Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Česká pošta.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17910
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 14:11    Předmět: Česká pošta. Citovat

Proč jsem těch 8 balíků neposlal v pátek! Evil or Very Mad Ti hajzlové zdražili obyčejný balíky snad o půlku, málem mě nestačily prachy, co jsem měl s sebou.
Jak vidno, tak si budu muset udělat smlouvu s někým jiným a ani to tam nebudu muset nosit.
Kdo máte s kým jaký zkušenosti? Ke mě jezdí hlavně PPL ale jen doručuje...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 14:47    Předmět: Citovat

Jo, já mám taky něco vydraženého posílat a když jsem to hodil do kalkulačky, nestačil jsem se divit. Obyčejný balík prý zdraži o 22Kč, ale ten se v nabídce vůbec neobjevuje! Nejlëvnější je teď cenný balík, mám kartu a sleva se na tenhle typ zásilky nevztahuje, jen na jejich "oblíbené"balík do ruky, na poštu. Pokud se to posílalo i obyčejným balíkem stejně doručoval "do rukou", když nikoho nezastihli, tak to dali na poštu, tak nevím na co takové předražené služby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 16:32    Předmět: Citovat

Njn, pridali zamestnancum kdyz objem zasilek klesa...

Nekdo to proste zaplatit musi.
Myslim ze si tu dost lidi stezovalo na nizke mzdy, tady je dusledek. Tiskarnu na prachy zjevne nema ani ceska posta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 16:45    Předmět: Citovat

Kdyby nenabízeli takové obrazek_cenzuraí služby jako "balík do ruky a na poštu", možná by se klasickými uživili. Naštěstí přibývá eshopů, co využívají vyzvedávací místa jako Uloženka apd. Což je velká výhoda, než platit to vysoké poštovné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 17:11    Předmět: Citovat

Česká pošta nejen že nemá tiskárnu na peníze - spíš mi připadá že má někde black hole. Vzhledem k tomu že ze svých zisků ze zákona neodvádí DPH jsou už léta bezkonkurenčně nejdražším dopravcem nejen u nás ale snad i na celém světě. Když si k ceně balíku připočítám že jej na poštu musím odvézt, vystát nejméně 1/4 hodinovou frontu, příjemce si pro balík musí na poštu dojít protože doručování na adresu je moc pracné tak proč by to dělali?
Statistika mě doručovaných zásilek za poslední 3 roky:
Celkem: 32 zásilek
Doručeno na adresu (firemní adresa kde je přes den mimo polední přestávky stále někdo přítomen) : 2 zásilky
Ztraceno (rozkradeno): 5 zásilek
Odesláno zpět odesilateli (do číny) po uplynutí 14 denní úložné lhůty ve které jsem nebyl upozorněn že mám nedoručenou zásilku: 1 zásilka
U zbývajících zásilek jsem byl uvědoměn že byl doručovací pokus neúspěšný a zásilku si musím vyzvednout na poště po přetrpění minimálně 1/4 hodinové fronty.
S ostatními přepravci (PPL, DPD, dříve i Toptrans) mám více než 15 letou perfektní zkušenosti s jediným (omluvitelným) problémem. Četnost zásilek 2-4 zásilky týdně.
O tom že moje otřesné zkušenosti s Českou poštou nejsou ojedinělé svědčí i řada příspěvků od mnoha uživatelů na jiných fórech. Reklamace řeší přesně 30 dnů (zákonná lhůta) po jejich odeslání a jejich odpovědi na moje reklamace jsou jen nepříliš dobře skrývaným výsměchem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 17:21    Předmět: Citovat

Doteď jsem s nimi problém neměl, takže to bude v lidech. Balíky došly vždy v pořádku a celkem rychle. Problémy jsem měl, jen když jsem čekal zásilky z Polska a to byly problémy s Polskou poštou a bankami. Dlouhé převody a ještě delší cesta balíku. Z depa v ČR jsem ho měl na druhý den doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17910
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 17:25    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Njn, pridali zamestnancum kdyz objem zasilek klesa...

Nekdo to proste zaplatit musi.
Myslim ze si tu dost lidi stezovalo na nizke mzdy, tady je dusledek. Tiskarnu na prachy zjevne nema ani ceska posta.


Houby, prošustrovali strašný prachy na nějakým švindlu s firemníma hadrama. Někde jsem to četl na netu.
Jo objem klesá, musí se zdražit. To samy u nás Veolia a voda...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 18:02    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Doteď jsem s nimi problém neměl, takže to bude v lidech. Balíky došly vždy v pořádku a celkem rychle.


Ale jo, já věřím že je to v lidech. Jenže já ty lidi nevyměním a reklamace nepomáhají. Nevíc si myslím že to ani není v těch lidech na samém konci té mašinerie. Jestli mají na doručení jednoho balíčku 2 minuty jak jsem se doslechl tak to v pohodě může fungovat někde na vsi kde pes zafunguje na místo domovního zvonku ještě než pošťácké auto stihne zastavit a že přijela pošta už ví 95% vesnice. V našem sice malém ale paneláky vylepšeném městečku za ty dvě minuty nestihnou od místa kde se podaří zaparkovat dojít k hlavnímu vchodu.
Potom to ti lidé musí řešit tak jak jsem viděl na vlastní oči když jsem začal pátrat kde je chyba. Pošťácké auto jezdí od adresy k adrese, vždy zastaví zhruba na 30 vteřin a potom jede dál. V autech mají totiž sledování pomocí GPS takže na případnou reklamaci vždy můžou dokázat že tam skutečně byli a tvrdit že na zvonění nikdo neotevíral.
A to doručení celkem rychle? - U nás oznámení o uložení zásilky nedávají do schránky ti kteří vozí balíky ale doručovatelka a to až následující den.

Tekže heslo "Dnes podáte, zítra doručíme" pro mne v překladu znamená:
Jestli ten balík neztratíme, můžete si jej po vystátí fronty za 3-4 dny od odeslání vyzvednout na poště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1542
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 18:03    Předmět: Citovat

Moje statistika zásilek ČP:
Doručeny až do domu: všechny až na jednu (viz níže)
Uloženo na poštu: 1(slovy jeden) a to jen díky zaskakujícímu doručovateli, kterej špatně přečetl na balíku č.p. Stačilo udělat bububu po telefonu a šéfová za chvíli volala zpět a omlouvala se.

PDP, Gleis & spol.:
volaj v sedm ráno, kde že bydlim, že u mě bude v tolik a tolik, já že se mi to nehodí a že mi to přiveze zítra a kdesi cosi. Dvoum jsem musel jet dokonce naproti - nebyly schopný najít adresu. Jindy mi zase na stavbě vyložil o jeden rack navíc, ač v papírech nebyl. Další mi na Alef Nula vyložil rozvaděč kterej měl přijít jinam...

Za mě ČP. I kvůli cenám: Poslání 4ks pneumatik: PPL pomalu pětikilo, ČP necelý dvě stovky tehdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2795
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 18:06    Předmět: Citovat

Poslední dobou mám dobré zkušenosti s PPL, DPD a Uloženkou, takže proč zkoušet někoho, kdo chce zákazníky vyhnat?
Hlavně když má Milan Chovanec jasné plány a cíle jak Poštu zachránit v konkurenčním prostředí!
Jen nechápu inteligenci lidí, kteří kritizují špatnou práci jeho rezortu (Pošta, Policie, státní správa), ale udělali si z něj poloboha!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 18:20    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):

Za mě ČP. I kvůli cenám: Poslání 4ks pneumatik: PPL pomalu pětikilo, ČP necelý dvě stovky tehdy.


Opravdu tvoje 4 pneumatiky vážily 35 kilo? :-O

http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=62&art_id=221

Je to opravdu asi o lidech, já mám prostě úplně opačnou zkušenost ale myslím že už jsme na tomto fóru už dost mimo. Česká pošta zvýšila ceny a je na každém z nás jak na to zareaguje, nikomu nevnucuji svůj názor jen popisuji svoje zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1542
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 19:08    Předmět: Citovat

http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=231&art_id=113

citace:

Zásilky musí splńovat tato kritéria:
.
.
.
. Pneumatiky bez disků lze přepravovat balené pouze po dvou kusech v jedné zásilce.
. Pneumatiky s disky lze přepravovat pouze jednotlivě.
.
.


Telefonicky ověřeno!


Naposledy upravil Milan_F dne po únor 02 2015, 19:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 19:10    Předmět: Citovat

Já mám už asi rok "firemní" Zákaznickou kartu a od té doby je docela klid, ti všiváci balíkáři totiž nemůžou tolik podvádět, chodí mě maily, SMS atd. Ceny jsou taky nižší, u balíků i o 20%.

Ovšem já být zaměstnancem ČP, tak díky buzeraci s "produkty" a minimální mzdě na to taky kašlu. "Máme pro vás sice více práce, ale za to dostanete třeba nižší plat a jako kompenzaci srážku za nesplněnou úkolovou mzdu".

Celá ČP mě připadá jako příliv a odliv - chvilku to vypadá OK, pak se to celý pos... a zase znovu a pořád dokolečka.

Důvod je jasný - ti spolehlivější a pracovitější jdou prostě jinam, kde za vyšší plat mají méně práce.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 19:25    Předmět: Citovat

Nechci zakládat další vlákno, tak dotaz. Posílá někdo přes Uloženku? Tím nemyslím nějaký e-shop, soukromou zásilku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 19:32    Předmět: Citovat

Ahoj,
mohu potvrdit. Vedoucí pošty ("Velký šéf") buzeroval pošťáky kvůli nesplněnému plánu prodeje punčoch a omalovánek či co to museli prodávat (a nezájem, že je to několik malých vesnic, kdy lidi jsou většinou v práci, popř. tyto věci si koupí jinde při běžném nákupu), ať si prý najdou lepší práci jinde, až si ji našli v Německu. Dost dlouho nemohl najít náhradu...

Smile

A nám zase chodily špatně noviny, balíky byly uloženy na jiné poště, atd...
Už se to začíná srovnávat, ale to stejně nevydrží dlouho.
Nejlepší ale na tom je, že ČP je stále v zisku.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund