Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Univerzální Programátor WILLEM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaHorka



Založen: Mar 09, 2004
Příspěvky: 19
Bydliště: Horka II

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 15:13    Předmět: Univerzální Programátor WILLEM Citovat

Dobrý den,

S kolegou jsme se rozhodly pro stavbu tohoto programátoru. Po mnoha hodinách strávených na internetu jsme nakonec vytvořily vlastní trochu odlišnou verzy. Podpora programování je skutečně velmi veliká a nejlépe je si stáhnout nejnovější verzy programu EpromM51_98D12C3.exe Tato verze již umí i ATmega a vytvořily jsme na ATmegy také příhodnou redukci.
Máme ještě několik volných PCB viz obrázek, tak pokud by někdo měl zájem cena by byla 250kč za jednu PCB. Pokud by někdo chtěl tak je i možnost celého oživeného programátoru za cca 1000kč.
Tato verze má napájení přez USB nebo z externího zdroje a pro programování se stále připojuje k LPT portu.
Ve vývoji je programátor, který by komunikoval jen přez USB.

Pokud bude mít někdo zájem tak dejte vědět na email:
HonzaHorka@seznam.cz

Podotýkám, že PCB neinzeruji za účelem nějakého výdělku, ale minimální vyrobitelné množství bylo 10ks a my jsme potřebovaly pouze 2ks tak je nám líto zbylé jen tak vyhodit.
















Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6637
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 15:29    Předmět: Citovat

Svého času byl Willem určitě byla dobrá volba, dnes je ale dle mého názoru ideální volbou koupě tohoto: http://www.ebay.com/itm/High-Speed-TL866CS-Programmer-USB-EPROM-EEPROM-FLASH-BIOS-AVR-AL-PIC-NEW-/141775672282?hash=item21027d13da:g:qHoAAOSwEetV9-D6 Je to univerzální programátor, výrobce zatím i aktualizuje obslužný software a za tu cenu je to asi bezkonkurenční. Zatím jsem s ním neměl žádný problém, funguje dobře a je připojen pouze přes USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaHorka



Založen: Mar 09, 2004
Příspěvky: 19
Bydliště: Horka II

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 15:41    Předmět: Citovat

Ano koupit to hotové je lepší a souhlasím, ale bohužel patříme s kolegou do té skupiny kdy máme také radost z toho, že si něco postavíme sami a funguje to. Ten pocit sebeuspokojení a zadostiučinění že to člověk zvládne je parádní. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6637
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 16:06    Předmět: Citovat

Souhlasím a taky bastlím, co se dá, u programátoru je ale důležité přidávání nových IO do obslužného software, což věřím, že komerční firma udělá lépe, než otevřená komunita. Willem je těžce obsolete kvůli LPT portu, v době, kdy ještě nebyla moc alternativa jsem taky uvažoval o stavbě. Cenově se v tomto případě ale dnes bastlení taky naprosto nevyplatí. V minulosti jsem ubastlil Ponyprog a paralelní programátor pro 89C2051, no už mě to nějak přešlo, sáhnu do šuplíku, pohodlně naprogramuji hotovým programátorem a vrátím do šuplíku. Pokud je komerční zařízení drahé a lze ubastlit levnější alternativu, jdu do toho, pokud ale komerční řešení vychází zásadně levněji, než bych byl schopen bastl realizovat já, rozhodně nebastlím, ale koupím. Radost z hotového výrobku je samozřejmě důležitá, v poslední době si hraji s různými dnes již beznadějně zastaralými procesory, když takový pár desetiletí starý procesor zase ožije, je to taky radost, čím exotičtější obvod, tím lépe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlado5



Založen: Jul 19, 2011
Příspěvky: 157
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 17:02    Předmět: Citovat

Poklona, tiež som robil Willem, ešte v roku 2011 !!! základnú verziu PCB3. Dodnes slúži k plnej spokojnosti. Vyšiel ma na asi 20€ (cca 600 Kčs).Už dlhšie som uvažoval nad programátorom od fy. Elnec, ale tá cena je pre amatéra, ktorý programuje občas pre zábavu absolutne neakceptovateľná. Myslím si, že keby Elnec išiel s cenou o 2/3 nižšie, mal by výborný odbyt. Ale to je vec ich menežmentu. Pozeral som na programátor v tom odkaze, ale určite nemá možnosť programovať staré procesory 8748, 8749 a nevidím tam ani 89C51 (iba 89S51). Taktiež som mal tú česť programovať sériové eeprom XICOR, na ktoré som si musel urobiť jednoduchý prípravok (na LPT port). Tiež neviem, či to ten programátor v odkaze dokáže (nevidím to tam). Keby bola verzia na USB, len by som to privítal. Ale nejaká Poľská firma ho myslím vyrába, je aj SW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34038
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 17:52    Předmět: Citovat

Zalezi od toho, na co to clovek potrebuje. Ja mam Willem v4.0 a pouzivam ho hlavne na paralelne flash - BIOSy a pod. Mam aj redukcie na TSOP flash. MCU neprogramujem. Napajanie je z externeho zdroja, pretoze na niektore flash treba aj 12V. Uz som programoval aj EPROM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2016, 23:08    Předmět: Citovat

Programátor je pěkný, chválím. Pozor ale na tvrdé a měkké -i
citace:
S kolegou jsme se rozhodly pro stavbu tohoto programátoru.
Po mnoha hodinách strávených na internetu jsme nakonec vytvořily vlastní trochu odlišnou verzy.
...množství bylo 10ks a my jsme potřebovaly pouze 2ks

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=601
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund