Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

naslouchátko OTICON DELTA 4000

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 5:50    Předmět: naslouchátko OTICON DELTA 4000 Citovat

toto naslouchátko se nastavuje softwarově, sháním zapojení kabelu , nebo kabel a software, jde mi o úpravu hlasitosti. Maminka za naslouchátko zaplatila přes deset tisíc. Bohužel už je ve věku kdy nedokáže rychle reagovat a tak jí ho nastavili podle měření jenže po hodině zjistila, že je to moc hlasité tak jsem jel zpátky tam naslouchátko ztišili tak že už přes něj nic neslyší když jsem je žádal aby trochu přidali tak musela máti znovu na vyšetření a znovu podobný výsledek ( moc hlasité kovoé ozvy a po ztišení neslyší nic). Tak jí naslouchátko za spousta peněz leží ladem a řeším že jí snad koupím nějaké obyčejné s regulací hlasitosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 7:33    Předmět: Citovat

Tento problém znám. Sad Předpokládám, že tvoje mamka nikdy naslouchátko neměla. Dovezl jsi ji do ordinace na nastavení hlasitosti. V autě hluk to samé venku. Mamka je trochu zahlušená a proto jí nastaví větší hlasitost - určitě se jí ptají na srozumitelnost. Další problém je určitě věk. Starší lidé chtějí mít už svůj klid takže stres. Dojedete dom, a tam je klid a ticho. Sluch si odpočine a najednou je naslouchátko moc hlasité. Řešení je - v ordinaci nastavit na dobrou srozumitelnost a pak stupeň ubrat. Mamka si musí na naslouchátko zvyknout, hlavně mít ho v uchu celý den. Nevím jestli k tomu něco seženeš. Bude to určitě stát dost peněz, a neustálou regulací nic nevyřešíš. Pokud chceš k tomu víc tak pošli SZ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 7:46    Předmět: Citovat

popsal jsi to přesně vím , že je to jak s jinou protézou musí si na to tělo zvyknout , ale prostě staré osobě, pro kterou je technika španělská vesnice a navíc je svéhlavá je prostě už jen popsání dojmu u ušního problém . Nejde mi o nějakou stálou regulaci, ale o mírnou korekci až si prostě zvykne. Tam je těch aspektů víc a zřejmě asi nikde neuspěju a naslouchátko za spoustu peněz skončí v šuplíku a já koupím z "teleshopu" naslouchátko s regulací a ona si to bude nastavovat podle chuti. Asi to uchu moc neprospěje, ale pocit , že nemusí odezírat jí to nahradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 8:32    Předmět: Citovat

Bebecht z teletele skončí v šuplíku sakra rychle. Mamka nastaví hlasitost tak akorát, a pak stačí když někdo hlasitěji zavolá nebo bouchnou dveře v průvanu - a jdeme se převlíkat Cool nehledě na pískání. Jsou to vyhozené peníze. Tyto naslouchátka nemají automatickou regulaci hlasitosti. Měl jsem možnost produkt vyzkoušet. Nevím jak velkou sluchovou ztrátu mamka má, chce to mít trpělivost a nepovolit v úsilí. Tento typ naslouchátka co má, neznám. Ale předpokládám, že má v sobě automatickou regulaci hlasitosti a potlačenou citlivost na zpětnou vazbu - pískání. Další problém je s citlivostí. Starší lidé to někdy nedokáží popsat. Slyší zvuky, ale nerozumí jim. (strč hlavu pod vodu až ti nateče do uší, pak poslouchej) Levnější typy sluchadel nemají takovou citlivost - proto také člověk slyší zvuky, ale nerozumí. Takže to řeší přidáním hlasitosti. Chce to čas a trpělivost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 13:06    Předmět: Citovat

Spolusedič v místním je skoro hluchej . Stejně nepochopím ,jak mohl dělat na NC centru . Nevím A to nastavení naslouchadla je kumšt . Jako na vše , jen některý doktor to umí ... Jestli chceš zjistit toho doktora zkusím . Ale je to jak se servisákama - u mě jsi nekoupil - nenastavím . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 19:16    Předmět: Citovat

Myslím si, že se ti programovací kabel a program na nastavování nepodaří získat. Je to totiž asi to nejdražší z celého systému a to, co dělá sluchadlo sluchadlem. Bez tohoto oživení je to jen kus mrtvého HW.

Nastavení by měl dělat buď lékař, nebo lépe technik na základě audiogramu. Lidi si myslí, že "si nasadí přístroj a uslyší jako zamlada" jenže tak to není, sluchadlo by se mělo nastavit podle audiogramu a uživatel si na něj musí pár dní zvykat, tak to je. Nejde to jako mávnutím kouzelného proutku. Na brýle si lidé také zvykají. Po nějaké době se může nastavení změnit, podle toho, jak se mění audio nebo podle toho, jak to vyhovuje uživateli, ale pak si zase musí zvykat.

Ty šílenosti z "tývíšopu" jsou opravdu vyhozené peníze a ještě to poškozuje sluch, takže pozor na to. Navíc je to hnusném humpolácké a já nevím co ještě. Sluch je stejně důležitý jako zrak, ale lidi si to uvědomují až v okamžiku, kdy je pozdě. Zhoršovat si jej takovými vehementy je opravdu trestuhodné. Stejně, jako je prodávat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 19:20    Předmět: Citovat

PS: http://www.gong.cz/poradna Pan Kašpar je hrozně fajn a určitě dobře poradí, pokud bude zájem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 20:07    Předmět: Citovat

děkuju zatip. nj já si to uvědomuju, jenže máti po čtrnácti dnech nošení si stále stěžovala na kovový zvuk a ostrou hlasitost, tu mi také na žádání snížili, ovšem tak že hned mamka téměř neslyšela, když jsem chtěl zdali by to zvýšili . Tak mi bylo řečeno že zvyšovat mohou jen po vyšetření a to je na objednání 4 týdny bohužel po absolvování tohoto vyšetření si máti opět stěžovala, že je to to samé co na začátku , tak jsem opět nechal snížit hlasitost a opět neslyšela tak letělo naslouchátko do šuplíku a ztratila důvěru. Přitom hovor z telefonu normálně slyší , televizi sice má hlasitěji, ale zase ne na maximum. Je jí 80 tak nevím nakolik je to hluchota a na kolik soustředění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 20:14    Předmět: Citovat

Hluchota to není, to je totiž mezní stav poruchy sluchu.

Když to tak čtu, tak si říkám, že tvoje mamka spíše než sluchadlo potřebuje něco takovéhoto http://www.anticer.cz/index.php/nase-nabidka/kompenzacni-pomucky/komunikacni-prostredky/osobni-zesilovac-cla9 je to určené pro poslech hudby, televize a tak. Lidé si také docela pochvalují toto http://www.anticer.cz/index.php/nase-nabidka/kompenzacni-pomucky/komunikacni-prostredky/osobni-zesilovac-set-900 už proto, že to umí hrát televizi z audio vstupu. Cenově je to však drahé. Pokud chceš bastlit, tak se podívej semka http://www.strasil.net/index.php?text=babizes Smile

Proti sluchadlům mají osobní zesilovače širší frekvenční pásmo a více nastavení, která může dělat uživatel.

Je to vlastně nepochopení funkce sluchadla, to se má používat pro komunikaci, pro mluvení a rozhovory. Proto má úzkou frekvenční charakteristiku. Na poslech hudby jsou pak určené tyto osobní zesilovače se sluchátky. Také jsou menší zátěží pro ucho.

No a upřímně si myslím, že to je i o psychice, prostě se rozhodla, že to je "krám co nefunguje" a tak to nefunguje a přes to nejede vlak. Jako bych slyšela svojí mámu Smile Tedy ne pořád, ale někdy se prostě rozhodne a pak je všechno zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 20:48    Předmět: Citovat

uhodila jsi na hlavičku prostě měla očekávání a když byla poprvé na měření sluchu tak jí technička dala zkušebně nějaké "obyčejné" naslouchátko s minimálním doplatkem se kterým prý slyšela dobře, , nebyl jsem u toho. Jenže pak přišel doktor a přemluvil jí do sluchátka za asi dvanáct tisíc , že je daleko lepší. Nj firma s.r.o asi jako když důchodcům prodávají hrnce s kosmickou technologií. A máti se prostě rozhodla jak píšeš. Udělal jsem jí naslouchátko s filtrem pro zdůraznění řeči, jenže jí vypadávají pecky z uší a sluchátka nosit nechce, tak hledám něco kompaktnějšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po duben 29 2013, 21:05    Předmět: Citovat

Nějaké bastlení na toto téma je popsáno zde (Circuit Cellar, 8/2007)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund