Aby tvůj detektor nedetekoval nesmysly, musí být vybaven programem, rozeznávajícím charakteristické vlastnosti vysílaného (přijímaného) signálu. To by nemuselo být nic těžkého, pokud tyto vlastnosti dáš "do placu". Například lze detekovat signál podle jeho části, tzv. preamble (hlavičky):
Založen: Mar 16, 2005 Příspěvky: 32853 Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21
Zaslal: pá duben 21 2017, 14:33 Předmět:
Kluci neblbněte!
Na detekci přítomnosti signálu mu musí stačit LC obvod, jedna nebo dvě hrotový diody a za ně tranzistor, kterej detekovanej signál zesílí - a je jedno, jestli tam bude nějaká modulace, KDYŽ SE JEDNÁ JEN O DETEKCI VYSÍLÁNÍ - tyhle ovládače stejně vysílají jen jednou nebo maximálně 5x za sebou stejnou sekvenci a pak se uspí až do dalšího zmáčknutí tlačítka.
Jedinej problém pak bude, že danej "detektor vysílání" bude reagovat na jakejkoliv zrovna vysílající vysílač v pásmu 70cm, protože aby to naladění bylo ostrý, musel by bejt přijímač vybavenej vícestupňovým filtrem LC nebo i X-talovým podobně jako jsou raelizovaný mf filtry v superhetovejch přijímačích. _________________ Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...
To je mi taky divný.Pokud opravdu ne,tak po úpravě signálu podobně jak píše EKKAR bych u procesoru čekal na změnu stavu vstuplního signálu a reagoval bych na to.bylo by dobře změřit délku z vysílače a ošetřit to programově.
Z tých prijimačov obvykle lezie nepretržite nejaký signál, čo je vlastne šum, ktorý si avc nastaví. Keď sa v okolí objaví signál v pásme, avc potlačí šum a na výstupe ostane už takmer len užitočný signál - data z vysielača. Ak nastavíš zásahom do modulu pevnú citlivosť, stratíš dosah, ale i tak spoľahlivo nezdetekuješ ten pravý signál. To je možné len neustálou detekciou - vyhľadávaním preambule pomocou procesoru - tak, ako píše Masar. Dosah sa naháňa rôznymi spôsobmi - vyslanie viac ráz za sebou, samoopravným kódom, predikciou.
Je to presne jak pise mihal, vystupem prijimace je neustale nejaky sum, bez detekce pomoci MCU se neobejdes. Na obrazku je typicky vystup z tohoto prijimace pokud neprichazi zadny signal.
Založen: Jun 14, 2003 Příspěvky: 2817 Bydliště: Blížejov
Zaslal: pá duben 21 2017, 18:15 Předmět:
mihal napsal(a):
Z tých prijimačov obvykle lezie nepretržite nejaký signál, čo je vlastne šum, ktorý si avc nastaví.
...
Optimistický pohled na přijímač...
Tyhle přijímače mají často 1 nebo max. 2 tranzistory a pracují jako tzv. superreakční detektor. Kromě toho, že když se nezasynchronizuje na užitečný signál, má na výstupu silný šum, dokáže i něco vyzařovat, "vysílat"
Založen: Jun 20, 2005 Příspěvky: 886 Bydliště: Hospoda u Třebíče
Zaslal: ne duben 23 2017, 11:47 Předmět:
Kdyby si to tu četl hakamusai, ozvi se mi prosím Tě do SZ, případně do mailu vasekpetr1(zavináč) seznam.cz. Nějak nám ty soukromé zprávy nedochází. Děkuji.
Založen: Oct 30, 2006 Příspěvky: 2310 Bydliště: Poblíž Zlína
Zaslal: po duben 24 2017, 11:26 Předmět:
vasekpetr1 napsal(a):
Kdyby si to tu četl hakamusai, ozvi se mi prosím Tě do SZ, případně do mailu vasekpetr1(zavináč) seznam.cz. Nějak nám ty soukromé zprávy nedochází. Děkuji.
Založen: Jun 20, 2005 Příspěvky: 886 Bydliště: Hospoda u Třebíče
Zaslal: po duben 24 2017, 11:33 Předmět:
Nene, na uživatele hakamusai - už měsíc se ho pokouším zkontaktovat, ale SZ nečte (jsou stále nedoručené) a v jiných vláknech taky nereaguje, přitom vidím, že sem na bastlírnu chodí. Chtěl jsem jen vědět, proč se mi náhle odmlčel a nekomunikuje. Pokud jsem se mu něčím provinil, tak se omlouvám, ale nejsem si ničeho vědom.
Založen: Oct 30, 2006 Příspěvky: 2310 Bydliště: Poblíž Zlína
Zaslal: út duben 25 2017, 16:56 Předmět:
Nemáte někdo nástřel první krok na čem bych dále pokračoval ze šuplíku se na mě dívá nevyužitá 12F629 já na googlu jsem hledal ale bohužel nenašel příklad jak na gpo nebo jak se to jmenuje prostě na pinu čekat na náběžnou hranu pak spočítat čas do další náběžné hrany díky
Je to podobné jako vyhodnocovat tlačítko. Jen musíš "měřit" dobu stisknutí, dobu rozepnutí a počet stisknutí. Také je třeba stanovit jistou toleranci k možným poruchovým signálům a stavům. 12F629 lze určitě použít. Když sem dáš časový průběh signálu, třeba ti někdo helfne.
V prvni rade musis zjistit jakym zpusobem jsou kodovany jednicky a nuly a podle toho dal postupovat. Jak uz nekdo zminoval, bez toho aniz by ses obtezoval hodit sem typicky prubeh signalu ti nikdo neporadi vic.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2, 3Další
Strana 1 z 3
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.