Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Airsoft čítač
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 11:34    Předmět: Airsoft čítač Citovat

Ahoj všem.
Jsem jeden z těch zelených hlav, co pobíhají po lese, střílíme po sobě a říkáme si airsofťáci. Napadlo mě, že nikdy pořádně nevím, kolik kuliček v zásobníku zbývá a pak jsem krásně překvapen, když po někom vystřelím a ono nic, nejsou kuličky. Mohl bych si vytvořit countdown čítač, co by optickým senzorem, bránou sledoval výstup hlavně. Kuličky zde dosahují i 150m/s, tak aby to stihlo spolehlivě chytit. Dále by pak v šachtě byl nějaký spínač, či opět optika, aby se při vytažení zásobníku čítač resetoval zpět na horní přednastavený stav munice. Ovšem nemám moc ponětí jak to vytvořit. Podmínkou by byly co nejmenší rozměry, napájení z Li-Pol 7,4 nebo 3,7V. Jaký šváby použít? Programovatelným se nebráním, ale jsem v tom začátečník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 11:46    Předmět: Citovat

Tu zbraň sice neznam teda najít se to dá že Very Happy
Ale k tvému problému nebylo by lepší aby ti to počítalo kolik kuliček prošlo? když tam budeš mít nějakou fixní hodnotu mohlo by se stát že se při plnění spleteš a pak ti to nebude ukazovat správně takže bych spíše přičítal než odčítal
pak by se dal použít jednoduchý šváb s čítačem rovnou na segmentovku či dvě a reset je samozřejmostí. Je to jen teoretická úvaha ale napadla mne protože jsem stavěl budíka aly ty bys nepotřeboval žádný krystal prostě co kulička to impulz a přičte to číslo. Nevím kolik kuliček máš v zásobníku ale podle toho počet segmetů a nemusíš řešt spoustu součástek. Pokud tam máš do 99 kuliček máš dva šváby a pár součástek a ta optická brána by dodávala impulzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 13:12    Předmět: Citovat

No nevim když se teda spletu a nenapočítám kolik do toho zásobníku dávám, k čemu je mi pak to počítání nahoru když nevim kolik tam toho je? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 14:46    Předmět: Citovat

No a kdybych to teda dělal dle tebe...pověz mi o tom zapojení víc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 15:53    Předmět: Citovat

No asi tak když budeš jen přičítat udělá to ten šváb sám- v hodinách to funguje tak že několik švábů a krystal dohromady udávají časovou základnu a pravidelně odesílá na ten zobrazovací s čítačem impulz a ten po každé přičte 1 a zobrazí konkrétní číslo a při 10 pošle impulz dalšímu a ten zobrazuje desítky minut a tak stejně se to dá využít k počítání kuliček. I když nebudeš vědět jestli jsi jich tam dal 100 nebo jen 90 budeš vědět kolik jich už odešlo. Budeš li přesvědčen o tom kolik jich tam bylo víš kolik ti zbývá. Celou tu časovou základnu nahradíš jen něčím co bude posílat impulzy. Popravdě nevím jak ta puška funguje a možná by se to dalo řešit i mechanicky hned u zásobníku místem kde musí kuličky projít už jednotlivě. Tedy mechanicky nebo třeba světelnou závorou nebo tak něco. V hlavni už má ta kulička dost velkou rychlost a tudíž potřebuješ velkou přesnost.
Ted jsem koukal na obrázky jak ty zbraně vlastně vypadají a musím říci že tam moc místa na blbosti není skoro bych řekl že žádné vhodné abys tam měl něco na počítání. asi by ti stačilo něco co by počítalo a řekněme podle typu zbraně ti hlásilo jen ledkou že ti dochází munice. Takže můj nápad je vlastně úplný nesmysl neumím si představit že bys na samopalu umístil nějakou zobrazovací jednotku na počítání kuliček ale myslel jsem to dobře Very Happy Very Happy
Jinak to mohlo vypadat takto

ale asi to je blbost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 16:58    Předmět: Citovat

Kuličky jdou do hlavně vpodstatě natlačené za sebou, tam není jak chytit jednotlivá kulička. No a co se místa týče, já ho tam mám docela dost, tak 4x10cm, klidně takové dvě desky na sebe a navíc bych to mohl udělat externě, jako připevnit z venku zbraně. Nejsem jediný na světě, koho to napadlo, samozřejmě, ale nikdo se na internetu schématy nechlubil, pouze finální hračkou. http://youtu.be/lU8lTBBxGOk Tady to má trošku vychytanějšï, ale já bych tolik funkcí nepotřeboval. Tady je jak to funguje http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Gearbox.gif
Ta pistole na videu funguje jinak, je to na olyn, ale sakra když to narval do plynové pistole, kam dovnitř nic nedáš, musí to jít s mojí SCAR-L puškou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2014, 20:49    Předmět: Citovat

Koukal jsem na na to video a nevypadá to že by měl to počítadlo nějak propojeno se zbraní něco jako tady https://www.youtube.com/watch?v=rOtJp1ORbMo podle všeho tam je nějaké senzor pohybu pokaždé když do toho klepne odčítá to.
Ale k tvému problému s počítáním kuliček nemohl bys nafotit svou zbraň a poslat třeba soukromě zkusíme něco vymyslet nemůže to být tak složité jde jen o prostor kam se má vše umístit a jak zajistit počítání. No a jestli by se to dělalo s programovatelným čipem pak by šlo nejspíš upravit i zásobník aby hlásil kolik je tam kuliček. Což mne vede k otázce kolik místa je v zásobníku? třeba by se to dalo udělat bez nutnosti zasahovat do hlavně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 11:08    Předmět: Citovat

Ten bullet counter funguje na zpětném rázu, jen to je docela nespolehlivé, jelikož airsoftové zbraně nějaký větší recoil postrádají. Trochu cukají, ale nevim, asi by byl problém to zachytit. Ale vem si, že takové rozměry by mě naprosto vyhovovaly menší krabička z vnějšku zbraně by mi fakt nevadila, jak to má on, jelikož to má na baterky, šlo by to i menší. A když v tom má akcelerometr co počítá, určitě by se dala místo toho použít optická závora. Jen to čím dál víc vypadá, že budu muset sáhnout po programovatelných švábech. Jen s tím zrovna nemám žádné zkušenosti. Fotky budou večer Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 15:53    Předmět: Citovat

No pokud to má odečítat tak zcela určitě bych šel do nějakého Pixíka nebo arduina ceny jsou přijatelné a spousta věcí by se tím taky daly vychytat.
Koukal jsem na ty zásobníky a napadlo mne že by se možná daly počítat kuličky podle stlačeného péra muselo by se to nějak vymyslet aby to bylo něco jako potenciometr a podle změny hodnoty by šváb přesně věděl kolik zbývá v zásobníku kuliček tím by odpadla závora která by hlídala průlet kuličky hlavní. znamenalo by to ale upravit zásobník. Programovatelný šváb by pak vyhodnocoval došlé údaje a odpojením zásobníku by se samosebou resetoval. Hlavu bych si nedělal s programem jako spíš s čidlem které by to muselo snímat, našel jsem spousty zbraní a každá měla jiný zásobník někde bylo místa dost jinde prakticky žádné. Uvidím co nafotíš třeba se bude dát vymyslet kde umístit čidlo už podle fotek. Nejsi náhodou z Ostravy nebo okolí vidět to na vlastní oči by bylo asi lepší.
Pokud by se počítaly kuličky v zásobníku nemusel bys řešit jiná čidla ale to je jen teorie. Spíš mne zaráží že do těch zbraní tuto maličkost už nedávají z výroby cenu by to nijak výrazně nezvedlo ale komfort při používání by se mnohonásobně zlepšil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 17:50    Předmět: Citovat

Aha Smile takto jsem o tom nepřemýšlel
takže chceš mít jistou výhodu abys nemusel počítat, ale chceš se zabývat se jen nepřítelem ( samosebou v jen pomyslným ) no ale proč ne že co není zakázané smí se použít Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 18:07    Předmět: Citovat

Jsem sice ze severu moravy, ale otrava je pořád daleko... Smile
No v reálu tam mají pánové většinou 30 sakra přesných ran a člověk na to odhad má. Sám jsem byl na střelnici několikrát, tam si fakt uvědomíte každý výstřel. V airsoftu mají kuličky taky nějaký rozptyl, takže většinou netrefíte hned na jednu ránu když člověk stojí 50 metrů od vás. A u toho si moc člověk neuvědomuje kolik toho ještě má v zásobníku a navíc když máte prázdný zásobník, zbraň běží naprázdno dál, jen nelítají kuličky ven. Tuto část už mám zmáklou, vymyslel jsem, jak to zastavit, když dojde munice. Ale ten čítač by se fakt hodil Very Happy není to zakázaný, je to užitečný a navíc to je machrovinka a cool jako bonus, vyrobilo si to jen pár desítek lidí na světě, protože někteří jsou líní a druzí neví jak na to. K tomu potenciometru v zásobníku. Za prvé. Upravovat zásobníky je blbost, protože si je často vyměňujem mezi sebou, půjčujeme když někomu dochází munice, dále pak se k těm zásobníkům občas chováme jak prasata, lítají vzduchem, ležíme na nich atd. Z podobného důvodu chci co nejvíce omezit veškerá mechanická řešení na zbrani Very Happy prostě vždycky se tam má co zlomit když na to hupnete, když rychle přebíjíte, ale u optiky se nemá co lámat... Tuhle je nějak moje představa jak by se to mohlo udělat http://uloz.to/xPsXkNCz/as-citac-zip (heslo je bastlirna ...teda doufám Very Happy ). No a k jádru pudla, ano uvědomuju si, že nějaký AVRko budu muset použít. Všechny integráče dokáže nahradit jeden čip 2x2 cm s minimem okolních součástek. Jen můj problém je...že jsem výivotě programoval jen PLCčka od siemensu ve škole a to je něco jiného Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 19:21    Předmět: Citovat

Heslo sedí Very Happy
Tak programování bych neviděl až tak problematické ja něco vymyslím a můj programátor to vyřeší Laughing tedy zatím vše co jsem vymyslel dokázal naprogramovat Laughing

Tak tedy zásobník necháme plavat ale byla by to hezká vychytávka na frajeření Very Happy
co se týká snímaní průletu těch kuliček muselo by se otestovat co stihne kuličku zaznamenat při průletu hlavní pokud se toto zmákne tak zbytek už je jen otázka programu co a jak se získanými údaji. Samotné zobrazení už je dle mého soudu to nejmenší.
Pokusím se najít nějaké jednoduché zapojení toho snímače na tom to celé stojí když bude snímač tak zbytek už je v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 20:34    Předmět: Citovat

Vzhledem k rychlosti by to asi bylo lepší skrz fototranzistor ne? Kdyby byl IR tak by nemusel reagovat na okolní světlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 22:37    Předmět: Citovat

něco jsem našel http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=147&t=14499
a pokud by se použila jen půlka mohlo by to fungovat. Otázka zní chceš si udělat díry do hlavně? pokud by to fungovalo tak zbytek už nebude tak složitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2014, 6:19    Předmět: Citovat

To je velmi dobrá zpráva, že fototranzistor stihne zachytit kuličku! Smile do hlavně bych nevrtal, to je vražda, dalo by se to nakonec, tak, jak je to v obrázcích. To by bylo... snímač máme. Jak je to IR snímání ovlivněno okolním světlem? V našem případě by to jelo na něco kolem 3-4V a signál by u hlavně vypadal asi tak, že 3V nic a pokles je znamení pro řízení, aby odečetl. V zásobníkové šachtě by se to mohlo udělat obdobně, jen si holt musím koupit IR Ledky a IR fototranzistory a zkoušet. Very Happy U zásobníku by to bylo naopak. Stálá nula by znamenala nic a puls na 3V je pokyn k resetu, popř by se dal program vymakat k propracovanějším funkcím... seženu ty čidla a prozkouším, jak opravdu fungují. Tak... display by byla 2 číslicová 7mi segmentovka (žlutá, protože se mi líbí Very Happy ). Napadlo mě, že by se i dal velmi jednoduše řídit jas trimrem na společném napájecím vstupu displaye. Ale měl bych už myslet na spotřebu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund