Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GIGABYTE GA-965P-S3 instalace win7, problem.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 14:11    Předmět: GIGABYTE GA-965P-S3 instalace win7, problem. Citovat

Chtel jsem na zkousku nainstalovat zkusebni win7. Disk SATA, DVD PATA. Nechtel se mi zobrazit pres digi vystup obraz, monitor stale chrapal, udelal jsem reset biosu a zapojil analog vystup z grafiky. Bios se ukazal. Nastavil jsem hodiny a poradi bootu. Vlozil opalene medium a rozjela se instalacka. Po chvilce najede obrazovka s modrym obrazkem, silene dlouho se toci kolecko, po dlouhem case se ukaze vyber klavesnice, pak je licencni ujednani. A zase se dlouho toci kolecko nez se ukaze vyber verze os. Dam vybrat a zase se dlouho nic nedeje az se ukaze obrazovka s kopirovanim os. To kopirovani je tam snad vterinu a najede druha polozka, rozbalovani. I toto je des. Nakonec jsem os nainstaloval ale pri prvnim spusteni najede cista plocha. Blik a modra smrt. A ta smrt je tam pri dalsim spusteni. Zkusil jsem vymenit hdd, zacatek instalace os trval stejne otresne dlouho takze jsem instalaci ani nedokoncil. Parkrat se mi pri startu, uvodni sekvence biosu ukazali bile pruhy pres obraz, po naskoceni druhe obrazovky se to srovnalo. Medium je v poradku, nedavno pouzite, instalace z nej ok. Na zkousku jsem rozjel virtualne win7PE ci jak se to jmenuje. Jako Bart PE. Os najel tak jako vzdycky. Premyslim co dal. Jestli je zrada v graficke karte. To ze os spadl do blue screen by snad i grafikou mohlo byt. Ale samotna instalace ze by az tak ovlivnila grafika. Behem instalace se zadna chyba v obraze neukazala. Dekuji za pomoc

Naposledy upravil robo dne st březen 26 2014, 15:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 14:29    Předmět: Citovat

Už na té desce někdy něco běželo?
Je tam poslední BIOS F14?
Stáhnul bych AHCI driver pro tuto desku a podstrčil ho Windowsům při instalaci. (AHCI je vhodné mít nastavené v BIOSu).
Také není od věci instalovat z USB klíče.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 15:35    Předmět: Citovat

Byli tam xp a ty co jsem videl ja tam bydleli chvili, po spusteni to chtelo aktivaci os. Kdyz jsem dal ze jo, zahlasil os ze je aktivovano a koplo me to znova na prihlaseni k uctu. Delsi historii nemam.
Jinou grafiku na zkousku nemam. Takhle to je u default bios, a tak to mam aji ja. A verzi biosu momentalne nevim. Zjistim.



Bios 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bios 1.jpg
 Velikost:  68.24 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: st březen 26 2014, 15:38    Předmět: Citovat

SATA AHCI Mode na prvním řádku enabluj, a dál platí všechno, co jsem už napsal.
Zvlášť bych opustil instalaci z CD, zvláště pokud je vypalované. To, že někde funguje mnoho neznamená. Různé mechaniky mají různé opravné schopnosti vadného CD. Lépe by bylo instalovat z USB, ale musíš jej připravit ze zdrojového ISO souboru, nikoliv z toho CD.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 10:38    Předmět: Citovat

AHCI v biosu povolena. Bios je verze f7. Aktualizovat by ho chtelo ale to musim mit nejaky os. Dale v casti instalace os, kde vidm rozdeleny disk je nacist i ovladac. Protoze instaluji 64b os zvolil jsem 64b. Ten zacatek, cas, nez jsem se dostal na klavesnici a jazyk to bylo desne. Terd jsem na instalaci rozbalovani souboru..... neverim ze nastane zmena. Usmahl jsem i jine medium. pro jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 11:08    Předmět: Citovat

Ovladače se aktualizují někdy na začátku instalace. Na obrazovce se objeví výzva, asi ve smyslu: chcete-li zavést externí ovladač, zmáčkněte F6 (?). Nový ovladač musíš mít připravený na disketě.
Bios se aktualizuje bez OS, zpravidla z CD, nebo USB, ve tvém případě z floppy. Postup je zde. Zdá se mi, že by ses do toho neměl pouštět.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 11:29    Předmět: Citovat

Nejsem odbornik ale tu vyzvu jsem naposledy videl u windows XP. Visty nevim, ty me minuly. Na tom obrazku vidis nacist ovladac. System v casti zadani jmena skolaboval. problikla modra smrt, nasledovali dalsi restarty. Pak se to chytlo a ja to dokomcil. A najel os.


Ovladac.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ovladac.PNG
 Velikost:  97.89 kB
 Staženo:  32 krát



Naposledy upravil robo dne čt březen 27 2014, 11:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 11:41    Předmět: Citovat

Podívej se do Device manageru, je-li vše OK, případně co je třeba doinstalovat.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 11:53    Předmět: Citovat

Vse je ciste. Ale znas to. Treba ovladac pro garfiku. Neni nad ovladac vyrobce grafiky. S tim biosem. Nejaky bios jsem i aktualizoval. A taky se mi povedl brick stare desky. mela i kondiky nafoukle , jen porodit. Takze to nikoho nebolelo ze odesla. Desky co maji lepsi datum maji i v pripade problemu treba s spatnym nahranim, v zaloze puvodni bios. Nevim jak na tuhle desku. A pokud to nebude potreba , bios necham tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 11:56    Předmět: Citovat

Jestli není pro grafiku defaultní MS ovladač s omezeným rozlišením, tak je tam asi signed ovladač výrobce grafiky, nebo ne? Pak stačí jen updatovat systém.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 12:07    Předmět: Citovat

Myslel jsem ovladac MS. Ten tam ted mam. Strejne mam s toho os podivny pocit, vzhledek k nestandartni instalaci, modra smrt. No postahuji aktualicace a uvidim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 12:13    Předmět: Citovat

Podívej se do Event Vieweru, jaké jsou tam hlášky.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 12:54    Předmět: Citovat

Ja se na to muzu obrazek_cenzura. instaluji aktualizaci, delam neco mipo pc. Ted jse du podivat co se deje. Tmava obrazovka. Nereagiuje na nic. Chvilku pockam co bude. Kdyz nic tak restart. kdyz ma najet obrazovka tak blikne modra smrt. Takze pres obnoveni systemu jsem dal opravu spousteni. chyba nenalezena. Tak se zkusim vratit v case a to ted koukam taky neproslo. Cubka jedna.
Jeste jedna zvlastnost: vystup graficke karty GF. Po tom restartu jsem musel prehodit DVI za VGA. Na DVI nic. Tmavo, monitor spi. Pouziji VGA a obraz funguje. Pomuze reset biosu. Po teto operaci DVI vystup nejaky cas funguje. Co jsem vypozoroval tak po restartu, vyp-zap prestane fungovat DVI vystup. Ale to je nepravidelne a zakerne. Doma nemam nahradni grafarnu do PCI Express X16 a v blizkem bazaru taky nema nic. System ji ale identifikoval spravne a dosadil ovladac od MS.

Edit. Kdyz by byl nekdo ochoten mi s aktualizaci biosu poradit, co delat budu velmi rad. Nerad bych usmal zakladni desku vecnym spankem
zde je info k biosu http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 15:14    Předmět: Citovat

Jak flashout BIOS máš popsané v posledním PDF dole na té stránce.
Uděláš si bootovací disketu, stáhneš a rozbalíš na ní nový BIOS a nabootuješ z ní a spustíš EXE. Pokud nabídne zálohu, zazálohuješ starý BIOS a dál se řídíš pokyny na obrazovce. Poprvé má člověk stažený zadek, ale pak už to jde.

Zkusit jinou grafárnu by asi bylo vhodné, ale v Event Vieweru by o modré smrti mohla být nějaká zpráva. Mimochodem, co je to za kartu? Pokud pro ní update nestáhne ovladač, zkus jej najít a nainstalovat. Možná, že je to starší karta, pro kterou ovladače pro W7 nejsou. I pak znám řešení.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2014, 18:10    Předmět: Citovat

Grafika je to EN7300 Series.V priloze je log kritickych chyb.


log.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  log.txt
 Velikost:  8.68 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund