Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB Evolve Mercury ( receiver/recorder)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 20:35    Předmět: STB Evolve Mercury ( receiver/recorder) Citovat

Dnes před odpolední bouřkou máti vytáhla pro sichr ze zásuvky telku a tenhle STB. Po znovupřipojení displej STB parkrát bliknul a nic. Telka OK.
Vzal jsem ho do dílny a prohlídl, co to může být. Elyty nenafouklý, žádnej smrad, pojistka ok. Na filtračním elytu za tlumivkou pulzáku lítá napětí od 0V do +5V podle oscila približně jednosekundová pila. Připojil jsem tam 5V z lab. zdroje a STB jde, tedy zapne se, jdou měnit pozice na displeji, obraz jsem nezkoumal. Takže asi jen pulzák. Všechny elyty v něm jsou přeměřený, kapacita kolem 80% deklarovaný, přidání elytu nepomohlo. Přezkoušený jsou všechny diody, tlumivky, odpory, keramiky nemají svod. Nic jsem zkrátka nenašel. Cry
Je to jednoduchej pulzák na primáru vše v DIL8 švábu s podivným označením G1029LOP. Na netu ani čárka. Na sekundáru je dvojtá dioda, 2 elyty, tlumivka a stabil MB431A v zpětná vazba je přes DIL4 optočlen. MB431 je 2,5V reference. Pokud jsem hýbal s napájením z lab. zdroje od 4 do 5V tak na ledce optočlenu stoupá napětí 0,15 do 0,35V.
Jak to má vlastně chodit? Při vyšším napětí (asi 5V) se má rozsvítit dioda optočlenu a bloknout pulzák a tak stále dokola. Je to tak? Nějak se mě nezdá těch 0,35 V na diodě optočlenu. (označení 817B, asi Sharp PC817) Není to málo? Co dál zkoumat? Kdyby byl špatnej G1029LOP, tak se nebude nabíjet elyt na sekundáru...
Napadlo mě dobastlit k tomu adaptér ale dost to žere, ve stand-by asi 0,3A za chodu 0,8A a to je odpojený usb HDD recordéru. A navíc jsem si všiml, že pulzák má ještě sekci dalšího napětí asi 12V pro tuner.
Hééélp! Smile
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1691
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 21:06    Předmět: Citovat

Jestli můžeš tak vyměn všechny kondy. Předevčírem jsem tady měl jednu skoro mrtvou LCD TV. Po zapnutí na ní začaly běžet " kontrolní obrazce " jako kdyby se někdo hrabal v servisním nastavení a potom umřela Very Happy Po prvé v životě jsem vytahal všechny , zdánlivě i dobré kondy. a TV běží jak nová.V tom zdroji to může být taky tak.Můžeš sem dát foto toho zdroje at nemusím hledat?
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 22:39    Předmět: Citovat

Tak jsem zkoušel vykreslit zatím sekundár, je to v podstatě to dole.
Klasika zapojení pulzáku. 431 dává 2,5V, PC817 jsem taky zkoušel, se začne otvírat při napětí na ledce cca 1V, stejně jako u nový PC847. Takže v zpětný vazbě to nebude. Oba kondíky v sekundáru jsem měnil, žádná změna. Kondíky za usměrňovačem na 400V jsou dobrý, drží dost dlouho náboj. Pak tam jsou ještě dva malý okolo ty G1029, ani jeden nemám, moc velký napětí... Fotka asi moc nepomůže, našlapaný, stěží se to dá prosvítit kvůli vykreslení zapojení. Sakra, kdyby to aspoň bylo kompatibilní s TOP244, taky DIL8 ale u tohodle je nějak moc věcí kolem.
Jirka



pulz.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pulz.jpg
 Velikost:  36.79 kB
 Staženo:  166 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1691
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 22:58    Předmět: Citovat

Foto jsem nechtěl kvůli zapojení ale jak to tam vypadá celkově.Podle toho schéma ti tam leze jen jeden výstup?To je dost málo né? Má to samostatný zdroj a nebo je to jedna deska?
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 8:51    Předmět: Citovat

Celej STB je na jedný desce se zdrojem. Blbě jsem to napsal, to schema není co jsem vykreslil, ale našel na netu, na sekundáru je téměř stejný. Navíc má ještě jednu nestabilizovanou sekci asi 12V pro tuner.
Jdu se šťourat a vykreslit v primární straně. Ale už teď podle propojů DIP8 je jasný, že to je něco jinýho než sehnatelnej TOP244.
Ten šváb není na netu, jedině snad pod jiným označením. Možná by to šlo předělat na TOP244 ale to by znamenalo dost složitě přeškrábat rozvod napájení ze zdroje abych něco neodpálil při předělávce a zkoušení.
Štve mě to, ten Evolve je dvoutuner, uměl nahrávat 2 programy najednou a na jinej třetí se dívat, pokud byl v některým z těch dvou nahrávaných multiplexů. Kdoví, jestli dnes něco takovýho v STB je k mání, nebo to umí nějaká telka.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1547
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 9:28    Předmět: Citovat

Zkus ho identifikovat podle tohodle.

Ještě jednou zkus na obě větve sekundáru přivést příslušná napětí z lab. zdroje a vyzkoušet samotnej set top box. Když zdroj pulzuje, bejvá na sekundáru zkrat, nebo nadměrný odběr proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 10:30    Předmět: Citovat

Díky za suprovej odkaz.
Zkusím oba náhradní zdroje jak radíš. Možná to opravdu není zdroj ale nadproud. Prvně jsem zkoušel jen "digitální" čast, rozsvítil se displej, šly hodiny ale na TV jsem STB připojený neměl. Tu část se stabilizací jsem jednoznačně identifikoval jako 5V, jsou tam 74HC... šváby a jde to přímo na jejich VCC (pin 16) . Ale to druhý může být cokoliv od 9 do 15V. Určitě kladných podle elytu. Je tam pár LM švábů kolem Scartů a ty potřebují kolem 12V.
Otázka je, zda v 5V digitálu je 0,3A stand by a 0,8A za chodu normální proud. Ale pokud k tomu byl připojen HDD přes USB, pulzovalo to úplně stejně. Jedině že by byl šlus v tý asi 12V větvi. Jdu dál zkoumat.

Teď jsem přišel od prodejce. Evolve stále dělá STB, co umí nahrávat 2 + 1 program sledovat, dokonce novější typ s HD, cena kolem 1200,- takže v nejhorším bude novej.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 17:06    Předmět: Citovat

Tak jsem připojil TV, +5 a +12 a STB jede vše jak má. Už to tady honím 2 hodiny na PC zdroj. Při odpojení +12V pouze nejde zvuk a nedrží snímková synchro. 12V bere 30mA, takže nic přetížený asi nebude.

Edit: Mezitím jsem ho celej vykreslil a ten ruskej hledací zázrak našel, že je to Infineon ICE2B365J nebo ICE3B0365J. Ty maji v AME a maj tam i datašít a v něm jsem si počet. Nakonec jsem našel, že je nějaká divná dioda 1N4007, co dělá trvalý napájení z trafa měniče. Mě to šlo jen na počáteční soft start a pak pulzák bez napětí z trafa umřel. Ale ta dioda na 50Hz normálně usměrňuje, jen dost hřeje. Není to divný, že tam na 100kHz nacpali diodu, co se používá do síťových usměrňovačů? Dal jsem tam rychlou usměrňovačku KY198 od Teslů a STB jede. Sláva!!!

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1691
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 18:56    Předmět: Citovat

Šikovnej kluk Smile
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1547
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so květen 03 2014, 20:24    Předmět: Citovat

Já sem si to osobně tipoval, že bude načnutá některá dioda. Zkus ji potrápit v závěrnym směru trochu vyššim napětim, a určitě bude v háji. Na měřáku dozajista vypadá dobře.

Na trápení polovodičů mám udělanej přípravek z PEAR10/2002. Vřele ho doporučuju zbastlit, takovýhle špeky se ničim jiným nedají odhalit.



trápítko.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  trápítko.png
 Velikost:  70.12 kB
 Staženo:  296 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2014, 20:08    Předmět: Citovat

Tyhle divný stavy dobrej, trochu špatnej, hodně špatnej, úplně špatnej Smile s tím se u polovodičů potýkám v poslední době celkem často. Třeba BF259 v CRT TV mě taky dal pohulit. Stále takový náhodný prskance v obraze. Vysoký OK, obrazovka přehozená, koncák pro katody OK. Napětí všude OK, ničeho se nedalo doměřit. Pak mi Hill napsal, že se náhodně proráží izolační zátav emitoru do kolektoru na futrál tranzistoru. Kluci, co to dělají v servisu 30 let se s tím nesetkali. I když byly podle měřáku dobrý, tak jsem všechny vyměnil. Přestalo to. Měřák má Uc maximálně 30V a tam se nic neprojeví, za provozu je na tranzistoru několikrát víc.
Jirka
edit: Tu diodu jsem zkusil na 230V a nejde. Na 24V jo. Tak to jsem ještě neviděl. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17951
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 9:53    Předmět: Citovat

Na externím disku připojeným na Evolve Mercury jsou pod Woknama vidět soubory s názvem programu. Celej nahranej program je v jednom, třeba 10GB souboru s příponou DRV. Vyzkoušel jsem hromadu playerů a žádnej si s tím neví rady. Netušíte prosím někdo, čím to přehrát? Že by to byl nějakej interní Evolve kodek, pro kterej není ve Woknech podpora?
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 10:38    Předmět: Citovat

To bude schválnost, aby to nešlo zpracovat a šířit. Možná to půjde (něčím) dekódovat v PC, nebo může existovat FW bez cryptování atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 806
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 20:41    Předmět: Citovat

Jen pro doplnění:
Mám rozdělanej settopbox Evolve DT-1205.
Ve zdroji je ICE3B0365J a správně označen (že by se za něj jinde styděli?) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund