Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WD500AAKS ... zachrana dat

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po květen 13 2013, 19:04    Předmět: WD500AAKS ... zachrana dat Citovat

Ahoj,
hledam nekoho kdo ma praxi se zachranou dat z vadnych disku.

Umrel mi dnes WD500AAKS.
Disk neklepe, ale nedetekuje ho bios, toci se, ale hlavy jakoby prejizdi odnekud nekam.

Standardni metody ... lednicka ... nepomohly, jiny tentyz pro zamenu elektroniky nemam, mam jen AALS, ale s tou je to totez.

Cenu 10tisic za obnovu dat to pro me nema, ale docela rad bych i ze studijnich duvodu vice zabojoval.

Na disku je centos 5.6 LVM, plotny jsou myslim ok. Mam k dispozici vice ruznych disku a jeden bych i obetoval. Co se tyce sw neco mam v adminpacku ala hirens, ale kdybych vedel co sezenu to.

Jak to delaji v tech recovery company?

Pekne prosiiiiim
Shocked ... snazim se byt statecny Laughing

please only fundovane reakce, po 20 letech v IT ted nemam naladu na skoleni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 7:04    Předmět: Citovat

Ted neco podobneho resim ja. Kamarad me donesl externi disk WD500BMVV a je na USB. Rekl mi, ze je to disk dcery a ze vnuk ho nechtic shodil na zem a od te doby se nepripojil k PC. Das do USB portu a nic, standartne se ukaze ikona a bla bla dale zname. Disk jsem vyndal z pouzdra a zhrozil se, normalne se dava redukce USB, ale tento disk ji ma napajenou primo na desce PCB. Pritom disk je SATA. Nasel jsem fora - HDDGURU a tam se resi, priletovani konektoru SATA na elektroniku disku, po te by se mel prihlasit jako interni SATA disk. Chystam se na to a jsem zvedav. Jinak kdyz disk zapojim normalne na USB tak se ledka rozsviti a disk se roztoci, cvakne a zastavi, pak jeste jednou a stoji, vic nic. Vcera jsem stahl program DFL-DE, ale nemam registracni kod k tomu. Zkus se mrknout jestli nemas obdobny pripad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 10:08    Předmět: Citovat

Externí WD po pádu na zem z cca 0,5M. Bohužel se točil. Po rozebrání zjištěno, že si škrtly hlavy o plotnu, rýha v plotně a poškozené hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7105
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 11:26    Předmět: Citovat

Na HDDGURU je pěkný článek o tom, že jednoduchá řešení neexistují, vše co je veřejně známo už zveřejněno bylo, a že je to na léta studia.

Mezi relativně standardní metody patří vypnutí jednotlivých hlav a čtení ploten po jedné. Například u dvouplotnového disku se čtyřmi hlavami se tak dá zachránit cca tři čtvrtiny dat.

Např.: t=54562
t=46793
CHIP.cz Havárie disku: Záchrana souborů svépomocí

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantacech



Založen: Apr 20, 2013
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: út květen 14 2013, 16:30    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Na HDDGURU je pěkný článek o tom, že jednoduchá řešení neexistují, vše co je veřejně známo už zveřejněno bylo, a že je to na léta studia.

Mezi relativně standardní metody patří vypnutí jednotlivých hlav a čtení ploten po jedné. Například u dvouplotnového disku se čtyřmi hlavami se tak dá zachránit cca tři čtvrtiny dat.

Např.: t=54562
t=46793
CHIP.cz Havárie disku: Záchrana souborů svépomocí


Zajimave, dekuji za info. Musim to vyzkouset. Data nastesti zreplikuji ze zaloh, takze nakonec bude skoda minimalni, takze ted mi jde o know how.

Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2676

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2013, 21:32    Předmět: Citovat

bootwin napsal(a):
... Nasel jsem fora - HDDGURU a tam se resi, priletovani konektoru SATA na elektroniku disku, po te by se mel prihlasit jako interni SATA disk...


Před rokem jsem tohle řešil, je nutné sehnat návod pro Tvůj disk, v mém případě bych musel odletovat dva odpory, které nebylo skoro ani vidět (tím se odpojil disk od redukce SATA/USB). Já jsem to sehnal z nějakých SSSR stránek včetně obrázků. Ale pak z toho sešlo, zjistil jsem, že problém byl někde u konektoru, takže jsem data z disku stáhl tak, že jsme podložil USB konektor tak, aby to mělo kontakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: ne květen 19 2013, 16:02    Předmět: Citovat

v mém případě bych musel odletovat dva odpory, které nebylo skoro ani vidět (tím se odpojil disk od redukce SATA/USB)

Mohl by jsi mi poradit jake odpory? Nebo kondenzatory? C18,13,31,33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 22:06    Předmět: Citovat

Zdravím, rád bych zachránil data z externího disku
WDBABV500ABK
Kontrolka svítí, netočí se.
Koupil jsem další disk se stejným P/N (Product number?)
Je funkční, ale s jeho deskou elektroniky můj disk ožil jen částečně.
Roztočí se, kontrolka 3x blikne, pak svítí trvale.
Po prvním zapojení XP napsaly "...připraven k použití"
ale v okně Tento počítač se disk neobjeví.
Po odpojení slyším klapnout parkující hlavičky.
Co bych ještě mohl v domácích podmínkách zkusit?
Děkuji, pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2226

PříspěvekZaslal: út červen 11 2013, 6:40    Předmět: Citovat

pepper napsal(a):
Po prvním zapojení XP napsaly "...připraven k použití"
ale v okně Tento počítač se disk neobjeví.

V spravcovi zariadeni je ten disk viditelny? tento pocitac->pravomys-> spravovat.
Ak je v spravcovi ok, bez vykricnika, tak potom chod na disk management, tam ti ukaze particie. Ak aj tam je ok, tak mi len prirad pismeno -pravomys priradit.
Windows XP obcas chce priradit rovnake pismeno, ake ma napr. cd mechanika. Vtedy sa sprava podobne. Najde, nainstaluje, ale neukaze v tento pocitac.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: út červen 11 2013, 21:21    Předmět: Citovat

Tak ve správci zařízení se neukáže. Ale ikona "bezpečně odebrat" se objeví.
Někdy přijde hláška "Zařízení nebylo rozpoznáno"

pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 11 2013, 22:51    Předmět: Citovat

Aby nedošlo k mýlce, elektronikou myslíš elektroniku samotnýho disku, nebo elektroniku externího boxu? Trochu mě mate to "bezpečně odebrat" ale i to je možný na eSATA, tak jen pro jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 8:24    Předmět: Citovat

Je to novější externí HDD, má jen jednu desku, na níž je vše včetně USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 8:38    Předmět: Citovat

Aha, šetření nákladů, jasný. Klasický SATA tam asi není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2226

PříspěvekZaslal: st červen 12 2013, 8:51    Předmět: Citovat

forbidden: sata tam je, ale nie je vyvedene. Na nete su navody, ako rozbehat ten disk cez sata rozhranie.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund