Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabijeci usb centrum.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 11:26    Předmět: Nabijeci usb centrum. Citovat

V dome se nachazi nekolik tabletu a telefonu. Obcas se hleda nabijecka, volna zasuvka, dulezity je i kvalitni kabel, atd. Napadlo me udelat nejaky nabijeci pult. USB hub na 4 zarizeni. Rozdelat, odpojit kablik, pripojit kvalitni dvoulinku a to zapojit do 5V spinaneho zdroje. Zdroj ma slusnou rezervu. Jenze usb hub je momentalne nejslabsi clanek. Co jsem se docetl tak jsou treba rozbocovace co maji limit 500mA na port, v popisu o tom neni zminka. . Ja potrebuji aby byl port schopen dodat max 2,5A na port, trosku rezerva. Takze asi koupit usb hub s pripojenim pro externi napajeni. Furt se v tom tady mlatim, resim kvalitu usb kabelu pri dvou metrech, slusny ztraty, kvalitu 5V adapteru, cim nakrmit placku pro bezdratove nabijeni. Mam to na doma takze nejaky nabijeci kufr za nekolik tisic nehledam. Neresil jste nekdo podobny problem? Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1171
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 11:40    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Co jsem se docetl tak jsou treba rozbocovace co maji limit 500mA na port, v popisu o tom neni zminka.


To totiž vychází z "USB normy" a slušný výrobce ji respektuje. To až poslední dobou se razí heslo, že z USB portu se dá napájet i cirkulárka... USB portů sice existuje více druhů (normální, posílené, nabíjecí...) ale základ je těch 500 mA.

Krásná věc je třeba toto http://www117.abb.com/catalog.asp?thema=14169&category=4433 ale uznávám, je to fakt hodně drahé.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1171
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 11:44    Předmět: Citovat

PS: Více informací třeba v PE 6/2013 Miroslav Cína: Teória a prax USB nabíjačiek
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2379
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 12:17    Předmět: Citovat

Mám tento hub - napájení je v něm řešené jenoduše tak, že 5V z adaptéru jde přes vypínače přímo na porty (vypíná se jenom napájení, datové vodiče zůstávají připojené) - dodávaný adaptér je sice jen 5V/2A, ale po jeho výměně za silnější zdroj by to mohlo jako nabíječka fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 15:03    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 17:14    Předmět: Citovat

A proč to chceš řešit HUBem? Stačí několik USB konektorů, připojit 5V a prostřední piny zkratovat. Mám to tak třeba v autě - 5V beru ze StepDown měniče a konektor jsem zabudoval do neosazeného tlačítka na palubovce. Dopracoval jsem se k tomuto řešení poté co se mi jedna "USB nabíječka" rozpadla tak nešťastně že konektor zkraztovala a já musel pojistku opravovat drátkem z licny. Druhá podobná nabíječka se doslova roztekla při nabíjení tabletu i když měla dle popisu ustát 2,1A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2015, 21:33    Předmět: Citovat

To co shanim neni hub v pravem slova smyslu. Co shanim je vlastne usb rozdvojka. Ty spotrebice se pohybuji s pozadavkem ke 2A. Dale taham 2 metrovym usb kabelem 5V do bezdrat. nabijecky. Umisteni 5V adapteru a vlastni bezdrat. nabijecky byt blize k sobe nemohou, slozitejsi problem. Takze koupim tu "rozdvojku", salina muze mit treba 10 metru, tu strcim do spinacich hodin, nabijim vetsinou pres noc, je zbytecne aby adapter a nabijeci placka fungovali nonstop. Kdyz potrebuji nabijet v jiny cas tak si spinacky manualne zapnu cudlikem. Od te "rozdvojky" uz muzu pouzit treba jen 1 metr usb kabelu, odpada problem se ztratou na kabelu. To plati i pro nabijeni 2 tabletu. Pak mam jeste chytre hodinky ale tam uz to neni o nabijecim proudu ale o tom ze je mam kam polozit behem nabijeni. Uvazoval jsem i o moznosti udelat si vlastni usb rozdvojku, rozhodit 5V mezi usb konektrory ktere strcim do nejakeho obalu, paralelne pospojovat, rozhodit 5V, datove piny spojit na kazde usb zasuvce a taky by to snad slo. V pripade ze odejde spinany zdroj, koupim jiny. Takhle to mohu zahodit cele a jsem zase na zacatku. Pokud by to neslo opravit. Adapter Jede v noci jen 4 hodiny, na nabiti to staci a zbytek casu je 5V adapter v klidu. Snazim se ho timto resenim setrit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 9:27    Předmět: Citovat

Mám osobní zkušenost s touto nabíjecí lištou. V práci nám jede už půl roku 24/7 a v pohodě. Vzadu má vypínač, takže v případě potřeby lze vypnout a každý port by měl dát těch 2,1A. Chlapi s tím nabíjejí tablety a 10Ah powerbanky. Velikost je cca formát A5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2015, 9:23    Předmět: Citovat

Tak jsem koupil ten i-tec USB Smart Charger 5 Port a spokojenost. Uz me netrapi ze mam zasuvku dal, je tam klasika snura co se pouziva treba u holicich strojku, sit. adapter k notasu a pod. Na propoj jsem pouzil origos usb kabel od LG, 1,2m. Nabijeni zacne spolehlive okamzite, ne jak pred tim ze jsem polozil tel.na placku, roznula se cervena led-nabijeni, pak zhasnula. Po par vterinach stejny cyklus a bud uz zustala svitit, huraaa a nebo zhasnula. A dal uz nic. Musel jsem tel. sundat z palcky a postup zopakovat. Trerba dvakrat, tirkrat, pak ok. Jindy se to chytlo hned napoprve a dobry a nebo to odpadlo behem nabijeni, to jsem uz spal a rano byl tel. nenabity. Asi trochu magie. Umisteni telefonu na nabijece je stale na stejnem miste, zarazka, a tak ani timto to byt nemuze. Uplne presne to polozit na stejne misto taky neni potreba, pul centimetru kamkoliv nerozhoduje. Ted polozim na placku foun a zadny problem. V puvodnim adapteru problem nebyl, taky i-tec, tuzim ze 2.1A pokud jsem pouzil usb kabel do 1.5m tak to slapalo jak melo. Nabijel jsem bezdratove telefon a k tomu tablet. Teplota zarizeni bylo v poradku, pomalu ani nebylo poznat ze to je v zaprahu. Takze jsem konecne spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund