Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aky InEar monitor

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 12:06    Předmět: Aky InEar monitor Citovat

Ahojte,

chcem kupit (dcera spieva v kapele) InEar monitor. Po nejakom predbeznom zorientovani sa v problematike, som bol rozhodnuty kupil LD System MEI 100 G2 (https://www.muziker.sk/ld-systems-mei-100-g2) a bol som sa na to opytat v muzikeri v kamennej predajni, a tam mi zacali vraviet, ze by bolo lepsie sa rozhodnut pre vyssi model (https://www.muziker.sk/ld-systems-mei-1000-g2-b-5) a to z dovodu ze 100ka pouziva pasmo 823 - 863MHz, a ta 1000 B5 pouziva pasmo (584 - 607 MHz) pricom pasmo 823 - 863 byva zahltene a to 584 - 607 je menej nachylne na rusive signaly, lebo je tam vraj prazdno. (1000ka sa robi aj vo verzii 823 - 863, to je bez oznacenie B5)(rozdiel v cene medzi 100 a 1000 je 90eur). Inak co sa tyka nejakeho kvality prenosu su tie dva modely porovnatelne (1000ka ma nejake dalsie funkcie v ovladani), ale co je vyhoda 1000ky, ze vie obsluzit 2osoby (2 prijimace, kdezto 100ka len jeden, nateraz nie je poziadavka na 2 spevakov). Otazka je, ci je namietka na to pasmo opravnena, alebo sa netreba bat ani pasma 823-863. A ci pasmo 584-607 je legalne u nas (Slovensko - v CZ to asi bude podobne) na pouzitie. Dalsie konkurencne (znackove) systemy su Shure (cena 400eur) prip. Senheiser (zas o dost vyssia cena). Dakujem vopred za rady a nazory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 12:15    Předmět: Citovat

S tímhle prosím běž na zvukarina.cz, nebo do skupiny profesionálů, sdružené na některé sociální síti.
Tohle sem moc nepatří - tady se vesměs řeší domácí audio a HiFi, nikoli poloprofi či profi PA.
Co se týká toho pracovního pásma:
Možná by stálo za to /pokud to lze/ ještě chvíli počkat. Ve hře je otevřená otázka bývalého III. TV pásma a přidružených S-kanálů, tedy ještě pořád z hlediska kmitočtu VHF. Větší část by měla být uvolněna pro podobné aplikace. Momentálně je toto pásmo téměř vyprázdněné, jak jsem měřením v místě zjistil /mimo několika datových přenosů/ a je možné, že se přenosy do VHF pásma vrátí.
VHF má obrovskou výhodu v pohodovém šíření a tedy v účinnému dosahu, kdežto UHF už často běží na hranici, kdy je nutná téměř přímá viditelnost mezi anténou přijímače a vysílačem.
Kromě toho je/bude UHF zahlcené LTE přenosy, takže do budoucna půjde využívat jen několik málo kanálů a ještě s omezenou šířkou.
Možná už se něco i změnilo - ale to Ti poví profíci, kteří tuhle problematiku pravidelně sledují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 12:30    Předmět: Citovat

hmm, diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1168
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 15:35    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
S tímhle prosím běž na zvukarina.cz, nebo do skupiny profesionálů, sdružené na některé sociální síti.


Ale proč? Však to je škoda ne? Hlavně i sem chodí zvukaři a technici z divadel či klubů. A i tu se mu může dostat informací. Jinak www.zvukarina.cz je dobrý zdroj informací, ale ne všichni čtenáři EB tam chodí.

Pro mne jsou oba vaše příspěvky docela užitečné a obzory rozšiřující, tak díky Smile

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7953
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 17:49    Předmět: Citovat

Ve VHF snad jen pozor na pokrytí a kolizi s DAB rádiem. VHF sety byly většinou s jedním fix kanálem. Viz http://www.digitalradiodab.cz/mapy-pokryti.html
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 21:27    Předmět: Citovat

Neniu, sem nechodí profíci, kteří používají In-Ear monitoring.
To už je trochu vyšší level práce se zvukem, resp. s monitoringem u PA.
Lidí, jako je mi-ro, co pracují s PA zvukem aspoň poloprofesionálně, je tu na prsty jedné ruky.

Mi-ro, mně tu díky Bohu pořád chodí všecky 4 kanály Daisy, co mám.
Naposled ale byla drobná ostuda - moderátor byl od přijímače asi 300m a navíc ho obklopilo tak 60-80 lidí se zapnutými mobily v kapsách.
Frekvenčně sice úplně jinde, ale je to už taková síla okolního pole, že už to na těch 250m párkrát vynechalo slabiku. Jakákoli UHF sada by nic podobného nezvládla ani omylem..
Proto ty Daisy taky používám, přestože jsou ještě VHF stále zakázané. Těmi 30mW bych neměl nic a nikoho rušit.
Daisy na nejnižším kanálu, co mám /175,25MHz/ dostřelí s novou alkalickou 6F22 na volném place až 500m, jen na pruty na přijímačích.
S 3el yaginama je to z místního stadiónu vyzkoušený skoro na kilometr. A to byl moderátor na poslední kontrole ještě kousek schovaný v lese Very Happy Přihlížející, včetně dost obeznámených, to měli za malej zázrak.
Není mi finančně dostupná jiná technologie, co by uměla s rozumnou spolehlivostí přenést kompandérem ošetřený, kvalitní mikrofonní signál, s odpovídající dynamikou a hlavně na takovou vzdálenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1168
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: st září 19 2018, 4:35    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Neniu, sem nechodí profíci, kteří používají In-Ear monitoring.


Tak to je sice pravda, ale je vidět, že někdo o tom cosi ví. Včetně tebe. Nic přeci nebrání tomu, dát dotaz jak sem, tak na Zvukařinu (což vřele doporučuji).

sinclair napsal(a):
To už je trochu vyšší level práce se zvukem, resp. s monitoringem u PA.


Jasně, něco málo o zvuku vím, ale In-Ear monitory nepoužívám. Ačkoli se to do budoucna může změnit a pak se mi budou hodit třeba i zde přečtené informace.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4040
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st září 19 2018, 5:42    Předmět: Citovat

fero_b napsal(a):
823 - 863 byva zahltene a to 584 - 607 je menej nachylne na rusive signaly, lebo je tam vraj prazdno.

Také bych šel do pásma 584-607, Zatím je tam klid, ale za pár let to nemusí být pravda. U" bezdrátů" to tak Bohužel chodí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: st září 19 2018, 6:41    Předmět: Citovat

diky za odpovede, pozeral som ze aj ta 100ka existuje vo verzii B5, a tiez tu maju tak neviem preco zdoraznovali, ze vezmite 1000ku kvoli pasmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund