Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xperia mini a internet
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 17:51    Předmět: Xperia mini a internet Citovat

Nie X10, ale ten novší. Myslíte, že je možné tento mobil pripojiť k počítaču a internetovať tak? Stávajúci vypadol, zostal mi len mobil a ten mi nedovolí všetko. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 18:55    Předmět: Citovat

Ak správne chápem máš internetové pripojenie cez mobilného operátora a chceš ho použiť na PC. Ano je to možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5243
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 19:25    Předmět: Citovat

v menu by sa snad malo dat nastavit ako sa ma zdielanie internetoveho pripojenia spravat. budes ale potrebovat pravdepodobne ten SW od nich...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 19:34    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
budes ale potrebovat pravdepodobne ten SW od nich...


nie, žiaden soft nieje potrebný. A je jedno či tam má Android 2.3 alebo 4.0 len sa to inak nastavuje v menu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 19:45    Předmět: Citovat

Přesně řečeno stačí jít do nastavení telefonu a tam zvolit volbu Tethering a přenosný hotspot, čimž se dále zapne sdílení mobilního datového pŕipojení telefonu prostřednictvím portu USB nebo jako přenosný hotspot WiFi nebo oboje. Při hotspotu se musí ještě nastavit přenos. Atd. atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5243
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 20:37    Předmět: Citovat

ja uz davno pripojenie cez kablovy modem nevyuzivam... vzdy wifi tethering Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2013, 6:42    Předmět: Citovat

Skúsil som to zdieľanie cez kábel. Počítač nainštaloval nejaký driver, ďalej spolupracovať odmietol, ale nechal sa ukecať. Rýchlosť úchvatná, ale nieloľko dní to vydžíme. Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 23:41    Předmět: Citovat

Co přesně instaloval a odkud? PC companion? (taky docela "vtipný", že počítač, kterej chce člověk připojit k netu, potřebuje připojení k nainstalování "ovladačů", resp. aspoň v případě xperie Go PC companion) Zatim jsem nezjišťoval podrobnosti, ale od Sony (hlavně po "separaci" od Ericssonu) už nevěřim ničemu a pořád "bojuju" s jejich vlezlostí ... příště raději Samšunt (u "nechytrýho" dual telefonu mě štvala nelogičnost/nesystematický některý věci ve fw, ale na komplet "rybníkově" vytopenej a po vyschnutí funkční malej tablet Galaxy S nedam dopustit (ťuk, ťuk, ťuk) a i to "nativní" prostředí Androida(byť už "oschlýho" "perníku" Smile )je imho povedenější a menší "diktát" (hlavně narozdíl od Sony, která "neúnavně otravuje" i po "oficiálním vzdání se záruky", tj. rootu a přehrání kernelu - je potřeba ještě překopat skrytý oddíly a ke všemu má nesmyslně a pro některý programy nepochopitelně adresovanou vnitřní paměť jako /sdcard a kartu jako /ext-card a dost možná mi ten s*áč oddělal rychlou 32GB kartu, narozdíl od tabletu mi Elixir neřekne např. nabíjecí proud, atd. atd. ... a mohl bych pokračovat v dlouhym výčtu jejich "nectností" ... ale ať jen nenadávam, aspoň navenek vypadá slušně zpracovanej ( jakožto "průkopník outdoorsmartfounů") Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 3:51    Předmět: Citovat

Nech nezakladám nové vlákno. Neviete niekto, ako v mojej Xmini vypnúť automatiku podsvietenia, tedy nech nereaguje na okolité svetlo? Natívne to možné nie je. Zrejme budem musieť niečo doinštalovať. Ten snímač asi reaguje na svetlo displeja. Pri prehliadaní netu to ruší. Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 8:50    Předmět: Citovat

Copak - baterka vydrží h... Wink ? To je další věc, v čem imho ten telefon vyloženě lže ("využití baterie") - mam svítivost v drtivý většině případů na 25% a i když displej zapnu denně co by se na prstech jedný ruky dalo spočítat, hlásí mi to skoro 50% na "zobrazení" ...
I když tohle by zrovna mělo jít nativně (Menu-Zobrazení-Jas a odškrtnout automatiku, pak posuvníkem nastavit vlastní), já to dělam přes ten Elixir, je tam i podrobnější info, event. se dá zalepit ta fotodioda vedle tý indikační Laughing (pokud je to stejný jako u Go, ale to nedoporučuju, pokud je potřeba ovládat telefon při hovoru - displej zůstává vypnutej Smile )
Podobně jako "copyraping" - když si i po rootu do složky download stáhnu .mp3 (včetně těch, který s copyrightama nechtěj nebo díky bohu ani nemůžou mít nic společnýho - ať už "tucárny" nebo třeba lidovky), tak jí to v PC v tý složce normálně nezobrazí (i přes ladění a ať už MTP nebo MSC ... ), ču*ka jedna ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 17:24    Předmět: Citovat

Lenže tú automatiku tam nenachádzam.
Pozadie tychto vlákien je na striedačku svetlejšou a tmavšou modrou. Ked to posúvam, mení sa podsvit displeja. Proste buď ten fotočip reaguje na jas displeja, alebo to ide cez procesor.
Elixír je nejaký program?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 19:32    Předmět: Citovat

přesně, Elixir je program, kterej umí zobrazit dost podrobností o všem možnym, byť k tomu využívá asi dost i systémový utility/nástroje - zrovna nabídka toho osvětlení je u mě identická s tou v nástrojích (a krom toho si u položky displej v Elixiru můžeš kliknutím změnit aut. otáčení nebo zobrazit podrobný info od fyz.parametrů po např. to "Brightness mode" nebo čas vypnutí obrazovky...)... neni to odškrtávací pole někde "nad tou nabídkou"/"podmíněný"? (tj. třeba jako že v momentě, kdy změníš "default" hodnotu, tak to tim přenastavíš na manuální jas, ap.)
Nevim, kolik toho má mini a go společnýho, ale u mě s automatikou na denním světle při zakrytí fotodiody (při správnym úhlu "viditelný větší kolečko" vedle indikační diody) znatelně klesl jas ...
edit: jo a nevim, jaká verze Androida je v tom mini (když novější typ, pak tipuju, že už čtyřka, tj. buď ICS nebo JB), já zatim "jedu na perníku" Smile (2.3.7 GB)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2013, 12:17    Předmět: Citovat

Skúsil som to a k podsvitu displeja som sa nedostal. Neviem, či pre to nie je potrebný účet ROOT.
Neviete niekto solídny prehliadač? U defaultného mi vadí, že keď si pustím stream a prekliknem na druhú záložku, prestane to hrať. Ak niekto vie, vopred dík za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: čt srpen 15 2013, 11:16    Předmět: Citovat

k tomu podsvícení by snad ROOT("-nutí" telefonu, tj. "zpřístupnění" možnosti "udělit si" tzv.Superuser práva, atd. ...) bejt potřebnej neměl, možná u tohohle modelu jen "šetřili na součástkách" (pro regulaci svitu) ...
Prohlížeč používam Operu (to přehrávání jsem nezkoušel, mě zas vadilo, že defaultní prohlížeč u někt.stránek odmítal klas./pc zobrazení hláškou "na vašem zařízení není možné...bla bla" ... ) a docela spokojenost (i když na pc mě naopak nejnovější verze začíná pěkně s... )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 21:50    Předmět: Citovat

S podsvietením som to nedoriešil. Chcelo by to niekoho zdatnejšieho.
Telefón som resetol do firemných nastavení a neviem rozchodiť Flash. Nepamätám si, ako som to urobil naposledy. Pritom YouTube funguje. Nefunguje http://woodchucky.com/12packs/AlanJackson/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund