Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako otvorit tieto izbové dvere.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 11:13    Předmět: Ako otvorit tieto izbové dvere. Citovat

Rano som isiel do komory a dvere sa nedali otvorit.Kluckov sa neda jazyk vtiahnut do zamku ,ani klucom.Je urcite zlomeny na dva kusy..Uz som buchal aj po dverach pri stlacenej klucke,ci sa nahodov ulomeny jazyk neuvolni, nezapadne do zarubni.Ziadna vola na dverach nie je. Z druhej strany, ked som mal taky pripad, sa mi to asi po hodine podarilo otvorit drotom.Tu nie je ziadna medzera.Mam navrtat dieru ako je naznacene na obr.6mm cez dvere a zamok a tak skusit strcit jazyk do zarubni ?Vdaka Cav
------------------------
Podla mna, taka mala diera neni naj.sposob.To by musela byt aj na spravnom mieste,a lepsi o nieco vacsia.



DSCN5254.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN5254.jpg
 Velikost:  178.92 kB
 Staženo:  189 krát



Naposledy upravil tiktak1953 dne so únor 08 2014, 18:53, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 662
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 11:25    Předmět: Citovat

Na to sa používa špachtľa poohýbaná tak, že sa zasunie medzi dvere a zárubňu a s ňou sa zatlačí "jazyk" (odborne strelka). Alebo sa použije pevý drôt...alebo sa navrtá dierka do zárubne a streka sa zatlačí drôtom a pod. cez tú dieru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:08    Předmět: Citovat

Spachtla je tiez dobry napad vicious.Lenze tam nebola ziadna medzera,preto sa tam nic nedalo strcit.Uz som to urobil na dva tahy tenkym a hrubym dlatom za pat minut.Medzi dlata a dvere som dal kusok dosky plosaku .Je to len trochu poskodene co sa pretrie lakom.Ine (navrtat dieru(by trvalo ovela dlksie a ktovie ci by sa dal jazyk vtiahnut do vnutra!Keby do zarubni ,tak by sa musela pouzit tiez sila.Cav
Poslem obr.za chvilu.To je tak, ked deti nezatvaraju ako sa ma ,aj ked ich zato stale dr....!Zena ich zastava ,a ja po nich opravujem.Tento sposob je myslim pre kazdeho najlepsi. Nedaju sa niekde kupit tieto jazycky na pravu aj lavu stranu zelezne,alebo nevyraba ich niekto z kovu?Kupil by som a vsetky vymenil.



DSCN5260.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN5260.jpg
 Velikost:  209.05 kB
 Staženo:  152 krát



Naposledy upravil tiktak1953 dne pá únor 07 2014, 12:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2574
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:08    Předmět: Citovat

To samý se mi stalo předevčírem.Zkoušel jsem to vyháčkovat ale střelka byla vyskočená ve futrech a šprajclá.Vzal jsem tedy asi 1,5 metrovej trámek a dveře s nim vyrazil.Střelka je z nějaký slitiny a rupla.Dveře to poškodilo minimálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:22    Předmět: Citovat

Deti nechaj na pokoji ono to casom pukne aj tak, sice menej casto ale stane sa. Ja vrtam dieru pod ten hlinikovy kryt, dveram sa tak nic nestane res nevidno to. Je pravda ze potom nastupuje gynekologicka praca.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:32    Předmět: Citovat

Yes Sandal,toto sa denne stava niekolkym desiatkam ci stovkam ludom za mesiac, ked by sme to zobrali na byv.Ceskoslov.15 milionov!Ja v dome za 25 rokov som menil min.8X.mal som nakupene volakedy asi 10 kusov ale je po nich.Kde ich vy zhanate, poradte?Uz mam doma len ten jeden jazyk co je na obrazku.Uz mam v dome dvoje dalsie dvere kde su bez jazycka.Predal by mi ich niekto zo slov.neviem ich nikde zohnat.Cav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:35    Předmět: Citovat

Když je to akutní, jde tam i zasunout silnější šroubovák a tu litinovou potvoru zlomit úplně (ale pozor na poškození futer, o něco se musíte opřít).

Docela běžná závada, jednou jsem takto osvobozoval zoufale vyjící macechu toužící po záchodě....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:42    Předmět: Citovat

Kde presne vrtas tu dierku napis,nevies to naznacit na moj obrazok?Das dole bocny kryt?Ku skrute co drzi klucku sa neda dostat ked je z nutra,ked od seba, tak je skrutka od steny,takze iba vytrhnut ju!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 12:49    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Když je to akutní, jde tam i zasunout silnější šroubovák a tu litinovou potvoru zlomit úplně (ale pozor na poškození futer, o něco se musíte opřít).

Docela běžná závada, jednou jsem takto osvobozoval zoufale vyjící macechu toužící po záchodě....

Ja som pouzil siroke dlato a podlozil kuskom plosaku.Iba trochu sa dvere potlacili co napravi niekedy az lak.Ked si predstavis ,ze niekto od zlosti vylomy dver ,narobi v dome cirkus,tak toto je malina.Casto to ulomi prievan,bacha na to!Aj mne sa to dnes stalo ,ze mi dvere prievan zabuchol ked som isiel do dielni vziat dlata!
Pani,zaujima ma a urcite aj druhych, kde sa daju zohnat tieto jazycky?Su u vas bezne v obchodoch?Nebudem kupovat zato desat zamkov.
---------------------------------------------
Este som zabudol napisat,ze ked bola medzera po prvom tenkom zarazeni dlata,tak som skusal drotom jazycek vtiahnut do zamku,lenze nedal sa!Oprel sa asi o tu pruzinu!!!Aj z obrazka to tak vypada.
--------------------------------------------------
Len tak mimochodom,pozrite si tento odkaz ,potom sa nebudete ani mne cudovat,ze neovladam vsetok software. http://magazin.atlas.sk/techmag/to-je-hanba-bill-gates-nevie-nainstalovat-windows/826233.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5688
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 14:01    Předmět: Citovat

Pokud je přístup k pantům, je vyhráno. Stačí rozbruškou uříznout panty na dveřích (ne na futru) a pak jen našroubovat nové.
Doporučuji vyměnit všechny starší zámky, komanči dělali tu západku z nějaké slitiny a ta časem křehne a praská.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 15:49    Předmět: Citovat

S tema pantama to delam stejne. Vetsinou jdou ty pahyly vysroubovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 18:10    Předmět: Citovat

Zopár takých streliek som si vymontoval zo starých zámkov vyhodených v kovošrote. Takéto zámky máme v celom dome v interiéri.
Pôvodné odchádzajú v rozmedzí 15-25 rokov, a to na niektorých bol puknutý odliatok od nova. Nový zámok sa rozsypal po 3 rokoch - koniec strelky sa rozmrvil.
Na druhej strane pri novom zámku nemôže nastať situácia ako u Teba, pretože sa strelka skladá z dvoch častí - odliatok zapadá do zárubne a zvyšok na ktorý tlačí pružina je plech.
Každopádne, ak sa rozhodneš pre nový, tak ho najprv rozober a namaž !!! Lebo môj nový bol poskladaný takmer nasucho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1686

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 18:21    Předmět: Citovat

Problém je, že pokud praskne střelka, její pružina v zámku ji vysune do zárubně. Střelka pak vypadne z vodícího plechu zámku do zárubně a tato zlomená část, zůstane viset mezi futry a zámkem ve dveřním křídle. Nepomůžou špachle, planžety, ani drátky. Vypadlou střelku ze zámku není čím zpět nasadit do vodícího plechu v zámku.
Pokud se dostanete k pantům, je (mimo rozbrušky) možno vzít sekáč (šroubovák) a ve zdi před střelkou vysekat otvor, proseknout plechový kryt pro zámek a střelku vybrat. V opačném případě - použít hrubé násilí a dveře v místě zámku vyrazit...
Taky se mi to stalo. Opakovaně.
Při kontrole zbývajících zámků v domácnosti, jsem pod lupou zjistil na střelkách (jazýčcích) drobné trhliny. Nakonec pomohla prevence - výměna všech zámků.
Doporučuji.

Po napsání koukám, že tiktak 1953 svůj problém již vyřešil.
Z ostatních příspěvků vyplývá, že nejsem sám, kdo tento problém řešil. Proto si nemyslím, že v rámci úspory pár korun (a za bývalým federálnym múrom už len € ), je vhodné tyto dveřní zámky, vyrobené před cca 30-ti lety, nadále opravovat výměnou střelek. Připouštím, pokud nebudete muset tento problém osobně řešit, možná máte na to jiný názor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 23:22    Předmět: Citovat

Ano,zvazil som za a proti,kedze nebol ani kusok medzery,nebolo co vela rozmyslat!Zobral som siroke stolarske dlato, podlozil medzy dlato a dvere plosak a trikrat buchol!Potom este hrubsi sekac ,a spicka sa zlomila na polku!
Otkundes,nie vzdy ako teraz u mna ten zlomeny jazycek zasunie pruzina do zarubni. Bol tam jazycek sprajcnuty!Mal som aj tento pripad co pises, vtedy stacilo len dvere potlacit a ta tenka zadna cast jazycka sa zlomila.Je velky rozdiel ked sa zlomi a zasekne jazyce ked su panty z vonka a vnutra.Co si pisal ze povymienat zo starych dvery to robim, ale je tazko sa k tomu dostat.Uz som rozmyslal ze prepilim plech na zarubniach platkom na zelezo hore a dole pod jazyckom aspon do polky na dverach v izbach!Potom staci len dvere lepsie potlacit a je po svetovom probleme.Plech vratit spat,a tak dookola!Co hovorite? to iste aj by bolo aj hore a dole pri zamku, ked sa zasekne zaqmok je velky probem ak su panty z druhej strany.Cav
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1686

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 10:12    Předmět: Citovat

Po obdobných příhodách, jsem též vymýšlel, jak střelce po rozlomení zabránit vysunutí ze zámku, do plechové zárubně. Přemýšlel jsem, vložit do tohoto prostoru před jazýček vymezovací vložku, která by jazýčku zabránila vypadnout ze zámku. Ale po zjištění, že i na zbývajících zámcích, mají již střelky na sobě drobné trhliny, jsem problém řešil preventivní výměnou všech zámků za nové. Vámi navržené řešení, naříznout pilou plechové zárubně v místě zámku, je sice možné, ale myslím si, že tím zbytečně ta futra poškodíte, nehledě na estetickou stránku takového řešení.
Problém je, že dveřní zámky po osazení do dveří, jsou sice denně používány, ale ve většině případů, již nejsou nijak udržovány. Současní výrobci, snad dokonce ani nedoporučují zámek rozebírat, nanejvýš jen otočit střelku. A stejně jako Devo70, i já mám nemilý poznatek, že výrobce zámků, šetří dokonce i na mazivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund