Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit navigaci?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2131
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 6:46    Předmět: Jakou koupit navigaci? Citovat

Chci si pořídit nějakou navigaci s požadavky: mapa Slovensko, Rakousko, Německo + podrobná mapa ČR s čísly domů i v malých obcích.
Možnost kdekoli na trase kliknout aby se vypočítala jiná trasa s vynecháním právě aktuální silnice.
Jednoduchá aktualizace přes USB kabel.

V navigacích se nevyznám a tak nejsem schopen zjistit která navigace toto umí. Nechci nic drahého, nepožaduji nějaké speciální funkce.

Mám tomtom start, a musím říci že to je asi ta nejhorší navigace co jsem kdy viděl. Stála spoustu peněz,(přes 6000Kč) a slibované doživotní aktualizace žádné, jedině chtějí platit, špatný signál i tam kde kolegova navigace z Lídlu za pár kaček chodila výborně. Nezná to čísla domů (jak dojet do obce 20km od mého bydliště vím i bez navigace, problém je právě s hledáním čísla domu v té obci)
Nevím jak objet objížďku .(nechci po 30km objížďky dojet zase na tu uzavřenou silnici a to o 3 km dál, což se mi nejednou stalo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1353
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 7:09    Předmět: Citovat

Mám 2roky TomTom START 25 Europe LIFETIME .Pořízena za 3600.Funguje bezvadně

Naposledy upravil Pikofarad dne st duben 08 2015, 7:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 7:11    Předmět: Citovat

Zkus nejdřív pročíst aspoň stručně fórum Navigovat.cz - tady máš odkaz na jejich titulku:
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/index.php?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2226

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 9:01    Předmět: Citovat

ja mam v mobile be-on-road, je to free, vyuziva openstreetmap. Na bezne navigovanie v pohode, casto pouzivam, ked idem v cudzom meste peso.
V aute mam cinsku navigaciu s igo primo (nie uplne origo verziu), naviguje v pohode, vie prepocitat trasu v pripade, ak odbocim mimo trasu. Niekolkokrat vyskusana SK-DE, bez problemov.
Ak chces online informacie, tak potom asi waze v mobile+internet. Komunita je velka, aktualizovane informacie o zapche, obmedzeniach, hliadkach.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 11:15    Předmět: Citovat

Ak je to možné, tak najlacnejšie Mio s SD slotom, ktoré ti bude vyhovovať veľkosťou HW, odomknúť, a naprasiť tam iGO. Aktualizácie máp sú na fórach 4x ročne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2131
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 12:26    Předmět: Citovat

díky za mnoho informací, ale zatím mi nikdo neodpověděl na to nejdůležitější:
která navigace či typy map navigují s čísly domů v malých obcích ?
A jak to je s možností se vyhnout určité silnici, když je někde objížďka, aby mne navigace po pár kilometrech nenavedla zase na tu uzavřenou komunikaci.
Nemám čas studovat spousty fór s mnohdy rozporuplnými a protichůdnými informacemi.
Chci si koupit navigaci, jednou, dvakrát ročně ji připojit k PC stáhnout novou mapu a hotovo.

Nechci dopadnout jak s tomtomem kde mám mapu od roku 2009 a nevím jak ji zaktualizovat. Mapy co jsou po různu ke stažení jsou větší než pamě´t v navigaci, takže vůbec netuším jak to tam dostat ?
Stejně tomtoma již nechci. nemám v něj důvěru.
Rozhodně nechci dělat nějaké úpravy jak píše passion. Chci si koupit něco hotového funkčního bez nutných experimentů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9800
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 12:54    Předmět: Citovat

Otec měl Panasonic a aktualizace mapy by byla dražší, než nová navigace.
Podle mě "hodně muziky za málo peněz" udělá tablet s GPS a vhodně zvolená androidí mapa (Be-on-Road, mapfactor navigátor, nebo jiný a placený).
Jinak jsem měl v rukách ruskou navigaci, která měla možnost aplikaci map více výrobců (tom-tom, Garmin, a ještě další dvě, co si nepamatuju)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2226

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 14:50    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
která navigace či typy map navigují s čísly domů v malých obcích ?

Igo ma celkom dobre spracovane popisne cisla aj v obciach
radioelectrum napsal(a):

A jak to je s možností se vyhnout určité silnici, když je někde objížďka, aby mne navigace po pár kilometrech nenavedla zase na tu uzavřenou komunikaci.

Toto bohuzial nedokaze ziadna offline navigacia. Nema ako zistit, ze je tam obchadzka, resp. kde zacina a kde konci. Ty sice mozes ist mimo trasy, ona si to prepocita novu trasu, ale jednoducho bude stale navigovat na cestu vyssej triedy, resp. rychlejsiu.

Toto dokaze napr. waze, ale ta potrebuje online pripojenie na net a niekto z komunity tam musi zaznamenat tu obchadzku.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 15:01    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
...
Podle mě "hodně muziky za málo peněz" udělá tablet s GPS a vhodně zvolená androidí mapa (Be-on-Road, mapfactor navigátor, nebo jiný a placený).
....
A máš vidět, co dělají chlupatý, když na palubce zmerčí tablet.... Jakýkoliv argumenty, že na něm je zapnutá navigace berou jen jako výmluvu...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 806
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 21:48    Předmět: Citovat

Míval jsem před lety Mio, mapy a spolehlivost děsná, pak jsem tam dal nějakou free mapu a dobrý.
Teď mám už pár let Garmin 765 Lifetime, chodí bez problémů, má FM anténu (asi 50cm kablíku) s příjmem dopravních informací (přijímá info z FM vysílání Českého rohlasu apod., indikuje zácpu před tebou popř. reaguje na objížďky - tuto funkci má už hodně navigací).
Popisná čísla nejsou nikde 100%, ale u Garmina fungují i v menších obcích, vesnicích, ale někdy taky neví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15562
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 21:57    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
A máš vidět, co dělají chlupatý, když na palubce zmerčí tablet.... Jakýkoliv argumenty, že na něm je zapnutá navigace berou jen jako výmluvu...

To je sice hezký, ale pokud to nebrání ve výhledu a je to dobře uchycené, aby to svým pohybem za jízdy neovlivňovalo pozornost řidiče od silničního provozu, tak si prostě mohou trhnout. Já to zrovna na palubovce mít nemůžu, protože je na to pak blbě vidět kvůli slunku, i když je to podle předpisů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 8:06    Předmět: Citovat

I když navigace neumí navigovat na popisná čísla dá se to obejít. Je to sice trochu pře ruku, ale dá se to. Pokud se jede na jedno místo, pak si najdu na internetu na mapách konkrétní místo s jeho souřadnicemi a pak naviguji na ně. Když je těch míst víc, pak si je uložím jako body zájmu a naviguji na ně. Má to tu výhodu, že si doma v klidu okouknu trasu a pak už jen jedu. Ale navigce musí tyhle věci umět.
Upozornění na objížďky asi nejlíp umí zmíněné Waze. Ovšem s tou nevýhodou být on-line. Některé navigace umí přijímat RDS, ale to u nás spíš nefunguje než funguje. Kolikrát se stane, že než se k nim aktuální informace dostane, než jí ověří a pošlou ven, už je po problému. Nebo tam naopak info visí a problém dávno není.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2131
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 10:31    Předmět: Citovat

a to žádná navigace neumí ručně zadal objížďku tím že bych na mapě klikl na začátek a na konec té cesty s tím že ji nechci použít ? Nebo zadal číslo té komunikace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 10:52    Předmět: Citovat

V TomTom 720GO co mám já se výpočtu trasy dá zadat buď "cestovat přes" nebo "vyhnout se části trasy". Když připojím přijímač RDS a najde někde problém, tak ještě "vyhnout se uzavírce", případně ještě "minimalizovat zpoždění". Ale jak jsem psal, používání toho RDS je ošemetné.
Ale je to starší navigace, kterou si hýčkám. V nových TT to mají nějak jinak a co jsem četl, tak žádná sláva, spíš to mají horší. Proč, to snad ví jen výrobce, uživatelé se jen diví a přecházejí na jiné značky.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6576
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 20:03    Předmět: Citovat

Mám navigon a chodil pěkně. Ale už jsou staré mapy. A bráchova-nevím teď typ, po aktualizaci v Chorvatsku a na jihu vůbec vždy hodiny radila otočit se do protisměru. Vzbudila se až po dni.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund