Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brána firewal, ako ju zapnút?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 21:54    Předmět: Brána firewal, ako ju zapnút? Citovat

Na nete je vela navodov ako to urobit,ktory sposob doporucujete,lebo mi tu od vcera naskakuje vsetko mozne aj nemozne,nestacim to vypinat.Mam avast a tam vsetko pozapinane,tato BF nema nic spolocne s Avastom.
Teraz som kukol v ovladacom panely a atam je brana fireval zapnuta.Pri zapnuti PC ma upozorni ze neni zapnuta.Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 22:06    Předmět: Citovat

Obávám se, že teď je už pozdě. Nejspíš je to nějakej spyware, před kterým tě běžnej firewall stejně neochrání. Musel bys přesně vědět, co se ti v PC děje, abys to mohl firewallem zatnout a to nemyslím tím integrovanyým ve WXP.
Můžu leda doporučit nějakej antispyware, třeba Spybot S&D, ale nemusí pomoct. Někdy je to na dlouho a laik si s tím stejně neporadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 22:35    Předmět: Citovat

Asi mas pravdu!Uz sa mi v nedelu nainstalovala aj macka do pola obrazovky a mavala mi!Nebol problem ju odstranit.Aj prehliadac "Citrus" sa mi nainstaloval do PC, ked som stahoval nieco z elektroniky.ten som tiez hned odobral z PC.Inac ostatne v PC,ako aj na slov.OK!
Keby niekto nieco tak.... ,Ked pride syn ,mozno to opravi,ja nezvladnem co by ste mi radili,ale poradit mozno ynovi mozete.Cavte.
Len tak mimochodom,novy Win XP by to odstranil ze?Ten by som bez problemov natiahol aj sam. za hodinu.
------------------------
Ze co to robi?Naskakuju mi tam vseliake hry,gratulacie.


Naposledy upravil tiktak1953 dne po prosinec 02 2013, 22:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 22:46    Předmět: Citovat

No nechci strašit, ale daleko horší je, co se ti může v PC dít a není to vidět. Nakažený PC může fungovat jako zombie a pracovat pro tvůrce toho svinstva. Může posílat SPAM, může luštit hesla, může útočit na nějaký weby atd...
Není nad falešnej pocit bezpečí Very Happy Proto ani nemá moc cenu radit, když u toho nesedím a nemůžu prověřit sám co a jak.
Radši řekni synovi, ať to pořádně proklepne.

Reinstall to samozřejmě jistí, ale pouze na čistej disk, nikdy nevíš, kde se co schovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 23:04    Předmět: Citovat

Takze ,nove XP tomu nemusi pomoct.Do mrazaku tiez nepomoze.V PC nemam ulozene take nic,nemam o co prist.Diskov ma vela,ibaze s malou kapacitov.
Spytam sa na toto,z PC na USB kluc ked nieco teraz ulozim,tak to nemoze nieco v nom pos.ze?
-----------------------
Teraz 23:30 som bol v Tento PC,tam pozrel v Downloade ,a co mi bolo podozrive som vymazal,tiez som odobral dva programy nezname co tam pribudli a zatial zase vsetko OK,ziadne obtazovanie.Ktovie po zapnuti zajtra co to urobi.Zatail ti diky kamarat zato, ze si sa mi venoval!!! Maj sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 23:51    Předmět: Citovat

V tomhle případě můžu odkázat na web viry.com. Pokud tam máš nějakou havěť, tak tam ti na 90% poraděj. Já v těhle případech dělám nejradši reinstall, jak říká forbidden, nikdy nevíš, kde se ti co uloží a potom si nemůžeš bejt nikdy jistej, jestli to tam furt nemáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 9:16    Předmět: Citovat

Fakt pomohlo len to ,co som vcera podozrive v PC ,konkretne v downloade nasiel a vymazal,odinstaloval.Viem dobre co som si stiahol a ulozil sam,preto nebol problem najst co tam nema byt,co bolo to,preco som mal stranky tak zasr...!Kto neveri ,nech ne...!Dostalo sa mi to iba ked som v sobotu a nedelu hladal po nete neake schemy na elektroniku co budem postupne opravovat,az bude vonku sneh.Zatial je tu cez den teplo,tu v Dudinciach svetoznamych kupeloch ,kusok od nas bolo vcera +10 °C v tieni.Dnes ma byt viac.Budem v zahrade robit.Mandle(mandlone)preto uz pučia.Na ziadne ine veci som neklikal.Naozaj, len vtedy pri stahovani schem sa mi to dostalo .Aj ta macka co mi mavala z obrazovky sa mi tak dostala.Vidite,nepotreboval som ziadne free,ci drahe softy ,aby som mal znovu PC za par minut ako predtym.Cavte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 22:04    Předmět: Citovat

Nikto nic?Vy mi urcite neverite ,ze iba to co som odstranil pomohlo?Ako prve ma napadlo pozriet ,ci nieco nenajdem ulozene v" Vsetky programy" a v "Pridat alebo odobrat programy".Ziadne antispyware nebolo potrebne.Ziadny problem ,ani ten najmensi od vtedy s PC nie je,a som uz dlho aj dnes na nom,pobehal som vseliake stranky.Boli to uplne nezname,pre mna nic nicnehovoriace suboroy. Cavte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 22:15    Předmět: Citovat

Věřím, nevěřím, na tom nezáleží. Nejlepší svinstvo je to, o kterým uživatel neví a myslí si jak je v pohodě a má PC čistej. To určitě v "přidat nebo odebrat programy" nenajdeš, věř mi.
Nedávno jsem hledal u zákoše program, co rozesílal SPAM, pomohla až detailní analýza síťovýho provozu a běžících procesů, než jsem to našel. Svinstvo se maskovalo za úplně běžnej program. Zákoš o ničem samozřejmě nevěděl a žil v blahé nevědomosti. Kdyby ho provider dvakrát neodstřihl od netu, žije tak dál. A na toto byly i antispyware softy krátký.
Přeji ti samozřejmě ať s tím nic nemáš, ale musím se prostě pousmát, když čtu jak jsi to "vyčistil" a myslíš, že jsi v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3486
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 7:59    Předmět: Citovat

Netvrdim ,ze nieco v PC skryte nemam tak ako mnohi ,ale o tom neviem-e .ako si napisal.Mne to staci ze mam pokoj,nic ma uz neotravuje.Ziadne udaje v PC co by som nerad stratil nemam.Diky,Cav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2210

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 8:16    Předmět: Citovat

tiktak1953: nejde len o sobne udaje. Z tvojho pocitaca sa moze odosielat aj spam, pripadne moze utocit na rozne servery, alebo sa vyuzivat ako koncovy bod pre rozne ilegalne aktivity, a v pripade problemov budes mat problem ty. a vtedy tvrdenie, ze si o tom nevedel velmi neobstoji.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund