Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Crosley C650 SXT
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 21:00    Předmět: Pračka Crosley C650 SXT Citovat

Vážení, mám takovou prosbu- kromě jiných starých praček, které mám- protože se mě líbí starý design- mám pračku Crosley C650 SXT-
servisní manuál na ni nemám kompletní- nevíte někdo, kde by se dal sehnat a mám problém
v pračce byl instalovaný programátor- který zdechl a v servisním manuále jsou napsané dva typy těch programátorů- jeden ten co tam byl tak se nedá sehnat a sehnal jsem ten druhý co tam je napsaný že se tam může použit.

Šak ho tam chcu napojit a tam vůbec očíslování drátů nesedí- jak je to prosím možné
Třeba u toho starého programátoru byly sekce rozdělené
A-bílá
B-černá
C-červená u všech jsou čísla od 1-12
D-zelená

tak a u toho nového je taky:
bílá ale už je tam jenom 10 pinů místo 12cti
černá ale už je tam jenom 11 pinů místo 12cti
červená ale už je tam jenom 10 pinů místo 12cti
zelená ale už jsou tam pouze 4 piny místo 12cti
žlutá- ta nebyla ani u starého zapojena. a je tam 9 pinů

A při tom je to v servisním manuálu napsané- že tam můžou být dva typy programců- nevím tedy jestli teda tam není potřeba i jiná kabeláž- nemám ho prostě kompletní.

Nevíte kde by se daly i za peníze stáhnout ty manuály?_- byl jsem aj na elektrotanyi a tam nic není takový žádný manuál

Nevíte někdo jak to mám teda zapojit ty dráty třeba je tam drát A 12 a na programci je jenom 10 pinů,
Jak to teda zapojit- nebo bych někoho prosil, kdyby mě to tu přišel napojit ten programec- bydlím na Vsetíně.- samozřejmě zaplatím
Radovan Smile [/img]



PICT0780.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PICT0780.JPG
 Velikost:  109.31 kB
 Staženo:  134 krát


Scan0001.png
 Komentář:
Tady je ještě schéma od té pračky

Stáhnout
 Soubor:  Scan0001.png
 Velikost:  100.85 kB
 Staženo:  224 krát


programator-do-pracky-philco-wmn.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  programator-do-pracky-philco-wmn.jpg
 Velikost:  99.8 kB
 Staženo:  152 krát


316_46.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  316_46.jpg
 Velikost:  99.63 kB
 Staženo:  148 krát



Naposledy upravil Radovan-kocour dne čt červen 27 2013, 0:02, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 21:30    Předmět: Citovat

Nezapajaj ho, pokial nie si isty ,ze draty zapojis spravne!Ja som ich uz par vymenil,aj par upne rozobral vycistil kontakty a spat zlozil bez problemov.
Dokial ti niekto da presnu odpoved,nakresli si programatory zo vsetkych stran ,porovnaj vyvody na nich,pomeraj kontakty ak to dokazes,a mozno na nieco prides.Prepinac musi byt v stejnej polohe,len tak meraj!Je to tazke takto pomerat kontakty aby si sa nepomylil ak niesi macher.Ci je desat alebo dvanast pinov nie je problem ,aby ten program tam nebol dobry,doleuite je ,aby sedelo vnutorne prepojenie ,co nieje lachke pre teba mozno zistit!
Ber moje rady ako poslednu moznost,ale da sa aj takto ,ked nevies 100% co kde pripojit.Cav
Zmeraj a napis si ktora farba je na akom pine na oboch programoch,vypinac ako som pisal musi byt v stejnej polohe,nepomyl sa,neviem ci ich budes teraz vediet dat do stejnej polohy?


Naposledy upravil tiktak1953 dne st červen 26 2013, 22:01, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 21:45    Předmět: Citovat

Ještě zkouším připojit zde schéma a zas to nejde- píše mě to:Soubor je příliš velký.
Maximální povolená velikost je: 300kB. sakra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 21:48    Předmět: Citovat

Děkuju, ale zas takový machr fakt nejsu, abych to mohl poměřit Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 21:49    Předmět: Citovat

Musis ho zmansit pod 300Kb neakym programom,ja to zmensujem FastStoneCapture.Schema nam nepomoze, iba ak je tam zapojemie tych dvoch programov.Cav
Stiahni si ak nemas ten FSC je free a vyborny!Alebo tu schemu posli mne na email ,a ja ho dan sem.Myslim, ze sa to da tak urobit.Neviem do kedy tu budem este.,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 22:03    Předmět: Citovat

To bude tak, že v tom náhradnom sú vynechané (neosadené) nepoužité kontakty. Číslujú sa rovnako od 1 (prvý stĺpec) po 12 (posledný stĺpec).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 22:09    Předmět: Citovat

Děkuju,Vám
ale třeba u toho starého byla sekce D zelená taky dvanáct pinů a u té náhrady tak je sekce zelená 4 piny a zase sekce žlutá- která u toho starého vůbec není a u toho nového je zas 9 pinů- takže některé dráty zůstanou volné?
může ten programec, když ho špatně napojím zdechnout a třeba začat hořet? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 22:14    Předmět: Citovat

Nezapajaj ju ak ti je mila (ak ti na nej zalezi), aby si nieco s nou skusal! Znicis ostatne veciNie vsetky programy v prackach su vyrabane len pre jeden model pracky.
Zacni meranim :zober stary progr.napis si postupne vsetky farby na ktore piny su zapojene,porovnaj s druhym progr.Meraj programy ako som napisal v stejnej polohe.
Dnes uz asi lepsie urobis ,ak pojdes spat,Cav
Este nieco,spravne to musi byt tak, ze draty urcite volne nebudu,ale piny volne na progr.mozu byt!


Naposledy upravil tiktak1953 dne čt červen 27 2013, 6:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 23:56    Předmět: Citovat

To jo to máte pravdu idu si lehnút, šak až do teďka jsem dělal to schéma abych ho sem dostal- sviňa furt to psalo soubor velký 300, až teď se mě to schéma podařilo zmenšit, a už je tam- Tak Vám všem přeju dobrou noc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 6:47    Předmět: Citovat

Ten obr.je necitatelny.Posli mi ho emailom ,alebo niekomu,a skusim ho sem potom dat.Neviem do kedy tu ale budem moct byt teraz rano.
Potrebujes mat zapojenie oboch programov,aby si mohol,vedel nieco menit!Z jedneho sa neda nic vediet.Daj aj svoj nakres na ktore vyvody programatoru boli zapojene droty ked si to rozoberal.Ak si sa pomylil pri kresleni zapojenia co je velmi lachko,tak to uz nebude fungovat .Znicis nieco. Pracky uz par rokov su robene tak ,ze pri skusani sa musi pripojit voda,tento program vypada dost stary,jednoduchy,toto asi nebude ten pripad,alebo sa mylim?Iba v servise ,co poznaju zapojenie by to zapojili spravne ak si sa pomylil s nakresom ,nikto druhy!Nepomylil si sa urcite?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 7:56    Předmět: Citovat

Pošli origo neredukovaný scan na ilevel zavinac post bodka sk. Zavinac je @ a bodka je .
Skúsim ho zmenšiť bez straty kvality.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 9:05    Předmět: Citovat

Zdravím, určitě jsem se nezmýlil- každý drát, který jsem ze starého programce vypojoval postupně jeden po druhém jsem ihned popsal, označil, některé ještě byly origo popsané a ještě jsem je popsal znova, ano to je pračka z roku 1990
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 9:29    Předmět: Citovat

Zacalo vonku mrholit ,tak som tu.Pocuvaj, ked nezozenies zapojenie toho nahradneho progr.tak nic neurobis sam ,lebo nedokazes nakreslit jeho vnutorne zapojenie,aby sa zapojil podla toho stareho!Nemusi to byt ziaden problem ten novy zapojit ,chce to len....!.My do neho nevidime!Premysli si ked progr.je zly,ci ho nerozoberies a skor opravis!!!!Je to len na tebe ako sa rozhodnes,nic uz tym nepokazis!Je to detska skladacka tento stary progr.Robil som ovela novsie velmi zlozite prog.a mal som s nimi kopec roboty aby som to do seba vsetko poukladal,zaroven na seba poskladal a nerozletelo sa,ale som ich opr.Musis si pri rozoberani co najviac kreslit ,oznacit ciarov aspon jednu stranu od vrchu na dol,ocislovat ostrym spicatym predmetom(centropenom) diely na sebe, ako su v nom poukladane kontakty,pruziny,tiez si napis ktore kontakty,na ktorom diele boli opalene,atd.Postup ako si rozoberal si dokladne napis!,odfot si tiez pre istotu vsetko.Cav.
--------------------------------
Rozoberaj to na neakom stole na ktory si das neaku bielu latku,kde okolo nemas nic ,aby si nasiel ked ti nieco odskoci!Nie je tam toho vela,vnutri je to v kazdom diely podobne,akurat vacsinou kontakty su inac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 10:11    Předmět: Citovat

Děkuji u Vám tam prší- no já už jsem taky některé programce složil, ale toto tam byly kontakty opálené- tak už jsem ho rozebral a jak jsem viděl ty kontakty tak jsem ho ne vyhodil, ale už je tak rozložený- a aj jsem tam nějaký kontakt pozohýbal- ten už nepůjde dát do hromady-
A kde myslíte že by se dalo sehnat schéma aj toho starého, aj toho nového?
Na elektrotanyi tam není nic- nebo jsem ho tam nenašel. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 10:12    Předmět: Citovat

Napis zo stitkov oboch prog.sem vsetko co je tam napisane takto :povodny ma toto ozn....,nepoplet to.Cav
Volal som do servisu zanamemu,povedal ze 840 ci850 robil,tuto C650 nerobil,mozno aj stary program z tej 840 ci 850 ma!Skus sa pozriet v servisoch aj ty.
--------------------------
Kde zozenies schemy ti nepoviem,som tu velmi malo,nic neviem ani co sa tu riesi,iba ak nahodov sa niekde zastavym!Nato su tu ini ,co vedia kde hladat ako KUBO,ktory v poslednej dobe vela pomaha aj mne manualmi!
Tebe staci druhy aj vadny ak vies presne ako bol poskladany,vymenis s neho iba dobre kontakty,skontroluj pohyblive mechanicke casti ci su OK,a mas po problemoch.
----------------------------Taketo schemy nebyvaju na elektrotanyia,ale na servisnych forach praciek,mikrovlniek,el.rur.atd.tedy bielej techniky
Uz idem zasde do zahrady,vzduch je cisty.


Naposledy upravil tiktak1953 dne čt červen 27 2013, 10:36, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund