Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Funguje zásliková služba GME?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2722

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2013, 23:31    Předmět: Funguje zásliková služba GME? Citovat

Funguje zásilková služba GME i po Praze?
Pobírám šokující zkušenosti s pražskou pobočkou GME.

Poslal jsem jim objednávku na 78 položek v 23 typech, uvedl jsem i katalogové kódy. Šlo o běžné položky, převážně konektory, rezistory, optočleny.
Seznam součástek s katalogovými kódy jsem vypsal z webu při sestavování cenové rozvahy i s kontrolou dostupnosti na pražské pobočce GM. Všechny položky byly dostupné, a dneska, tj. v den odeslání zboží, jsou stále na pobočce k mání skladem (dle webu).
Reakce byla rychlá, druhý den přišel k odsouhlasení seznam přepsaný na firmení formulář a žádost o kontaktní tel číslo (pátek 22.2.)

V dalším jsem požádal o proformafakturu. Odpověděli, že už zboží odeslali a nemohou nic změnit (út 26.2.)
Do dneška (pá 1.3.) pošta nedoručila nic. Od známěho, který byl v kopii komunikace, jsem tedy dostal kopii faktury na zboží _dneska_ odeslané.

Faktura obnáší dvě!!! položky (relé a pojistkové držáky) a v dalším e-mailu je jedna "stornovaná" položka, kterou mají také skladem v dostatečném počtu. Prošel jsem na webu GM všech 23 požadovaných typů součástek dle kódu. Všechny jsou na pražské pobočce k dispozici , většina v množství blízkém stu kusů.
Dámy v oddělení to berou dost hákem. Máte lepší zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mat100



Založen: Nov 04, 2009
Příspěvky: 480
Bydliště: Plzen-jih

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 8:21    Předmět: Citovat

Ne, mám podobnou zkušenost, akorát s osobním odběrem objednávek ...
_________________
RouterBoard Mikrotik - router s neomezenými možnostmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 8:35    Předmět: Citovat

fakt se na to vykašlat... objednávat z ges.cz , soselectronic.cz nebo jiné
_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1216
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 8:47    Předmět: Citovat

GME přemisťuje centrální sklad do Dobrovízu a stím sjou spojeny prodlouzžený expediční doby. Taky čekám, ale neměl jsem línou hubu a zeptal se na to. Konkrétně mi bylo sděleno, že příští týden by měla být moje objednávka vyřízena.
Jinak u GESu jsem kvůli jedný bužírce čekal asi dva měsíce a pak mi došla trpělivost a uvedenou položku jsem zrušil a až pak mi poslali celou zásilku. Mezitím mi stále chodily maily, že danou položku naskladní 3. týden 2013 a dávno už byl únor a stále se nic nedělo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 9:16    Předmět: Citovat

Stejná zkušenost, nepamatuji u GME za poslední dva, tři roky jedinou objednávku, která by byla vyřízena včas a bez potíží. Bohužel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 10:43    Předmět: Citovat

Poštu jsem nezkoušel, ale když jsem si objednal něco, co nebylo běžné na prodejně, bez problémů jsem to za pár dnů měl připravené na pobočce v Plzni.
Tak snad jen v "dávnější" minulosti ke mě nedorazil slíbený katalog, ale to se již nezjistí, jestli vznila chyba u GME nebo "na cestě".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 11:00    Předmět: Citovat

Vypadá to, že se za posledních 15 let v GME nic nezměnilo...

Nevím, jak moc velký musí být člověk masochista, aby tam něco objednával. Možná tak ještě zajít osobně na prodejnu. Zlatý TME.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cackler



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 11:12    Předmět: Citovat

Dobrý postup je, objednat přes internet na osobní převzetí. Potom si druhý den přijít, oni to ještě nemají připravené, tak si to od nich nechat vytisknout a oběhnout si fronty sám. Nemusím si nic psát ani tisknout Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 11:15    Předmět: Citovat

GME Praha je z mé zkušenosti dlouhodobě spolehlivá - objednávky jsou většinou do 48hodin doma a kompletní. Reklamace případných chybějících (a naúčtovaných) položek jsou taky OK.
Nicméně blbé zkušenosti mám s osobním odběrem v Brně - na vyřízení objednávky musím v průměru čekat týden. Co tam s tím takovou dobu dělají???

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1216
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 11:17    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Nevím, jak moc velký musí být člověk masochista, aby tam něco objednával.. ..Zlatý TME.

Sám bych tomu nevěřil, ale najdou se stejné sopučástky u GME levnější než v TME. Konkrétní případ: Stereo potenciometry Piher u GME:46,7kč/ks, TME:61,3kč/ks. Cena bez DPH při 10ks.
Ale jinak také jsem si lehce zvykl na komfort u TME...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 11:56    Předmět: Citovat

Podobně jako ve vlákně o šizených pouzdrech polovodičů: zvykejte si. Kam jde životní úroveň nejen v Kocourkově ale i okolo, se už rýsuje a na trhu nebude tolik místa pro víc hráčů. Dáte vydělat všem xxx obchodníkům, aby se stabilně uživili? Nebo jinak, kolik z vás by si trouflo zafinancovat a rozjet velkoobchod se součástkama včetně veškeré logistiky? Jak říká ZdHQ, je to masochismus, ale zrovna tak i ze strany provozovatele. Pohodář by to třeba už dávno položil, lidi propustil, šel by na pracák nebo se dal zaměstnat v rozpočtovce a natáhl ruku pro granty z brusele.
Je tu ještě někdo, kdo pamatuje nakupování v době, kdy trh řídil soudruh s VUMLem centrálně? dvacet součástek se kupovalo půl roku, osobně přes pult snad v Eltosu v UH a nebo na dvou místech v Praze, 80% sortimentu neměli, protože fabriky musely napřed splnit dodávky pro RVHP, tak se kradlo přes známé z výroby a nebo bastlilo podle toho, co bylo v šuplíkách.
Nikde není psáno, že ty poměry přijdou oklikou jinak. Dřív nebyly tranzistory, protože výrobu řídil soudruh, dneska nejsou stabilizátory, protože je rákosník vyhlodá zevnitř. Tuzemskou firmu, která skutečně ještě podniká, beru už jako raritu. A to se bavíme o prodeji dovozu, ne o výrobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2722

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 12:45    Předmět: Citovat

citace:
... a na trhu nebude tolik místa pro víc hráčů ...


Právě proto bych čekal, že se majitel GM bude zajímat o úroveň svých služeb a nastaví pravidla tak, aby nevytáčel důvěřivé zákazníky.
Napsat na web, že zasílají jen firmám a pak soukromníkům mimo Prahu, firmu nic nestojí a nemrhá to časem jejich, ani zákazníků.
Stávající přístup zásilkového oddělení shazuje reputaci a tím i obrat celé firmy.

Kapitáni GM nechávaj svoji bárku pořádně škroutat o dno mělčin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 13:03    Předmět: Citovat

Kdyby to byla moje firma, tak tam občas vlítnu a pořádně je proženu, ono to totiž dnes jinak nejde. Jinak to končí tak, jako GME.

Ale už v začátcích GME, když jsem potřeboval součástky hned a ne až za půl roku, což byl běžný dodací termín, tak nezbylo, než sednout s kámošem do autobusu a zajet si do Prahy do velkoobchodu. Autobusem jsme jeli proto, že jsme potom skončili u Fleků. Velmi rychle jsem potom "utekl" k SOS Electronic.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 16:42    Předmět: Citovat

Po pravdě, i existence bárky po patnáct nebo dvacet let buď o něčem svědčí, nebo o něčem svědčí. Historie spousty firem tak dlouho netrvala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 17:17    Předmět: Citovat

V GME je to různé, pobočka od pobočky se dost liší. Před měsícem expedice z Plzně a tragedie. Jedna položka bez omluvy nedodaná, pár odporů sice zaplacených, ale nedodané. Na emaily nikdo neodpověděl. Expedice cca týden.
Teď ve čtvrtek v 16:20 objednávka s expedicí z Prahy. V pondělí to přiveze PPL, podle faktury snad kompletní.
Horší je, že dva roky mám u nich v profilu změněnou emailovou adresu, změnu mi i potvrdili a stejně část korespondence chodí na starou. Urgoval jsem to několikrát, pokaždé někdo napsal, že to zařídí. Zatím poslední slib mám z pátku, jsem zvědav jestli už to konečně vyjde. Zajímavé je, že letáky a potvrzení o přijetí objednávky jde na novou adresu. To nejspíš posílá jakýsi automat, ale info o zpracování a vyrozumění o expedici jde na starou. Rolling Eyes

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund