Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsem zvukař, budete mi platit?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7953
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 10:43    Předmět: Jsem zvukař, budete mi platit? Citovat

Taku už i někteří zvukaři zjistili že mají do p.r.d.e.l.e díru a že budou požadovat vedle OSY, Intergramu, Dylie, ....... poplatky. Sice nevím za co ale ode mne asi nic nedostanou. Chybou nebudou sami zvukaři, mě kdyby zákon umožnil vybírat poplatky za cokoli, budu je vyžadovat. Chybu udělal někdo jiný, nějaký soudruh ve vládě za jeho bídný peníz vymyslel zase unikát který nemá skutečně ve světě obdobu!! Proboha pojdme s tím už něco udělat!!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 11:35    Předmět: Citovat

Nějaký pramen odkud to je?

Větší maso je tohle. http://www.novinky.cz/clanek/154955-spravci-siti-muzou-za-spatnou-praci-skoncit-ve-vezeni.html

Mám pocit, že tam jde o něco úplně jiného než o starost státu, aby soukromým firmám nevznikala škoda, do čehož ostatně státu NIC NENÍ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7953
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 14:01    Předmět: Citovat

Teď mě napadlo že někdo ani neví o co GO!! Včera ve zprávách tuším na Primě byla reportáž že zvukařům byl přiřknut status umělců a tudíž mají právo na autorská práva stejně jako zpěváci, hudebníci. Právníci a znalci to okomentovali že to opravdu nemá ve světě obdoby, že došlo asi k neuváženému kroku nějakýho senilního strejdy ze senátu a protože ostatní vládní činitelé zásadně návrhy zákonů nečtou tak to prošlo. Pokud nedojde ke změně tohoto zákona, bohužel zvukaři budou požadovat tyto polatky oprávněně a soudně od nás všech vymáhat. Otázkou ale bylo v jaké výši. Snad někdo najde odkaz a pošle to sem. PS něco jsem našel tady http://www.svazautoru.org/cesko/ochrany-svaz-zvukaru-vyzaduje-poplatky-jako-osa
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32041
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 14:10    Předmět: Citovat

Tak ať se na tu OSU obrátí - protože právě OSA tvrdí, že vybírá poplatky i za ty "umělce", kteří zatím nejsou registrovaní pod "její ochranná křídla" - a že ty peníze jim ukládá. Podle všeho je dosud vybírala i za tu (pa)zvukařskou práci, tak ať jim ty dlužné tantiémy hezky rychle vyplatí - my všichni už jsme na poplatcích zaplatili tolik, že by OSA mohla sponzorovat státní rozpočet...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 16:47    Předmět: Citovat

OSA je údajně, při tom všem jaké prachy vyváří, po formální stránce nějaké všivé sdružení s pofidérní právní subjektivitou, takže kdyby něco, tak nic Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 16:59    Předmět: Citovat

Exkurze do minulosti! Když já dělal na KKS (kulturní agentuře) zvukaře a osvětlovače a tak různě, tak platili všichni umělci jisté procento OSA za
ochranu práv a uměrně počtu akcí a jejich výtěžkům z poplatků dostávali tantiémy všichni. Myslím, že i uklizečka je brala!

Dnes tuším hrabou jen správci práv a ustatní je jim fuk! Když pominu fakt, že jde o neziskové organizace, tak je s podivem, kam ty prachy mizí! To ani nemluvím o tom, že, pokud to je zákonem stanovený poplatek, tak by jej měl vybírat stát! Máme přece jedinou povinost platební, a to platit daně a poplatky! A k tomu příslušný zákon!

Ale dost než to admin mázne, tohle politika, to sem nepatří, no né?

PS: omluvte pravopis díky

Neomluvím, ale nebaví mě pořád umazávat pásmeno N ze slov MNĚLI, MNĚŘIT, ani doplňovat čárky, tečky a velká písmena, aby tvoje sdělení dostalo smysl.
Hill


Naposledy upravil eljaro dne ne listopad 23 2008, 17:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32041
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 17:03    Předmět: Citovat

Nejsem živnostník, ale kdybych byl, postupoval bych vůči OSE (a podobným příživníkům) tak, jako jeden majitel pohostinství - kde má jukebox a neustále puštěnou telku - když se hraje fotbal nebo hokej, běží na ní sport, jinak Óčko nebo MTV, prostě náladovka. Otevíral v roce 2000 a netrvalo dlouho, ukázali se u něj jednoho odpoledne krátce po otevření 2 chlápci a vytasili se s tím, že jsou z OSY a kdesi cosi támhlesi, že má platit už nevím kolik měsíčně za veřejné provozování hudby. Milý hospodský sáhnul pod pult, vytáhnul krátkou brokovnici a hvízdnul na dogu, která spala pod tou hrající telkou - a najednou byl v lokále sám... Od té doby se u něj nikdo s takovým požadavkem neukázal. Jak vidno, asi mají VICHRA...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jindra2



Založen: Aug 09, 2005
Příspěvky: 764

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 17:16    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nejsem živnostník, ale kdybych byl, postupoval bych vůči OSE (a podobným příživníkům) tak, jako jeden majitel pohostinství - kde má jukebox a neustále puštěnou telku - když se hraje fotbal nebo hokej, běží na ní sport, jinak Óčko nebo MTV, prostě náladovka. Otevíral v roce 2000 a netrvalo dlouho, ukázali se u něj jednoho odpoledne krátce po otevření 2 chlápci a vytasili se s tím, že jsou z OSY a kdesi cosi támhlesi, že má platit už nevím kolik měsíčně za veřejné provozování hudby. Milý hospodský sáhnul pod pult, vytáhnul krátkou brokovnici a hvízdnul na dogu, která spala pod tou hrající telkou - a najednou byl v lokále sám... Od té doby se u něj nikdo s takovým požadavkem neukázal. Jak vidno, asi mají VICHRA...
Number one
Number one Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7953
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 17:52    Předmět: Citovat

Už jsem slyšel o podobně vyřešený platbě pro OSU, na nějakých soutěžích kamioňáků pohrávala jako podkres hudba a kde se vzal, tu se vzal "člověk s legitimací s nápisem OSA" a že chce smlouvu s OSOu nebo poplatky s přirážkou. Pořadatel vzal mikrofon a zavolal mezi stovky kamioňáků že je problém, dál prý nemůžou hrát, že tam je člověk z OSY...mám pokračovat? Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 19:38    Předmět: Citovat

Tak mne napadá,že by měli mít nárok i opraváři Tv a audiotechniky.Opravou přece pomáhají,aby mohli lidé poslouchat umělecké díla. A co výrobci obrazovek reproduktorů a vůbec všech součástek,které jsou nutné k vyrobení zařízení pro reprodukci uměleckých děl. A co optici,ti přece umožňují lidem se slabým zrakem vidět TV přenosy. Zapoměl jem na oční lékaře ušní lékaře a možná i neurology. Taky urolog,který vyléčí prostatu a tak jeho pacient nemusí odcházet od televizoru a vidí celý program. Ty vole mám nápad.Znám případy,kdy se dívají na TV i psy,taky by mohli být zpoplatněni.
Je to HNUS. Můj dvouletý syn má rád,když mu moje žena zpívala,ještě,že se to nedozvěděl někdo z OSY,mohli jsme platit za pec nám spadla.
No nic budu si muset dávat pozor, aby některý z mých prdů někomu nepřipoměl nějakou známou melodii.
JSOU TO VYŽÍRKY

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 20:08    Předmět: Citovat

Hmmm, timhle tempem budem brzo platit i za svetlo co produkuje zarovka Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 20:23    Předmět: Citovat

To ja spis cekam, kdy ty wolove z vrchu uskutecni ten velky plan na platbu za destovou vodu podle plochy strechy Rolling Eyes
_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 20:44    Předmět: Citovat

Zpoplatnit a uzákonit se dá všechno. Když jsem to včera viděl a slyšel, tak při představě co asi ještě zpoplatní, se mi chtělo blejt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 20:51    Předmět: Citovat

Zpoplatní vám jedině to, co jim svojí leností a lhostejností dovolíme.

poměr bude tak asi 9 990 000 potenciálních konzumentů, 9000 "výkonných" klientů OSA a 1000 slouhů v režii OSA... to se mi zdá jako dobrý skóre, aby to národ vysvětlil OSA a ne OSA národu. Holt si rádi dáme tancovat po zádech. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 21:06    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Zpoplatní vám jedině to, co jim svojí leností a lhostejností dovolíme.

poměr bude tak asi 9 990 000 potenciálních konzumentů, 9000 "výkonných" klientů OSA a 1000 slouhů v režii OSA... to se mi zdá jako dobrý skóre, aby to národ vysvětlil OSA a ne OSA národu. Holt si rádi dáme tancovat po zádech. Rolling Eyes
No jo,ale je spousta lidí,kteří se neumějí bránit a mají strach.Něž by se přehadovali,tak raději ustoupí. Chce to i trochu odvahy a ta není každému daná.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund