Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Domácí telefon Tesla, zapojení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sarula22



Založen: Jun 08, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 17:44    Předmět: Domácí telefon Tesla, zapojení Citovat

Zdravím, prosím o radu při zapojení domácího telefonu. Máme starý tesla DT 93 a blbnul nám, tak jsme si objednali od tesly nový, trošku jiný tesla elegant 2 bus typ:4 FP 211 03.212. No a tam je to úplně jinak zapojené Rolling Eyes U té staré je hodně drátů a tu té nové je tam toho méně Laughing Nevíme si rady Shocked Děkuji za rady Wink


SAM_3714.JPG
 Komentář:
starý telefon

Stáhnout
 Soubor:  SAM_3714.JPG
 Velikost:  163.9 kB
 Staženo:  182 krát


SAM_3716.JPG
 Komentář:
nový telefon

Stáhnout
 Soubor:  SAM_3716.JPG
 Velikost:  172.25 kB
 Staženo:  174 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:16    Předmět: Citovat

Jakpak by ne, vzdyt je to Nebe a dudy! To nove, jak nazev pravi, je BUS. Tzn. Digitalni sbernicovy system. Zatimco to puvodni je pocitam 4+N.

To slapat nebude. Bud dodat nazpet spravny domofon, anebo prejit se vsim na BUS. Tzn. Tablo, zdroj a ostatni pristroje v dome.

Ten stary telefon je porad k mani, po dohode s prodejcem snad pujde i vymenit.


Naposledy upravil Cowley dne pá září 25 2015, 18:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:16    Předmět: Citovat

Ahoj.
Pokud kupuješ jakýkoliv přístroj do domácí telefonické sítě, je potřeba:
1. Zjistit typ původního telefonu a schéma jeho zapojení (dá se zadáním do Googla)

2. zjistit, zda nový telefon je kompatibilní z použitou původní sadou (Tablo, zdroj, zámky a koncový telefony).
Je možný, že se pokoušíš napasovat telefon z jiný sady, který na tu vaši není určen.
http://www.teslastropkov.cz/navody/DT93_4FP11051_55.PDF

http://www.elima.cz/storage/N%C3%A1vod_4%20FP%20211%2003.pdf

Takže, pokud ten telefon máš ještě v ochranné lhůtě (14-ti denní lhůta ze zákona při dobírce), tak jej co nejrychleji vrať a požaduj jiný, správný model do vaší sítě.


Naposledy upravil Artaban001 dne pá září 25 2015, 18:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:19    Předmět: Citovat

Artaban001: ne ze je to mozny, ale je to jisty! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:23    Předmět: Citovat

Jo, je to pravda - Bude ho muset vrátit.. Já to naštěstí kdysi řešil přes jeden obchod, kde mě řekli, kterej ano a kterej ne. Stačila jim fotka tabla a telefonu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:28    Předmět: Citovat

Artaban001: Kdyz jsou v obchode PRODAVACI, tak to funguje. Kdyz tam jsou jen PODAVACI, tak to pak nedopadne dobre Smile.
Ale zase na druhou stranu jsem byl svedkem jak v GM pan chtel nejaky tranzistor a kdyz ho nemeli tak se ptal prodavace, zda mu doporuci nejakou nahradu.
Prodavac mu jen s usmevem na tvari odvetil, ze ma za zady 10000 polozek a ze fakt nemuze vedet, cim to vhodne nahradit - navic co by si na nem kdo vzal, kdyby mu to zarizeni nedej Boze vyhorelo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:32    Předmět: Citovat

http://www.eltecom.eu/detail/288/domaci-telefon-dt54-domovni-telefony-tesla-4-n-vyzvaneni-elektronicke-volba-protistanice-pet-tlacitek-barva-bila

Tady je ten 5-ti tlacitkovy z fotky. Dela se ale i na 8 protistanic.

Taky by sel pouzit standardni domofon rady 210.52 a ta tlacitka protistanic vyvest ven na externi tlacitka.


Naposledy upravil Cowley dne pá září 25 2015, 18:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:34    Předmět: Citovat

Je to obchod naproti GESu v Brně. A vzhledem k tomu, že nic jinýho skoro neprodávají, tak by tomu měli rozumět. A cenu jsem neřešil, pro mě to nebylo.
A k tomu Mamutovy: No vidíš a jaký dělali cavyky, když jsem tam byl tenkrát na pohovoru kulivá práci. Stačilo, když jsem si nemohl vzpomenout na jednu věc, tak ahoj..


Naposledy upravil Artaban001 dne pá září 25 2015, 18:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarula22



Založen: Jun 08, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:35    Předmět: Citovat

Děkuji za pro mě nedobrou odpověď Bordel no já jsem právě hledala jaký, ale jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak jsem psala do jednoho obchodu a ten mi poslal odkaz na teslu http://www.teslastropkov.cz/katalog/ddz/audiosystemy/2-BUS-AUDIOSYSTEM/domaci-telefon/domaci-telefon-2BUS.htm a tak jsem si myslela, že když je tam ten náš bílý napravo, tak že ty vedle jsou stejné Telefon nechci si kupovat stejný ten bílý, který vypadá staře Cry samozřejmě, že ho můžu vrátit, vyzvedli jsme ho včera v uložence Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:38    Předmět: Citovat

A kolik mate protistanic? A pouzivate tlacitko symbol klicku k otevreni dveri?

Z fotky bych si tipnul na max 2 protistanice bez pouzivani zamku. V takovem pripade by stacil i v designu Elegant standardni domofon.

Vlk by se nazral a koza by zustala cela Smile


Naposledy upravil Cowley dne pá září 25 2015, 18:43, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3294

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:39    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Stačilo, když jsem si nemohl vzpomenout na jednu věc, tak ahoj..


Neke! A jaka to byla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:40    Předmět: Citovat

Ten systém BUS máme v paneláku a moc mě to nenadchlo. Když chci slyšet, co se děje u vchodu, musím stisknout po sobě dvě tlačítka. Když mi někdo zavolá zdola, tak to zvednu sluchátko, a je slyšet, ale po cca 30 sekundách se to samo odpojí (nejedná se o závadu). Ty vícevodičové systémy posloužily stejně a byly jednodušší na obsluhu.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarula22



Založen: Jun 08, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:40    Předmět: Citovat

používáme to mezi celkem třemi byty, takže 2 protistanice, červené nepoužívám Smile mám ho jen na komunikaci v domě mezi těma dvěma byty a na to, když na mě někdo zazvoní zvenku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:41    Předmět: Citovat

Na některý věci je lepší osobní kontakt, než kupování v E-shopu. No a co, kupovat jej nemusíš ( jakože se zítra pro něj staví kolega z práce), stačí se dozvědět náhradu a tu objednat na netu. Není to sice pro toho obchodníka fér, ale jde to..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarula22



Založen: Jun 08, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 18:43    Předmět: Citovat

no tak to mě taky napadlo, ale já jsem nevěděla žádný obchod v Brně, který by se specializoval jen na tyto telefony Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund