Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ETA Neptun Trio 2404 - vaše skúsenosti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 22:56    Předmět: ETA Neptun Trio 2404 - vaše skúsenosti Citovat

Zdravím, kúpili sme si do domácnosti nový vysávač ETA Neptun 2404 ktorý nahradil tiež hrncový ETA-Rowenta 0404 (Bully RB-14). vysávač pracuje perfektne ten sací výkon se super. turbokefa krásne prečesala koberce tepovanie veľmi účinné finálny výsledok perfektný.

chcem sa len spýtať tých čo tento (alebo aj iný model) vlastnia aký tep používate do nádržky pre čistiaci prostriedok. návod píše používať jedine nepenivý, samozrejme predajňa ETA mi radí kupovať výlučne ich ETA tep. tak či poznáte niekto aj nejaký iný prostriedok ktorý je do toho stroja vhodný. serviskák z ETA predajne mi tvrdil že použitím iného tepu dochádza k zalepovaniu trysiek rozprašovača tepu, podľa mňa keď sa celý systém dávkovania tepu po použití prepláchne (aj dva krát) čistou vodou tak to nemá nárok sa zalepiť.

tak dík za vaše skúsenosti s týmto strojom.

http://i.cdn.nrholding.net/15966164/500/500/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 8:40    Předmět: Citovat

Nemám přesně tento typ vysavače. Používám přípravek AKYPO a naprostá spokojenost. Dříve jsem používal PUREX, ale ten je podstatně dražší a účinek mi přijde stejný. Nevím, jestli jsou k sehnání u vás na SK. Existují určitě i přípravky lepší a dražší. Co naopak je úplně k ničemu je Vanish na koberce, to ten koberec můžeš vzít čistou vodou a výsledek bude stejný a ještě ušetříš.
Pokud se týká zalepení trysek, s tím nemám nejmenší problém. Co se ale stává je přilepení ventilků v čerpadle po delší době nečinnosti (čistíme koberce 1 - 2 x do roka) a to i po důkladném propláchnutí vodou. Ale vyzkoušel jsem, že stačí vzít velkou injekční stříkačku s vodou a při zapnutém čerpadle natlačit vodu do jeho sání a ventilky povolí. Nemusí se tak rozebírat vysavač ani čerpadlo.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1688

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 11:52    Předmět: Citovat

Mokré čištění používám v domácnosti málo. Proto používám vyzkoušený Exteron ze Severochemy a neřeším případnou úsporu několika korun, nákupem levnějšího saponátového prostředku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 17:22    Předmět: Citovat

super chlapi diky za vaše postrehy,

ten Exteron je dodávaný aj etou k týmto viacúčelovým vysávačom, ano je síce trocha drahší ale ked som si prečítal spôsob dávkovania (1 polievková lyžica na liter vody) pri tepovaní kobercov 1-2krát za rok tak tá fľaška exteronäu nejaký ten rok vydrží a potom sa vyplatí kúpiž znova exteron Smile

ano ano o tom vanish na koberce som počul že je to dobrý sajtrajt, servisák v ete mi ukazoval jeden vysávač Eta aquavill pani do neho použila vanish na koberce a po tepovaní to nechala tak bez premytia a tým triskám a čerpadlu už nepomohlo nič, chcelo to kompletne v servise rozobrať prečistiť a niečo sa tam aj menilo. takže vanish užčite nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1688

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 18:15    Předmět: Citovat

Exteron by měl být spotřebován do dvou let od data výroby. Prakticky, za tu dobu jsem obsah lahve nikdy nespotřeboval a zbytek po dvou letech vždy vyhodil. Je jistě účinný i později, ale již není zaručena chemická a zdravotní nezávadnost. Proto, než riskovat zdravotní problémy (třeba alergizaci členů domácnosti), raději pryč s tím! Takže, jaképak šetření na bublinkách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12097
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 19:47    Předmět: Citovat

máme doma ETA Neptun 3404 asi 12 let a jediné co musím, vždy když tepujeme koberce (asi 2x do roka) propláchnout před spuštěním čerpadlo tepovací kapaliny.
Pokaždé přestanou fungovat ventilky a čerpadlo nemá žádný tlak a nedokáže nasát kapalinu z nádrže.
Dělám to tak, že obrátím celý vršek nahoru, oddělám sítko ze sací hadičky a injekční stříkačkou tam pošlu asi 40ccm čisté vody.
Ventilky potom zase začnou těsnit a to vibrační čerpadlo potom už normálně zase samo nasává kapalinu z nádržky.

Co se týká chemie, je to skoro jedno, jen to nesmí moc pěnit . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 23:11    Předmět: Citovat

Já mám už hodně roků model „ETA Neptun 3404“ vlastně už od doby co se poprvé objevil na trhu. Používám ho taky tak 2x za rok, ale hodně ho půjčuji známým tak mám už i nějaké zkušenosti s opravami. V podstatě když ho někomu půjčím, musím pak skoro vždy opravovat. Bohužel lidé jsou dnes takoví, že pokud není něco jejich tak se k tomu šetrně nechovají.

Takže konstrukce závady a provoz:

Totéž co píše " Eleman" a"ok1hga" jen upřesním jak to dělám já. Po delší odstávce přischnou ventilky a píst čerpadla, i když bylo důkladně propláchnuto vodou. Pokud se čerpadlo nerozběhne, ihned vypni, aby se nepoškodily gumové kroužky těsnění pístu. Sundej ze sací hadičky plastové sítko. Vezmi si injekční stříkačku (nejlíp10ml při větší už nevyvineš dostatečný tlak k uvolnění ventilků). Na náustek stříkačky nasaď nějakou bužírku nebo to něčím omotej, abys to přesně natlačil do hadičky místo sítka a mohl vyvinout tlak. Stříkačku naplń teplou vodou a snaž se ji tam natlačit. Pokud to nejde, nech to odpočnout s tou trochou vody, co jsi tam dostal a zkus to znovu. Všechny ventilky v tomto směru se tlakem otevírají (tedy čerpadlo zapínat nemusíš, dokud se to neuvolní a voda nejde lehce vtlačit. Výjimkou je ventilek pro připojení výstupní hadičky. Ten je zapojen obráceně a je tam proto, aby to po odpojení hadičky nekapalo nebo voda nestříkala ven pokud se zapne čerpadlo bez připojené hadičky a otvírá se zatlačením kuličky dovnitř výstupkem v koncovce hadičky. Takže výstupní hadičku musíš mít nasunutou. Po uvolnění ventilků v ní uvidíš vodu napumpovanou stříkačkou. Pak můžeš s klidem zapnout čerpadlo.

Plastové převlečné matičky připevňující hadičky utahuj jenom rukou, i když mají šestihran a svádí to k použití klíče. Rády totiž prasknou. Suchou rukou je dotáhneš dostatečně, aby to nekapalo, a nehrozí prasknutí.

Pokud to někomu budeš chtít půjčit přes ulici, dbej na to, aby to nesl celou dobu v ruce za to ucho a nevezl to po kolečkách po dlažbě nebo silnici. Už několikrát jsem pracně opravoval ulomená kolečka od podvozku. Takže taky s tím nebouchat moc o zem, když to je těžké (plné vody). Nesnažit se silou přetlačit na zemi přes síťovou šňůru (tak nedávno ulomila kolo manželka) atd. Snad proto ETA zařadila nedávno ten podvozek i kolečka do seznamu náhradních dílů. Dříve se to dalo sehnat jen v různých e-shopech jen jako Čína dovezená z Polska. Zajímavé že? Číňani vyrobí náhradní díl dříve, než sám výrobce přijde na to, že je poruchový a že je po něm na trhu poptávka.

Jednou se uvolnila matice turbíny, ale kamarád pokračoval v práci dál, pokud to šlo, i když se to projevovalo silně akusticky. Takže se v turbíně vyběhala díra asi o 2mm větší. Tu jsem musel pak ještě zvětšit, abych ji dostal zase přesně do středu (jinak motor po utažení matice silně vybroval a byl strašně hlučný) a pak vyrobit novou speciální matici k připevnění. Takže pokud uslyšíš netypický zvuk ihned vypínej a hledej příčinu. Pozor matice turbíny je u tohoto vysavače hliníková a má opačný závit, takže se snadno zničí, pokud ji chce někdo povolit a ve skutečnosti ji utahuje.

Už 2x jsem musel vyměnit celé čerpadlo, ale podrobnosti popíšu v souvislosti se saponátem.

A ještě jedna rada závěrem:. při mokrém vysávání sundávám zadní filtr. Je tam v tomto režimu zbytečný a viditelně se tím zvýší sací výkon. Musíš ale vylévat spodní hrnec častěji, protože když už je v něm více špinavé vody tah je tak silný že přisaje plovák což se normálně stává až když je nádoba skoro plná (12litrů) tak to vylej, když už tam je třeba 6-8 litrů.

Použití vhodného saponátu:

Podle babských rad různě na internetu stačí přidat do saponátu trochu kyseliny (třeba octa) aby se stal nepěnivým. To je sice pravda, ale u tohoto vysavače si tím spolehlivě zničíš čerpadlo. Tuto fintu dobře znají i výrobci levné chemie dodávané převážně do supermarketů. Proto nikdy nekupuj levné saponáty pochybného původu. Oni jsou navíc levné jen relativně. Na obalu se dočteš doporučené ředění třeba 1:2 až třeba 1:10. Značkové saponáty bývají koncentrované a ředí se třeba 1:50 nebo taky až 1:500(teď střílím od boku, přesně si to nepamatuji), ale dávám jednu štamprdi (0,5dl) na celý zásobník (3litrový). Taky je možné, že neznačkový saponát ti časem naleptá všechny gumové těsnící kroužky.

Takže používej jen to, co ti doporučuje ETA nebo jiní značkoví výrobci chemie. Můžeš použít třeba ten od "Otkundes"doporučený Exteron ze Severochemy, já používám PUREX-T, který používají i profesionálové. A drahý vůbec není jak on píše (podívej se na ředění). Mám jednoho známého živnostníka, který se tím čištěním živí a nechtěl mě prozradit, co to používají oni. Po pár pivech ale vyměknul a dozvěděl jsem se, že nakupují toto zde: http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/eshop/13-1-CISTICI-UKLIDOVE-PROSTREDKY/316-2-CISTICE-NA-KOBERCE-A-CALOUNENI/5/3036-Purex-T-na-koberce-500g-urcen-k-cisteni-podlahovych-krytin-potahu-a-calouneni&utm_source=search&utm_medium=catalog&utm_campaign=search

a nakupují to ve větším balení tady: http://www.velkoobchod-stepan.cz/search/?limiter%5Bfulltext%5D=purex&orderer%5Bproduct_availability%5D=desc

Saponát musí mít neutrální nebo lehce zásaditou reakci. Železný píst v cívce čerpadla je pochromovaný a vyleštěný. Kyselina v saponátu chrom sežere, takže zrezne tak, že nejde z cívky ani dostat ven nebo jen naruší jeho hladký povrch tak, že se velice rychle zničí gumové těsnící kroužky. Čerpadlo se dá při tom koupit jen jako celek, žádné díly se do něj neprodávají. Jak jsem psal, stalo se mě to už 2x když do toho někdo lil nějakou relativně levnou sračku ze supermarketu.

Takže jsem koupil 10l kanystr PUREXu-T a vysavač půjčím jen pod podmínkou, že si dotyčný koupí ode mě potřebné množství saponátu. Od té doby (a je to už dost roků) se nikdy čerpadlo neporouchalo a má toho naběháno už docela dost. Máme se známými takovou vlastní měnu „zatím dík, pak se vyrovnáme“ takže na tom tratím, ale je to levnější jako kupovat pořád po každém půjčení nové díly.

Ten prodavač co ti tvrdil, že neznačkový saponát ti bude ucpávat trysky, byl hlupák (vymyslel si blbost, jen aby prodal), tryska je tam jenom jedna na výstupu co se upevňuje do sací hubice a ta se spíš může ucpat nějakou nečistotou ve vodě které náhodou prošla sacím sítkem(to má menší otvory jako ta tryska), případně časem vodním kamenem ale nikdy ne žádným saponátem. Navíc by se dala snadno vyčistit (odmočit teplou vodou, případně tomu pomoct nějakou třeba jehlou na šití. Ale měl vlastně s tím výběrem značky pravdu, jen ji nedokázal správně zdůvodnit.

Příspěvek jsem psal postupně na několikrát a tak některé věci zde ti popsali už jiní. Tak to chvílema vypadá, jako bych to opisoval. Ale vracet se znovu a upravovat to už nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 23:52    Předmět: Citovat

Tento vysavač musí být dost staré koncepce... Vyrábí se asi už dlouho. Možná se jedná o nějaké staré zásoby vyrobené ještě v Česku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 23:57    Předmět: Citovat

http://eshop.eta.cz/editor/image/eshop_products/soubor_176.pdf
Podle tohoto návodu by se mohlo jednat o vysavač uvedený na trh někdy roku 1999.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 1:20    Předmět: Citovat

Nevím jak ho mám starý nechce se mě teď hledat papíry, ale řekl bych ,že to bude víc jak 10let. Občas mrknu i na stránku ETY, když vyhledávám nějaké díly tak vím, že z trhu i z jejich nabídky zmizel už před několika roky a teď vidím ,že tam zase je. A podstatně levnější jak býval. Nespíš je to Čína původní byl pouze v tmavě zelené barvě.

Díly nebyly v ETĚ skoro žádné dovnitř jen to čerpadlo pak jen drobný spojovací matriál k těm hadičkám a příslušenství. Tehdy skoro vše příslušenství zvlášť dnes je skoro všechno v základu pod označením 3+1. Typové označení taky na stránce ETY nenajdeš. Zvláštní je ,že já mám vyšší číslo typu jako tazatel a zakladatel vlákna u nově koupeného. Barevné varianty dílů (asi 5 barev) se objevily až po ukončení výroby Etou v různých e-shopech z polské nebo Čínské produkce. Ale měl jsem tehdy dojem, že to k nám šlo z Číny přes Polsko.

Výrobu tehdy nejspíš ukončily pro velké množství reklamací. Ne každý si poradí se zaschlým nefunkčním čerpadlem (což je u tohoto pravidlo) a tedy reklamuje. Nový majitel asi neví co ho čeká tak to dal znovu do distribuce, ale v česku se to nejspíš nevyrábí. Mají v nabídce i novější typ (Mariner), ale řekl bych že to bude to samé v novém kabátě. má jen menší hrnec na vodu a vyšší příkon. To ale ještě neznamená, že je tam jiný motor. Komanči si nechávali rezervu nebo uváděli pravdu, dnes se vše běžně nadsazuje. Opravuji známým různé a to ,že je na štítku motoru uveden výrazně nižší příkon jak na vysavači je zcela běžná věc. A netvrdím ani, že to na tom motoru musí být pravda.

To čerpadlo nevyráběla ETA ale je od Italského subdodavatele. Nebo alespoň bývalo když jsem kupoval já a to už je taky pár roků. Takže to bude nejspíš stejné i u jiných značek a stejný problém se zasycháním ventilků.

Máme v Brně značkovou prodejnu se servisem a když jsem tam byl naposled pro něco ptal jsem se servisáka jestli je něco nového a řekl ,že vůbec nic, furt se to vyrábí stejně. Hadičky uvnitř jsou přes přepážky utěsněny jen cákancem hustého chemoprenu což se mě nelíbí. Při rozborce to musím vždy urvat a znovu pak utěsnit chemoprcem.Měl jsem za to ,že u první série to třeba takto řešili provizorně Ptal jsem se tedy jestli nové už to nemají vyřešeno lépe nějakou průchodkou a prý se nic od začátku výroby v ničem nezměnilo.

Ale abych tazatele zase jenom nestrašil musím říct, že je to dobrý výrobek a tím co už vydržel i jeho výkonem jsem velice spokojen. Jen zásobník na čistící prostředek mohly vyřešit lépe (aby se to nemuselo celé otvírat při doplňování roztoku a trefovat se sací hadičkou do otvoru) toto mě na tom dost štve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 10:39    Předmět: Citovat

Jen pár připomínek:

-To čerpadlo (Italská Ulka vyráběná v číně - místo výroby namá vliv na kvalitu) jde oživit i jednoduše profouknutím kompresorem - ventilky v čerpadle bývají slepené a takto se to dá jednoduše rozchodit - akorát musí být zároveň otevřený výstupní ventil. Občas takto musím oživovat i nové čerpadla - prostě se slepí během cesty z říše středu)

-ten vysavač se momentálně vyrábí komplet v číně, dřív se dělal v tuzemsku, ale na sortiment a barvu náhradních dílů to nemělo vliv (prostě se už od začátku výroby dodávají všechny ND v různých barvách - čína tu výrobu jenom převzala)

-dřív se do těchto vysavačů dávaly motory zn. Domel, což je docela rozumný slovinský výrobce motorů (většinou byly problémy s ucpním motoru prachem nebo s vniknutím vody do ložisek - což se dá opravit - uvolněnou matici jsem ještě neviděl). Teď se do nich (i do těch marinerů, tam ale od začátku výroby) montují klasické čínské motory, které se prostě kazí jen samy od sebe, navíc je není výrobce schopný dodat (nebo je zaměňuje s původníma motorama bez ohledu na výrobní číslo), tak se při výměně musí improvizovat - každný motor má jiné rozměry (musí se řezat nebo podkládat silentbloky a podobně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 11:05    Předmět: Citovat

Doskok55:

ďakujem ti za tvoje cenné rady a skúsenosti, z toho čo si napísal je jasné že nemá cenu šetriť na saponáte ktorý sa tam leje, takže ak tak tam pôjde ten exteron alebo tebou uvedený Purex-T. s tou fintou na uvoľnenie čerpadla ak náhodou prischne, tak to je super Wink . koncepcia motoru je mi známa je to aj po rokoch to isté čo je osadené vo vysávači Eta -Rowenta RB-14, aj s tou maticou s opačným závitom atd.

vysávač požičiavať nemienime, to som sa už na tom poučil keď sa mi niektoré iné stroje vrátili po požičaní , nefunkčné prípadne z obmedzenou funkčnosťou...ten kto to mal požičané na otázku ako sa to stalo..."to ja nič to sa samo..." .

Pozeral som sa na dostupnosť náhradných dielov na tú etu a je toho pomerne dosť takže prípadný servis by mal byť bezproblémový.

a k tomu dátumu výroby: môj kus prešiel výstupnou kontrolou v závode 23.8.2013 takže sa rozhodne nejedná o skladové zásoby. my sme chceli pred časom už kúpiť túto Etu ale vtedy akoby sa po nej zľahla zem. potom sa znova objavili. sú len dva typy ETA 2404 (vysávanie suché/mokré + tepovanie) a ETA 3404 (vysávanie suché/mokré + tepovanie + elektronická regulácia výkonu) a potom ešte model Atlantic ale ten sa už trochu líši designom motorovej časti.. potom sa to líši ešte dodatkovým číslom za typom vysávača. Ten môj má označenie ETA 2404 90366 a toto číslo označuje bohatosť príslušenstva dodávaného k vysávaču v balení. u mňa bolo dodané: (kobercová hubica (klasika) turbokefa, šampónovacia hubica (tá na tepovanie), sada hadíc na tep + príchytky k vedeniu hlavnej sacej hadice a trubkám, + 1 prachový sáčok) dosť ma prekvapilo že nebolo dodané aj ostatné príslušenstvo ako to je zvykom inde teda štrbinová hubica, malá vankúšová hubica a tzv. malá kefka. nevadí skočil som do Ety a toto príslušenstvo som si dokúpil. takže to mám pokope. samozrejme ďalšie voliteľné príslušenstvo je bohaté a dá sa dokúpiť.

vysávač vychádza z tohoto modelu (kúpený 1989) http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=39167&print=topic&start=0b795c5dd9d54762e35815503ed190f72 eta ho potom už len doplnila o tepovanie.

ohryzek36: je mi jasné že Eta odkedy zavrela svoj závod v ČR tak si veci necháva vyrábať v Číne, ale zadávateľom výroby je snáď stále Eta ČR aj s tech. výkresmi a požadovanými parametrami... tak snáď aspoň akú -takú kvalitu si to ešte zachovalo... teda aspoň dúfam. Ale díky za dobré info čo sa kde vyrába Smile nemal som prehľad. Smile


PS: ešte taká otázka: neskúšali ste suché vysávanie do vodnej náplne, teda bez použitia prachového sáčku ? podobne ako to majú vysávače rainbow ? že by sa nalialo určité množstvo vody na spodok "hrnca" a vysávaný prach by sa zachytával do vody... alebo to nieje možné a vysávač na to nieje konštrukčne uspôsobený ? Diky.


Naposledy upravil durkovic dne ne prosinec 01 2013, 11:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9794
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 11:07    Předmět: Citovat

A není lepší po procesu tepování nechat projet systémem čistou vodu, aby se to čerpadlo vypláchlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 11:19    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
A není lepší po procesu tepování nechat projet systémem čistou vodu, aby se to čerpadlo vypláchlo?


to sa samozrejme robí a výslovne to doporučuje aj výrobca v návode, ale zrejme tam aj po prepláchnutí ostane istá časť toho tepu (koncentrátu) na stenách čerpadla a pri dlhšej odstávke to prischne... zatiaľ som to po skončení prvého tepovania prepláchol dva krát čistou vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 15:49    Předmět: Citovat

Těžko soudit, ale předpokládám, že mnoho výrobků ETA je dnes původní čínské konstrukce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund