Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Synaps THD-2856+ nastavení poměru stran obrazu vyřešeno,dík

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2013, 14:13    Předmět: Synaps THD-2856+ nastavení poměru stran obrazu vyřešeno,dík Citovat

Vážení,
mám prosím prosbu-
jak mám nastavit poměr stran obrazu- v návodu na ten setobox Synaps THD 2856+ jsou psány tři možnosti nastavení a to:

4:3LB
4:3PS
16:9
Plná obrazovka

Ale já mám v menu příjmače pouze:
Celá obrazovka a 16:9
A jedná se mě o to že když dám 16:9 tak obraz je úplně zkreslen- místo kruhu je tam ovál
A když dám celá obrazovka- tak se obraz trochu zlepší, ale není to ono- pořád místo kruhu tak je to ovál.


Proč tam na tom setoboxu nemám ještě další možnosti jaké jsou psané v návodu- myslím tí 4:3LB a 4:3PS???



Přitom mám klasickou CRT Televizi Funai TVD2104PT

A dál ještě prosím jak nastavit SPDIF- PCM, Bitstream, Statista ? a co to znamená?

A dál ještě formát obrazu: CVBS, RGB


A ještě Rozlišení videa: 1080p 50Hz, 1080i 25Hz, 1080i 30Hz, 1080p 60Hz, 720p 50Hz, 720p 60Hz, 576i 25Hz, 576p 50Hz, 480p 60Hz, 480i 30Hz, a nebo automatická detekce?


Naposledy upravil Radovan-kocour dne pá leden 03 2014, 18:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt leden 02 2014, 21:09    Předmět: Citovat

Takže nikdo jste se tady s tímto maďarským asi šmejdem nesetkali? vidím, to asi enom já vůl jsem si ho koupil, líbil se mě design.

Ale aj tak Vám všem přeji všechno dobré do Nového roku a hlavně zdraví
Radovan Sad Smile Smile Smile Smile
Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko Děkuji za pochopení, Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 10:55    Předmět: Citovat

Formát dej určitě RGB,rozlišení buď Auto anebo bych zkusil 576i, pak uvidíš zda-li se ti tam ten poměr stran ukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 13:37    Předmět: Citovat

ANO, omlouvám se Killroy už se to nestane Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19571
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 14:33    Předmět: Citovat

Řekněme, že televize v režimu formát AUTO umí snížit výšku obrazu na formát 16:9, když si o něj settopbox řekne.
Jestli to neumí, nezbude ti, než ji nechat ve formátu 4:3 a výstup ze settopboxu nastavit natvrdo na 4:3PS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 14:43    Předmět: Citovat

Ano, děkuji Vám, televize to nejspíš, nebo spíš určitě neumí, Vy píšete natvrdo nastavit 4:3, ale já v menu setoboxu vůbec takový formát nemám možnost nastavit, přitom v návodě ty poměry jsou uvedeny, ale já v menu příjmače mám pouze 16:9, a celá obrazovka- tak nechápu proč tam nemám ty formáty jak píšete 4:3 Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19571
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 16:27    Předmět: Citovat

Radovan-kocour napsal(a):
v návodu na ten setobox Synaps THD 2856+ jsou psány tři možnosti nastavení a to:
4:3LB
4:3PS
16:9
Plná obrazovka
Ale já mám v menu příjmače pouze:
Celá obrazovka a 16:9
Proč tam na tom setoboxu nemám ještě další možnosti jaké jsou psané v návodu- myslím tí 4:3LB a 4:3PS???
A dál ještě formát obrazu: CVBS, RGB
A ještě Rozlišení videa: 1080p 50Hz, 1080i 25Hz, 1080i 30Hz, 1080p 60Hz, 720p 50Hz, 720p 60Hz, 576i 25Hz, 576p 50Hz, 480p 60Hz, 480i 30Hz, a nebo automatická detekce?

V menu settopboxu určitě ty možnosti jsou, takže 4:3PS tam jde nastavit. Je to pořád ještě nejpoužívanější formát výstupního analogového obrazu, který umí každá televize.
K tomu se nastaví 576i (případně napřed musíš v jednom menu nastavit 576i, aby ti v druhém nabídl formát 4:3PS). Automatická detekce funguje jen s počítačovými monitory a ještě ne s každým, tak na ni zapomeň.
Televizi nastav do režimu "celá obrazovka".
Pak záleží na tom jestli televize má vstup RGB (ostřejší barevné přechody). Jinak vždy umí CVBS. Ale to už si vyzkoušíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 16:41    Předmět: Citovat

Ano děkuji Vám pane Hill ale opravdu- přísahám opravdu když najedu na to menu v tom setoboxu a najedu na to nastavení obrazu- tak tam opravdu není ta možnost nastavení 4:3 PS ani 4:3LB- tak co mám dělat? když to tam není? Tak asi je to šmejd?- Nebo je chyba v softwaru?
Ano promiňte nečetl jsem to celé- já zkusím nastavit těch 576 a možná že se to tam objeví ta možnost 4:3- uvidím promiňte nedočetl jsem to do konce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 16:50    Předmět: Citovat

Ano, už to tam je ty možnosti-jak jsem dal těch 576 tak se tam objevilo už ty 4:3PS, 4:3 LB děkuji Vám jsem vůl přiznávám nevěděl jsem to, teď nahrávám Místo činu a pak to ještě zkusím nastavit,
mockrát Vám děkuji, Vy jste odborník- děkuji Vám ještě jednou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 17:49    Předmět: Citovat

Už se mě zdá, že to bude vyřešeno

musel jsem nastavit:

Rozlišení videa 576i 25Hz
Poměr stran TV 4:3LB

Ale ještš nevím co mám nastavit?

SPDIF buď možnost PCM a nebo Statista a nebo Bitstream?

Formát obrazu: CVBS a nebo RGB- když nastavím CVBS a nebo RGB tak to je asi jedno- nevidím nic žádný rozdíl

HDMI Audio- je tam možnost buď HDMI ztlumení, HDMI PCM, HDMI RAW ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 17:54    Předmět: Citovat

No vidíš že to nebylo tak těžké. Ty ostatní věci jsou vzhledem k CRT telce kterou používáš nepodstatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 18:00    Předmět: Citovat

Takže děkuji Vám, poslední věc už nebudu otravovat

Takže SPDF mám nechat PCM?

Formát obrazu RGB?

HDMI Audio HDMIPCM?

Ano máte pravdu mám analogovou televizi, protože se mě líbí starý design Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19571
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 18:38    Předmět: Citovat

SPDF je formát digitálního výstupu zvuku, který s touto televizí nevyužiješ a zesilovač s digitálním vstupem zřejmě nemáš. Tak je úplně jedno, jaký logický formát tam vzadu bliká tou LEDkou, stejně to nikam nejde.
HDMI vstup ta televize také nemá, konektor nepoužíváš, opět je tedy jedno, jaká data na něm budou čekat.
Když ti televize akceptuje analogový formát obrazu RGB, buď rád, protože ten dovoluje dostat z toho maximální ostrost obrazu (samozřejmě teoreticky, prakticky je omezená dalšími faktory, ale ty limitují kvalitu obrazu v každém formátu).
Formát CVBS (kompozitní, tedy společný jasový signál s modulovanou barvonosnou) poslouží například pro připojení k televizi, která nemá vstup RGB (buď má jen žlutý cinch nebo má i scart, ale bez využití RGB pinů).
Ale, když umí televize RGB (tedy nejpřímější cestu složkových barev), není důvod signál znovu kódovat do CVBS a v televizi zase dekódovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2014, 18:42    Předmět: Citovat

Ano, mockrát Vám děkuji pane administrátore za velmi vyčerpávající vysvětlení, ještě jednou děkuji Vám a vážím si toho- závěr vyřešeno-
děkuji a přeji hezký večer Radovan Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund