Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním: oprava TV Tesla color 437, 439 a ev. 430 - Praha 6

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út srpen 09 2016, 19:06    Předmět: Sháním: oprava TV Tesla color 437, 439 a ev. 430 - Praha 6 Citovat

Zdravím Vás,
sháním někoho, kdo by byl schopen a ochoten se mrknout na tři (nebo jednu z nich, priorita oprav je vyjádřena pořadím níže) TV Tesla z mé sbírky (problémy popíši níže), ideálně u mě doma na Praze 6. Nebo do rozumné vzdálenosti přivezu. Cena rozumná, kávu uvařím Smile
1) TESLA COLOR 437 - zapne se, reaguje na pokyny DO, zvuk jde. Problém je v tom, že obraz je omezen na cca 10 cm úzký pás uprostřed obrazovky, to osciluje mezi přibližně 10 cm, někdy se rozšíří na cca 30 cm, občas se to chytne a TV jde normálně. Když se obraz "chytne", tak je to dobré, obraz je krásně barevný, kontrastní, ostrý. Dle mého stojí za to tuto TV zachránit. Nedovedu posoudit, jak moc je to vážná závada a co (asi už věkem) uvnitř odešlo...
2) TESLA COLOR 439 - normálně funguje, jen je obraz mírně posunutý doprava. Dá se na to bez problémů koukat, kdo to neví, si toho nejspíš ani nevšimne. Tohle není prioritou, ale když by u mě čistě hypoteticky někdo znalý byl, bylo by fajn na to mrknout. IMHO stačí uvnitř pootočit nějakým trimrem, ale do toho se já, coby laik, pouštět nebudu.
3) TESLA COLOR 430 - normálně funguje, ale občas (zřídka) přes obraz kmitají jakési pruhy. V případě, že by se opravila ta 437, tak by toto nebylo nutno opravovat a 430 by šla z aktivní služby do "depozitu". Obrazovka už má něco za sebou a je na ní věk znát.
Jako případný zdroj ND může případně posloužit COLOR 416, který výše uvedenými neduhy netrpí, avšak má ošklivý obraz (rozpitý) a zvuk jak z (_!_). Vyrozuměl jsem, že výše uvedené TV z 416 vycházejí a mají hodně společných součástek.
Díky moc, kontakt prosím via PM, nebo na mail radovan_79(zavináč)outlook.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2795
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út srpen 09 2016, 20:35    Předmět: Citovat

Ten obraz je zúžený nahoře a dole, nebo ze stran?
To by neměla být nějaká "hrozná" závada, škoda že to mám do Prahy kolem 150km... Věřím, že s tím bych si poradil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út srpen 09 2016, 20:48    Předmět: Citovat

Zde je vidět, jak se závada projevuje. Někdy je ten pruh ještě užší, ale vždy vyplňuje celou obrazovku vodorovně, jako širokoúhlý a širokoúhlejší film. Občas to jde normálně, ale to vydrží jen chvíli.


C437_zavada.jpg
 Komentář:
Color 437 a projev závady

Stáhnout
 Soubor:  C437_zavada.jpg
 Velikost:  70.92 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varikap



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út srpen 09 2016, 22:58    Předmět: Citovat

Ahoj,
Té "437" vcelku nic moc nebude, závada ukazuje na vadu na desce (ozn. červeně) vertikálního rozkladu, která je dobře přístupná. Pravděpodobně by stačilo máznout trochu kalafuny v lihu a propájet vývody int. obvodu, který je umístěn pod chladičem.
Případně bys mohl zkusit vyměnit celou desku, z té funkční "416" bude nejspíš stejná. Ze strany spojů je potřeba vytáhnout dva plastové klínky (pokud tam ještě jsou) aby pak šly stisknout k sobě oba "háčky", které zajišťují desku a ta šla potom vysunout, nebo spíš s citem vyviklat. Při troše štěstí bude rozměr obrazu po výměně dobrý a nebude potřeba seřízení.
František



IMG_0225.JPG
 Komentář:
Deska vertikálního rozkladu

Stáhnout
 Soubor:  IMG_0225.JPG
 Velikost:  60.27 kB
 Staženo:  106 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2130
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 7:18    Předmět: Citovat

TESLA COLOR 439 na posun vodorovně je v části kde je VN trymr, býval tam často studeňák. Nedoporučuji ale začátečníkovi motat vším čím se dá.

TESLA COLOR 430 nafotit, možná to budou zpětné pruhy.

TESLA COLOR 416 dej sem foto, napoví víc. Možná ostření, možná něco v mezifrekvenci, pokud to je slabou obrazovkou stačí očistit katody a bude jako nová...

časem bych možná mohl přispět i nějakým dalším kouskem do sbírky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 8:27    Předmět: Citovat

radioelectrum:
Díky, v té 439 se vrtat nebudu, TV bez zadní stěny a v zásuvce nee, to nechci doma provozovat, když nevím.
430 zkusím nafotit, teď je zapnutá a nic, hraje dobře. Na zpětné běhy to nevidím, ty jsou vidět pořád, ne? Jsou to takové tenké proužky na stejném místě? Ty to nemá. Tohle spíš je tak, že obraz je v pohodě, klidný, ale občas proběhnou takové, jak to popsat, přes obraz takové širší pruhy, jako tmavší. Po chvíli to třeba přestane.
Sbírku mám menší, nemáme nafukovací dům Smile
Aktuálně: c 424 (OK), ORAvAN (OK), ORAVAN LUX (OK), c 343 (mrtvá), c 430 (OK, závada výše), c 437 (závada výše), c 439 (OK).
Ta 416 je nalezenec od popelnic, je kosmeticky neperfektní; vyrozuměl jsem ale, že je to první verze s černou mřížkou repro. Jen chybí dvířka a vyndal jsem z ní desku na obvody DO (taková ta vlevo nahoře na skříňce) a použil ji do 439. Ta měla problém, že se nechtěla zapnout, tak jsem prohodil ty desky a funguje to OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 8:30    Předmět: Citovat

varikap:
Díky za nasměrování. Koukal jsem na to, ta deska vypadá u 416 trochu jinak, asi je to dáno roky výroby (1986 u 416 vs. 1990 u 437), liší se to polohou integrovaného obvodu a tvarem chladiče. V té desce je to připájené, do toho se pouštět asi nebudu, nemám hrotovou páječku, jen takové to "kopyto" a tím by se napáchalo více škody než užitku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 11:06    Předmět: Citovat

Díky "varikap"! Podíval jsem se na tu destičku vertikálu ještě jednou, nakonec jsem přišel na to, že není připájená a jde krásně ven. Vyndal jsem ji, odfoukal z ní prach a propájel pár kontaktů, které vypadaly na to, že soudruzi na Oravě šetřili cínem. Taky jsem si na třech potenciometrech označil polohu jak byly a trochu s nimi zahýbal, pak jsem je vrátil do původní polohy, mohla být chyba i v nich, ne? Ještě jsem očistil ty trny koukající z té velké desky. S napětím (TV ale bez napětí) jsem to vložil zpátky, zapnul a ... SUPER! Obraz, jak má být.
Ještě jednou moc díky za nasměrování, díky Vám jsem se zase něco málo přiučil a jsem o kousek chytřejší Very Happy
Máte u mě pivo!



C437_OK.jpg
 Komentář:
Color 437 po propájení desky vertikálu

Stáhnout
 Soubor:  C437_OK.jpg
 Velikost:  58.75 kB
 Staženo:  94 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 15:01    Předmět: Citovat

Kdysi, když jsem k nějaké telce dorazil pozdě a měla už ukopnuté hrdlo, tak jsem alespoň vybral desky jako náhradní díly.
Radovan_79 napsal(a):
Sbírku mám menší, nemáme nafukovací dům
Víš, Radovane, ono to stejně nemá cenu...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2016, 20:03    Předmět: Citovat

citace:
ono to stejně nemá cenu...

Nerozumím, co nemá cenu nebo proč nemá něco cenu?
Jinak v poslední době jsem vyhozené TV někde viděl zřídka a když, tak nějaké plastofky. Vždy rozbité, cosi vyndaného, asi cívky u hrdla. Kolik tam té mědi je a kolik za to houmlesák dostane? Dvacku? Jedinou TESLu, co jsem našel, byla nedávno ta 416, ještě nebyla napadena houmlesákem a bylo u ní dokonce i DO, takové to první, velké, na šest baterek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2130
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt srpen 11 2016, 6:37    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Víš, Radovane, ono to stejně nemá cenu...
On nesbírá pro peníze ale pro radost, jako třeba i já. Prostě udělat si radost s tím že mi chodí nějaký starý stroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt srpen 11 2016, 9:38    Předmět: Citovat

citace:
On nesbírá pro peníze ale pro radost, jako třeba i já. Prostě udělat si radost s tím že mi chodí nějaký starý stroj.

Přesně tak! Copak by někdo sbíral pro peníze staré TV, promítačky a podobné "krámy" pro peníze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.33 sekund