Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalitní keramický kondy z G....

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17884
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 0:05    Předmět: Kvalitní keramický kondy z G.... Citovat

Před časem jsem spáchal zalohovanou statickou paměť 4Mbx8 a k tomu byl přilípnutej RTC. Zálohování bylo přes Max691 z 3,6V 60mAh. Podle datašítu pamětí a RTC by měl být odběr celkem asi 10uA. Takže by to mělo s rezervou udržet data půl roku. Nojo ale za 2 měsíce byla baterka na 0,3V a hotovo, nabít už nešla. S novou jsem zjistil odběr z baterky 1,8mA ! Tak jsem vytahal paměti a RTC, naštěstí byly v paticích. No a proud neklesl. Tak jsem vystartoval po filtračních Tesláckejch tantal kapkach a zase 1,8mA. Tak jsem začal kus po kuse tahat blokovací keramiky napájení, asi 10 ks. Už u prvního se proud snížil asi o 50uA, u dalších od 10 do 80. Pak jsem našel 2 ks, jeden 0,5mA a druhej 0,85mA. Hnědý terčíky 22N/40V, rastr 5mm výrobce neznámý. Vyhrabal jsem asi tak 30 let starý Teslácký polštářky 22N/12,5V. Odběr 0, prostě pod rozlišením měřáku s rozsahem 60uA. Z jakýho hnoje to kdo vyrábí, když blokovací kondík na 40V žere při 3,6V skoro miliampéru??!! Ale divný je, že všechny vytahaný kondy měly podle můstku 90-95% deklarovaný kapacity....
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 0:11    Předmět: Citovat

Co to je G...? GME, nebo GES?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 7:59    Předmět: Citovat

Hydrawerk ono to vyjde celkem nastejno GME i GES berou z větší části z TME a pak od různých prodejců typu alibaba.com

Co se kvality keramik týče, používám většinou AVX/kemet , ty ničím takovým netrpí (nebo se mi to ještě nikdy nestalo)
teď jsem zkoušel měřit jejich svod, při 24V 0,00uA

k těm Tesla polštářkům, některé trpí bohužel tím samým. V technice od Tesly se mi občas objevil nějaký podivný proud/ofset který zmizel po vytažení téhle keramiky. Sranda je že po vypájení (zahřátí) ty keramiky zase fungovaly jak mají. Bez výměny Teslácké keramiky za novou se bohužel problém časem zase vrátil.

v příloze vyfocená AVX keramika, pěkně dlouhé vývody Wink



P1120679.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1120679.JPG
 Velikost:  41.59 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8999
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 9:24    Předmět: Citovat

Do háje, to si mám dávat bacha ještě i na nový keramiky? Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12087
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 9:54    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Už u prvního se proud snížil asi o 50uA, u dalších od 10 do 80. Pak jsem našel 2 ks, jeden 0,5mA a druhej 0,85mA. Hnědý terčíky 22N/40V, rastr 5mm výrobce neznámý

s tímto hnusem jsem se už také setkal,
dokáže to dokonale rozhodit kliďák zesiku.
Navíc to potom reaguje i na teplotu . . .
Po důkladném prohlédnutí pod velkou lupou jsem dospěl k zjištění, že tyto
"taky kondíky" asi vůvec nemají impregnaci (ze starých tesláckých polštářků po zahřátí kapal vosk) a postupně nasávají vlhkost z okolí.
Pokud jsou dlouho od výroby skladované, se může stát, že už když je koupíte mají malý svod, který se dál postupně zvětšuje . . .
. . . další dvouleté "kurvítko" !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 11:10    Předmět: Citovat

Na tom parafinu by něco mohlo být . Vždyť dříve byly téměř všechny zámořské FM vstupy doslova zality parafínem . Nejen cívky . Nemuselo to být jen mikrofonickým efektem . No podstatný poznatek .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17884
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 17:12    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
Hydrawerk ono to vyjde celkem nastejno GME i GES berou z větší části z TME a pak od různých prodejců typu alibaba.com

Co se kvality keramik týče, používám většinou AVX/kemet , ty ničím takovým netrpí (nebo se mi to ještě nikdy nestalo)
teď jsem zkoušel měřit jejich svod, při 24V 0,00uA

k těm Tesla polštářkům, některé trpí bohužel tím samým. V technice od Tesly se mi občas objevil nějaký podivný proud/ofset který zmizel po vytažení téhle keramiky. Sranda je že po vypájení (zahřátí) ty keramiky zase fungovaly jak mají. Bez výměny Teslácké keramiky za novou se bohužel problém časem zase vrátil.

v příloze vyfocená AVX keramika, pěkně dlouhé vývody Wink


No přesně, hnědej na fotce je ten svodovej HUMUS! Ten dlouhovývod má na sobě jakousi glazůru, tam se asi vlhkost jen tak nedostane...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 18:28    Předmět: Citovat

Celeron tak potom přesně secí co jsem říkal, ta keramika (ne ta s dlouhými nohami) byla zakoupena v TME (kolega šetřil) odkud míří do tvého G.. obchodu
ty klasické polštářkové keramiky jsou z větší části už jen druhovýroba neznámo odkud (výjimkou jsou keramiky na vyšší napětí a podobně, ty se pořád dělají kulaté klasické)

firmy co dnes vyrábí moderní keramiky používají obyčejné SMD keramiky, ke kterým se připájí nožičky a zalijí se. To je to co vidíš na obrázku, když tu keramiku rozklepneš, vypadne ti SMD MLCC kondík. Zalití jistě přispívá k zvýšení odolnosti proti vlhkosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4038
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2014, 21:10    Předmět: Citovat

Poslední dobou ty keramiky měním nějak hodně. Naposledy dnes. Během roku provozu se dopracoval až k odporu 10Ω


keramika.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  keramika.jpg
 Velikost:  142.59 kB
 Staženo:  64 krát


keramika 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  keramika 1.jpg
 Velikost:  134.51 kB
 Staženo:  68 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12349
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2014, 22:15    Předmět: Citovat

Ony ty neznačkové keramiky dokážou mít svody i pod voskem. Nejde zřejmě jen o vlhkost.

Bohužel, kdo chce kvalitní keramiky na vyšší napětí, musí si připlatit. 22pF/2kV pro vyšší teplotu okolí kupuji jako náhradní díl za 4 eura, počet reklamací nulový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2014, 22:19    Předmět: Citovat

Svody keramik bohužel byly, jsou a budou.
Pamětnící jistě pamatují, jak se rozlaďovaly kanálové voliče v TV - něco mělo na svědomí MAA550, ostatní právě ony blokovací keramiky v obvodech ladícího napětí pro varikapy uvnitř kanálových voličů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12349
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2014, 22:35    Předmět: Citovat

Ano, stačilo propájet plošák a za 3 měsíce se to řešilo znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34003
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2014, 22:57    Předmět: Citovat

Kvoli tomu som menil v Colore 428 cely tuner a ten druhy blbne tiez, akurat trochu inak a menej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17884
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 11 2014, 11:33    Předmět: Citovat

Ono si nevybereš. Teslácký 100N 250V/AC X2 (metalizovanej papír s samoopravitelnou funkcí průrazu) vydržely v zařízení 20 let. Bílá kostka, zespoda zálivka, vývody drát nebo pájecí oka. Po zániku Tesly výrobu převzaly ES Ostrava. Ty asi už taky nejsou a tak jsem koupil kde jinde než v G...
Nevydržely ani rok, ze 100N se vyprskaly na 10N.... Zase další kurvítko, hlavně tam, kde jsou použitý jako "předřadnej odpor" třeba v těch ledkovejch nočních světýlek do zásuvky.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund