Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor AOC2470

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 18:51    Předmět: LCD monitor AOC2470 Citovat

Tak jsem si místo odešlýho CRT monitoru pořídil LCD. Je to na rozdíl od původního Dsub připojený přes HDMI na Nvidii 750. Nojo, ale jak jsem to zapnul, znechucení. Default nastavení, to bylo na svářecký brejle, jas a kontrast na 90%, teď to mám na 40-50 a stále to moc smaží do očí.
No a maximální rozlišení 1920 x 1080 do kterýho se to po zapnutí převrátilo, na to se nedá vůbec dívat, tak hnusný písmo jsem už dlouho neviděl. Musel jsem jít dolů na 1440 x 900, na to se už dá konečně koukat. Teda koukám, zlatej trinitron, proč já se ho blbec vloni zbavil...
Nemůžu si pomoct, ale kam se hrabou LCD na kvalitní CRT. Cry

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 18:54    Předmět: Citovat

Na LCD pouzivaj nativne rozlisenie panelu, inak z toho bude rozmazany grc. To nie je ako CRT.

Na LCD nastavujem jas a kontrast blizko nuly, inak sa na to neda pozerat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 19:23    Předmět: Citovat

Celerone, najskor treba porozumiet, ako LCD funguje, a potom zistis, ze kam sa hrabe CRT na kvalitne LCD Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
beny66ka



Založen: Sep 12, 2015
Příspěvky: 389
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Hlavně neměnit rozlišení na které je monitor vyrobený. Pokud máš malé písmo, zvětši si ho v nastavení Windows systémově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 22:02    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Celerone, najskor treba porozumiet, ako LCD funguje, a potom zistis, ze kam sa hrabe CRT na kvalitne LCD Wink

Ty musíš být vždy a zásadně ke všemu v opozici a navíc militantní. Laughing Jak funguje LCD vím přibližně od roku 1978, když jsem byl na školní praxi ve vývoji Tesla Vrchlábí. Wink
Znám minimálně dva projektanty, kteří malují celý den a pokorně se po několika dnech používání LCD zase vrátili k CRT 22", protože na ty současný LCD dreky se nedá bez následků koukat.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 22:32    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Na LCD pouzivaj nativne rozlisenie panelu, inak z toho bude rozmazany grc. To nie je ako CRT.

Na LCD nastavujem jas a kontrast blizko nuly, inak sa na to neda pozerat.


Já vím, jen jsem si ponadával, co jsem si to zase koupil. Když to srovnám s dvěma Acer AL2216W a noťasem, (vše ještě s trubkama místo ledek, mám je už pár let), tak mě tyhle supermoderní křápy s ledkama přímo... no víš co...
A propo, co je to nativní rozlišení? To jejich doporučený, maximální? Nojo, ale na to se nedá koukat. Zkoušel jsem ty jejich Crystal View a další kraviny, co to má v menu a ještě horší.
Na tom Aceru mám kontrast 50, jas 65, rozlišení na doraz 1680x1050 a ukazuje nesrovnatelně líp a to mám text jen 100%.
to Beny66ka: Měl jsem na maximální rozlišení nastavený písmo 150% a hrozný, snížil jsem rozlišení na 1440x900 a s písmem na 125% celkem použitelný.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7460

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 22:53    Předmět: Citovat

To je divný. Samozřejmě, že by se mělo nastavit maximální rozlišení, tedy 1920*1080 a obraz by tak měl být ostrý. Pokud není zaplá nějaká "inteligentní" = mrvící funkce. Ve Windows si pak pohrát s nastavením cleartype - pokud je nastavený blbě, objevuje se okolo písmen barevná duha. Pokud je vypnutý, je písmo nepříjemně ostré, je vidět jeho pixelová struktura (CRT to milosrdně rozmaže). Sám jedu na Dell2410 (1920*1200) a za CRT bych neměnil. Je to taky 24" a velikost textu mám na 100%, nezvětšoval jsem ho.
Nastavení kontrastu mění zisk a tím ovlivňuje bitovou hloubku - při jeho nízkém nastavení dojde ke ztrátě detailů, při vysokém k přepalům. Jas jen mění intenzitu podsvícení - černé okno by se s nastavením jasu mělo ztmavovat a na kontrast by nemělo reagovat. U toho Dellu mám jas na 0 a kontrast na 50%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15549
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2016, 7:42    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Znám minimálně dva projektanty, kteří malují celý den a pokorně se po několika dnech používání LCD zase vrátili k CRT 22", protože na ty současný LCD dreky se nedá bez následků koukat.

PeteBurns má pravdu i když se ti to nelíbí. A taky se bavil o kvalitním LCD, do nichž mají ty levné výrobky od AOC trošku daleko. Asi největší chybu jsi udělal (možná) tím, že sis v dnešní době nekoupil rovnou něco s úhlopříčkou 27". Jen školení se nedá porovnávat ze zkušenostmi z praxe, to určitě víš sám. Wink
Ti projektanti asi mají málo peněz, že? Já znám zase projektanty, co dali na mou radu (porovnali to s jinými), koupili si kvalitní LCD s velikostí adekvátní nativnímu rozlišení a rovnou dvakrát. Jeden monitor by jim nestačil a mít dva velké CRT na stole, tak by po práci svítili sami až do rána a nesehnali dubové stoly na to, aby jim ty CRT unesly. Laughing
Takže, současné levné LCD dreky můžeš klidně pomlouvat. V tom máš pravdu, ale nezaměňuj levné s kvalitním, to prostě nejde. Ještě jsem neviděl levný a kvalitní LCD, natož CRT monitor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2016, 11:45    Předmět: Citovat

Je to dost o nasaveni lcd monitoru a pripadnem donastaveni obrazu v os. Klasicka bana obraz "mazne" a uzivatel ma dojem ze je obraz citelnejsi, viz treba u nastaveni clear type. Muzes vybrat variantu nastaveni kde pismo bude hnusne i na tom AOC. Ale jak si chvilku pohrajes s nastavenim u lcd uvidis ze budes spokojeny.
Loni jsem menil klasickou televizi za LCD. Obycejna lcd o uhlopricce tusim 89cm. Pry stala 7000 tisic, Blaupunkt. Dlouho jsem se zamene branil. Co jsem videl u lidi lcd telky, kolem hran takovy duchy nebo co. Neprirozene barvy, divne obcasne maznuti obrazu. V te dobe bezel na CT1 serial v HD Policie Modrava. U lcd telky jsem si musl chvilku pohrat s nastavenim ale vysledek byl uzasny. Citelnost detailu v obraze. Po obrazove strance uplne jiny serial. Ve srovnani se 100Hz telkou thomson to bylo jako nebe a dudy. Thomson byl technicky v poradku. Nativni rozliseni je rozliseni doporucovane vyrobcem monitoru. Cokoliv mimo tento udaj je spatne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2016, 11:52    Předmět: Citovat

to P32: Nojo, tak jsem zase jednou šlápnul do lejna. Embarassed Děláš, jako kdyby se to tobě nikdy nestalo. Tohle je monitor k PC do dílny, kde občas koukám na datašíty a posílám data na frézku a 3D tiskárnu, tak jsem myslel, že bude 24" LCD za čtyřku stačit. Dávat do dílny placku za 8-10 tyček se mi rozhodně nechtělo. Na celodení práci mám PC v kanclu se dvěma letitejma Acerama 22" Embarassed
to XSC: Trochu jsem laboroval, kupodivu se to dost zlepšilo s driverem z CD. Sice nevím, co mohl konkrátně vylapšit ale změna je. Teď mám maximální rozlišení, jas 10%, kontrast 50%, gama1, normální barvy. A ve W7 zapnutý vyhlazování písma, to pomohlo asi nejvíc. Písmo 125%. Pak Clear Type (default v W7 byl snad nejhorší možný) a kalibrace barev (bylo moc červený). V tom defaultu monitoru byly nastavený šílený kraviny, opravdu na svářecí brejle. Teď už to je k použití.
Když AOC připojím místo Acera, na kterej jsem zvyklej, tak je to přibližně stejný.
Ten tvůj Dell je taky už letitá mašinka ještě s invertor trubkama, co? Tak si toho važ dokud jde. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7460

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2016, 12:20    Předmět: Citovat

Jo, Dell už jede pár let. Trubky jsou zatím OK, když mám jas stále na 0%. Vážím si ho nejen proto, že má slušný obraz, ale taky všechny typy vstupů. A když mu předhodím signál mimo normu, tak ho dost často pobere, nebo aspoň řekne, co se mu nezdá.
Driver z CD by měl obsahovat jen info o podporovaných rozlišeních a kolorimetrii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15549
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2016, 12:55    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
to P32: Nojo, tak jsem zase jednou šlápnul do lejna. Embarassed Děláš, jako kdyby se to tobě nikdy nestalo. Wink

Ale stalo. Kdysi dávno, ale protože jsem je vlastně dodával s PC dál, tak jsem si mohl vybrat. Chtěl jsem něco pro sebe a pak jsem to rychle dal dál a koupil pořádnej.
To je právě to nejhorší, za 4 do dílny to stačí a pak se jeden diví. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 15 2016, 13:51    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):

Driver z CD by měl obsahovat jen info o podporovaných rozlišeních a kolorimetrii.

No mě se nainstaloval s driverem do PC soft Screen+ a ten když spustíš jako rezident, tak na jednom monitoru můžeš nastavit 1-4 různě poskládaný "logický" monitory. Takovej ekvivalent jako kdybys měl na grafárně připojených víc fyzických monitorů.
Sice nevím, na co by mě to bylo ale zatím jsem se s tím nikde nesetkal. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund