za 3000 bylo zájemců (tedy samozřejmě přihazujících) 9. Ledaže by přihazoval prodávající který to prodat nechce a raději zaplatí provizi. Já to taky dělám tak jak popisuješ. Proto mě na jiných bazarech s...u prodávající co jsou líní určit cenu a napíšou "cena dohodou". No a pak je parta (ne malá) pitomců, kteří do svého inzerátu dopíšou "prodáno".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st únor 23 2022, 11:58    Předmět: Citovat

Neviděl bych za tím hned nějaký podvod, ale myšlenkové pochody zájemců.

Je spousta těch, kteří při koupi nějaké věci (zejména pokud má nostalgický charakter) neuvažují konstantně a racionálně. Nejdřív to vidí někde za vysokou cenu a komentují "to bych za to nedal", ale v hlavě se vyrojí vzpomínky a to nostalgické bažení. Tak různě gůglí a uvidí to na Aukru třeba za 1 korunu (ta 1 koruna je mimořádný magnet a spousta lidí se na to chytí stylem "tak ze srandy zkusím jen pár korun", čímž to nostalgické bažení v hlavě sakra rozdmýchají. Většina věcí od 1 koruny se tak vyšplhá výš, než věc ve stejném nebo lepším stavu za pevnou cenu. No a ve výsledku ten extrémní pocit zklamání, když třeba několik dní má podanou nejvyšší nabídku, začíná se těšit, a v poslední chvíli mu to někdo vyfoukne. To pak obvykle ztrácí racionální myšlení a jde za cílem ať to stojí co to stojí.
Mimochodem i zde na Bastlírně tu čas od času někdo zoufá, že to a to mu na Aukru někdo přeplatil.
Když jsem před lety v rámci stěhování vyprodával nějaké věci nostalgického charakteru, po skončení Aukce mi furt někdo psal, že "zapomněl" přihodit a že mi za to dá víc, než za kolik se to vydražilo. Vždy jsem odpovídal poučkou, že každý jsme svého štěstí strůjce a na stanovení maximální hranice měl dotyčný 10 dní...
Alespoň že teď je ten plovoucí konec aukce, tam mají podobní zoufalci ještě prodloužený čas na rozmyšlenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund