Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kúpim IO SN74177N. aj dva kusy.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2020, 16:31    Předmět: Kúpim IO SN74177N. aj dva kusy. Citovat

Mam uz vibrogaf dlho rozobraty, plus robim dalsie veci kde potrebujem obj suc.plus idu sviatky.IO mam objednany aj s dalsimi suč. ale obj.nie a nie prist.Mozete to poslat zo slov.v obalke pichnute v kusku obalu z krabici a prelepene paskov, aby sa nozky nepolamali.Da sa zmerat vonku tento IO ohnmetrom ci je stopro zly?Ak viete zmerat doma piny, tak mi napisate co ste kde na nich namerali.dik
-----------------------------
No jesne,lenze ja neviem kde co mam namerat,keby vedel tak sa nepytam.Aj tie IO maju mnohi doma urcite,maju ich vsade v zasielkovych eshopoch,ale dalsi z inakadial nebudem obj,lebo posta je 10X draksia ako IO
Tam treba overit aj dalsie piny, nielen tie dva voci sebe myslim..Tie dva piny medzi sebov nemusia ukazat ci je vsetko OK.


Naposledy upravil tiktak1953 dne po prosinec 07 2020, 16:41, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2020, 16:35    Předmět: Citovat

Orientačně se to měří diodovým testem pin vůči GND a VCC.

A taky prstem po připojení napájení. Very Happy

A jestli zas budeš odpovídat v dotazu místo toho, aby jsi navázal, tak si trhni nohou a půjde to do koše. Dva různí výrobci a naměříš úplně jiný úbytky. Ale zkrat snad poznáš, ne? Místo 600mV tam bude třeba 20mV.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2020, 17:55    Předmět: Citovat

Ked bol dobry vibrograf tak som mal nasledovne napatie na pinoch= 5V na pine č.1,2,3,11,12,13. 14 dalej 3V na =5,6,8,9 0V na =4,(7-pol),10
--------------------------
Vonku tento IO co mi robi problem mam diodovym testerom nasledovne=
-pol na č7 a +na 1-6=620-820
dalej -pol na č7 a + pin č14 ako je IO napajany= 430 /obratene - pin č.14 a + č.7 =1.175
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 15:14    Předmět: Citovat

označení 74177 mi nijak neni povědomé, tak jsem zkusil hledat a má to být nějaký čítač/dělič, takže měřením napětí se toho moc nezjistí. Chce to osciloskop nebo nějaký jiný způsob (ledky, generátor prostě nějak zjistit, jestli ovbod dělá to co má v souladu s jeho datasheetem).
Pokud je na výstupech statická hodnota, může se naměřit (u klasické řady TTL i u LS a podobných bipolárních) zhruba 0,4 V pro logickou nulu a zhruba 3,3V pro logickou jedničku. Cokoliv nad 3,3 V je podezřelé, ale nemusí to znamenat vadu (třeba je to jen pull-up), rovněž pokud je tam málo (pod 0,1), opět je to podezřelé (ale zase je to spíš vada vně). Hlavní je, jestli je v pořádku napájení a je správně blokované (sekvenční obvody vyžadují ve své blízkosti kekondenzátor). Pokud jsou na výstupu pulzy, můžou se na voltmetru jevit jako cokoliv mezi těma dvěma hladinama. Tady by byla asi lepší logická sonda.
Prostě nejlepší způsob je si na kontaktním poli sestavit jednoduchý obvod, který funkci té součástky otestuje. Měření odporů je blbost, tím se možná tak ověří, jestli tam je křemík nebo jen tavenina.
Odpálit TTL snad ani neni normálně možné (nejspolehlivěji se odpráskne přepólováním na tvrdém zdroji, jinak obvody přežijou zkrat i přepětí, i když asi se při tom mohou nějak nakopnout a odejít později). Za roky, co jsem si s těmito obvody hrál by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, kolik jsem jich zničil, víc jak na dva si nevzpomenu.
74177 opravdu neni k mání nikde, kde jsem pro zajímavost zkoušel hledat. Asi je to nějaký exot. Takže než špekulovat nad tím, kolik dělá poštovné, tak v tom obchodě objednat toho více, aby se poštovné rozpustilo ve více věcech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 15:22    Předmět: Citovat

Neměří se pod napětím, neměří se odpor, měří se bez napětí diodovým testem. Až budeš mít na stole desku, kde je 50 obvodů TTL v prokovených otvorech, bez možnosti zapojit do mašiny, jiná možnost Ti nezůstane. Kromě zmíněné metody 2, tj. připojit na 5V a měřit teplotu jednotlivých IO.

Bohužel ty hodnoty se u stejného IO od různých výrobců dost liší, takže bez reference jsi stejně v háji. Ale jako orientační test to funguje.

Mimochodem existuje další metoda po připojení 5V, a to měření šumu na pinech. Ale to už je vyšší dívčí.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 17:04    Předmět: Citovat

Na aliexprese som ho nasiel.Co som obj.z avelmaku tak tam nemaju,pomylil som sa ze maju.Z druheho vibrografu ho nemozem vyberat aby som ho nepo!!!Tento ma cas opravit ked mi ho niekto obedna.Zdenku kde to mam napisat, ze aby mi to obj.niekto aj dva,tri kusy?Do sekcii kupim?
Tie druhe hodnoty na pinoch IO su merane diodovym testerom.Dalsie v funkcnom plosaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 17:49    Předmět: Citovat

Tak normální člověk by to napsal do "Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech". Jen Ty to musíš mít vždycky někde extra.

Já to tam přesunu, ale nejspíš nikdo nenajde odvahu, ale za to si můžeš sám.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
avel2



Založen: Dec 08, 2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 18:48    Předmět: Citovat

tiktak1953 napsal(a):
Na aliexprese som ho nasiel.Co som obj.z avelmaku tak tam nemaju,pomylil som sa ze maju.Z druheho vibrografu ho nemozem vyberat aby som ho nepo!!!Tento ma cas opravit ked mi ho niekto obedna.Zdenku kde to mam napisat, ze aby mi to obj.niekto aj dva,tri kusy?Do sekcii kupim?
Tie druhe hodnoty na pinoch IO su merane diodovym testerom.Dalsie v funkcnom plosaku.
Niekde bude problem. V avelmaku si pisal o SN74143N.


TikTak.png
 Komentář:
 Velikost:  6.45 kB
 Zobrazeno:  74 krát

TikTak.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 22:17    Předmět: Citovat

avel2,to boli velke IO pri zobrazovacoch ,a co sa praskali na nich nôzky! Na nich som opravil nozky! Do rezervy by som zobral dva,keby niekto obj.ale nikto sa dobrovolna nehalsí zeby mi z aliexpres obj.!!!! Lude su .urv..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7649
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 22:33    Předmět: Citovat

tiktak1953 napsal(a):
nikto sa dobrovolna nehalsí zeby mi z aliexpres obj.!!!! Lude su .urv..

To víš, s takovou se ti teprve někdo přihlásí... Rolling Eyes

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 16:37    Předmět: Citovat

ozval sa mi "otakarv" ze co chcem obj.Ak sa neozve este niekto zo slov.tak si obj.s nim.otakarv,zatial dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6096
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 17:36    Předmět: Citovat

Proč to nenahradíš 74193 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 21:20    Předmět: Citovat

No ,lebo ked to nemal avelmak ani GM elktr.tak som nasiel na aliexprese . otkarv mi to s tade mozno aj s dalsimi io do rezervy obj.Co som ale videl je, ze s toho io sa daju signaly A,B,C,D posunut do 7474 a z neho uz na zobrazovac.Mam svoje schema plosaku zo spodu ,ale nemozem si ho poriadne nastudovat.
Nenasiel si ci ho niede v cechach maju aj?Bombarduju ma zo vsetkych stran aj tu doma ludia,tak vsetko nestiham ako si druhi myslia.Ja kuknem datasheet,ty keby si pozrel ,ci ho u vas maju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2020, 12:02    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Proč to nenahradíš 74193 ?

Pise sa tu o dvoch iIO 1X ja v nazvu prispevku ze kupim 1X SN74177N 35Mhz PresetableDecade And Binary....
a 2X avel2 IO SN74143.co tiez zhanam
Co si napisal ty 74193 nesedi nahrada ani na jeden.Asi som sa nepomylil,lebo este vypisujem dalsiu obj.Tie velke IO SN74143N pre zobrazovace chcem do rezervi samoze tiez aj ked su OK ,lebo mam dva tie vibrografy M80 a tieto vibrografi maju cenu .Prevedenie plosakov je mizerne urobene!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3490
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2020, 22:26    Předmět: Citovat

Mozete mi niekto objednat z EBAY tieti IO. Co budete ziadat s postovnym zaplatim samoze!! Reklamaciu ziadat od vas na IO nebudem!!!
Su to tieto:SN74177N-3X, 7420PC-1X, SN74LS132N-2X, MC14007UB-2X, SN7497-2X, SN74143-2X, SN74LS132N-2X.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund