Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

W 8.1 nemohu otevřít dlaždice Počasí, Store, atd., opraveno.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2014, 22:02    Předmět: W 8.1 nemohu otevřít dlaždice Počasí, Store, atd., opraveno. Citovat

Zdravím.
Spouštění programů z dlaždic nepoužívám, a proto netuším, kdy se mi ztratila možnost otevírání programů uvedených v názvu tématu (a dalších jako Lidé, Zprávy). Při zvolení klávesy funkce nabíhá, zobrazí se např. pro počasí modrá obrazovka se sluníčkem, ale vzápětí se zobrazí opět výchozí zobrazení dlaždic START. Tu modrou obrazovku se sluníčkem však mohu zobrazit v levém horním rohu a tam ji smazat, nejde ji však obnovit, aby se v programu počasí zobrazilo.
- Mohlo k tomu dojít při update na W8.1 z W8 minulý týden, po instalaci jsem to nezkusil, až dnes.
- Mám již od W8 dva účty, jeden na manželku a druhý na sebe. V účtu manželky to normálně funguje jako u mne dříve ještě pod W8 s jediným účtem. V účtu manželky je také zachována původní poloha pro počasí mého bydliště. Nevím, zda ten problém již nenastal při vytvoření druhého účtu pro manželku.
- V mém účtu byly ty nefunkční dlaždice Počasí a Store dokonce aktivní, tj. u počasí např. zobrazovaly v dlaždici údaje o teplotě, ale pro Prahu. Takže ta dlaždice si musela data o počasí přečíst. Pak jsem u dlaždic "vymazal osobní nastavení". To podle očekávání nepomohlo, jen se již u mého účtu nezobrazuje ta Praha v dlaždici Počasí.
- Ještě jsem si změnil (zkrátil) po instalaci W8.1 přihlašovací heslo do mého účtu. U manželky od vytvoření účtu heslo změněno nebylo. Je možné, že to způsobila ta změna mého hesla. Když jsem chtěl vrátit heslo původní, Windowsy mi to odmítly, že to původní heslo již nemohu použít.
Aktivoval jsem u svého účtu znovu přihlášení k účtu Mocrosoft, ale to nepomohlo. Připojení na SkyDrive normálně funguje.

Jsem z toho už zmatený, kde mohla nastat chyba. Nenapadá Vás nějaké řešení? Provozně pro moji práci mi to nevadí a např. na Store nebo Počasí se dostanu z účtu manželky. Nicmémě něco není v pořádku a zatím marně hledám proč.
Dík za náměty k řešení. Jen ještě dodám, že můj účet, kde to nejde, je administrátor, manželka je uživatel.


Naposledy upravil Brozicek dne so únor 08 2014, 13:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15566
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2014, 23:56    Předmět: Citovat

Najdi si tu službu u ženy a zjisti si, která to je a hlavně jak je nastavena ve službách a pak se mrkni na to samé u sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 7:36    Předmět: Citovat

V krajním případě vytvoř nový účet zkopírováním toho funkčního, pokud ti to za to stojí.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 9:29    Předmět: Citovat

Na novem PC v praci s W 8.0 neco podobneho.
Po kliknuti na dlazdici hlaska, ze je treba stahnout aktualizaci.
Po potvrzeni to hodinu chrousta, pak napis ve smyslu ze neni dostupna zadna aktualizace a aktivni obsah se nezobrazi.

Zabyval jsem se tim jen kratce a pak na to hodil b...,
je to s tejne k prdu a bylo treba resit dulezitejsi veci.
Starsi tiskarny, aplikace atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 11:14    Předmět: Citovat

Ke službám jsem se dostal přes okno Správce úloh, sloupec služby, nástroj "Otevřít okno služby". Nějaké zřetelné rozdíly mezi službami na účtu manželky a mém účtu administrátora tam nevidím. Nastavení služby Windows Store je shodné (viz přiložený obrázek). Jiné dlaždice třeba pro počasí nebo společnou službu pro všechny dlaždice, které z mého účtu nespustím, jsem zatím podle názvů služeb neidentifikoval. Takže dále tápu.
Budu vděčný za další náměty co s těmi nefunkčními dlaždicemi.

Jinak mám W8 rok a W8.1 asi týden a nemohu si stěžovat na nějaké problémy v ovládání a přístupu proti XP. Za hlavní výhodu považuji rychlost náběhu proti XP.

Samostatná kapitola jsou ovládače ke staršímu HW (až typu veterán). Tam je to proti XP katastrofa a výrobci zařízení se nesnaží aktualizovat své ovládače starých zařízení pro W8 a 8.1 (chápu že chtějí prodat novější HW). Uvedu několik příkladů:
- Tiskárna HP 3820. Pro W8 nebyl žádný ovládač. HP však na svých stránkách zveřejnil možnost použití náhradního ovládače pro HP970Cse i s postupem instalace. Nové W8.1 si vnucují svůj ovládač pro 3820, ale ten umí jen znaky, grafiku nezvládá. Naštěstí i pro W8.1 funguje ten ovládač pro HP970Cse.
- Tiskárna HP Color Lasr 2550L, originál ovládač s diagnostikou nefunguje. Bez diagnostiky lze používat ovládač 2550PS. Ovládač, který si automaticky nainstalovaly W8.1 chrlil prášek jen v nejvyšší kvalitě a nebylo možno nastavit ekonomický provoz.
- Mám Grafickou kartu ATI Raden HD 3450. K této kartě je ovládač jen pro W8 a tam vše běželo OK. Po instalaci W8.1 se rozmazávají nahodile písmenka zejména ve Firefoxu. Dnes mi dojde z ALFA nová karta MSI R5450-MD1GD3H/LP na čipu 5450, pro který má již výrobce karty pro W8.1 ovládač. Nejsem hráč a tak mi stačí levná karta s pasivním chladičem.

To s ovládači uvádím jen jako své poznatky s W8/8.1. Jinak jsem s W8 spokojen.



Okno služby.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Okno služby.jpg
 Velikost:  168.35 kB
 Staženo:  245 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 12:10    Předmět: Citovat

To rychle spousteni je takove salamounske reseni.
http://diit.cz/clanek/rychle-bootovani-windows-8-pod-drobnohledem

Musel jsem ho kvuli problemum s Num Lockem deaktivovat.
Pak jsem to zase zapnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 15:55    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
To rychle spousteni je takove salamounske reseni .......

Hejnicek, dík za nechtěné nakopnutí.U W8 jsem Rychlé spuštění vypnul (už ani nevím proč) a neměl jsem rok do instalace W8.1 problém s nastavením NumLock, vždy bylo ON. Vůbec mi nevadilo, že nemám Rychlé spuštění, i tak byla rychlost náběhu u W8 nesrovnatelně příjemnější než u XP.
Po instalaci W8.1 mi bylo divné, proč při zapnutí PC musím ručně aktivovat NumLock. Po tvém příspěvku jsem se podíval, jak se při instalaci nastavilo W8.1, a bylo tam Rychlé spuštění. Deaktivoval jsem ho a NumLock je opět OK. Změřil jsem rozdíl náběhu do zamykací obrazovky pro obě verze spouštění PC:
Rychlé spuštění............... 38 sec
Normální spouštění...........46 sec
Těch 8 sec navíc mi vůbec nevadí a nechám tam Normální spouštění. XP nabíhá mezi 3 až 4 minutami, a proti tomu je W8 skutečný "geroj".

Jen ještě přijít na nefunkčnost dlaždic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: út leden 28 2014, 0:26    Předmět: Citovat

mě teda xpčka nabíhat 3-4 minuty, tak hledam někde chybu ... čistá (nebo "nezaplácaná") instalace nemá problém naběhnout do minuty a když používam režim spánku, je to do 20s Wink (samozřejmě záleží na stroji - já mluvim o jednojádru 1,8GHz s DDR2, takže u nějakýho "děla" to můžou bejt ještě kratší časy Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: út leden 28 2014, 7:25    Předmět: Citovat

U cisteho PC s Win 8 je ten rozidl mezi normalnim a rychlym spoustenim asi jeste vetsi, ale zmerene to nemam.

Jo u jineho PC mam rychle spousteni vypnute, kvuli problemum s multibootem. To jen pro doplneni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 10:16    Předmět: Citovat

Hledal a nalezl jsem vlastní řešení problému s nefunkčními dlaždicemi. Vytvořil jsem si další účet s oprávněním správce. Při jeho vytváření W8.1 hlásily, že "vše pro mne připravují", a pak v mém novém účtu administrátora byly všechny dlaždice funkční (stejně jako již v dříve vytvořeném účtu uživatele manželky).

Přes export a import jsem do Firefoxu, Thunderbirdu a Outlooku přenesl data a kontakty z mého původního účtu správce. Do složky "USERS/-já jako nový správce-" jsem si nakopíraovat data (dokumenty, obrázky, videa a další) ze složky "USERS/-já jako předchozí správce-". Na ploše jsem si vytvořil stejné ikony jako na ploše původního účtu správce.

Takže nyní nám dva identické účty, nový s fungujícími dlaždicemi, a původní, vzniklý konverzi z W8 do W8.1, s nefungujícímu dlaždicemi. Ten původní nyní odstraním i s daty (pro jistotu mám data zálohována na externím HDD).

Nevím, zda ten postup s duplicitními daty (131 GB) pro dva účty v USERS byl správný, ale lepší řešení mne nenapadlo. Odstraněním původního účtu by ta duplicita dat měla zmizet a na disku se uvolní těch 131 GB místa. Pokud se data nevymažou zrušením účtu, odstraním je ručně vymazáním v "USERS/-já jako předchozí správce-".

Jen zase nevím, proč mi dlaždice "Fotografie" dává hlášení "KNIHOVNA, litujeme ale vznikl problém - zkuste to později", a nezobrazí se knihovny obrázků. Přitom program Fotogalerie, přidružený k dlaždici, je funkční, a jde spustit samostatně a prohlížet v něm fotky a videa. Tuším, že problém je někde v synchronizaci knihoven a uživatelských souborů, ale zatím nevím jak na to. Ty W8 (W8.1) jsou tak "přeautomatizované", že je pro mne problém se v tom vyznat.


Naposledy upravil Brozicek dne so únor 08 2014, 11:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 11:01    Předmět: Citovat

To je teda maglajs.
Myslim tim ty dlazdice Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32092
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 12:01    Předmět: Citovat

Myslím že "osmy" dopadnou podobně, jako i další "výplody" Mrkvosoftu se "sudým pořadovým číslem" - tedy že je svět ohodnotí stejně jako ohodnotil Win95 (označitelný i jako "Win2"), Win2000 (alias "Win4") i "W6" = jehoVista...

Zdá se, že historie se jako obvykle opakuje a M$ dosáhne úspěchu jen "v lichým pořadí" - tedy že "za něco stály" jen Win 3.01-3.11 ("Win1"), Win98 (alias "Win3") i dnes už pomalu ukončovaný Win XP (alias "W5"). A i když W7 jsou "míň moderní" než poslední výkřik (do tmy) z Redmondu, přece jen jsou přijímaný líp než právě ten "vydlážděnej vrchol modernosti" - a třeba HP jako velkej a významnej výrobce sestav a NTB se právě nedávno od W8 odvrátil právě ve prospěch starších W7 jako OEM systému...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 12:19    Předmět: Citovat

Jo, sestavy od HP to resi takto. Akorat k tomu nedodava instalacky s Win7,
ale jen pro Win8. Je dobre udelat po zakoupeni hned image na DVD, i kdyz to asi vychazi na asi 8 kousku. Uz i proto, ze na skrini neni nikde nalepka s licencnim cislem (i kdyz to jde zase z funkcnich Win7 predem vytahnout).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 12:51    Předmět: Citovat

Já si po roce od přechodu z XP na W8 nějak nestěžuji. Již jsem si na to prostředí zvykl. Dlaždice nepoužívám.Po přihlášení si zobrazím ihned plochu s klasickými Ikonami.
Pokud si už jednou W8 (8.1) nastavím k obrazu svému, tak nemám špatný pocit proti XP. Jen v okamžiku, když chci změnit nastavení, tak v nových ovládacích panelech hledám a hledám a hledám, než najdu požadovanou stránku na provedení akce.
Samostatnou kapitolou je nedostupnost ovládačů pro starší HW. Zatím jsem vše zvládl. Jen pro W8.1 jsem musel investovat cca 700 Kč do nové grafické karty.
Hned jsem to však využil k tomu, že dřívější nekvalitní propojení PC s LCD LED TV Sony 102 cm ve vedlejší místnosti přes S-video kabel, a omezené možnosti spojení přes domácí síť s DLNA serverem, jsem nahradil kabelem HDMI. S HDMI kabelem 15 m mám z TV vysoce kvalitní 102 cm monitor k prohlížení fotek a videí s ovládaním PC bezdrátovou myší a klávesnicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15566
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 20:45    Předmět: Citovat

Těšte se, na cestě jsou Windows 9. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund