Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trouba Siemens HE48E54/01,odešel modul ovládací elektroniky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 18:41    Předmět: Trouba Siemens HE48E54/01,odešel modul ovládací elektroniky Citovat

Dobrý den, nevím zda tento příspěvek sem patří: mám troubu Siemens He48E54/01 která je 15 let stará ale málo používaná.Nyní odešel jeden z ovládacích modulů elektroniky a v aut.servisu mi bylo řečeno že výrobce tento ND již nedodává. Moje otázka zní zda mi někdo neporadí s opravou tohoto dílu nebo eventuelní náhradou. Díl se jmenuje Displaymodul obj.č.00267872 Cry Díky


x20160126_165039.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160126_165039.jpg
 Velikost:  220.57 kB
 Staženo:  156 krát


xHE48E54.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  xHE48E54.jpg
 Velikost:  252.8 kB
 Staženo:  134 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 19:23    Předmět: Citovat

Oprava je docela pravděpodobně možná, je dobré si vyplnit v profilu bydliště, aby ostatní věděli, v jaké lokalitě opravu poptáváš. Kolik jde do modulu drátů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 20:32    Předmět: Citovat

Bydliště jsem doplnil. Z přiloženého obrázku je zřejmé kolik je tam drátů.Jedná se o prostřední modul označený červeným křížkem.
Nalevo je další ovládací modul pro časování které ovládá zapínání a vypínání programů trouby a sklokeramické desky. Na pravo pak ovládací modul pro sklokeramickou desku. do modulu jde celkem 29 drátů v pěti konektorech.
1. 9 pin konektor je propojen s levým časovacím modulem
2. 10 pinový konektor (teď momentálně nevím kam jde, musel bych to znova rozebrat)
3. 4 pinový konektor jde do servisní zásuvky
4. druhý 4 pinový konektor jde do pravého modulu ovládání sklokeramické desky
5. 2 pinový konektor je teplotní čidlo
Ostatní dráty k modulu jsou oddělené od elektronické části a využívá se jen hřídelky voliče programů k jejich spínání.
Ještě doplním že volič programů (levý knoflík) funguje ale zmatečně, zapíná programy trouby jen částečně a v pozici programování spíná nějaký program a ne to co má. Displej tohoto modulu bliká. Levý modul a pravý modul funguje normálně.



x20160126_160720.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160126_160720.jpg
 Velikost:  295.51 kB
 Staženo:  131 krát


x20160126_160158.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160126_160158.jpg
 Velikost:  220.79 kB
 Staženo:  111 krát



Naposledy upravil Bruttus dne po únor 01 2016, 22:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 21:19    Předmět: Citovat

Chce to modul rozebrat a podívat se, jestli je napájený přes srážecí kondenzátor a pokud ano, přeměřit mu kapacitu. To je typické kurvítko. Pokud by byl rozsypaný firmware, tak je to špatné, ten se skoro určitě nesežene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 14:37    Předmět: Citovat

Ok znovu to vyndám a podrobně prohlédnu.
Neví někdo o servisním manuálu k tomu sporáku ? Stačilo by jenom schema zapojení. Zkoušel jsem na manual.com tento SM koupit a přišel jsem o 5 dolarů, protože mi nechali stáhnout SM na nějakou myčku nádobí. Pokouším se dosud bez úspěchu aby mi je vrátili zpět ale marně. Tento web provozují poláci, tak co bych asi od nich chtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 14:41    Předmět: Citovat

Ve schematu by stejně byly moduly jako blackboxy a pouze by byla zakreslena kabeláž mezi nimi, takže schéma asi ani nemá smysl shánět. V první řadě je třeba zkontrolovat napájecí část a to půjde i bez schématu, pak případně výkonové prvky. Otevři modul, kvalitně vyfoť dps z obou stran a nahraj to sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 10:24    Předmět: Citovat

Snad se z těch obrázků dá něco poznat.Zmenšoval jsem je na povolených cca 300kb.Displej nejde od desky oddělit, je tam připájen na pevno.
Jak jsem psal výše 10 pinový konektor jde také do levého modulu ale na samostatnou desku vzadu modulu, kde jsou mimo jiné i relátka.



x20160203_094413.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160203_094413.jpg
 Velikost:  298.26 kB
 Staženo:  114 krát


x20160203_094349.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160203_094349.jpg
 Velikost:  245.12 kB
 Staženo:  113 krát


x20160203_094329.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  x20160203_094329.jpg
 Velikost:  276.06 kB
 Staženo:  153 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 10:35    Předmět: Citovat

Deska je prakticky pouze logická, zdroj je jinde. Chtělo by to v zapnutém stavu změřit napětí na výstupu stabilizátoru, pokud možno osciloskopem, ale není-li, tak aspoň voltmetrem. Je to ten největší třívývodový obvod, předpokládám, že je na něm psáno 7805, z obrázku to nepřečtu. Měřit mezi prostředním vývodem (možno i na horní kovové části, jsou spojené) a pravým vývodem. Buď tam bude dobře stabilních 5V, nebo bude napětí nestabilní a menší. To je první a důležitá informace k vyřešení problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 16:11    Předmět: Citovat

Stabilizátor napětí je skutečně L7805 ACV
Naměřené napětí na:
prostředním a pravém vývodu je 5,03V a nekolísá
prostředním a levém vývodu je 14,7V
mám k měření jen digitální voltmetr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 18:00    Předmět: Citovat

Tak to vypadá, že napájení funguje OK, což ale není moc dobrá zpráva, ono toho už na desce ke snadnému zkoumání moc není. Ještě se podívej, co je napsáno na velké černé kostce na rohu desky a napiš to sem, možná je to modul spínaného zdroje. Displej bliká jak, naběhne smysluplný obsah, zhasne a tak dokola, nebo na něm chaoticky blikají nesmysly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 19:12    Předmět: Citovat

Na té černé kostce je napsáno:13110-260 vygoglil jsem že je to nějaký piezoelektrický bzučák. Z druhé strany kostky je otvor cca 3 mm a je vidět nějaká kovová membrána.
Co se týče displeje tak bliká pořád pokud je zapnutý nějaký program a to tak že nahoře a dole displeje bliká pouze okraj když nic nezobrazuje a při zobrazení znaků bliká celá plocha displeje včetně zobrazovaných znaků.
Zdroj napájení je zřejmě v levém modulu, protože fáze se pouští do levého modulu a z toho je propojení 10 pin.kabelem ke střednímu kontaktu stabilizátoru a k prostřednímu kontaktu (součástky) hned vedle stabilizátoru, který je se stab.propojen. Je vidět na obr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2016, 23:20    Předmět: Citovat

Nikdo žádný jiný nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6645
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2016, 23:39    Předmět: Citovat

Problém je, že není jistota, že je závada na tomto modulu. Fotky nejsou dobré, nejdou přečíst popisy IO. Napiš, co jsou zač ta dvě pouzdra TO92 a udělej lepší fotky a nahraj je třeba na ulož.to ve větším rozlišení, aby šly přečíst popisky. Pokud je ale KO program v procesoru, stejně to nevyřešíme. Přejdi všechny polovodiče diodtestem na pn přechdy, to se dá udělat i bez znalosti schématu a fungování obvodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12544

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 12:35    Předmět: Citovat

Ten modul je použit v několika modelech Siemens a Bosch. Dokonce jsem našel pravděpodobně mylně označený jako panel kávovaru tady.
Dostupný je třeba i zde, ale obávám se, že ty ceny jsou neakceptovatelné.
Jinak si myslím, že problém bude spíše na samotné desce displeje v obvodu řadiče.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bruttus



Založen: Oct 26, 2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 14:21    Předmět: Citovat

Já jsem taky pátral. Na Siemens.de viz obr.xHE48E54.jpg je cena tohoto modulu 152 EU, což bych ještě akceptoval ale již ho nedodávají. Na odkazu "zde" o příspěvek výše se jedná o stejný modul ale za cca 800 AU dolarů, což je 3x vyšší cena. Za ty peníze je už slušná trouba s funkcemi.
Na druhém odkazu ve stejném příspěvku se jedná o polský obchod, (bohužel v době psaní tohoto příspěvku byl nedostupný) je pod obj.číslem 00267872 vzhledově stejný modul do kávovaru ačkoli objednací číslo je shodné se Siemensem.
Ale pod obj.číslem SVS-VI-CLMK-LJI,0 je tam jako modul určený pro můj sporák, za akceptovatelnou cenu jako u Siemense. Mám s polákama špatnou zkušenost a nerad bych aby mi poslali něco jiného. Po dotazu zda je toto číslo shodné s číslem Siemensu mi odkázali na výše zmíněný modul do kávovaru.Navíc dodávají pouze na území Polska, což bych asi nějak vyřešil.
Navíc mně nasadil brouka do hlavy uživatel Zaky, zda je vůbec vadný tento prostřední modul.
Protože servisman který tady byl, zkoušel funkčnost pouze vadaskou v silové části a zkoušením funkčnosti ovládání dle návodu k použití.
Následně zkonstatoval že je vadný prostřední modul.
Protože má sporák diagnostickou zásuvku, zkusím sehnat někoho kdo má možnost se napojit a definuje přesně závadu.
Ještě otázka na masara. Dá se zjistit pomocí digitálního "Avometu" zda je závada na desce samotného displeje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund