Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skype portable

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so červen 06 2015, 21:32    Předmět: Skype portable Citovat

Chci vyzkoušet v PC na chatě Skype portable. Mám tam běžné Skype, ale to je žrout vzácných FUP dat (běžné Skype pořád něco stahuje a data mizí jako v černé díře).
Stáhl jsem si instalačky pro Skype portable
skype_5.8.0.154_online.paf.exe (zde http://stahnu.cz/volani-pres-internet/skype/download/65694)
a
SkypePortable_7.4.0.102_online.paf.exe

Ani jedna verze nejde nainstalovat. Instalace se spustí, ale skončí to hlášením, že se soubor nepodařilo stáhnout.

Nemá s tím někdo už nějakou zkušenost nebo řešení v čem je chyba?



Skype instalace chyba.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Skype instalace chyba.jpg
 Velikost:  22.66 kB
 Staženo:  74 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červen 06 2015, 22:15    Předmět: Citovat

V čem by byl problém normálně Skype nainstalovat, nespouštět ho při startu windows a popřípadě zakázat službu "Skype updater"? Samozřejmě si ho kdykoliv spustit na vyžádání.
Na ten portable jsem se nedíval, ale osobně bych nevěřil pochybnému souboru, který si něco od někud stahuje (to jsem v životě u žádného portablu softu neviděl).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 06 2015, 22:59    Předmět: Citovat

Von totiž už Skype Portable NENÍ žádnej instalační soubor, von to je jen na flešce přenositelnej dávkáč, kterej TEPRVE na cílovým PC začne z netu stahovat skutečnej instalační soubor. Takže zatímco do jistýho data byl pod názvem "Skype Portable" skutečnej OFF-LINE - INSTALÁTOR, tak současnej vyžaduje bejt při instalaci on-line - a stahuje všecko potřebný k instalaci z netu. Proto taky ten "portejbl" instaluje vždycky nejaktuálnější verzi a nemusí se aktualizovat...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 6:11    Předmět: Citovat

Z hlediska dat je jedno zda je to fixní instalace anebo portable. Je třeba totiž vědět, že Skype není spojení peer-to-peer, ale funguje jako telefonní síť, kde se váš počítač stává součástí infrastruktury, přes kterou tečou data jiných účastníků.
Zajímavější bude snad Skype, zatím v betě, které funguje v prohlížeči bez instalace. S daty to bude ale nejspíš stejné.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 6:24    Předmět: Citovat

Standa99
Na chatě mám staré PC s XP. Připojení na internet mám přes T-mobile "Web'n'walk Manager", mobil funguje jen jako modem.
Jako prohlížeč používám "opera-mini-4.3.25172-advanced-cs.jar" pod mikroemulátorem "mikroemulator.jar", nainstalována je Java "jre-6u20-windows-i586-s.exe". K nahlédnutí do schránky e-mailu používám PopTray, který mi ukáže co mám v poště a délku e-mailů v poště.
U Opery jsem zakázal obrázky. Na kouknutí na zprávy na Seznam, E-bastlírnu a několik oblíbených serverů mi to stačí.
Můj FUP datový limit 20 MB k používanému tarifu mi tak na spojení se světem bohatě stačí. AVG Free aktualizuji NE on line, ale ze souborů dovezených z domu.

Nyní k tomu Skype.
Dříve jsem používal různé starší verze. Nyní už nejde nainstalovat ani Skype verze 6, která ještě byla "rozumná" Mám na chatě nainstalovanou Skype v7, samozřejmě automatický start je vypnutý. Ve Skype je zakázaná automatická aktualizace. Když však spustím Skype, za chvíli mi WebManager ukazuje, že se stahují nějaká data. Pokud ihned Skype nevypnu, tak i při malé rychlosti GPRS je 20 MB za chvíli pryč. Dříve to tak nevadilo, jen se po 20 MB snížila rychlost připojení. Nyní se připojení vypne. Proto na občasný Chat s rodinou hledám nějakou alternativu.

Pro Ekkar.
To Skype Portable se snažím testovat na flešce doma, kde mám kvalitní a rychlé připojení na internet. Předpokládal jsem, že po instalaci Skype na flešku ji pak připojím na PC na chatě a mohlo by to fungovat "rozumně". Bohužel ta hláška, že nemohu stáhnout požadované soubory, se mi zobrazuje doma, kde jsem na síti trvale.
Proto pátrám kde je chyba.

PS: Napsal jsem tyto informace ještě než jsem si přečetl příspěvek od Servisman. Starší verze takové problémy však nedělaly, verze Skype 7 je nějaká "přemoudřelá" a je to, jak píšu, žrout dat. Instalačka Skype 7 má také kolem 40 MB, starší verze se vešly do 20 MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 7:03    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Instalačka Skype 7 má také kolem 40 MB, starší verze se vešly do 20 MB.
To bude asi tím, že součástí současné verze je instalace Click to call, kterou je možné ale vypustit.
Alternativou ke Skypu je Hello u Firefoxu ale i další aplikace, které používají WebRTC (real time calling).

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 7:59    Předmět: Citovat

Ani zakázání update moc nepomůže, alespoň u mě ne. Aktualizace mám zakázané, ale pokud Skype ukončím a znovu spustím, už se objeví nabídka nové verze. To v lepším případě. V tom horším rovnou najede update. Twisted Evil Jediné co na to pak funguje, je přerušit stahování nové verze, odpojení od sítě, spuštění původní a pak opětovné připojení k síti.
Mám schované staré portable verze 4 a 5. Zkoušel jsem je a mají to vychytané. Z nich se už nepřihlásím.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2015, 8:29    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
....Zajímavější bude snad Skype, zatím v betě, které funguje v prohlížeči bez instalace....

Zkoušel jsem již před otevřením tohoto vlákna také spustit pod mikroemulátorem "Skype.jar" Beta verzi.
Ten Skype.jar se spustí v mikroemulátoru podobně jako Opera mini.
V úvodní obrazovce se zobrazí přihlašovací tabulka, do které vyplním přihlašovací jméno pro Skype a heslo pro Skype. Pak to chce moje telefonní číslo. Když pak chci Skype jar spustit, tak se zlobí, že číslo telefonu je špatné. V "nesrozumitelné" návodce se píše, že se toto Skype nemá používat v zahraničí, že si operátor může naúčtovat "mnoho peněz". Už mi není jasné, zda to Skype pak funguje jen v zemi původu (které) a Česko už je "zahraničí" ??? Zkrátka, ani Skype.jar Beta se mi na zkoušku také nepodařilo zprovoznit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund